Lütfen akıl verin çok üzülüyorum

Snblgc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2018
18
4
27
Herkese hayırlı geceler uzun olursa affola
Nerden başlanır onu da bilmiyorum 30 yaşındayım evliyim bi kızım var ben annemden ayrı büyüdüm ben ama o beni çok kırıyor ne isterse kırmayıp yapıyorum ölüm var kalım var diye diye 5 dk görsem kârdır gözüyle bakıyorum annedir bunca zamandır bana baktı evlatlık görevim diye bir konu da tartışsak bile hep alttan alırım ama artık bu durum beni çok yormaya başladı yakın zamanda ablasını kaybetti çok severdi tek kardeş anlıyorum kardeş acısı bende teyzemi çok seviyodum çok üzüldüm ama hayattayken bile mesela o olduğu zaman veya yeğenleri olduğu zaman beni görmezden gelirdi azarlardı hep yanlarında onlar benden büyük şimdi vefat etti sahip çıkıcam diyo tabi çıksın ama az önce yanına gittim eşimi kızımı alıp mutfaktan çıkmadı asla yanımıza gelmedi bi yemek yedik onlar oturdular biz eşimle öylece kaldık tek başımıza oturduk hazırlanırken bile nereye gidiyorsunuz demedi biz gidiyoruz diyince kalktılar beni görmezden geliyor halbuki ne isterse yapmaya hazırım bişeye itiraz etsem benim kimseye ihtiyacım yok diyip azarlıyor eve geldiğimizde eşim yaptığı doğru bişey değil tek başımıza kaldık bi yanımıza gelmedi yeğenleri ile oturdu artık gözünü aç hep peşindesin seni hesaba almıyor artık dedi moralim bozuldu asla bişey demedim biliyorum yine kavga çıkaracak içime ata ata bi hal oldum buraya yazmak istedim şimdiden teşekkür ederim

Kısa süreli görüşün. Kendinizi kötü hissettirdiği anda sınırınızı çizin, bazı insanlar sözle değil davranışla anlar. Bazısı anlamaz da.

Biraz kendinizi kenara çekin ve beklentilerinizi küçültün yeğenlerini nereye kadar pohpohlayacak veya yeğenleri nereye kadar sizin kadar özverde bulunacak ?Demek ki yaptıklarınız sizi değersizleştiriyor ,çekirdek ailenize yönelin bence bir süre.

Anne hakkıdır diye küsmeyin ama gitmeyin de. Fazla fedakarlık yapmayın. Az öz olsun her şey derim. Darbe yemeden kızının kıymetini anlamaz maalesef.

Nerden başlanır onu da bilmiyorum 30 yaşındayım evliyim bi kızım var ben annemden ayrı büyüdüm ben ama o beni çok kırıyor ne isterse kırmayıp yapıyorum ölüm var kalım var diye diye 5 dk görsem kârdır gözüyle bakıyorum annedir bunca zamandır bana baktı evlatlık görevim diye bir konu da tartışsak bile hep alttan alırım ama artık bu durum beni çok yormaya başladı yakın zamanda ablasını kaybetti çok severdi tek kardeş anlıyorum kardeş acısı bende teyzemi çok seviyodum çok üzüldüm ama hayattayken bile mesela o olduğu zaman veya yeğenleri olduğu zaman beni görmezden gelirdi azarlardı hep yanlarında onlar benden büyük şimdi vefat etti sahip çıkıcam diyo tabi çıksın ama az önce yanına gittim eşimi kızımı alıp mutfaktan çıkmadı asla yanımıza gelmedi bi yemek yedik onlar oturdular biz eşimle öylece kaldık tek başımıza oturduk hazırlanırken bile nereye gidiyorsunuz demedi biz gidiyoruz diyince kalktılar beni görmezden geliyor halbuki ne isterse yapmaya hazırım bişeye itiraz etsem benim kimseye ihtiyacım yok diyip azarlıyor eve geldiğimizde eşim yaptığı doğru bişey değil tek başımıza kaldık bi yanımıza gelmedi yeğenleri ile oturdu artık gözünü aç hep peşindesin seni hesaba almıyor artık dedi moralim bozuldu asla bişey demedim biliyorum yine kavga çıkaracak içime ata ata bi hal oldum buraya yazmak istedim şimdiden teşekkür ederim
Çok üzüldüm. Ama bakın zaten ayrı büyümüşsünüz. Annenizde sizi görmezden geliyor. Yoksunuz onun için. Ne kadar anneniz de olsa araya büyük bir mesafe koyup görüşmeyin. Kendi çekirdek aileniz ile ilgilenin. Zaten benden ayrı büyüdü diye gözünüzün içine bakması gerekirken. Alsın yeğenlerini hayrını görsün. Bunu yapmak sizin için üzücü olacak. Ama bırakın cepte olmayı, sizsiz mutluysa öyle kalsın. İnsanın torunundan önemli kimi olabilir. Bırakın özlesin.kendi arasın sorsun, kendi görmeye gelsin.

Anneniz bile olsa uzaklasin hicbir borcunuz yok onun size annelik borcu var kirmadan kusmeden biraz uzaklasin o sizi arasin merak etsin gozden uzak olunca daha kiymetli oluyorsunuz birde boyle deneyin gidincede aramadin etmedin sitemleri ederse benim yokluğumu farketmen guzel hep siliyorsin beni demekten cekinmeyin

eve geldiğimizde eşim yaptığı doğru bişey değil tek başımıza kaldık bi yanımıza gelmedi yeğenleri ile oturdu artık gözünü aç hep peşindesin seni hesaba almıyor artık dedi

Eşiniz haklı. Silkelenin ve kendinize gelin. Siz de bir annesiniz artık; anneniz yeğenleriyle olmak istiyorsa olsun o zaman.

Eşiniz ve kızınızla geçirebileceğiniz zamanı heba etmeyin.

Annenizden ayrı büyüdüğünüzü yazmışsınız. Anne babanız ayrı mıydı ? Siz, babanız ve babanızın ailesiyle mi kaldınız ?

İçimdekileri döker uzun süre görüşmezdim. Onlar can da siz nesiniz. Kendi kurduğunuz çekirdek ailenize bakın boşverin

Madem anneniz hep böyle eşinizi kızınızı niye sürüklüyorsunuz peşinizden? Kadın belli ki istemiyor, niye bu negatif enerjiye onları da maruz bırakıyorsunuz. Annelik hakkı evlatlık görevi vs hak edene yapılır. Ayrı büyüdüm yazdınız demek ki size bakmak istememiş. Sizin de çocuğunuz var kendinize gelin. Kadının etrafında dört dönüyorsunuz ama ilgilenmiyor istemiyor. Kızınızı böyle şeylere maruz bırakmayın, hem sizi hem anneannesini böyle bilmesin. Kocanızın yerinde olsam adım atmam o eve.

X