Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

doktor hanım.ben 1.derece vajinit tedavisi oldum.fitillerim yeni bitti.şimdi adetimin 1.günü dün ve bugün idrardan sonra hafif yanma oluyor anlamadığım idrar testi geçen ay temiz çıktı fakat suyu az içtimmi yanma oluyor.jinekoloğumda ultrasonda falan bişey yok dedi sadece hafif bişey dedi gynomax,monurol ve travacort bunları bitirdim bir kaç gün sonra adet oldum ama yine yanma var.acaba ftilin kalıntıları falanmı adetle sökülüyor?bide bu fitil adeti daha çok sökermi yani biraz uzun sürermi adet?

Son düzenleme:
banada yardımcı olun lütfenn ölüyorum kasıntıdan esimde bu durumdan huzursuz ilişkiye giremiyoruz yanmadan dolayı ne yapmam lazım:KK43::KK43:

geçmiş olsun hemen dr git başka türlü geçmiyor.fitil,krem ve ilaç tedavisiyle kurtulursunuz.
ben numis med genital bölge yıkama jeli,tek kullanımlık fitil.funit mantar ilacı sabah 2 akşam 2 şeklinde eşimle aynı anda içtik bir de travacort krem ile rahatladım.

arkadaşlar bu mantar için sağlık ocaklarına gidebiliyormuyuz. oradaki doktorlar da alttan muayene mi ediyor?

Evet sağlık ocaklarına gidebiliyorsun, hayır muayene yapmıyorlar, sadece şikayetlerini söyleyince antimiotik hap krem yazıyorlar, ama en mantıklısı jinekoloğa gitmek çünkü kaşıntı akıntı başka rahatsızlıklarında belirtisi olabilir,
bende bu arada numis- med kullanıyorum şikayetlerimi bayağı bir hafifletti, ama yanma hissinden asla kurtulamıycam sanırım :KK43: ne sıkıcı bir durum bu.

Ve yine başladı :KK43: regli öncesi, kızlar bundan kurtulan varmı ? bitkisel bir tedavisi varmı bıktım artık fitillerden haplardan kremlerden, netice hep aynı bir kaç ay sonra devam...senağlamasenağlama

Benimde mantar şikayetim vardı bilumum ilaçlardan bende kullandım doktorlar vajen kısmının fazla yıkanması taraftarı değil hele sabunla hiç özel temizlemek için sabunlar var sebametin örneğin normal sabunlar kaşıntıya neden oluyor veya sirkeli suyla yıkıyacaksınız benim şidilik şikayetim yok zira tekrarlayan bir şey bu meret

sirkeli suyla nasıl yıkanıyor anlıyamadım??

1 litre suya bir kaç kaşık sirke koyup yıkayanlar var, veya sirkeli pamukla silenler ama uzmanların karşı çıktığı bir olay çünkü sirke ordaki mantar bakterilerini öldürürken aynı zamanda doğal mantar oluşumunu engelleyen yararlı bakterileride öldürüyor, dolasıyla en mantıklı temizlik yine sebamed intim veya numis med intim gibi vajinal floraya göre üretilmiş sabunlarla temizlemek.

Benimde mantar şikayetim vardı bilumum ilaçlardan bende kullandım doktorlar vajen kısmının fazla yıkanması taraftarı değil hele sabunla hiç özel temizlemek için sabunlar var sebametin örneğin normal sabunlar kaşıntıya neden oluyor veya sirkeli suyla yıkıyacaksınız benim şidilik şikayetim yok zira tekrarlayan bir şey bu meret

Ben zaten numis med kullanıyorum :KK43: çok sıkda yıkamıyorum ama herşeye uymama rağmen yanma hissi geçmek bilmiyor, ve adet dönemlerine yakın veya o dönemde kaşıntı, sanırım birazda bağışıklıkla ilgili genel kan testi yaptırıcam yarın umarım bir çözüm bulurum cidden çıldırtıcı birşey.
Sirke dışında yaptığın başka birşey oldumu Oyun ? geçmesinde etkili olduğunu düşündüğün.

kızlar bende yaklasık bır senedir mantra hastalığı varmış:) bilmiyodum. 3-4 aydır cok akıntım geldı aynı zamanda ben herkezden oyle okadar cok akıntı geliyo sanıyodum ve eşiminde demesi üzerine doktora gittim ve doktorda bana vajınal yoldan alınan bır ilaç verdi. bunu kullan gecer dedı ve bır kere kullandım geçmedi ıkıncı kullandım gecmedi ve bu 3. yazdırmama sağlık cağına gittim birebir dedım bu üçüncü yazırışım geçmiyo mantar hastalığı var dedım. tama sanada bır tane tablet yazım dedi ve tekfın 250 mg bır tablet verdı ve internette araştırdım ayak mantarı için diyo acaba doktor yanlışmı anladı yoksa yanlışmı ilaç yazdı bi bilginiz varmı bu ilaçla ilgi buarada cok akıntım geliyo kkokuda oluyo dedim belirttim yanı bunları

lütfen cevap yazarsanız sevınırım...

ben sebamede başladım sonuç harikaa..fakat kaşıntı geçti ama ara ara idrardan sonra yanma oluyor oda suyu az içtiyim zaman neden acaba?

arkadaşalar vejende zaten bir miktar mantar florası bulunur eğer bağışıklık sistemimiz düşerse yani sitresli günler yaşarsak ve düzensiz beslenirsek mantar şikayeti artar bunun genellikle cinselikle ordan burdan bulaşmayla pek ilgisi yoktur.ben üzüldüğümde hemen olurum mantar :) limon sarmısak karışımı yapıp hemen içerim olumlu etkisinide görürüm.maydonoz içinde bulunan bazı maddeler mantarın oluşmasını önler günlük diyetinizden maydonoz sarmısak limon eksik olmasın almaya çalışın yada hiç alamıyorsanız stresten uzak durun.bağışıklık sistemi iyi çalışırsa ilaca filan gerek kalmadan mantar şikayeti ortadan kalkar.eğerki bağışıklık siztemi düşükse istediğiniz kadar ilaç kullanın belki geçer ama bir süre sonra yeniden oluşur:) antibiyorik ve şekeri çok sever mantar bunlardan da uzak durmaya özenin:)

kızlr mantar nasıl bişey benim vajinanın tam girişinde beyaz bi şişlik var sanki ordan bişey çıkmış gibi yanma acı kaşıntı kanama filan yok ama doktor daha önce rahim yarası var demişti ben 6 ay önce normal doğum yaptım nedir bu fikri olan var mı acaba? ben hiç manatar sorunu yaşamadım bu mantar olabilir mi ki?

ben sebamede başladım sonuç harikaa..fakat kaşıntı geçti ama ara ara idrardan sonra yanma oluyor oda suyu az içtiyim zaman neden acaba?

Su içmekle pek alakası yok bence, kaşıntıdan dolayı deriye zarar veriyorsun sonra idrar asiti orda yanma oluşturuyor olabilir, ama sistitde olabilir, vajinal mantarla sistik çok pararlel oluşuyor, bence bir idrar tahlili iste herhangi bir sağlık ocağında, için rahat etmesi açısından.

kızlr mantar nasıl bişey benim vajinanın tam girişinde beyaz bi şişlik var sanki ordan bişey çıkmış gibi yanma acı kaşıntı kanama filan yok ama doktor daha önce rahim yarası var demişti ben 6 ay önce normal doğum yaptım nedir bu fikri olan var mı acaba? ben hiç manatar sorunu yaşamadım bu mantar olabilir mi ki?

Mantar değil, mantarda kesinlikle akıntı, akıntıyla paralel kaşıntı, onlar yoksa bile yanma oluşuyor, vajinal yarandan kaynaklı bir endikasyon olabilir veya vajen girişinde siğil oluşmuş olabilir,

arkadaşalar vejende zaten bir miktar mantar florası bulunur eğer bağışıklık sistemimiz düşerse yani sitresli günler yaşarsak ve düzensiz beslenirsek mantar şikayeti artar bunun genellikle cinselikle ordan burdan bulaşmayla pek ilgisi yoktur.ben üzüldüğümde hemen olurum mantar :) limon sarmısak karışımı yapıp hemen içerim olumlu etkisinide görürüm.maydonoz içinde bulunan bazı maddeler mantarın oluşmasını önler günlük diyetinizden maydonoz sarmısak limon eksik olmasın almaya çalışın yada hiç alamıyorsanız stresten uzak durun.bağışıklık sistemi iyi çalışırsa ilaca filan gerek kalmadan mantar şikayeti ortadan kalkar.eğerki bağışıklık siztemi düşükse istediğiniz kadar ilaç kullanın belki geçer ama bir süre sonra yeniden oluşur:) antibiyorik ve şekeri çok sever mantar bunlardan da uzak durmaya özenin:)

Limonla sarımsak karışımını nasıl hazırlıyorsun ?
Ayrıca çok haklısın tamamen stressle gelişen birşey ama kaşınma yanmada ayrı stress yapıyor :KK43:

X