Lütfen yardımcı olun çok üzülüyorum

Hivdaaydin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2020
26
2
27
Merhaba arkadaşlar benim 3 buçuk yaşında bir oğlum var yemek konusunda çok seçici ne versem ne yapsam asla yemiyor yaşına göre de çok zayıf ben çok üzülüyorum bu duruma benimle aynı durumu yaşayanlar eminim ki vardır oğlumun kilo alması için hangi balık yağı ve Multi vitamin kullanmalıyım kullanıp memnun kalanlariniz var mı banada söyler misiniz

Doktor sağlıksız mı dedi ki? Vitamin eksikliği ve ihtiyacı yoksa takviye almak bana saçma ve gereksiz geliyor.

gerekli testler yapıldı mı? benim kızım da iştahsız herşeyi yemez falan ama testlerde sorun çıkmadığı için doktor yapısı böyle dedi ben de saldım.

Doktora götürdüm demir eksikliği ve vitamini eksik dedi ilaç verdi kullandım bitti ama hala ona rağmen aynı bende belki bunları kullanırsam kilo alır diye düşündüm çünkü çok üzülüyorum bütün gün aç birşey yemiyor vicdanım el vermiyor 😔

Öncelikle bir çocuk doktoruna gidiyorsunuz imkan yok diyorsanız aile hekimine.
Muhtemelen vitamin eksikliği vardır bu sebeple iştahı kapalıdır. Doktor sizi buna göre yönlendirir. Vitamin noktasında internetteki tavsiyeleri dinlemeyin çoğu ticari kaygı ile reklam edilen ürünler.

Bunun dışında bir anne olarak çocuğunuza yemek için asla ısrarcı olmayın. Çok zor ama yemeğe karşı tepkisi kırılsın. Abur cubur niteliğindeki hiç bir şeyi eve almayın bir süre. Meyveyi dahi yemek sonrasında yiyebileceği şekilde verin.
En sevdiği yiyeceklerle diğerlerini de dengeleyin. Birnde Karadut özü verebilirsiniz meyve suyu gibi iştahı açar.

Merhaba arkadaşlar benim 3 buçuk yaşında bir oğlum var yemek konusunda çok seçici ne versem ne yapsam asla yemiyor yaşına göre de çok zayıf ben çok üzülüyorum bu duruma benimle aynı durumu yaşayanlar eminim ki vardır oğlumun kilo alması için hangi balık yağı ve Multi vitamin kullanmalıyım kullanıp memnun kalanlariniz var mı banada söyler misiniz
Sağlıklı bi çocuk mu? Az yemek yemesi büyük ihtimalle sizin için sorun ama sağlıklı bi çocuksa sorun yok bence. Seveceği şeyleri sağlkılı tarifler haline getirmeye çalışın daha çok yesin

Önce bir doktora götürün ve vitamin eksikliği var mı diye baktır.

X