lutfen yardim edin sütum yok bebegim emmek istemiyor

dertlianne33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2017
79
18
31
Merhaba herkese.. 8 subatta dogum yaptim normal dogumdu ancak cok zor oldu ve uzuntulu oldugum bi donemdi... dogumdan sonra sutum gelmedi hic boyle bi durum aklima gelmemisti şok oldum... ve yanlislar birbirini izledi.. hemsire malesef ki mama verin kan sekeri duser dedi ve biberonla verin emmesi guclensin dedi aslinda emesi gayet iyiydi.. biberona ve mamaya basladik ve ben o zaman bebek emdikce sut gelecegini bilmiyordum sutumun gelmesi bekledim..... caylar su sicak kompres.... ama bebek emmek istemedi ve sutum damla damla geldi.. bu zamana kadar da ayni devam etti sagdigim sutu kasikla verdim ama cok azdi.. moral bozuklugu cevre derken... suan sutum nerdeyse yok... bir damla geliyor sadece... ama emzirmeyi cok istiyorum.. duzenli sagmaya basladim... artik gelir mi bebegim beni hic emmedi memeyle kavga ediyor adeta biberonu ariyor... gogsume nasil alistirabilirm.... lutfen yardim edin en buyuk hayalimdi bebegimi emzirmek...

cnm oncelikli amac cocugunun ac kalmamasi. sagma makinelerinden al o da sutunu cogaltir. arada sagdigini biberona koy icir. tadina alissin. memeyi de ver arada unutmasin.

cnm oncelikli amac cocugunun ac kalmamasi. sagma makinelerinden al o da sutunu cogaltir. arada sagdigini biberona koy icir. tadina alissin. memeyi de ver arada unutmasin.
Cnm medelanin elektrikli pompasini aldim yine burdaki yorumlardan... onunla sagmaya calisiyorum simdi... mama veriyorum hep ... memeyi veriyorumaa kavga ediyo cirpiniyor oyle agliyor ki.. bende once sutumu arttirayim diyorum sagarak ama... baska neler yapabilirim... bu saatten sonra artar mi.. artacagina inanmak istiyorum ben... gogsume korkutmadan nasil alistiririm

Cnm medelanin elektrikli pompasini aldim yine burdaki yorumlardan... onunla sagmaya calisiyorum simdi... mama veriyorum hep ... memeyi veriyorumaa kavga ediyo cirpiniyor oyle agliyor ki.. bende once sutumu arttirayim diyorum sagarak ama... baska neler yapabilirim... bu saatten sonra artar mi.. artacagina inanmak istiyorum ben... gogsume korkutmadan nasil alistiririm
artar. damla bile varsa cocgalir Allahin izniyle. sen pes etme. biberonla iccegi zaman gogsune yakin yerde icir kokunu alsin. biberonu verir gibi yapip arada memeni uzat kandir. boyle boyle aliscak. sagdigini da icir.

tomrisin emzirme notlarini okuyarak ise basla canim.emzirme kampi ve memede mama hakkinda bilgi yopla ve onlari uygulamaya calis.surekli sagmak sufunun artmasini ve kesilmemesini saglar.bir arkadasim 5 6 boyunca sagarak biberonla icirdi.sonrasinda memeye alisti bebegi.nerefeyse 3 yasina kadar emzirdi.her zaman mamadan once meme teklif et.ve bibero.unu avent natural kullan.mamayi kademeli olarak da azaltmaya calisabilirsin.ins bebegin istedigin gibi emmeye baslar.saglikla buyut...

bebımde sutum cokaz geldı ebbegım emmeyı red ettı sılıkon kelebek uc vs herseyı denedım ama ısrarda etmedım toplasan bır hafta on un anne sutu almıstır o da cok az mıktarda sonra hep mama ıle beslendı gayette saglıklı akıllı bır cocuk kafaya takma o kadarda derım ben sana..

Termal hamama gidebilirsiniz,orada cocukta sicak ortamda ten temasi saglayin ve bu sekilde cok kolay emecegini goreceksiniz

tomrisin emzirme notlarini okuyarak ise basla canim.emzirme kampi ve memede mama hakkinda bilgi yopla ve onlari uygulamaya calis.surekli sagmak sufunun artmasini ve kesilmemesini saglar.bir arkadasim 5 6 boyunca sagarak biberonla icirdi.sonrasinda memeye alisti bebegi.nerefeyse 3 yasina kadar emzirdi.her zaman mamadan once meme teklif et.ve bibero.unu avent natural kullan.mamayi kademeli olarak da azaltmaya calisabilirsin.ins bebegin istedigin gibi emmeye baslar.saglikla buyut...
Cok tesekkur ederim bberon onu kullaniyorum bende... memede mama yapmaya calisiyorum ama onu da kabul etmiyor zorlamaya calisiyorum bu kez kokuma bile yatirsam agliyo bi sure sonra.. ama ins oyle olur sutum artar bebegim cok istahli cunku sut artsa biraz ac kalsa mecbur emer ama suan yok ki neyi emsin cevrenizde varmi boyle olan sonradan sutu gelen yada kesilmisken tekrar gelen

Cok tesekkur ederim bberon onu kullaniyorum bende... memede mama yapmaya calisiyorum ama onu da kabul etmiyor zorlamaya calisiyorum bu kez kokuma bile yatirsam agliyo bi sure sonra.. ama ins oyle olur sutum artar bebegim cok istahli cunku sut artsa biraz ac kalsa mecbur emer ama suan yok ki neyi emsin cevrenizde varmi boyle olan sonradan sutu gelen yada kesilmisken tekrar gelen
Bebek emdikçe süt üretilir. Sürekli sağma bir süre sonra sütü azaltır. Bebeğin biraz karnını doyurun bir sağ meme, bir sol meme durmadan değiştirin. Tomrisin emzirme kampını yapın.

Banyo en etkili yontem. Akan suyun altinda deneyin. Sut bir damla bile varsa artar hicbir sey engel degil. Duzenli sagim yapin bu arada. Arkadas da demis tomrisin emzirme notlarini hatmedin :)

Canim oncelikle k3ndine stres yapma daha yeni.tabiki oncelik bebeginin karninin doymasi.benim fikrim memene alistirmak istiyorsan bu surecte biberonu kesmen lazim sagdigin sutu yada yaptigin mamayi kasikla vermeni tavsiye ederim ve bu aralardada beslemeye baslmadan once hep kendi memeni ver yavas yavas tutup cekmeye baslayabilir ama biberon sakin kullanma o zamn seni emmesi zorlasir hic olmadi siringayla doyur serce parmagini agzina sok onu emerken yandan siringayla yavas yavas besle ama bana kalirsa biberonu unuttur.plastige alistirma

Canim oncelikle k3ndine stres yapma daha yeni.tabiki oncelik bebeginin karninin doymasi.benim fikrim memene alistirmak istiyorsan bu surecte biberonu kesmen lazim sagdigin sutu yada yaptigin mamayi kasikla vermeni tavsiye ederim ve bu aralardada beslemeye baslmadan once hep kendi memeni ver yavas yavas tutup cekmeye baslayabilir ama biberon sakin kullanma o zamn seni emmesi zorlasir hic olmadi siringayla doyur serce parmagini agzina sok onu emerken yandan siringayla yavas yavas besle ama bana kalirsa biberonu unuttur.plastige alistirma

Evet cnm onu yapmam gerek biliyorum ama o kadar zooor ki anlatamam... kasijla verirken bibkac kez genzine kacirdi cok korktum oyle olmasa kasiga gecmistim nerdeyse ama o korkuyla biberon verdim malesef... uzun zamandir da biberon aliyor... sutumu sagmaya calisiyorum ama ilk gun 2 satte bir sagdim tek damlaydi ertesi gun sadece 2 damla ya cikti cok az degil mi sizce ? Kac gunde artar... ilk baslarda 20 30 cc cikiyordu ona bile cok uzuluyordum simdi iyice kesildi....

Anliyorum seni zor bi durum ama sabir ve kararlilik isteyen bir surec eger bunu istiyorsan oncelikle sutum yok gelmicek bitti gibi olumsuz durumlari aklindan cikar once emzirmeyi iste yinede sık sık ver memeni sen emzirdikce sut uretimin articaktir bebegin memeni tam kavrayip emme refleksini gosterdiginde beyin sut uretimi yapmasi icin sinyal gonderir o yuzden bol bol dene.birde sut sagma makinalarinda gogsu tam bosaltigini sandiginiz anda bile gogsunuzde sut oluyor o yuzden cikan ml gore moral bozma ins emer.herseyden onemlisi saglikli sihhatli omru olsun bebislerin..

X