Saç Uzatma Yöntemleri Lütfen yardım edin ne olur

Lale sevil

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2023
54
5
18
Merhabalar benim çok sağlıklı simsiyah upuzun saçlarım vardı çok sağlıklı bakardım parıl parıl parlardı sonra küçüklükten beri arkadaş olduğum bi kız vardı kendisi kuafördü benim siyah saçla çok çirkşn olduğumu işte hoş durmadığını söyledi gel boyayalım sarı yapalım seni dedi ben buna uydum nereden bileyim bana düşman olduğunu güvendim verdim saçlarımı eline açıcıyı sürdü onu yaptı şunu yaptı bi baktım saçlarım kopuyor tepe taraftan bi sürü saç koptu kesmek zorunda kaldım psikolojim bozuldu deli gibş ağladım saçlarımı bilerek yaktığını itiraf etti tabi 3 yıl falan oldu saçlarım toparlandı ama asla uzamadı küsmüşler bana uzamıyorlar küt boyda kestirmiştim hala öyle artık dayanamıyorum kısa saç beni çirkin hissettiriyor lütfen yardım edin nasıl hızlı uzatabiliriz lütfen en etkili şeyleri yazın 5 ay sonra gideceğim yurt dışına bu halde gitmek istemiyorum yalvarırım yardım edin kaynak demeyin asla taktırmam

Benim de saçlarım açıcı yüzünden yanmıştı. Dax Supergro, Pirinç suyu ve lavantayla kurtarmıştım. Belki işine yarar.

Dax bende çok işe yaramıştı ama her gün kullanıyordum ve birkaç saat bekletiyordum, kafa derimin yumuşadığını hissediyordum artık :)

Pirinci 1 gece suda bekletip o suyu sprey şişesine koyup fısfıs yapıyordum. Bazen de duştan önce saçlarımı pirinç suyuyla yıkayıp bir saat kadar bekletip sonra banyoya giriyordum. Lavantayı da aynı şekilde kullandım. Lavantanın suyu dışında yağıyla da masaj yaptım kafa derime. Lavanta yağını aktarlarda bulabilirsin, ben tesadüfen Burdur'dan geçiyordum, oradan yerel bir üreticiden aldım.

Dax bende çok işe yaramıştı ama her gün kullanıyordum ve birkaç saat bekletiyordum, kafa derimin yumuşadığını hissediyordum artık :)

Pirinci 1 gece suda bekletip o suyu sprey şişesine koyup fısfıs yapıyordum. Bazen de duştan önce saçlarımı pirinç suyuyla yıkayıp bir saat kadar bekletip sonra banyoya giriyordum. Lavantayı da aynı şekilde kullandım. Lavantanın suyu dışında yağıyla da masaj yaptım kafa derime. Lavanta yağını aktarlarda bulabilirsin, ben tesadüfen Burdur'dan geçiyordum, oradan yerel bir üreticiden aldım.
Çok teşekkür ederim uzadı mı hemen peki

Ben de sırtımdan belime doğru inen saçlarımı kulağımın biraz altında küt kestirmiştim. Totalde 1 yılda eski uzunluğuna çok çok yaklaştı. Bayağı uzadı yani. Beslenmene ve vitaminlerine de dikkat etmen lazım, aile hekimine gidip kan testi istersen ihtiyacın olan vitaminleri de yazar. Saç ve tırnak uzamasını aşırı etkiliyor vitaminler.

Ben de sırtımdan belime doğru inen saçlarımı kulağımın biraz altında küt kestirmiştim. Totalde 1 yılda eski uzunluğuna çok çok yaklaştı. Bayağı uzadı yani. Beslenmene ve vitaminlerine de dikkat etmen lazım, aile hekimine gidip kan testi istersen ihtiyacın olan vitaminleri de yazar. Saç ve tırnak uzamasını aşırı etkiliyor vitaminler.
Evet doğrudur vitamin de kullanıyorum şu an

Biotin saç ve tırnak için çok iyi. Sarımsak ve soğan haşlayıp saç dibinde bekletebilirsin. Saçını çok az yıka kendi yağı güzel uzatıyor.

X