Mali müşavir olmak

flowersbarbie

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2021
10
6
27
Merhabalar mali müşavir olmak istiyorum üni son sınıfım ama meslek hakkında çok bilgim yok özellikle kadın smmm olan kişilerin bu meslek hakkında bilgilendirici yorum yapmalarını çok isterim sgs sınavına hazırlanacağım ama bu mesleğin geleceği nedir maaşları yan hakları nelerdir amacım büro açmak değil özel sektörde çalışmak muhasebe müdürü şefi gibi üst düzey yönetici olmak istiyorum muhasebeyi fatura işlemeyi beyan vermeyi öğrenmek çok mu zor meslek hakkında hep kötü yorum var ben muhasebe derslerini çok seviyorum baya da ilgim var bu mesleğe sizce kazancı nedir olumlu olumsuz yönleri nelerdir bu meslekte kendimizi nasıl geliştiririz okuduğum çoğu yorumlarda özel şirketlerde 8 milyar maaş altına araba vb şeyler doğrumu staj yapması baya meşakkatli ve yıpratıcı sanırım maaş bile vermiyorlarmış ama bana ruhsat aldıktan sonrası çok önemli yorumlarınızı bekliyorum

Ömür boyu muhasebe ile uğraşmak istediğinize emin misiniz? İnsan yaptığı işten keyif almalı

Yok ben bu işi yapacağım diyorsanız, denetim şirketinde işe başlamanızı öneririm. Buralarda bir süre çalıştıktan sonra kurumsal şirketlerde yönetici olmak çok daha kolay

Getirisi yüksek bir iş sınavı kazanmak biraz zor bende istiyorum sadece istemekle kalıyorum 😁 5 yıl çalıştım evlendikten sonra bıraktım seversen yaparsın her iş böyledir. Ben tavsiye ederim 👍🏼

SGS girmeden 4buyuklere başvurun ingilizcenizde varsa işe alınmaniz kolay olur. Sizden büyük ihtimalle SGSyi geçmenizi isteyecekler. Ama siz önce işe girip sonra karar verin. Direk sınava girmeyin belki mesleği sevmezsiniz boşuna staj başlatmayin. Bahsettiğiniz gibi maaş olsa bile altına araba verme olayını normal mali müşavirde hiç görmedim. Ama denetçilerde olabiliyor. + Olarak iyi kazanırım diye gidecekseniz hiç girmeyin. Çekilecek dert değil.

Zor iş iyi düşünerek girin. Vaktim gidiyor, şu an az kazanıyorum, aaa evlendim hemen işi bırakayım, daha 3-4 senem var iyi yerlere gelmek için göze alamam vs diyecekseniz hiç başlamayıp başka işler dr araştırın.

Amaç çok kazanmaksa yanlış meslek seçimi olur. Kazandığı parayı harcamaya vakit bulamıyor benim arkadaşım mesela. Mesai saati ayrımı yok eve iş getirmem deme lüksü yok. İş yetişmek zorundaysa inanılmaz zorluyorlar.

Ha tabi mesleğe başlarken ilk 3 4 yıl bildiğiniz süründü. Şimdi şimdi ortalama üstü maaşı ama tatmin edici değil. Ve iyi bir firmada çalışıyor yabancı dili var onu da ekleyeyim. Ona göre siz değerlendirmenizi yaparsınız.

Merhabalar mali müşavir olmak istiyorum üni son sınıfım ama meslek hakkında çok bilgim yok özellikle kadın smmm olan kişilerin bu meslek hakkında bilgilendirici yorum yapmalarını çok isterim sgs sınavına hazırlanacağım ama bu mesleğin geleceği nedir maaşları yan hakları nelerdir amacım büro açmak değil özel sektörde çalışmak muhasebe müdürü şefi gibi üst düzey yönetici olmak istiyorum muhasebeyi fatura işlemeyi beyan vermeyi öğrenmek çok mu zor meslek hakkında hep kötü yorum var ben muhasebe derslerini çok seviyorum baya da ilgim var bu mesleğe sizce kazancı nedir olumlu olumsuz yönleri nelerdir bu meslekte kendimizi nasıl geliştiririz okuduğum çoğu yorumlarda özel şirketlerde 8 milyar maaş altına araba vb şeyler doğrumu staj yapması baya meşakkatli ve yıpratıcı sanırım maaş bile vermiyorlarmış ama bana ruhsat aldıktan sonrası çok önemli yorumlarınızı bekliyorum

"8 milyar"a bir tek ben mi takıldım? 🤦‍♀️

O özel şirketler hangileri acaba 😁 bu mesleği gerçekten severek mi yapıyorum yoksa sırf başka tecrübem yok o yüzden mi yapıyorum diye anlamam çok uzun yıllarımı aldı ve anca sgs girip kazandım 😬 ama hiç işin içine girmeden mali müşavir olam paralar kazanam moduna girip sınavlara hazırlanmak seni aşırı üzer tavsiyem diğer arkadaşlardan farksız önce bir işin içine girin gerçekten isteyip istemediğinize karar verin 🌺

10 yıllık deneyimim var.
Stajımın bitmesine 10 ay kala stajı bıraktım.
Tavsiye etmiyorum ve geleceği olduğunu düşünmüyorum.
O paraları öyle kolay kolay vermiyorlar.
Daha hiç o kadar para kazanmadım.

X