Lenf Bezim şişti

Meryem_3334

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2024
87
14
24
Merhaba Arkadaşlar gerçekten yoruldum kimse anlamadığı ıcın içimi dökmeye geldim akıl almaya geldim kendim de saglık çalışanıyım 4-5 yıldır boynumda koltuk altımda ve kasıgımda lenf bezeleri var bunlar 1 buçuk cm ve üstünde ozellıkle kasıgımdakıler .1 yıl önce dayanamadım bıyopsı yaptırdım enfeksiyonel çıktı hatta 2 bıyopsı oldum artık doktor gelme geçmeyecek çok enfeksyon gecırmıssınız öyle kalmış dedi kımı dıyor 6 ay takıp doktor diyor gıt hayatını yaşa böyle yaşanmaz ben kimi dinlyecegımı şaştım ama şu an sormak ıstedıgım ben 2 hafta önce ameliyat oldum sağ kasıgımın yanındakı bacağımdan labrumdan evde yatıyorım 1 ay basmam yasak o yüzden konuyu açtım sağ kasıgımda olan lenf bezının üstünde yeni yaklaşık 2 cm bır şişlik var yine lenf bezı önce doktor en küçük yarada bile şişer demıstı solda yok ameliyat olduğum bacakta var antıbıyotık mıdemı bulandırdı diye bıraktım tekrar başladım bugün sizce amelıyat yerımden dolayı mı şişti ?

büyük ihtimalle. bende de olmuştu aşısız kedi bakıyorduk evde üniversite yıllarımda. lenf bezim sismisti. doktor antibiyotik ve ağrı kesici vermisti. ve enfeksiyon oluşturabilecek her seyden uzak dur tekrarlar çünkü dedi. vücuda enfeksiyon girince kenf bezleri hemen tepki gösteriyor. ben 1-1.5 hafta antibiyotik kullanmıştım ve iyileşti. 5 yıldır da bir daha tekrarlamadı. sizin de yaradan dolayı büyüdü bence. doktor kontrolüyle antibiyotiğe başlamanız gerekiyor bence

büyük ihtimalle. bende de olmuştu aşısız kedi bakıyorduk evde üniversite yıllarımda. lenf bezim sismisti. doktor antibiyotik ve ağrı kesici vermisti. ve enfeksiyon oluşturabilecek her seyden uzak dur tekrarlar çünkü dedi. vücuda enfeksiyon girince kenf bezleri hemen tepki gösteriyor. ben 1-1.5 hafta antibiyotik kullanmıştım ve iyileşti. 5 yıldır da bir daha tekrarlamadı. sizin de yaradan dolayı büyüdü bence. doktor kontrolüyle antibiyotiğe başlamanız gerekiyor bence
Ya doktorum enfeksyon olmasın diye augmentın verdi ama eczane muadılı klamoks verdi içer içmez kusturdu 2 gün kustum ıcemedım bugün fizik tedavi doktoru dışarda enfeksiyon olmasa da içinde olabılır mutlaka kullan falan dedi bugün verdıgı antıbıyotıge başladım inşallah küçülür bu lenflerden canım çok sıkkın 4-5 yıldır da takıpteyım

Ya doktorum enfeksyon olmasın diye augmentın verdi ama eczane muadılı klamoks verdi içer içmez kusturdu 2 gün kustum ıcemedım bugün fizik tedavi doktoru dışarda enfeksiyon olmasa da içinde olabılır mutlaka kullan falan dedi bugün verdıgı antıbıyotıge başladım inşallah küçülür bu lenflerden canım çok sıkkın 4-5 yıldır da takıpteyım
acaba bu lenf bezleri alınabiliyor mu? hani bademcikler çok sisiyorsa alınabiliyor ya mesela? 😂 merak ettim 😂

X