Laminat kaplama (Dental Veneer)

arkadaşlar bu gün yaptırdım dişlerimi ,bir günde geçici falan kullanılmadan orijinaller yapıldı hemen. empress yapıldı ve inanılmaz doğal oldu. kesinlikle tavsiye ediyorum. gerçek dişden farkı yok nerdeyese.
merhaba, bende dişlerime empress kaplama yaptırmak istiyorum. yaptığım araştırmalara göre doğallık açısından empress kaplama en iyisi. herhangi bir şikayetiniz var mı? ve doktorunuzun adını öğrenebilir miyim. yardımcı olursanız çok sevirim.

Arkadaşlar ben lamine ya da empress kaplama yaptıracağım. İzmir'den ya da Denizli'den önerebileceğiniz doktor var mı?

benim 1 haftam bitti .Hayatımda aldığım en güzel kararlardan biriydi..Aynen öyle denildiği gibi 2 seansta bitti ilk seansta dişleri hazırlıyorlar ikinciye kadar labaratuar dişleri hazırlıyor ve 2.seansta da takılıyor..Fiyata gelince ben 8 diş için 4000 TL ödedim tanıdık indiriki ile... Normal fiyatı diş başına 750 TL olarak belirtilmiştir...( bu arada diş takılırken yaşadığım gecikme benden kaynaklı idi yoksa dişleri hemen hazır etmişlerdi)
slamlar yazali uzun zaman olmuş ama dişlerinden memnunmusun lamine mi yaptırdın ve nereye lutfen cvp verir misin

slamlar yazali uzun zaman olmuş ama dişlerinden memnunmusun lamine mi yaptırdın ve nereye lutfen cvp verir misin
merhaba :KK43: çok üzülerek belirtiyorum ama ben çıkartırıp zirkonyum yaptırmak zorunda kaldım... İlk 2 sene hiç sorun yaşamadım ( toplamda 3-4 defa düştü !) ama 2016 mayısta hamile kaldıktan sonra dişlerim portmaya başladı ki diyetisyen eşliğinde geçirdim gebelik sürecimi.. Düş hekimim hamilelikten olabileceğini söyledi ısrarla... Dişlerimde sızlama başladı ve ben düşmesi üzerine fobi sahibi oldum.. Eğer benim gibi sadece estetik amaçlı durduk yere 8 dişi sadce daha beyaz ve büyük dişler için yaptıracaksanız yaptırmayın .... Ama mesela ön iki dişte şekil bozukluğu vardır veya kırık vardır düzelmesi gerekiyorsa yaptırın.. Şuan zirkonyumlardan çok memnunum.. Ama referans vermeye korkarım çünkü bunları da yeni yaptırdım... Yorum yapmak için çok erken... İyi düşünün derim.. Mersinde bir diş hastanesine yaptırmıştım..Hekim ismi vermesem daha uygun olacak.. sevgiler

merhaba :KK43: çok üzülerek belirtiyorum ama ben çıkartırıp zirkonyum yaptırmak zorunda kaldım... İlk 2 sene hiç sorun yaşamadım ( toplamda 3-4 defa düştü !) ama 2016 mayısta hamile kaldıktan sonra dişlerim portmaya başladı ki diyetisyen eşliğinde geçirdim gebelik sürecimi.. Düş hekimim hamilelikten olabileceğini söyledi ısrarla... Dişlerimde sızlama başladı ve ben düşmesi üzerine fobi sahibi oldum.. Eğer benim gibi sadece estetik amaçlı durduk yere 8 dişi sadce daha beyaz ve büyük dişler için yaptıracaksanız yaptırmayın .... Ama mesela ön iki dişte şekil bozukluğu vardır veya kırık vardır düzelmesi gerekiyorsa yaptırın.. Şuan zirkonyumlardan çok memnunum.. Ama referans vermeye korkarım çünkü bunları da yeni yaptırdım... Yorum yapmak için çok erken... İyi düşünün derim.. Mersinde bir diş hastanesine yaptırmıştım..Hekim ismi vermesem daha uygun olacak.. sevgiler
bende bu amacla yaptirmak istedigim icin cok tedirginim zaten.hay allah zirkonyum icinde baya kesmek gerekiyor dişleri gerçekten cok kararsız kaldım bu gidislede kalmaya devam edicem.cok tesekkur ederim cvbniz icin

bende bu amacla yaptirmak istedigim icin cok tedirginim zaten.hay allah zirkonyum icinde baya kesmek gerekiyor dişleri gerçekten cok kararsız kaldım bu gidislede kalmaya devam edicem.cok tesekkur ederim cvbniz icin

Ama şöyle düşünün zaten lamina yaptirdiktan sonra da "ay ben vazgectim eski dislerimi kullanayim en iyisi" deme şansımız olmuyor..Disi rendeliyorlar ..Zirkonyumda ise biraz daha kucultuyorlar..Demek istedigim eger saglam olsun ama gorsel olarak da degiseyim diyorsaniz zirkonyumu yaptirin degilse laninayi tavsiye etmiyorum....Dislerimde olan zirkonyumu asagida gorselini yukledim

Eklentiler

• IMG_6417.JPG
    IMG_6417.JPG
    46,5 KB · Görüntüleme: 159
gayet guzel görünuyor,evet ikisindede geri dönüs yok ayrıca lamine çok daha pahalı,kararımi verdim gibi,iş sadece iyi bir dişci bulmaya kaldı ankarada

ben de ön 6 dişime lamine kaplama yaptırıyorum.
Görünüş, sağlamlık vb. konularda daha önceki konuşmalardan fikir sahibi oldum.
En en en çok merak ettiğim şey ağız kokusu yapacak mı?
1 haftadır geçici dişler takılı. Gerçek laminelerin labaratuarda tamamlanmasını bekliyorum.
Öyle kötü kokuyo ki insanlarla yakından konuşmaktan çekiniyorum.... :KK43:
Lütfen daha önce lamine yaptıranlar bana bilgi verebilir mi??

ben de ön 6 dişime lamine kaplama yaptırıyorum.
Görünüş, sağlamlık vb. konularda daha önceki konuşmalardan fikir sahibi oldum.
En en en çok merak ettiğim şey ağız kokusu yapacak mı?
1 haftadır geçici dişler takılı. Gerçek laminelerin labaratuarda tamamlanmasını bekliyorum.
Öyle kötü kokuyo ki insanlarla yakından konuşmaktan çekiniyorum.... :KK43:
Lütfen daha önce lamine yaptıranlar bana bilgi verebilir mi??
Yaptirdiniz mi dislerinizi bende lamine yaptirmayi dusunuyorum ama kararsizim

X