Bebek Beslenmesi Mama da kullananlar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
evet kızlar az bişey yiyip olabildiğince su için ben denedim gerçekten sonuç harika..Allahın hikmeti iştee su bile içsen süt oluyo,sütüm yok deyip kolay yolu seçmeyin,çaba sarfedin,annelik elbette kolay değil öyle olsa,cennet anaların ayakları altındadır denirmiydi,tüm uğraşlarınıza rağmen hala sütünüz olmuyorsa en son çare mama derim, bende ilk günler verdim mama, ama sütüm 5 gün sonra geldi,yanlız gelene kadarda hep emzirdimki memeyi unutmasın,şimdi sadece anne sütü veriyorum inş hepimizin boll boll sütleri olur, bebişlerimizi sütümüzle besleriz..bol sütlü ve bol uykulu günler dilerimm..yılmak yok yola devam:)))

Son düzenleme:
iyi akşamlar arkadaşlar, dün topice sütümün az geldiğinden ve mama verdiğimden bahsetmiştim hatırlarsanız, bebişim şu anda 16 günlük, 2650 gram doğmuştu, bugün sağlık ocağına kontrole gittik, miniğim 3100 gram olmuş, boyu da 4 cm artmış, hemşire çok güzel dedi, boyunu kilosunu ölçtürmeden önce hemşireye de sıkıntımı syledim, her yarım saatte bir harp kopartıyo dedim, cıyak cıyak ağlıyo emiyo uyuyup kalıyo, sonra yine başlıyo ağlamaya bu şekilde harap oluyoruz ikimiz de galiba sütüm yetmiyo dedim, eğer kakasını ve çişini yapıyosa doyuyodur tasalanma dedi, kilosunu da ölcelim güzel kilo aldıysa hiç korkma dedi, 16 günde yarım kiloya yakın almışız, ebe çok güzel dedi, kilo alımımız çok iyiymiş, neden o şekilde yarım saatte bir harp çıkarttığını sordum, emmenin çok zor bi iş olduğunu ve bebeklerin emerken yorulduğunu uykusu geldiğini ve uyuklamaya başladıklarını söyledi, uyurlarken bu sefer karınlarının açlığını hissetmeye başlıyolarmış ve o yüzden uyanıp emmek istiyolarmış, anladım ki biz bebeklerimizin doymadığı için ağladığını sanıyoruz, gariplerim yoruldukları için uyuyakalıyolarmış :) bence hep birlikte mama olaynı aklımızdan çıkaralım, benim bugün içim çok rahatladı, ısrarla emzirmeye devam edicem, bir de humananın çayından dün bir bardak içtim bugün sütüm fışkırıyo :) eğer sütüm az diyosanız onu da deneyin, çok işe yarıyo gerçekten, bol sütlü günler ciciş anneler :)

:1no2:
kızlar kendi başınıza mamaya başlamayın derim.göğüsler herzaman sert ve süt dolu olmuyor ancak çocuk çekince geliyor.ben temmuz annesiyim biberona alıştırdım şimdi göğsümü pek almak istemiyor zorla veriyorum.kilosuna bakın eğer yeterli değilse o zaman mama verin.mamaya heveslenmeyin ben verdim pişman oldum anne sütü gibisi yok.bi damlası bile altın değerinde.

çok haklısın bırtanem ama bebek iştahlı olunca sütün olsada bıtırınce yıne acıkıp ağlayınca mamadan kaçınılmıyor yapacak bişey yok tabıkı sureklı vermeyın ama mecbur kalıncada aç bırakamıyoruz işte

keşke lapur lupur sureklı sütümüz olsada mamayı kullanmasak kım ısterkı mama takvıyesı yapsın:KK43:

evet ıbolyacım bennımdebahsettiğim solemek ıstediğim buydu..kızım sarılık olup hastanede yattığında oradakı berbk hemşireleri bebeği yatan annelere semıner vermişti.orada emzırmeyı tam olarak ogrenmıstım.cocugu doğru tutuş pzozısyonuna kadar ogrettıler hemsıreler sağolsunlar.ve bebeklerın emerken yorulup uyuklamaya gectığini soylemışlerdı.ben oyle uyuklamaya gectiğinde yatağına bıle yatırmıyorum.5 dk bıle surmuyor cunku.ya kucağımda beklıyorum kendıne gelmesını ya da altını fılan dğiştiriyorum o surede ya da gazını cıkarttırıyoum.o sırada zaten uyanmış oluyor ve emmeye devam edıyor..

yaa hepsını denıyorum ama kafamı kurcalayan su. madem kı sutum yetıo. mama verınce 2-3 saat uyuyan bebem neden emzırdıgımde her yarım saatte bır uyanıp yenıden emmek ıstıyo. karnı doyan altı temız olan bebe neden sureklı emmek ıstesın kı. pompayla sutumu sagmaya calısıorum sut cıkmıo. bu bebegımın doymadıgını goztermıomu. zaten yarın saglık ocagına ve hasrtaneye gıdcem. her ıkı yere de sorcam. anneme de humana sıparıs ettım zaten. bırazdan getırcek. ınsallah onun faydası olur. yoksa ben de mama vermek ıstemıyorum. mıs gıbı kendı sutum varken neden mama vermek ısteyeyım kı. bu arada hastanelerde bebeklerımızın duyup duymadıgı olculuomus. bı cıhaz varmıs. onunla olcuolarmıs. yarın onun ıcın hastaneye gıdıcem. sız yaptırdınızmı bole bısıy
Evet güzelim işitme testi yapıyorlar biz de 23 günlükken yaptırdık çok şükür herşey normal.

evet ıbolyacım bennımdebahsettiğim solemek ıstediğim buydu..kızım sarılık olup hastanede yattığında oradakı berbk hemşireleri bebeği yatan annelere semıner vermişti.orada emzırmeyı tam olarak ogrenmıstım.cocugu doğru tutuş pzozısyonuna kadar ogrettıler hemsıreler sağolsunlar.ve bebeklerın emerken yorulup uyuklamaya gectığini soylemışlerdı.ben oyle uyuklamaya gectiğinde yatağına bıle yatırmıyorum.5 dk bıle surmuyor cunku.ya kucağımda beklıyorum kendıne gelmesını ya da altını fılan dğiştiriyorum o surede ya da gazını cıkarttırıyoum.o sırada zaten uyanmış oluyor ve emmeye devam edıyor..

canım benim benim ebem de aynı şeyi s öyledi, artık içim rahat, ben de senin gibi kucağımda bekletiyorum, yanlız benimkisi öyle 5 dakikada uyanayım demiyo, ısrarla uyumaya devam ediyo, illaki kucağımdan yere koymam lazım uyandırmam için, bazen burnunu sıkıyorum uyandırayım diye, doğum yaptığımda hastanedeki hemşireler öyle söylemişlerdi çünkü :roflol: sonra kıyamayıp bırakıyorum zaten, illaki kucağımdan yatağa bırakmam gerekiyo, kucağımda olduğu sürece sürekli uyuyo, benimkinn derdi biraz da kucakta kalmak galiba :ecrin_bebek: ama ben de onu kandırıyorum artık, baktım uyuyakaldı hemen yatağa bırakıyorum başında bekliyorum, az sonra uyanıp ıh ıh demeye başlıyo, hemen kapıp emzirmeye devam ediyorum, zafer benim oldu yane :roflol::lepi: bi de uykumuz düzene girseydi, eriyip gidcem uykusuzluktan kaydirigubbakcemile3

Evet güzelim işitme testi yapıyorlar biz de 23 günlükken yaptırdık çok şükür herşey normal.

canım biz de testimizi başarıyla geçtik çok şükür , ama paşa hazretleri huysuzluk yaptı diğer kulağını ölçerken, utanmayı bi kenara bırakıp paşayı emzirmeye başladık, dışarıdamıyız evdemiyiz etrafımızda birileri var mı, bize bakıyolar mı, artık utanmayı bıraktık, utanmaz olduk biz artık kaydirigubbakcemile3

canım benim benim ebem de aynı şeyi s öyledi, artık içim rahat, ben de senin gibi kucağımda bekletiyorum, yanlız benimkisi öyle 5 dakikada uyanayım demiyo, ısrarla uyumaya devam ediyo, illaki kucağımdan yere koymam lazım uyandırmam için, bazen burnunu sıkıyorum uyandırayım diye, doğum yaptığımda hastanedeki hemşireler öyle söylemişlerdi çünkü :roflol: sonra kıyamayıp bırakıyorum zaten, illaki kucağımdan yatağa bırakmam gerekiyo, kucağımda olduğu sürece sürekli uyuyo, benimkinn derdi biraz da kucakta kalmak galiba :ecrin_bebek: ama ben de onu kandırıyorum artık, baktım uyuyakaldı hemen yatağa bırakıyorum başında bekliyorum, az sonra uyanıp ıh ıh demeye başlıyo, hemen kapıp emzirmeye devam ediyorum, zafer benim oldu yane :roflol::lepi: bi de uykumuz düzene girseydi, eriyip gidcem uykusuzluktan kaydirigubbakcemile3

canım biz de testimizi başarıyla geçtik çok şükür , ama paşa hazretleri huysuzluk yaptı diğer kulağını ölçerken, utanmayı bi kenara bırakıp paşayı emzirmeye başladık, dışarıdamıyız evdemiyiz etrafımızda birileri var mı, bize bakıyolar mı, artık utanmayı bıraktık, utanmaz olduk biz artık kaydirigubbakcemile3

aynısının tıpkısı bizdede mevcut,demekki sadece ben değilim aynı dertten muzdarip acaba diyorum ben uykuma ne zaman doyucam..geceleri sabah ediyoz napalım sağlıklı olsunlarda..annelik iştee arada çok daralsakta katlanıyoruz yavrularımız canlarımız bizim..:ecrin_bebek:Şeniz

süt gaz yapar diyolar ama, bi de bebiş gaz sancısı çekmesin, humana çayı gerçekten işe yarıyo mu, bugün annem geliyo gelirken alıver diye sipariş verdim, 2-3 gecedir ben de mama takviyesi yapıyorum, sanki göüslerim boşmuş gibi geliyo, eğer sütü çoğaltıyosa hiç durma içerim ben ondan, tam emiyo uyuyup kalıyo yarım saat sonra uyanıyo ağlamaya başlıyo, yeniden emziriyorum yine uyuyup kalıyo yine uyanıyo, böyle böyle yarımşar saatlik periyodlarla emiyoruz, böyle olunca ben de doymadığını düşündüm, mamayı verince 3 saat rahat uyuyo, o çaydan ben de kullanayım bakalım, inşallah bu sorunu da atlatırız kızlar, anne olmak erçekten zormuş hüffffffffmirmirmirmir

benim kızım da memede uyuyakalıyor o yüzden doymuyordu. uyutma veya uyandırıp devam et. çenesini oynat, memeyi çekiyormuş gibi yap yada sırtını sıvazla. 15-20 dk bir memeyi emmesi lazım. sütün asıl kilo aldıran yeri 2. ve 3. 5 dakikalık bölüm. 2. beş dk proteinli 3. beş dk yağlı süt üretiliyor.

Size bir olay anlatacağım aklınızın bir köşesinde kalsın. Geçen gün ben de "sütüm yetmiyor mu acaba" şüphesine kapılıp etrafın da baskısı ile mama vermeye kalktım. SMA Gold 1'den 60 ml hazırladım, kızım 20 ml anca içti. Öncesinde biraz huzursuzdu, mamadan sonra huzursuzluğu iyice arttı. Neredeyse emdiği bütün mamayı ve sonra emdiği sütü kustu. Saat 8 de vermiştim mamayı, gece 12 de rahatladı kucağğımda. Ertesi gün doktora gittik. Kuzumda inek sütü proteiini allerjisii varmış. Benim içtiğim süt ve süt mamüllerinden sütüme geçen allerjenler sebep olmuş. Memeyle kavga edişleri, karın ağrısı ve huzursuzluğu ondanmış. Normal mamalarda da inek sütü bulunduğu için rahatsızlığını arttırmış. Mama için 2 kere düşünün.

Size bir olay anlatacağım aklınızın bir köşesinde kalsın. Geçen gün ben de "sütüm yetmiyor mu acaba" şüphesine kapılıp etrafın da baskısı ile mama vermeye kalktım. SMA Gold 1'den 60 ml hazırladım, kızım 20 ml anca içti. Öncesinde biraz huzursuzdu, mamadan sonra huzursuzluğu iyice arttı. Neredeyse emdiği bütün mamayı ve sonra emdiği sütü kustu. Saat 8 de vermiştim mamayı, gece 12 de rahatladı kucağğımda. Ertesi gün doktora gittik. Kuzumda inek sütü proteiini allerjisii varmış. Benim içtiğim süt ve süt mamüllerinden sütüme geçen allerjenler sebep olmuş. Memeyle kavga edişleri, karın ağrısı ve huzursuzluğu ondanmış. Normal mamalarda da inek sütü bulunduğu için rahatsızlığını arttırmış. Mama için 2 kere düşünün.

Canım eğer mama kullanmak zorundaysan ve bebeğinin inek sütüne alerjisi varsa,bizim doktorumuz keçi sütü mamasını öneriyor.Bildiğimiz mamalardan çok daha besleyici Türkiyede bulunmuyormuş ama internetten sipariş yoluyla getirtebilirsin.GOLDEN GOAT markası.Sanırım 40 YTL falanmış fiyatı.

merhaba 50 gunluk bır kızım var sutum yetmedıgı ıcın mama takvıyesı yapıyorum mılupa kullanıyorum fakat bebegım cok kusuyor sma aldım belkı o kusturmaz dıye oda kusturuyor ne yapacagımı sasırdım bılgılendırırsenız sevınırım

canım eğer açsa neden mama takvıyesı yapmayacaksınkı uykusuz kalınca sut gelmıyor benımde aynı sorunum olmuştu az gelıodu dr u aradım iştahlı bebeğin var dedı 1 yada 2 kere ver bişey olmaz dedı ben oyle yapıyorum gunde 2 kere mama verıyorum mılupa aptamıl kullanıyorum doğduğundan berı bu boyle memeyıde bırakmadı çunku mamayı sureklı değil 1 yadda 2 kez verıyorum aç kalması dahamı ıyı hayatta kıyamam nıce bebekler var sadece mamayla doyan ve buyuyen mıllet sadece mama kullanıyor ne oluyor o bebişlerde buyuyor anne sutun varsa tabıkı en sağlıklısı ama baktınkı sut yok çocuğu aç bırakamayız mamanın nasıl kullanılacağıda yazıyor ustunde çok basıt hemen kanamış suyla hazırlıyorsun bu araa sut iç akşam yatmadan once gece bır bakmışsın hemen sutun olmuş çok faydalı hemen oluyor onuda sütün için dene
aptamil kullanıyorum demişsin ya aptamilin maması diyerek hangisini kastediyorsun şu tahıllı vs olan kaşık maması dediklerimi yoksa başka bişeymi?

X