Limon Tuzu ve Çamaşır Sodası İkilisi Mükemmel Temizlik..Deneyin Ve Görün..

kimsenin ilgisini çekmemişş, o kadarda sevinmiştimm ,hemen kıslaara söliyim dedim di

teşekkürler selenimocum opuyorumnanaktan
konu sahibi olarak sevindim yeni birşeye daha yaradığını duymak beni mutlu etti..
Ancak şu anda ütüm yeni ilerleyen zamanlarda deneyeceğim ve sonucu yazacağım ...kaydirigubbakcemile5

Ben de deneyeceğim. Benden önceki kiracı sağolsun mahvetmiş derz aralarını alsanaalsanasmile 1 senedir porçöz+çamaşır suyu karıştırıp zehirlenerek ve fırçalayarak uğraşıyordum ama yine de istediğim gibi olmuyordu.:kızgın: Artık eriyen derzler eridi kalanları da bunla kurtarayım :) Çok teşekkür ederim paylaşımın için canım. İnşallah bulurum dediğin sodayı. Ben hep toz olarak bilirdim hiç görmedim tane olarak şimdiye kadar.akannehir

konuyu acan arkadasım.yaa bız bu karısımı toz camasır sodası ıle denesek olmamııı.bulamıyom beennn
ve ne ozellıgı var ha toz camaısr sodası ha ezılmemıs olanı. toz camasır sodası ıle deneyıp aynı guzel sonucu alan yok mu acepp,

tesekkurlerr

yok canım olmuyor onunlada denedim ve deneyenler oldu maalesef aynı sonuç olmuyor..:1ninca:

arkadaslar ben nihayet camasir sodasini buldum 1 ltlik suya 2 cay kasigi limon tuzu ve camasir sodasini karistirdim eridiler. spreyli kutuya koyup basladim fis fis lamaya .amaa sonuc husran oldu cikarmadiiii

nedenki acep. azmi oldu karisim anlamadim .
tesekkurler genede paylasim icin

arkadaslar ben nihayet camasir sodasini buldum 1 ltlik suya 2 cay kasigi limon tuzu ve camasir sodasini karistirdim eridiler. spreyli kutuya koyup basladim fis fis lamaya .amaa sonuc husran oldu cikarmadiiii

nedenki acep. azmi oldu karisim anlamadim .
tesekkurler genede paylasim icin

1 litre suya 2 çay kaşığı limon tuzu çok az canım ..benneyaptımki
1çorba kaşığı koymalısın en az o kadar da çamaşır sodası yine de işe yaramıyorsa derzler boşalmış olmalı..bilmiyorumkismile

Eğer derzlerinizin arası boşalmışsa, ve artık ne yaparsanız yapın kara ve girintili çıkıntılı görünüyorlarsa, size bir önerim olacak.Derzlerinizin rengine uygun renkte yağlıboya alıp ince bir fırçayla aralarını hep doldurup hem de mis gibi tertemiz olmalarını sağlayabilirsiniz.
Ben usta getirip tüm derz aralarını yeniden yaptıracaktım ama sonuçta kısa sürede onlar da eskisi gibi olacaklardı.Bu yöntemle derz aralarını doldurdum mükemmel oldu.Evet biraz sabır gerektiriyor ama inanın ne kadar da güzel olduğunu gördükçe sıkılmadan yapıyorsunuz. a.s

amanın tam aradığım şey kaç gündür düşünüyodum neyle temizlesem diye.Deniycem hafta sonu.

az koymuş olabilirsiniz biraz fazlalaştırın miktarı ama suyu az olsun..
kolay gelsin..))

yağlı boya ıle boyayınca temızlıgı de kolay oluyordur degılmı ??? annemın aklına gırmelıyımmm :KK70:

Arkadaşlar sizinle,bizzat denediğim kendinizin yapabileceği bir temizlik maddesini paylaşmak istiyorum..
1 buçuk litrelik su veya asitli içecek şişesine birebir ölçülerde limon tuzu ve küçük parçalar halinde olan çamaşır sodasını (toz olanı değil,açık deterjan satan yerlerde veya büyük marketlerde bulabilirsiniz)şişeye alın ve yavaş yavaş şişenin yarısına kadar su doldurun (hızlı yaparsanız foşurduyor...kaydirigubbakcemile3)
şişenin kapağını kapatın ve hafifçe çalkalayarak karışmasını sağlayın..
ve şişenin kapağına küçük bir delik açın..
Fayans araları için süper bir temizleyici kir kaç yıllık olursa olsun söküp atıyor..:lepi:
En iyi tarafı ise piyasada satılan kireç sökücüler gibi bir süre sonra taşlarınızın arasındaki derzleri boşaltmıyor..
Sadece kirleri hedef alıyor deneyin ve görün ..
Memnun kalacağınıza eminim...şutarafagitti

sana ne kadar teşekkür etsem azdırrzemuszemuszemuszemus

komşularım adınada teşşekür ederim

20 yıllık lojmanın fayans aralarını bembeyaz yaptı

bizim fayans aralarımız sararmıştı neler denedik neler:umursamaz:bir türlü beyazlatamadık

limontuzunuda çamaşır sodasınıda bolcana koydum yalnız şişenin kapağını açık bırakarak saklayın şişe patlayabilir:bbo:

fayansların üzerine döktüm yumuşak fırçayla fırçaladım 1 saatten fazla beklettim fayans araları beyazlayana kadar bekleyin önce kararıyo çünkü sonra beyazlıyo beyzlayan kadra bekleyin acele etmeyin bolsuyla durulayın bembeyaz derzlere kavuşunhihoyyyt

Çok sevindim canım güle güle oturun cici fayanslarınızlaa..opuyorumnanaktan

benimde derzler kötü durumda 15 yıllık yarısı var yarısı yok gibi üstelik temizlenmiyor..deneyeceğim sağol paylaşımın için..

dün markette tesadüfen gördüm ve bir soda aldım. Ama toz olanından vardı onu aldım. Cep sodası yazıyor üstünde. Bununla da olur mu ki acaba???

X