Doğuma Hazırlık Lansinoh Lanolin Krem Almali miyiz

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
emzirdikten sonra kullanıyorsunuz. göğüs pedinin sürdüğünüz kremi emmesini engelliyor. çabuk iyileştiriyor. ben çok memnun kalmıştım.

merhaba arkadaslar. dogum oncesi ve snrasinda gogus ucu catlaklari onlemek icin Lansinoh Lanolin Krem kullanip menmun kalan varmi aramizda. yani alinmaya deger bir urunmu. yoksa bepaten krem mi alamali. :uhm:

yorumlarinizi bekliyorum

:1hug:a.s.

canım medela purelan çok güzel....öneririm...lansinoh bana fayda etmedi purelan daha kısa sürede iyileeştirdi..

doğumumuma 2 hafta var. ben de şimdiden bişeyler kullanmak istiyorum doğum sonrası göğüs çatlağım olmaması için.söylediğiniz kremleri eczaneden mi temin etmeliyiz.onları şimdiden kullansam faydası olur mu

bende bugün eczaneden aldım 10 gr 21 lira ama ben ne hamileyim nede bebek emziriyorum sadece genel vucut çatlakları için kullanıcam arkadaşımdan denedim memnun kaldım alıyım dedim inşallah bebegim olurda o na da kullanırım size allahım hayırlı evlatlar versin içindede tüm isteyenlere :Saruboceq:

kremden sonra memeyi yıkamadan bebeğe verebilirsiniz diyolar ama ben korkuyom. acep bir zararı olur mu ki kuzuma :uhm:

gülperi canımbende hastanede bepaten al dediler ama çıkış yaparken kontroller için gelen süt hemşiremiz lansinoh keremini tavsiye etti biraz pahalı ama çok iyi dedi bizde hemen aldık gerçektende çok güzel küçük olanından aldım 20 ytl ve onu göğsüne sürdün zaman yıkamana gerek yok göğsüne kremi sürüp emziriyosun ve vucuttakı çatlaklarada iyi geldiini söyledi hemşire onu denemedim biraz uzun oldu son olarak tavsiye ediyorum kesinlikle

doğuma iki ay var..evicap kapsül ve bepantenle bakım yapıyorum iki günde bir..lansinoh krem de aldım eczaneden büyük boyu 37.50 idi..doğum sonrası kullanmak için..ama küçük boyu da yeterli olabilir..çünkü bepanten de iyi geliyormuş..arkadaşım ğöğüs ucu yarasından dolayı emziremedi,göğsü iyice doldu,apse yaptı..süt kanalları tıkanmış..sonra da mecburen antibiyotiğe başladı ve bir haftadan sonra mamaya başladılar..o yüzden çok korkuyorum göğüs yarasından..bişey olmaz belki ama tedarikli olmak lazım..ve en az 1 ay önceden krem kullanmak lazımmış..

mavi ruya benimde başıma geldi. ama en önemlisi doğru emzirmek. eğer doğru emzirirsen yara olmaz göğüs uçların. internetten doğru emzirme teknikleri ile ilgili videoları izle ve hatta ezberle. bende doğumdan önce başladım lansinoh kullanmaya. ama yanlış emzirmeden dolayı yara oldu göğüs uçlarım. bepantenle geçirdim. ama bepanteni emzirmeden önce göğüsünden temizlemelisin.
bebeğine
sağlıkla kavuşmanı dilerim.

saol defnecim..hemen bakıcam internetten..ama iş uygulamaya gelince bakalım becerebilecekmiyiz..tüm deneyimsiz annelere allah kolaylık sağlasın..herkese hayırlı,sağlıklı evlatlar versin..

kesınlıkle alınmalı bebgım emmedı oncelerı pompa ıle sagdım bebgım emmeye basladı gogus ucumu tam olrak hiç tutamadı hep yarısını ısırıyordu oyle emıyordu dogumdan bır ay once kullanmaya basladım her gece ıkı gogusumumede surdum dogumdan sonra hıc yara olmadı unutmayın dogumdan bır ay once kullanya baslayım kımlerı dogumdan sonra kullanmaya baslamıslar tam faydasını gormedıklerını yazmıslar dr bana ve aldıgım magzadakı gorevlıde dogumdan bır ay once basla dıye uyardılar:)

mafoldumbenarkadaslar bu meme catlagı ne berbamafoldumbenmafoldumbenmafoldumbent bıseymıs omrumde aglamadıgım kadar 30 gunluk bebegıme son bır haftadır sut verırken agladım basvurmadıgım care kalmadı en son lansınoh kullancam ınsallah ıse yarar oglum uyancakta meme ıstıycek dıye aklım cıkıyo ne yapabılırım boyle sorunları olanlar cevap yazsın nolur en azından yanlız olmadıgımı bılıyım.
mafoldumben

doğumdan önce, özellikle 37. haftadan daha erken dönemde krem sürerken göğsünüze masaj yapmadan fazla sıkmadan sürmek gerekir süt salgısını uyaran hormon salınmaya başlayabilir bu hormon aynı zamanda doğum sancılarını da başlatıyor dikkatli olalım. erkenden krem sürmeye başlarsak göğüslerin yaralanma ihtimali azalır ama en önemlisi doğru emzirmek. doğumda ebenizden eğitim vermesi için yardım isteyin mutlaka.

ben bebek fuarında ameda'dan almıştım; bitkisel ve yıkamaya gerek yok, doğumdan 2 hafta önce başla demişti emzirme danışmanı hemşire.
bakalım umarım işe yarar; ben soğanı da denemek istiyorum inşallah ek olarak:hulya:

mutlaka almalısın derim.ilk günlerde her emzirmeden sonra sürmelisin.ben çok fayda gördüm hiç çatlak oluşmadı meme başımda

Ben aldim hazirladim $u anda amerikadayim buradaki hanimlarda hep onu tavsiye ettiler in$allah faydasini gorurum..

kızlar doktorum bana da verdi aldım şimdi de bunu doğumdan önce de kullanmak gerekiyor mu? ne kadar zamanda bir kullanıyorsunuz merak ettim ben 8 aylık hamileyim yardımıc olursanız sevinirim

kesınlıkle alınmalı bebgım emmedı oncelerı pompa ıle sagdım bebgım emmeye basladı gogus ucumu tam olrak hiç tutamadı hep yarısını ısırıyordu oyle emıyordu dogumdan bır ay once kullanmaya basladım her gece ıkı gogusumumede surdum dogumdan sonra hıc yara olmadı unutmayın dogumdan bır ay once kullanya baslayım kımlerı dogumdan sonra kullanmaya baslamıslar tam faydasını gormedıklerını yazmıslar dr bana ve aldıgım magzadakı gorevlıde dogumdan bır ay once basla dıye uyardılar:)

demek 1 ay önceden başlamak lazım.bunu öğrendiğim iyi oldu.teşekkürler :KK71:

Arkadaşım dedi ki açıldıktan 2 ay içinde bitirmek lazımmıs bu kremi.
Bir başka arkadasımda açmış bir kere kullanmış bana verdi. Ama tabi 2 ayı geçmiş ne yapmalıyım bilen var mı?

Doğumdan önce kulanmaya baslamalıymısız e benimde 20 günüm kaldı başlayayım diyorum ne diyorsunuz kızlar?

bnde alacağım bu kremden..

37 den önce kullanmak ıstemem,sürerkenki hareketler doğum uyaranı olabılır dıye..

X