Mastittttttt ! :((((((( lütfen yardıımmmm

selviyavuz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2016
9
3
28
Kızlar lütfen daha önce geçiren varsa beni bilgilendirebilirmi bu konuda? 20 gün önce doğum yaptım kızım zayf dogdugu ıcın emme reflekside kuvvetlı degldı benı hıc emmedı bende elektrklı pompa ile sütümü sagyordum her sagmamda iki gögsmden 300- 400 ml süt cıkıyordu ta kiii 1 hafta önceye kadar bumastit denen illet önce sol gögsümü vurdu daha düzelmeden sag gögsümde mastit oldu. Simdi sol gögsüm düzeldi ama sütüm azaldı hatta yok denecek kadar az. Yavrum daha 20 günlük ve ben ona süt veremiyorum cokk zoruma gidiyor bu durum her süt sagmada gelmeynce aglıyorum. Sol gögsümden tekrar süt gelirmi ve acaba sag gögsümdemi düzelince süt kesilecek. Allah rızası icin yardımcı olun.. :KK43:(

Merhaba suan sana yazarken bile sagmakla ugrasiyirum canim:)maalesef su sut dugumlenmesi denen meret bende gun asiri oluyor.mastit asamasina hic gelmedin zamaninda mudahale ettigim icin sicak kompresler falan...ama neler yasadigini cok iyi biliyorum.sutun azalmaz merak etme dugumlenme olunca beyin icerde sut oldugunu dusunup sut uretmeyi kesiyor yada azaltiyor.ama bu gecicu bir durum tabi emzirmeye ve sagmaya devam edersen.ben sagdikca sut geliyor.benim oglumda maalesef memeyi emzik gibi kullananlardan bu yuzden bende surekli tikaniyorum.eger olmaya devam edersen bunun tek cozumu sicak kompres ( ben sicak su torbasiyla hallediorum) yapicaksin ve sagicaksin yada emzireceksin.lahana kurleri tersten emzirme gibi bir cok yontem denemis biri olarak tek care bu yazdiklarim emin ol.kolay gelsin bebisinde hayirli olsun tatlim

Demekki sütün baya cok benım kızım 52 günlük onceden mamada vermıstm sımdı sutumle kolay kolay doymuyor sut artırsın dıye ıctgn bır sey varmı lactamıl kullandım cok etkılı olmadı

Evet baslarda su eczanede ve e bebekte de bulabilrisin mayali iceceklerden ictim bitki caylari yine eczaneden alip kullandim.sutun sadece sivisini arttiriyor kalitesinde hicbir degisiklik olmaz oncelikle onu belirteyim.ama suan sunu anladimki zamanla zaten bebis cektikce sut kendi cogaliyor.ne kadar kuvvetli cekerse okadar sut geliyor.Benim 3. Aya kadar sutum azdi yukarda yazdigim yollari denedim kullandigin muddetce arttiriyor sutu ama surekli kullanman lazim bunada can dayanmaz.benim sana tavsiyem bol bol bulgur pilavi ve ben salatada sogan cok yedim kesinlikle artiyo sut bilgin olsun.sut sagma makinanda var nasilsa sagdikcada arttirabilirsin.ben hastane tipi makina kiraladim 4 aydir bunu kullaniyirum ve gogsum bosaldikca sut artti.ve bas edemiyorum suan :)

X