Çocuk Hastalıkları Lütfen bakın çok tedirginim doktor randevumuza daha var

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

kayule

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2023
69
8
28
Bayanlar 42 günlük bebeğimin göbeğinde bacaklarında sırtındaydı tarz minik sivilce gibi şeyler çıktı sizce sebebi nedir ?

Eklentiler

• 4a36e6e0-3b1f-4b0f-9c76-2ae588b39016.jpeg
    4a36e6e0-3b1f-4b0f-9c76-2ae588b39016.jpeg
    74,1 KB · Görüntüleme: 66
Alerji gibi duruyor yediklerinize dikkat edin .bilemedim. Çok sıcak olursada olur. Ortama uygun kalinlikda giydirin. Siz ne giyorsaniz bir fazlası şeklinde.

Çok sarıyor musunuz? Sıcaktan oluyor diye biliyorum. Bir de polar battaniye falan kullanmayın o da yapabilir. Benim oğlumu bebekken annem polar battaniyeye sarmıştı sıkı sıkı böyle pütür pütür oldu. Ovadril krem sürdük iyi gelmişti.

Bayanlar 42 günlük bebeğimin göbeğinde bacaklarında sırtındaydı tarz minik sivilce gibi şeyler çıktı sizce sebebi nedir ?
Konuyu ben de takip edeyim. Benim kızımın da yüzünde çıktı önce, sonra da biraz göğüs bölgesine yayıldı. Doktor isilik dedi, herhangi bir krem vs vermedi. Ben çocuğu ince giydiren biriyim aslında, sadece zıbın+tulum şeklinde tek kat düşünebiliriz ama benim kız “yangın Ayşe” diyorum ben. Ne şapka taktırır ne de eldiven, soyunurken bayılır giyinirken kıyamaet koparır. Yani nasıl isilik çıktı bilmiyorum, annem de çocuğu öpüyorsunuz ondan olmuştur dedi. Şimdi krı koca öpmeyi de bıraktık bakalım. Bizim de kontrolümüze 20 gün var daha.

Konuyu ben de takip edeyim. Benim kızımın da yüzünde çıktı önce, sonra da biraz göğüs bölgesine yayıldı. Doktor isilik dedi, herhangi bir krem vs vermedi. Ben çocuğu ince giydiren biriyim aslında, sadece zıbın+tulum şeklinde tek kat düşünebiliriz ama benim kız “yangın Ayşe” diyorum ben. Ne şapka taktırır ne de eldiven, soyunurken bayılır giyinirken kıyamaet koparır. Yani nasıl isilik çıktı bilmiyorum, annem de çocuğu öpüyorsunuz ondan olmuştur dedi. Şimdi krı koca öpmeyi de bıraktık bakalım. Bizim de kontrolümüze 20 gün var daha.
Polar giydiriyor musunuz yada battaniye kullanıyor musunuz? %100 pamuklu kullanın hatta organik pamuklu imkanınız varsa.

Polar giydiriyor musunuz yada battaniye kullanıyor musunuz? %100 pamuklu kullanın hatta organik pamuklu imkanınız varsa.
Genelde pamuklu pazen ya da müslin kullanıyorum. Ama bir tane wellsoft battaniyesi var. Onu bir kez altına sermiştim, çocuk su gibi oldu uyandığında. O günden sonra onu pek kullanmıyorum.

Genelde pamuklu pazen ya da müslin kullanıyorum. Ama bir tane wellsoft battaniyesi var. Onu bir kez altına sermiştim, çocuk su gibi oldu uyandığında. O günden sonra onu pek kullanmıyorum.
Ondan olmuştur büyük ihtimal. Bir kez kullansanız zaten isilik oluşuyor. Bir daha kullanmayın ben çöpe atmıştım.
Ben onu kullanmazdım da annem sıcak olsun diye sarmıştı. Polyesterden üretiliyor bebeğin cildi nefes alamıyor, reaksiyon gösteriyor.

İsilik gibi duruyor. Havalar soğuk ama mümkün mertebe banyosunu aksatmamaya gayret edin. Mesela benim oğlum yaz kış uyurken terler bebekliğinden beri. Her gün terlediğinden de banyosunu biraz aksatsam isilik olurdu. Hele yazın bazen günde 3 kere yıkadığım olurdu. Her seferinde şampuan kullanmıyordum. Aynı gün içinde 1 kere kullandıysam diğerinde kullanmıyordum. Çünkü cildi kurur. Sadece üstünde badi ile olmasına rağmen terliyordu. Sık değiştirmek lazım. Bir de çamaşırları için kullandığınız deterjandan dolayı da böyle olabilir. Fazla deterjan yumuşatıcı kullanmamak gerek. Makine ne kadar durulasa da illa kalıntılar oluyor. O da terleme ile vücutta reaksiyona sebebiyet verebilir. Kıyafetlerini ayrı yıkardım bir de ben, bizimkilere karıştırmadım belli bir süre. Arkadaşların dediği gibi mümkün mertebe pamuklu kullanmak lazım. Olabildiğince doğal kullanmaya çalışıyoruz işte ama ne kadar olursa. Aklıma bunlar geldi.

X