Lekelerden kurtulmak isterken yüzü yandı

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Bilecik'te, yüzündeki lekelerden kurtulmak için bir güzellik salonuna giden 30 yaşındaki E.T.'nin yüzünde, uygulanan kimyasal peeling uygulamasının ardından yanıklar oluştu. E.T., güzellik merkezini Sağlık Bakanlığı ve İl Sağılık Müdürlüğü'ne şikayet etti, olayı yargıya taşıyacağını söyledi.
lekelerden-kurtulmak-isterken-yuzu-yandi-6680287.Jpeg

DHA

Özel bir kuruluşta satış temsilcisi olarak çalışan E.T., yüzündeki lekeler için Bilecik'te bir güzellik salonuna gitti. Yüzüne kimyasal peeling uygulanan E.T., yanma hissedince uygulamayı yarıda bıraktırdı. Uygulamayı yapan güzellik uzmanı, E.T.'ye yanma olayının normal olduğunu, kısa sürede geçeceğini söyleyerek yüzüne krem sürüp evine gönderdi.

lekelerden-kurtulmak-isterken-yuzu-yandi-6680347.Jpeg

Yüzündeki yanma akşam saatlerinde devam eden E.T., güzellik salonunu telefonla aradı ve durumu anlattı. Kendisine bir kez daha bu durumun normal olduğu, yüzünün ılık suyla yıkaması ve Sabaha bir şeyi kalmayacağı söylendi. E.T., sabah kalktığında yüzünde yanıkların oluştuğu görünce uygulamayı yapan güzellik salonuna gitti. Güzellik uzmanı S.Ç., yüzüne güneş koruyucu bir krem sürdüğü E.T.'yi yeniden evine gönderdi.
lekelerden-kurtulmak-isterken-yuzu-yandi-6680351.Jpeg

E.T., daha sonra Bilecik Devlet Hastanesi'ne ve ardından da Ankara'da bir hastaneye gitti. Ankara'da müdahalede bulunan doktorlar genç kadına 10 gün evden dışarı çıkmamasını önerdi. İşini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyleyen E.T., güzellik salonuyla ilgili sağlıkBakanlığı ve İl Sağılık Müdürlüğü'ne şikayette bulunduğunu ve olayı yargıya taşıyacağını söyledi.
lekelerden-kurtulmak-isterken-yuzu-yandi-6680353.Jpeg

Güzellik uzmanı S.Ç., 15 yıldır güzellik sektöründe çalıştığını ve kimyasal peeling uygulamasını Bilecik'te çok sayıda kadına yaptığını belirtti. Yaşanan bu durumun E.T.'nin cildinin, kullandıkları ürünün içindeki bir maddeye reaksiyon göstermesinden kaynaklanmış olabileceğini savunun S.Ç. bunun medikal açıdan araştırılması gerektiğini söyledi. S.Ç., "Kullandığım ürün, belgelerim, çalıştığım yer ortada. Yaşanan sorunun E.T.'nin cildiyle alakalı" dedi.
Milliyet

bilmeden araştırmadan yapılmaması gerekiyor asla,yanma hissi normal 10 günde cilti kabuk atar düzelme sürecine girer,ama sürec sıkıntılıdır,cildin rengi gidere koyulaşır kurur gerilir,elle mudahale etmemek gerek,stresli,iyice araştırmadan kimse yaptırmasın

Bdv de az önce aynı seyi yaşayan bi hatun vardı. O evde yapmış bi de.
okudum canım,bence evde yapmasınlar,panik oluyorlar çok okuduk burada,dengeli sürmek gerek vs,yaptıran güzellik merkezinde yaptırsın,hatta hiç yaptırmasınlar

Tam oladak hangi kimyasal peeling?
Bende 5/6 kere yaptirdim. Bnim kullandigimin adi hydrosalicyd acid yada buna benzer biseydi.
Peelingten 2 gun sonra benim yuzumde bu bayan gibi oluyor. Tabi biraz daha az, bu bayanda yaniklar cok acik belli.Ama sonra geciyordu bende.

Kadının yüzü yandıktan sonra araştırsan ne araştırmasan ne be , doktor dalga geçmiş resmen her önüne gelen yapabiliyormu bu işlemi, benim bildiğim yapmadan önce araştırılır kadının cildine ne zarar veriyo vermıyo bilinmesi lazım , feci bir şey ya kezzap atılmış gibi yüzü bdv de gördüm çok üzüldüm , bazen böyle yüzler görüyordum sokakta vs. anlam veremıyordum ne olmuş yüzüne diyordum demek ki sebebi buymuş , hiçte masum değil bu asitler yapmasın kimse.

günlük temizlik dışında hiç gerek yok onun dışında yaşlanmakta bir süreçtir bırak yaşlansın ne var bunda
sağlık soruna olanlara lafım yok ama sırf kendini daha güzel görmek için yapılan bu gibi şeyleri gereksiz buluyorum

X