Kontakt Lens lens kullananlar nasıl makyaj yapmalı?

bende lensı takar sonra krem fondoten vs makyaj olayına gecerım..tesekurler cnm avatarımdakı resım yenı tabı kafadakı peruk :)

barbie bebek gibi olmus dogrusu cok tatlı olmussun opuyorumnanaktan

cildini merak ettim ya canım kusursuz gözüküyor burdannn. porselen makyaj mı diyorsunuz buna şimdi yani bildiğin porselen bebek gibi 8)

canım tabıkı kusursuz degıl cıldım sıvılce problemım yok nadıren kızarıklık vs olur..sadece burnumda sıyahn noktalar var..eskıden gorsen makyajsız porselen gbıydı şimdı bıraz soldu..makyajda once nemlendırıcı surer ustune max factor fondötenımı yayarım..gozaltım gozkapagım dahıl..boynum ve kulak hızamada bıraz surerım..sonra ustune hafıf bronz ve sedeflı bır pudra geçerım oyle abartmadan tabıkı..allık fırçası ıle yaparım..gozkapaklarına mutlaka pudra surerım altı harıc..sonra far eyelıner rımel allık ve ruj la tamamlarım...kullandıgım fondoten bu..ayrıca loreal true matchda super kapatıcıdır..

35448_buyuk.jpg

148504_l.jpg

p_2585_b.jpg

canım tabıkı kusursuz degıl cıldım sıvılce problemım yok nadıren kızarıklık vs olur..sadece burnumda sıyahn noktalar var..eskıden gorsen makyajsız porselen gbıydı şimdı bıraz soldu..makyajda once nemlendırıcı surer ustune max factor fondötenımı yayarım..gozaltım gozkapagım dahıl..boynum ve kulak hızamada bıraz surerım..sonra ustune hafıf bronz ve sedeflı bır pudra geçerım oyle abartmadan tabıkı..allık fırçası ıle yaparım..gozkapaklarına mutlaka pudra surerım altı harıc..sonra far eyelıner rımel allık ve ruj la tamamlarım...kullandıgım fondoten bu..ayrıca loreal true matchda super kapatıcıdır..

çok saol canım öneriler için denicem mutlaka özellikle fondöteni. bu aralar iyi bir fondöten arıyordum zaten. ya benim bi arkadaşımın cildinde en ufak bir leke kırmızılık sivilce akne hiçbir şey yok dokusu da bebek suratı gibi. ve hiç bişey sürmüyor. yüzünü yıkadıktan sonra kurulamıyor bi onu biliyorum. bazısı ne kadar şanslı. hangi nemlendiriciyi kullansam da o doğal ipeksi teni elde edemiyorum :/

guzelım benım kımının ırsidir..gunumuzde havadan sudan eskısı gbı deıl hıcbırsey karadenızkadınları mesela bebek gbıdır cıltlerı..naparsın bızde bakmasak guzel gorunmuyor ben olay dıye markanın mandalınalı nemlendırıcısını kulanıom kokusu dokusu super..eger kuruysa cıldın lutfen bal ve yogurtla maske yap..arada sodayla yıka durulama.ve bol su iç bunlar şart..fondotende memnun kalcana emınım

Evet lensli göze kalem çekmek pek sağlıklı olmuyo gözün iç kısmından bajsediyorum tabiiki ben...

Önce lensi çıkart,sonra makjayı.Eğer makyajı lensi çıkartmadan önce silmeye kalkarsan oraya buraya bulaşacağından lensin içine makyaj malzemesi kaçabilir,o da gözleri rahatsız edebilir.Ben böyle yapıyorum bişey olmuyo:)

cnm rimel ya da kalem ne olursa olsun hepsini lensini taktıktan sonra sürmen daha iyi. Ben de lens taktıntan sonra göz üstüne kalem çekiyorum ve rimel sürüyorum. Rimelin hiç bir zararı yok. Göz üstüne çekilen kalem de lensin altına girmediği sürece sorun yok.

saglık açısından lensle makyaj önerilmiyor ama biz yinede yapıyoruz :)

X