Kontakt Lens Lens takamıyorum

Aylık lens alacağım ayda bir kez çıkacak zamanla alışırım diye umut ediyorum aa demek sana doktor taktı ay inşallah bende senin gibi alışırım
Ben mi yanlis biliyorum. Aylik lensin omru bir ay diye biliyorum. Onu da her gece cikarmaniz gerekir. Cunku uzerine protein birikiyor cikarip solusyonuna koymaniz gerekmiyor mu temizlenmesi icin?
Universide kullanmistim ben. Numarali renkli lens. Yillik idi. Hergun gece yatarken cikarip solusyonuna koyuyordum. Haftada bir kez de temizleme losyonunda temizleniyordu. Cok uzun zaman once idi tabi. Simdi degisti mi? 1 ay gozde durdugundan emin misiniz?

Yok gorusu etkilemiyor seffaf zaten su gibi bırsey
Kullanmiyorum suan gozlukcuye sormustum bizimde buğulanıypr durum zor dedi. Bende baslarim boyle ise deyip biraktim. Gliserin gorusu etkilemeyecek mi? Nasil tam olarak yedirecegim ki

Selam hanımlar gözlerim miyop astigmat bozuk 3. 75 numara bu yıl üniversite sınavına hazırlanıyorum dershane de maske yüzünden gözlük aşırı buğu yapıyor derse odaklanamıyorum aşırı geriliyorum bu sefer. Bundan 1 2 yıl önce de lens almıştım ama takmakta aşırı zorlanmışımtım hatta bayılmıştım stres olduğum için. Cuma günü tekrar bi doktorla görüşücem doktora rica etsem takar mı yada takabilecek eczacı vs olur mu nolur şuan ki stresimi düşünerek yorum yazın zaten oldukça gerginim

Doktor taksa ne olacak her gün sen takıp çıkaracaksın.

Lens takarken de bayılmak 😂

Ben mi yanlis biliyorum. Aylik lensin omru bir ay diye biliyorum. Onu da her gece cikarmaniz gerekir. Cunku uzerine protein birikiyor cikarip solusyonuna koymaniz gerekmiyor mu temizlenmesi icin?
Universide kullanmistim ben. Numarali renkli lens. Yillik idi. Hergun gece yatarken cikarip solusyonuna koyuyordum. Haftada bir kez de temizleme losyonunda temizleniyordu. Cok uzun zaman once idi tabi. Simdi degisti mi? 1 ay gozde durdugundan emin misiniz?
Evet doktorun kendisi söyledi

Evet var oyle lensler ama uzmanlar yine de her gün olmuyorsa 2 3 gunde bir cikarilmasini oneriyor. Goz oksijensiz kalmasin ve baska sorunlar olmasin diye. Yillik lens daha farkli bir sey oluyor. Zaman dilimi olarak. Bir yillik kullanacagin lensin o oluyor. Aylikta degistiriyorsun ayda bir atiyorsun yani çöpe

Günlük çok zor değil mi ama tak çıkar zaten beceremiyorum hergün zulüm
Alışınca kolay ya, gunde toplam 1 dakikami almıyordur, alışırsınız internetten video izleyin nasil takilir çıkarılır, basit yöntemler var oyle başlayin.

gece uyumak cok kuruluk yapıyor goze de zarar veriyor bence. Bazen uyuyakaliyorum direk rahatsiz ediyor beni ki en iyi markayi kullanmama rağmen

ben astigmatliyim ama astigmatsiz lens aldim ayni numaranin astigmatsizi.. inanin o kadar fark olmadi. belki bir yil sorunsuz kullandim. simdi yurtdisinda oldugum icin ne uygunsa onu veriyor dr baskasini alamiyorum. astigmatli aldim. konu sahibi oasis alirsan yok gibi cok ince. ben takamamistim ilk basta. simdi egitici videolar vardir eminim y.tube da felan.. aslinda kolay gozlerini yukari kaldiriyorsun. yukari bakiyorsun yani lensi takip normal haline getiriyorsun gozlerini. siz stres yapmissiniz bence. basaramayacaginiz bir sey degil. ben belki 30 sn de aynaya bakmadan yapiyorum artik.
astigmatlar için lens olayi cok zor. Bende astigmatim denedim taksam bile rahatsiz etti. Varlığıni hic unutamadim ,batma yaptı, cok cok rahatsizdi. Yoksa bende takmayi cok isterdim. gozluk takmiyorum sevmiyorum çünkü bu da bas agrisi yapiyor.

ben astigmatliyim ama astigmatsiz lens aldim ayni numaranin astigmatsizi.. inanin o kadar fark olmadi. belki bir yil sorunsuz kullandim. simdi yurtdisinda oldugum icin ne uygunsa onu veriyor dr baskasini alamiyorum. astigmatli aldim. konu sahibi oasis alirsan yok gibi cok ince. ben takamamistim ilk basta. simdi egitici videolar vardir eminim y.tube da felan.. aslinda kolay gozlerini yukari kaldiriyorsun. yukari bakiyorsun yani lensi takip normal haline getiriyorsun gozlerini. siz stres yapmissiniz bence. basaramayacaginiz bir sey degil.
Ben oasis aldim. Bir gun kafede sicak borular oluyor ya orda oturuyordum. Gozume yapisiyor sandim. Cok isindi birden bire.
Bana yaramadi ya umutluydum oysa bende astigmatsizin almistim
Ama batma yanma cok cok oldu surekli ve bir daha baska marka da denemedim.

Doktordan daha once taktirinizi ve stree girip kullanamadiginizi size deneme lensi vermesini rIca edin. Sonra youtube videolari acın ve izleyin. Evde kimse yokken aceleniz yokken deneyin. Bende asiro streslo korkardim lensten sonra doktor deneme lensi verdi ben evde kimse yokken strese sokacak denedim ve taktim. Lens bor kac gun boraz rahatsiz edebilir gozunuz buna alışacaktır. Evd oldugunuz bir gun deneyin ilk gun özellıkle evde olun ki daha rahat edin. Lens takmak dünyanın en rahat isi 1 2 haftada takip çıkarmak 5 saniye sürüyor ve cok rahay ediyorsunuz. Evde ders çalışırken gozluk kullanin lens butun guj kalınca gozunuz yorulabilir. Basarilar :)

Day&night lensler yeni kullanıcı için uygun değil. (aylık değil adı, aylık lensi her gün çıkarıp takarsınız bir ay sonra atarsınız) Çok ince yapılı, aparatla falan takılmaz, yırtılır. Bilmemkaç yıllık lens kullanıcısı olarak ben bile zorlanıyorum değiştirirken.
Aylık lensle başlayın, her gün çıkarıp taktıkça öğreneceksiniz, alışacaksınız sonra isterseniz day&night lense geçersiniz. Onu da en geç haftada bir çıkarıp temizlemeniz gerek zaten. Yoksa kirlenir, bulanık görürsünüz.

Ne yaparsınız bilmem ama dikkatsiz kullanırsanız lens çok tehlikeli .Alırsanız her gün dikkatli bir şekilde takip çıkarın,ihmal etmeyin ve yumuşak davranmaya dikkat edin eliniz alışsa da.

X