Mastittttttt ! :((((((( lütfen yardıımmmm

selviyavuz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2016
9
3
28
Kızlar lütfen daha önce geçiren varsa beni bilgilendirebilirmi bu konuda? 20 gün önce doğum yaptım kızım zayf dogdugu ıcın emme reflekside kuvvetlı degldı benı hıc emmedı bende elektrklı pompa ile sütümü sagyordum her sagmamda iki gögsmden 300- 400 ml sğt cıkıyordu ta kiii 1 hafta önceye kadar bh mastit denen illet önce sol gögsümü vurdu daha düzelmeden sag gögsümde mastit oldu. Simdi sol gögsüm düzeldi ama sütüm azaldı hatta yok denecek kadar az. Yavrum daha 20 günlük ve ben ona süt veremiyorum cokk zoruma gidiyor bu durum her süt sagmada gelmeynce aglıyorum. Sol gögsümden tekrar süt gelirmi ve acaba sag gögsümdemi düzelince süt kesilecek. Allah rızası icin yardımcı olun.. :KK43:(

zamanında müdahale edersen sütün kesilmez mastitile ... sıcak bir duşa giriyorsun .. iyice sıcak olsun memelerin kızarsın o suyun altında memeni sağar gibi içten dışa masaj yapıyorsun .. iyice rahatlayana kadar bırakma masajı.. duşun altında biraz sağıp akıtmaya çalış .. kuruyan süt kanaldan dışarı çıksın ...

sonra elektrikli ponpan varsa Sağ sütünü buzluğa koy daha sonra bebişi emzir... meyve kompostosu sütlaç tahin pekmez aşure sütünü artırır.. ... geçmiş olsun.

Kızlar lütfen daha önce geçiren varsa beni bilgilendirebilirmi bu konuda? 20 gün önce doğum yaptım kızım zayf dogdugu ıcın emme reflekside kuvvetlı degldı benı hıc emmedı bende elektrklı pompa ile sütümü sagyordum her sagmamda iki gögsmden 300- 400 ml sğt cıkıyordu ta kiii 1 hafta önceye kadar bh mastit denen illet önce sol gögsümü vurdu daha düzelmeden sag gögsümde mastit oldu. Simdi sol gögsüm düzeldi ama sütüm azaldı hatta yok denecek kadar az. Yavrum daha 20 günlük ve ben ona süt veremiyorum cokk zoruma gidiyor bu durum her süt sagmada gelmeynce aglıyorum. Sol gögsümden tekrar süt gelirmi ve acaba sag gögsümdemi düzelince süt kesilecek. Allah rızası icin yardımcı olun.. :KK43:(

zamanında müdahale edersen sütün kesilmez mastitile ... sıcak bir duşa giriyorsun .. iyice sıcak olsun memelerin kızarsın o suyun altında memeni sağar gibi içten dışa masaj yapıyorsun .. iyice rahatlayana kadar bırakma masajı.. duşun altında biraz sağıp akıtmaya çalış .. kuruyan süt kanaldan dışarı çıksın ...

sonra elektrikli ponpan varsa Sağ sütünü buzluğa koy daha sonra bebişi emzir... meyve kompostosu sütlaç tahin pekmez aşure sütünü artırır.. ... geçmiş olsun.

Öncelikle çok üzülmemelisin, hemen hepimizin başına gelen bir durum. Ben 4,5 aylık anneyim ve 2. ayımda evde yalnız olduğumdan sütümü sağamayıp bir memede mastit olmuştum. Ağrıdan bir de emziremeyince o memede süt çok azaldı. Sonrasında ağrılar geçti ama süt az diye o memeden emzirmemeye devam edince daha da azaldı. Çare olarak o taraftan bol bol emzirdim ve sağdım. Yediklerime de dikkat ettim (bol marul, badem, tahin). Artık daha iyi süt çıkıyor. Üzülme ve inatla emzirmeye devam et, sütün artacak. Ve de sıcak torbasıyla göğsünü rahatlat.

Bende yasadım cok berbat bir süreçç.
Israrla o göğüsünü sağmayı dene asla pes etme...cok acıyor ama sütünün kesilmemesi gerek ve emzirdikçe daha kolay atlatılabılıyor. sütün bebeğe zararı olmuyor doktorumun demesine göre.
Bana antibiyotik ve ve bır solısyon vermıstı eczanede hazırlattım 1 hafta sabah aksam onunla sıldım iyi geldi..
Hala mastıt olan göğüsüm acır hep hassas umarım cabuk atlatırsın.

Ha bir de, benim de kızım zayıf doğdu (2500gr), ama zaten 1 aylık olana kadar iyi ememez hiçbir bebek. Fazlasını hep sağman gerekiyor. Elektrikli pompanın iyi olduğundan emin ol. Hastane tipi (Medela select) kiralanabiliyor. Şiddetle tavsiye ederim, benim sorunumu çözmeme çok faydası oldu onun.. Sütlerini hep derin dondurucuda koru. Sevgiler.

Canim hemen bi doktora git.antibiyotik tedavisi uyguluyor dr.

Hepinize tesekkur ederım 10 günlük antibiyotik tedavisi oldum benm asıl korkum mastit degilde sütümün cok azalmıs olması

bende o ağrıyı yaşadım hatta ateşlendim yatakta sağa sola bile dönemiyordum..sıcak duş havlu ısıtıp koydum sıcak kopleklerle atlattım bebeğimide emzirmeye devam ettim... sık sık emen bi bebek olmasına rağmen hala arada oluyorum ister istemez telaşlanıyorum aynı ağrıyı ve ateşi yaşamaktan korkuyorum.. yok mu kökten bi çözüm yahu :KK43:

Bebeğin tamamen bosaltması gerekiyormus gögsünü eger tamamen bosaltmadan bıraķırsa emmeyı yda uyursa sag bence kalanını tamamen bosaĺırsa gögsün mastit olmuyormus. Benm gögüslerim düzeldi ama sütüm cok asırı derecede azaldı.

X