Saç Uzatma Yöntemleri Lütfen buyrun.. :)

SnGmz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2011
3
0
öncelikle herkese merhaba. aranıza yeni katıldım ancak cok uzun zamandır tüm konuları takip ediyordum. ve şimdi sizinle tecrübelerimi paylaşacağım.
saç takıntım küçüklüğümden geliyor, havlu hatta tülbent takıp uzun saç niyetine kullanmışlığım vardır. ancak ciddi ciddi bir kaç yıl önce başladım tüm uygulamalarıma. ilk olarak 3 yıl önce yumurta ve zeytinyağı tarifi ile başladım. sonrasında içerisine susam yağı ve badem yağı koydum. daha sonra araştırmalara başladım. ballı, sütlü, yumurtalı vs öylesine tarifler gördüm ki. hepsini uyguladım. saç uzatmak için, bakım için, gürleşmesi için, dökülme için, canlı ve parlak saçlar için vs vs.. tek tek uğraşıp uyguladım ama tık yoktu. saçlarım v şeklinde, göğsümün hemen üstünde, kuru, yıpranmış, düzleştiriciden yanmış, kırık dolu, ip ince, cansız ve çok azdı. hiçte uzamıyordu. nefret ediyordum saçlarımdan..ama ne yaptıysam olmadı. bir anlık sinir veya heves bilmiyorum gidip omzumda kestirdim. önleri uzun arkası kısa oldu. ama toparlandı hiç değilse. ve sonra başladı herşey. 2 ay sinemaki, 2,5 ay turplu su, aynı zamanda 2,5 ay farklı günlerde havuçlu su kullandım. bitkisel yağ olarak, 3 ay barcelino, kırıntı saç bakım yağı, mecitefendi saç bakım yağı, uzman saç bakım yağı, blue ocean saç bakım yağı hepsini kullandım. birde kendi yaptığım vardı onuda kullandm. şampuan olarak tresan ısırganlı, bioxcin forte, bioblas kullandım. 2 ay barcelino, yılan yağı, bemiks ampul kullandım. ayrıca 1 ay entele losyonu kullandım.. farketti ama verdiğim paralara hiç mi hiç değmedi.. 1.si saçlar içten beslenir dışarıdan yapılan hiç birşeyn faydası olmaz diyenler; şampuan değişikliği neden saçı döker? yada nasıl dökülmesini önler? boya vs permada.. hepsi dıştan yapılan şeyler.. bunu anladım ama içtende beslenmek gerekiyordu. ve son olarak bu ay cok sıkıldım bunlardan.
doktora gittim. saçım uzamıyor dedim b12, b6, b1 vitaminleri verdi. aynı zamanda d vitaminide verdi. hepsini günde iki kez içiyorum. ayrıca gidip defneli zeytinyağlı şampuan aldım. ayrıca bemix ampul, bepanthene, evigen ampullerini aldım, badem yağı ve çamterebentin le karıştırıp saç diplerime sürüyorum. şampuanımada e ve b vitamnlernden koydm biraz bi kaç damla badem yağı ve çam terebentindende.. sonuç muhteşem. sizlere önerim; ilk başta doktora gidip tahlil yaptırın. saç kuruluğu, dökülme, kopması, cansızlığı vs hepsinin vitaminlerle ilgisi vardır. gerekli vitamnleri alın, saçlarınızı kestrip kırıklarınızdan kurtulun, bitkisel şampuan ve besleyici herhangi bir yağ kullanın inanın istediğiniz sonucu elde ediceksiniz.. okuduğunuz için sonsuz teşekkürler. sorularınız olursa tek tek zevkle cevaplarım bu konuda fazlasıyla bilgim var..:)) sevgilerimle..

Son düzenleme:
yaa senin bu yaptıkların çook uğraştırıcı ve masraflı...:85::96::KK30:
bende geçen gün saçlarımın kırıklarını almaya gittim kısacık yaptı salak.!
kesitrmeden önce kırığım vardı ve ozamandan beri yani 15 20 günden beri kullanıorum hiç bi değişiklik yokk turlu su işe yaramaz mı?? :2:

saçlarını hergün soğuk su ile yıka uzamada cidden çok faydası oluyor. ayrıca aktara gidip 1 tl lik defne yaprağı al, içinde baya oluyor. bi kase suyun içine bir tutam koy kaynat ve duştan sonra onunla durula. birde bitkisel şampuan kullanırsan inan bana yaz sonuna kadar gözle görülür değişiklikler farkedersin... turplu su yap tabi onunda cok faydası oluyor ama onun dısında masrafsız ve zahmetsiz olarak söylediklerimi yapmanı mutlaka öneririm..

yaa senin bu yaptıkların çook uğraştırıcı ve masraflı...:85::96::KK30:
bende geçen gün saçlarımın kırıklarını almaya gittim kısacık yaptı salak.!
kesitrmeden önce kırığım vardı ve ozamandan beri yani 15 20 günden beri kullanıorum hiç bi değişiklik yokk

X