Liposuction yaptran var m arkadalar?

Ben çok uzun seneler spor yaptım ve bi anda sporu bırakınca çok göbeğim çıktı. 2 sene önce liposuction yaptırdım. 53 kiloydum, boyum 1.60. Doktorum beni gayet zayıf görüyodu ama takıntı işte illa göbek gidicek bilirsiniz. Ve gitti de. 1 ay korse giydim, günde en az 4 litre su içmek şart zaten. Ameliyattan sonra tartıya ilk çıktığımda 50 kiloydum. Aynaya bakınca bayılıyodum mutluluktan. Abartma diil bu gerçekten bayılıyodum :1shok: Aradan 2 sene geçti. Ameliyattan sonraki ilk günden itibarenki yeme alışkanlığıma devam ediyorum. Katı ve hayvansal yağ yok. Zeytinyağı yemeye de yeni başladım. Çünkü ameliyattan sonra çok acı çektim. Hepsine değsin istedim ve değdi. 48 kiloyum ve gayet mutluyum. Elbette doktor çok büyük bi etken. Benim ameliyatım 4 saat sürdü mesela. Hiçbir ayrıntı atlanmadı. En ufak bi yağ toplanması da olmadı. Dediğim gibi ameliyattan çıkıp eskisi gibi yağlı yemeye devam ederseniz hiçbi anlamı kalmaz tabii. Yer yer çektirirsiniz yasakkelime Bende çukurlar da olmadı. Zaten doktorlarım da LPG'ye gerek duymadılar. Şimdi öncesi-sonrası resimlerime bakıyorum da sanırım bu ameliyat hayatta başıma gelen en güzel şey :sm_cool:

arkadaşım yüzünü göstermeyi uygun bulmayabilirsin ama an azından vücut oncesi sonrası foto koysan diyorum hani ben de yaptırmayı düşünüyorum ;en azından bilgilenmiş oluruz

merhaba cherrygirl,
Bende ankarada oturuyorum ve aylardır lipo yaptırmayı düşünüyorum ama olumsuz yazılar yüzünden korkup cesaret edemiyorum.bende senin gibi zayıfım ama takıldım işte Ne olur bana biraz bilgi verirmisin.Lütfenn.

merhaba cherrygirl,
bende ankarada yaşıyorum hangi dr a yaptırdın iyi br dr arıyorum.aylardır diyet ve spor gitmiyor işte göbeğimde yan yağlarımda

Merhaba arkadaşlar ben de 6 ay evvel karın bölgemden liposuction oldum,ameliyat sonrası agrım olmadı,ameliyattan 3 hafta sonra diyet ve spora başladım ve 15 kg verdim,incecik oldum,bu operasyonun sonrası önemli,yaptırıp da yemeye devam edecekseniz hiç yaptırmayın...

selam kıslar ; yapan doktor çok önemli işyerinde bir arkadaşım yaptırdı sinirleri falan zedelendi sanırım diyelim kalçası kaşınıyo göbeğinden de hissedebilio saçma gelicek ama doğru

bende düşünüyorum ama kimi memnun kimi değil..bi doktorla görüştüm 3000 ytl diyo..fiyatta çok...diyetle sporlada zayıflayamadım..lipoliz düşünüyorum...bilgisi oln varmı?faydası olurmu acaba??

Merhaba arkadaşlar.Aranıza yeni katıldım.Ben 1 yıl kadar önce karın bölgeme liposuction yaptırdım.İlk defa bir operasyon geçirecektim ama ne yaparsam yapayım yıllardır oturmuş kilolarımı veremiyordum.Uzun araştırmalardan ve kendi doktorumla da konuşup karar verdikten sonra asmeliyata karar verdim.Ameliyattan hemen önce tartıldığımda 78,5 kiloydum.Ameliyattan çıkar çıkmaz tartıldım ve sonuç 75 di.Karın bölgemi dümdüz hiisediyordum.Narkoz etkisini tam kaybetmemişti ama korseyi bağladıkları halde karnım dümdüzdü:)İlk defa kendimi düz bir karınla hissediyordum.Birgün hastanede kaldım ertesi sabah taburcu edildim ve yürüyerek evime geldim.O gün dinlenip ertesi gün işime döndüm.Doktorum çok fazla ayakta kalmamamı,mümkün olduğu kadar fırsat buldukca uzanmamı söylemişti fakat işim dolayısıyla bunu pek gerçekleştiremedim.Ödem oluşacağını biliyordum ayakta çok kaldığım için ödemlerimin geçmesi daha geç oldu fakat çok su içerek ödemden de kurtuldum.Ağrım neredeyse hiç olmadı.Yapı itibariyle zaten çok hareketli biriyim.Çok çabuk atlattım diyebilirim.Tam bir yıl oldu.Kendi çabalarımlada oldukca kilo verdim..Ne çukur oluştu ne tümsek nede dalgalanma:)Masaj yapmak özellikle ödemler için çok faydalı oluyor.Şu an 67 kiloyum ve yıllardır kendimi ilk defa bu kiloda bulduğum içinde çok mutluyum:)
Şimdiki aklın olsa yaptırırmıydın diye sorarsanız ameliyat zor olmadığı ve doktoruma çok güvendiğim için olurdum.

Kuzguni ne güzel bende istiyorum zayıfım ama göbeğim ve belmi kalın.Kime ve kaç liraya yaptırdığını öğrenebilirmiyim.

Kuzguni ne güzel bende istiyorum zayıfım ama göbeğim ve belmi kalın.Kime ve kaç liraya yaptırdığını öğrenebilirmiyim.

Merhaba karanfilsu.Ben İstanbul'da olduğum için ameliyatım Balat Ermeni Hastanesinde Prof.Dr Gürhan Özcan tarafından yapıldı.Karın bölgesinden aşağı yukarı 3,5-4 litre yağ alındı.O gece hastahanede kaldım ve 2500 ytl ödedim.Fakat yine de çok araştırmanızı tavsiye ederim.

ben simdi ameliyat oldum arkadaslar 2 gün önce biraz agrım war ne zamana geçer bide doktor 4.gün yıkanabilirsin dedi ama ben sanki bu korsei cıkardıığım an bütün etlerim sarkıcak gibime geliyo ver korkuyorum.bi yaptıran bana yardımcı olsun lütfenn

Merhaba karanfilsu.Ben İstanbul'da olduğum için ameliyatım Balat Ermeni Hastanesinde Prof.Dr Gürhan Özcan tarafından yapıldı.Karın bölgesinden aşağı yukarı 3,5-4 litre yağ alındı.O gece hastahanede kaldım ve 2500 ytl ödedim.Fakat yine de çok araştırmanızı tavsiye ederim.

???????mesagımı alırsan bilgi verebilirmisin bana

Ben çok uzun seneler spor yaptım ve bi anda sporu bırakınca çok göbeğim çıktı. 2 sene önce liposuction yaptırdım. 53 kiloydum, boyum 1.60. Doktorum beni gayet zayıf görüyodu ama takıntı işte illa göbek gidicek bilirsiniz. Ve gitti de. 1 ay korse giydim, günde en az 4 litre su içmek şart zaten. Ameliyattan sonra tartıya ilk çıktığımda 50 kiloydum. Aynaya bakınca bayılıyodum mutluluktan. Abartma diil bu gerçekten bayılıyodum :1shok: Aradan 2 sene geçti. Ameliyattan sonraki ilk günden itibarenki yeme alışkanlığıma devam ediyorum. Katı ve hayvansal yağ yok. Zeytinyağı yemeye de yeni başladım. Çünkü ameliyattan sonra çok acı çektim. Hepsine değsin istedim ve değdi. 48 kiloyum ve gayet mutluyum. Elbette doktor çok büyük bi etken. Benim ameliyatım 4 saat sürdü mesela. Hiçbir ayrıntı atlanmadı. En ufak bi yağ toplanması da olmadı. Dediğim gibi ameliyattan çıkıp eskisi gibi yağlı yemeye devam ederseniz hiçbi anlamı kalmaz tabii. Yer yer çektirirsiniz yasakkelime Bende çukurlar da olmadı. Zaten doktorlarım da LPG'ye gerek duymadılar. Şimdi öncesi-sonrası resimlerime bakıyorum da sanırım bu ameliyat hayatta başıma gelen en güzel şey :sm_cool:

cherry girl ameliyatımın ikinci günündeyim ve agrım oluyo yer yer biraz endişeliyim mesagımı görürsen beni cvplayabilirmisin sendede olmusmuydu

Son düzenleyen: Moderatör:

cherrygirl;arkadaşım merhaba çok iyi ve titiz bir operasyon geçirmişsin ne kadar güzel bu tarz olaylar benide cesaretlendiriyor zira bende yaptırmayı düşünüyorum dr.ve hastane konusunda endişelerim var dün bir doktor dan fiyat aldım tunalı hilmide kliniği var bana 3.500 ytl dedi biraz yüksek geldii ve buna değecekmi onada emin değilim sen çok memnun kalmışsın anlattıklarına göre rica etsem hangi hast.kime ve ne karadara ameliyet olduğunu yazarmısın ? şimdiden tşkk.ederimm..

mrb bnde liposuction yaptırmak istiyorum bursada bildiğiniz doktorlar var mı acaba bn yüzümden liposuction yaptırmak istiyorum fiyatı sizce ne kadar olur yanıtlarsanız çok sevinirim şimdiden tşkr edrm

Arkadaşar.. Ben de ''liposuction'' yaptırmak istiyorum. ''31'' yaşındayım .Boyum ''1.69'' şu anda ''70'' kioyum.. Daha önce '55 ila 58' kilo arasında gezen biriydim. Bu kiloları depresyonan dolayı aldım. antidepresanlar ve sibutramin içeren yanlış diyet ilaçları beni bu hale getirdi.. Şimdi hiç bir ilaç kullanmıyorum.Artık alkol de almıyorum.Ama daha önceki yanlış beslenme alışkanlıkları ve ilaç kullanımı yüzünden ,şimdi dikkat etmeme rağmen, zorlanarak ancak gram gram kilo verebiliyorum.Hemen hemen her yerimden eşit kilo aldım ama ,zaten incecik bir kızken de, dolgun bacaklı ve kalçalı olduğum için, özellikle üst bacak ve dizlerim yağ tulumu gibi oldu..
Dizimdeki deformasyon yüzünden artık dar pantalon ve diz üstü etek giyemiyorum..Dizin iç kısmında biriken yağlar bacağımı yamukmuş gibi gösteriyor.
Aynaya bakmaktan nefret eder oldum..
Fiziksel görüntümün çok önemli olduğu bir işle uğraşıyorum..Her zaman genç ,fit ve bakımlı görünmek zorundayım.Yani bu girişimim can sıkıntısı ya da şımarıklık değil.. Kilo problemi yüzünden maddi,manevi çok kaybım oldu..Aklımı kaçırmak üzereyim..Çok korkmama rağmen bu ''liposuction ya da liposhaping''operasyonuna mecbur olduğumu düşünüyorum..
Zaten ''kadınlar kulübü''nü de bu konuyla ilgili araştırma yaparken tesadüfen buldum..Yani aranızda yeniyim..
Site ile ilgili pek bilgi sahibi olmadığım için sorularımı nereye yazacağımı bilemedm.Dün bu konuyla ilgili başka başlıkların altına da sorular yazdım ama cevap alamadım.
Şimdi o soruları da kopyalayıp bu başlık altına yapıştıracağım..
Yardımcı olursanız sevinirim

İşte bunlar da dün yazdıklarım
'''''''Arkadaşlar, 'liposuction' ya da 'liposhaping' yaptırmayı düşünüyorum.
İki yıl önce, şimdi ismini vermek istemediğim çok medyatik, ünlü bir klinikte, bir kaş asma ve yanak asma operasyonu geçirdim.
Revizyondan sonra,sonuç fena olmadı ama,ne yazık ki ,öğle arası operasyonu diye reklamı yapılan bu işlemlerin''sadece ameliyatı yapan doktorlar için''öğle yemeği arası kadar bir süreyi ifade ettiğini bir ay boyunca kapıcıdan bile saklanmak zorunda kalarak tecrübe ettim.
Dolayısıyla ilk teşebbüsümden sonra ''estetik operasyon'' kavramına karşı bir fobi oluştu bende..
Ama bu ''liposuction'' a gerçekten ihtiyacım var. Araştırmalarıma göre,iyileşmek için, üç hafta bir ay süre öngörüyorlar .. Ama bir önceki tecrübemden dolayı bana inandırıcı gelmiyor..
Bununla ilgili en gerçekçi bilgiyi yaşayanlardan öğrenebilirim diye düşünüyorum..
Aktif bir işle uğraşıyorum . Operasyondan ne kadar süre sonra koşmaya, akrobasiye,dans etmeye başlayabilirim?Aranızda tecrübe edeniniz var mı?
Ve yapacağı operasyonu ''bitse de gitsek'' diye geçiştirmeden ;masada,''şımarık ve güzellik budalası bir günlük yevmiye kaynağı'' değil de ''hisleri,zorunlulukları sebebiyle en azından saygı gösterilmesi gereken ve tanrının bahşettiği hazinesini onun parmaklarına emanet edebilecek kadar güvenen bir HASTA'' nın yattığının farkındalığında olarak; gerçekleştirecek anlayışlı ve deneyimli bir doktor önerebilir misiniz?'''''''''''''

bu 3 500 -2 500 diyen arkadaşlar,sadece basen yada sadece göbek için istenen fiyat mı?

Arkadaşar.. Ben de ''liposuction'' yaptırmak istiyorum. ''31'' yaşındayım .Boyum ''1.69'' şu anda ''70'' kioyum.. Daha önce '55 ila 58' kilo arasında gezen biriydim. Bu kiloları depresyonan dolayı aldım. antidepresanlar ve sibutramin içeren yanlış diyet ilaçları beni bu hale getirdi.. Şimdi hiç bir ilaç kullanmıyorum.Artık alkol de almıyorum.Ama daha önceki yanlış beslenme alışkanlıkları ve ilaç kullanımı yüzünden ,şimdi dikkat etmeme rağmen, zorlanarak ancak gram gram kilo verebiliyorum.Hemen hemen her yerimden eşit kilo aldım ama ,zaten incecik bir kızken de, dolgun bacaklı ve kalçalı olduğum için, özellikle üst bacak ve dizlerim yağ tulumu gibi oldu..
Dizimdeki deformasyon yüzünden artık dar pantalon ve diz üstü etek giyemiyorum..Dizin iç kısmında biriken yağlar bacağımı yamukmuş gibi gösteriyor.
Aynaya bakmaktan nefret eder oldum..
Fiziksel görüntümün çok önemli olduğu bir işle uğraşıyorum..Her zaman genç ,fit ve bakımlı görünmek zorundayım.Yani bu girişimim can sıkıntısı ya da şımarıklık değil.. Kilo problemi yüzünden maddi,manevi çok kaybım oldu..Aklımı kaçırmak üzereyim..Çok korkmama rağmen bu ''liposuction ya da liposhaping''operasyonuna mecbur olduğumu düşünüyorum..
Zaten ''kadınlar kulübü''nü de bu konuyla ilgili araştırma yaparken tesadüfen buldum..Yani aranızda yeniyim..
Site ile ilgili pek bilgi sahibi olmadığım için sorularımı nereye yazacağımı bilemedm.Dün bu konuyla ilgili başka başlıkların altına da sorular yazdım ama cevap alamadım.
Şimdi o soruları da kopyalayıp bu başlık altına yapıştıracağım..
Yardımcı olursanız sevinirim

İşte bunlar da dün yazdıklarım
'''''''Arkadaşlar, 'liposuction' ya da 'liposhaping' yaptırmayı düşünüyorum.
İki yıl önce, şimdi ismini vermek istemediğim çok medyatik, ünlü bir klinikte, bir kaş asma ve yanak asma operasyonu geçirdim.
Revizyondan sonra,sonuç fena olmadı ama,ne yazık ki ,öğle arası operasyonu diye reklamı yapılan bu işlemlerin''sadece ameliyatı yapan doktorlar için''öğle yemeği arası kadar bir süreyi ifade ettiğini bir ay boyunca kapıcıdan bile saklanmak zorunda kalarak tecrübe ettim.
Dolayısıyla ilk teşebbüsümden sonra ''estetik operasyon'' kavramına karşı bir fobi oluştu bende..
Ama bu ''liposuction'' a gerçekten ihtiyacım var. Araştırmalarıma göre,iyileşmek için, üç hafta bir ay süre öngörüyorlar .. Ama bir önceki tecrübemden dolayı bana inandırıcı gelmiyor..
Bununla ilgili en gerçekçi bilgiyi yaşayanlardan öğrenebilirim diye düşünüyorum..
Aktif bir işle uğraşıyorum . Operasyondan ne kadar süre sonra koşmaya, akrobasiye,dans etmeye başlayabilirim?Aranızda tecrübe edeniniz var mı?
Ve yapacağı operasyonu ''bitse de gitsek'' diye geçiştirmeden ;masada,''şımarık ve güzellik budalası bir günlük yevmiye kaynağı'' değil de ''hisleri,zorunlulukları sebebiyle en azından saygı gösterilmesi gereken ve tanrının bahşettiği hazinesini onun parmaklarına emanet edebilecek kadar güvenen bir HASTA'' nın yattığının farkındalığında olarak; gerçekleştirecek anlayışlı ve deneyimli bir doktor önerebilir misiniz?'''''''''''''
ben size samat lipoyu öneririm..daha öncede biryere yazmıştım...liposacından çok daha öte bişiii..çokdaha yeni bir yöntem..yaglarınız lokal anesteziyle alınıyo ve siz sonucu hemen farkediyosunuz...lipodaki gibi aaylarca şiş agrılı mor ve korseyle gezmek durumunda hiç diilsiniz...yaaptıran arkadaşlaarım çok var..çok memnunlar..bende gıdımdan oluccam..mucize gibvi bişii..sadece 3 gün korse takıyosunuz...türkiyede tek bir yerde var nişantaşında süperplasat..coçkun bey yapıyo...size kesinlikle bunu tavsiye ediyorum..lipoda oluşabilecek hiçbir hayati komplikasyonda yok üstelik..lazarle yaglarınızı eriterek alıyo..

almıyor işte, almaya "suction" deniyor, zaten suction ingilizce'de "emme" demek, "lipo" yağ demek.smart lipo sadece eritiyor, yani elinizde bir paket margarin olduğunu düşünün kabı açılmadan sıcakten erimiş, dolayısıyla küçülmüş görünüyor, ama miktar aynı. smart lipo da aynen öyle basenimizdeki yağları katı halden sıvı hale eritiyor, isterseniz artı liposuctionla onları hüüüüp diye aldırabiliyorsunuz :)

smart lipoda tek seansa 1.5 kg yag anında alıyo cnm..eritiyo ucundaki lazer ve vakumlada çekiyo doktor .yani çok şişmeden anında görüntü..sıkı bir görüntü hemde..ben yanlarımdan normal lipo oldum aylarca şiş ve morlukla gezdim...üstelikte hiçbir fark hissetmeden..smart lipo öle diil..3.gün kendinize inanamıyosunuz...benim çok arkm yaptırdı..hatta burdan tanıştıgım ingilterde yaşayan bir bayanda yaptırdı ve bir hafta kalmasına ragmen tr de döndüğünde arkadaşları şaşırmışlar...teşekkür için beni aramasıda çok nazikçeydi..demekki teknoloji ve estetik cerrahi geliştikçe bizler çok acı çekmeden ve çokdaha kısa zamanda istediğimiz şeylere daha çabuk ulaşabiliyoruz..tabi bilenlerin bilgilendirmeside oldukça önemli..yeniliklerden haberdar olmak....umarım sizlerde tavsiye edebileceginiz yenilikleri bizlerle paylaşırsınız..

gayet spor tutkunu, heryere bisikletle giden, dengeli beslenen zayıf ve düzgün fizikliyim, yaş 29, fakat popomda doğuştan yamuk yumuk bir deformite vardı. üstüm 36 altım 40 bedendi. lokal istememe rağmen işlemin uzun sürmesi ve alanın büyük olması nedeniyle genel anestezi altında Liposuction yapıldı, aman iyi ki de genel olmuş, mışıl mışıl uyudum hiç bişi duymadım, gebericektim yoksa acıdan. ayıldıktan sonra hiç bir sıkıntı yaşamadım, bi saat sonra ayağa kalkıp evime gittim. şu an 9. gün ve hala korsemi giyiyorum, ilk hafta korse ile banyo yaptım, artık çıkarıp yıkanıp hemen geri giymek suretiyle banyo yapabiliyorum. 2 aya yakın takıcam. bacaklarım basenlerim şu an şiş ve korkunç mor. ama popomun düzeldiğini gerçek güzel bi popoya dönüştüğünü görebiliyorum. atla deve değilmiş evet canım yanıyor heryerim mor bile değil lacivert resmen ama hayatımda ilk defa güzel sevimli seksi bi popom oldu.

ama şunu söyleyebilirim, bu ölçüde liposuction eğer avrupalı kadınlar gibi yaşıyor ama genetik olarak türk kadını bedenine sahipseniz işe yarar bence. yoksa her hafta altıngünlerinde yiyip, alışverişe taksiyle gidip, çocuğu okula yolladıktan sonra tekrar yatıp öğlene kadar uyuyorsanız hiç boşuna para vermeyin. çünkü siz o yaşam tarzınızı değiştirmediğiniz sürece liposuction kötü sonuçlar verecektir.

merhaba arkadaşlar ben de ay sonu liposuction yaptırmayı planlıyorum dr. la görüştüm ama herkes gibi benimde kafam karışık yıllardır kurtulamadığım karın bölgemden acaba tamamen kurtulabilirmiyim bu yöntemle bir de izmir de yaşıyorum burda operasyon geçirmiş arkadaşlardan dr önerilerini bekliyorum dr tolgahan alpaydın ı tercih ettim kendinde ameliyat olan varsa onlardan da deneyimlerini paylaşmalarını bekliyorum

X