Maddi durumu iyi olmayan biriyle olur muydunuz

Konu sahibi maddi durumunuz iyi mi sorusuna evet demiş. Nah iyi. Fasfakir olduğu psikolojisinden belli. Kendi arabası parası olan kadın 2 saat konforlu araca binmeyi kardan sayıp çok güzelmiş alıştım demez. Zaten kendi de sağlayabilir her gün bu konforlu ulaşımı hiç bir erkeğin arabasıııı olsun demez,kendi imkanı olsaydı .
Oyuzden Merve sallama

O çocuk sevgilin değildi ki, evinden alıyordu yemek ismarliyordu ama canı isteyince iki güzel söz söyler öper koklar oynaşirdi, istemeyince telefonlarını bile açmıyordu, küfürlü konuşuyordu, 'ben kimsenin peşinde kosmam, benden ciddi ilişki bekleme' der köpek çekerdi .
Bu adam mı alıştığın sevgili?
Araba çok rahatsa kredi cek kendi arabani kendin al, böylece kimseye kendini 'aldirmak' zorunda kalmazsin

Hayat müşterektir.Ha siz çok varlıklı bir aileden geliyorsanız ortak paydanız pek yoksa,karşınızdaki sizin maddi durumunuz karşısında komplekse kapılıyorsa anlarım.Ama kadın olsun erkek olsun, karşısındakini evlilik için önce maddi konfor olarak değerlendirenleri asla anlayamam.
İlerde sorun çıkıyor çünkü evlilikte bence

Ya benim de durumum iyi değildi ama arabam vardı sizin yasinizdayken. Bence sizin durumunuz iyi değil, böyle şeyler de pek görmediğiniz için ozeniyorsunuz.

Sorunuza gelince, benim eşimin biz tanıştığımızda maddi durumu baya kötüydü, ogrenciydi, hatta burada bir çok kişinin salak diyeceği kadar maddi destek oldum o kazanana kadar😅 ama bu 10 sene önceydi, artık gördüğüm kadarıyla pek böyle şeylere değer verilmiyor🤔

Eşimle sevgiliyken babası iş batirdigi için durumları bir anda tepetaklak olmuştu ve bizim dolmuş parası denklestiremedigi için bulusamadigimiz günlerimiz oluyordu. Zor muydu evet,sorun ettim mi hayır çünkü çok seviyordum. Sonuçta benim sabrım kazandı. Evlendik,4.5 aylık bir oğlumuz var. Ama bu benim maddiyata hiç önem vermeyişimle alakalı bişey. Aslında maddiyata önem verenleri de anlarım hatta bazı yerlerde haklı da bulurum da sizin ki biraz kullanacak adam aramak gibi geldi.
Hayır aksine kendimi kötü hissediyorum mesela yemek yemiyorum aç olduğum halde çünkü o ödemek istedi kendimi yük gibi hissettim

Her ilişkinin kendi dinamikleri farklı kıyas yapmamalısın emin olarak ilişkiye başlamalısın çünkü bana diğer kişiyi seviyorum dedin 3-5 gün önce.
Emin olmalısın yaralarına kahraman mı arıyorsun yoksa gerçekten hoşlanıyor musun? Kimseyi kırıp karmanı doldurma.
O kişiye duygum tam bitmedi evet yalan diyemem ama hayatına devam ediyo sevgilisi var. Ben de bu çocuktan hoşlandım. Şans vermek istedim o yüzden sonuçta bitti o ilişkim tamamen kapatmak istemedim kendimi aşka. Yarabandı amaçlı da değil hislerim olmasa devam etmezdim

Zenginler sadece kendilerinden olana değer verirler çünkü. Kendi aralarında görüşürler ki çok normal bence. Sizin maddi durumunuz nasıl? Zenginseniz siz de zaten zenginle görüşün,davul bile dengi dengine.
Şu an konuştuğum çocuktan daha iyi konumdayım ama işte karakterini beğendim ciddi ilişki insanı

Beni üzsün, toksik bir ilişkimiz olsun ama yeter ki arabası olsun,hesabımı ödesin. Bu kafalar bir de üniversite eğitimi alıyor. Boşuna çok şey diplomadır ama her şey diploma değildir demiyorum. Toksik eski sevgiliyi arabası ve hesap ödemesi yüzünden övmeyen de ne bileyim? Çocuk eğitimli, iyi huylu ama neymiş arabası yokmuş. Aman Tanrım ne büyük dertler. Karşınızdaki erkeğin tapu bilgilerini sorgulayana kadar kendi taşınır,taşınmaz mâllarınızı sorgulayın. Sanki kendisinin evleri,arabası var. Hadi sizin arabanız,eviniz olur kendinize denk birisini istersiniz,anlarım ama kendinizde henüz öğrenciyken ne bu havalar?😂
İngiltere Prensi Harry ile evlenen Meghan Markle kendi gelinliğinin parasını kendisi ödemişti. Kraliyet gibi ataerkil bir kurumda bile prensle evlendiğinizde düğün giderlerinin bir kısmını, gelinliğinizin parasını falan ödüyorsunuz. Kate olsun Meghan olsun düğün giderlerinin bir kısmını,gelinliklerinin giderlerini karşıladılar. Bu kadınlar prensle evlendiler ona rağmen gayet de para ödediler ama bizim öğrenci kızımız bir hesap ödediği için triplere girmiş.😂😂😂

Zengin sevgilileriniz sizinle evlenmeye niyetli olmadıklarına göre ya fakirle evleneceksin ya da bekar kalacaksın çok bi seçeneğin yok gibi görünüyor. Arabaya alışmasan iyiymiş tabi arabasız çok zor yaşarsın artık o kısma üzüldüm

2 ay önce ayrıldığım bi ilişkim vardı 1 sene sürdü. Daha önce de çok konusunu açtım. Kendisi ciddi ilişki istemiyordu bana uymuyordu bitirdim. Çok seviyodum ama o hayatına başkasını aldığını söyleyince benim de artık yoluma bakmam gerektiğini anladım. Bi süredir görüşmek isteyen bir çocuk vardı. Onunla 2 kez görüştük. Tabi daha erken ama yine de çok anlayışlı, Çok ince düşünceli biri. Kötü bi enerji sezmedim diğerlerinde olduğu gibi. Çocuk henüz öğrenci bu sene mezun olacak benim gibi. Maddi durumu çok iyi değil öğrenci olduğu için normal karşılıyorum. Ama ben şimdiye kadar hep durumu iyi olanlarla sevgili oldum. Arabası olanlarla. Arabası yok mesela diğer çocuğun vardı diye çok alışmıştım. Buluştuğumuzda ilk hesabı ödedi. İkincide ben teklif ettim farketmez dedi hiç ısrar etmedi. Ama eski sevgilim gerçekten ne kadar üzse de bir kere bile bana ödetmezsin ısrar etmeme rağmen. Mesela bu çocukla buluştuğumuzda yemekte yiyemiyorum. Aç mısın diye soruyor hayır diyorum cebinden para çıkmasın diye. Ben sanırım diğer çocuğun konforuna çok almışım beni evimden arabayla almasına vs. Bi de bu çocukta beni düşündüren şey denizci olması yani ilerde ne olur bilmiyorum ama. Denizci biriyle ne kadar devam edebilirim. Ama çocuk ciddi ilişki çocuğu yani karakter olarak tam istediğim biri. Tek düşündüren işte bu sebepler. Ne yapmalıyım bilmiyorum
Olmazdım ama sizin tarzınızda değil kusura bakmayın sizinki biraz kendinde olmayanı elde arama ( en kibar hali buydu ) maddi durumu bana denk birini ararım aşağıda birini kolay kolay kabul etmem yaşım gereği benimle yaşıt ya da yaşı büyük birinin bazı şeyleri oturtmuş olmasını beklerim ama ben öğrenciysem karşımdaki de öğrenciyse maddi durum iyi olsun diye çabalamam aksine kaçarım kendimi denk hissetmek isterim yani sizin arabanız paranız iyi bir mesleğiniz yoksa yaşı size denk birinden bunları beklemeniz biraz yamanmaya yer aramak oluyor e aynı yaştasınız seninkiler nerde derler adama

X