Poğaçalar Mayalı Poğaça(Sigara Böreği şeklinde) Resimli

ellerine saglik...cok güzel görnüyorlar...firindan yeni cikmis taze taze sicak sicak yaninda da mis gibi cay olsada yesem...

aaay süpergörünüyor walla.ellerine sağlık .yarın ilk işim denemek olacak yada akşama bakalım.

Tarif kısmında benim elim yavaştır ikinci tepsiyi hazırlayana kadar ilk tepsi mayalanıyor yazmanız çok sevimli geldi :-)
Ben de mahlepli kurabiye yaparken ilk tepsiyi bitirip fırınlıyorum ikinci tepsiyi hazırlayana kadar ilki pişiyor :KK1:
Mayalı hamurla bir şey yapmadım hiç güzel gözüküyor, ellerinize sağlık deneyeyim ben de.

Bugün yaptım, yaparken de yanlışlık yaptım hatta ama ona rağmen çok güzel oldular.
Unu katıp yoğurduktan sonra 10 dakika beklettim sonra hamur cıvık geldi un kattım, korktum böyle yapınca olmayacak diye ama oldu :KK69:
Teşekkür ederim tarif için.
Eki Görüntüle 236550

Bugün yaptım, yaparken de yanlışlık yaptım hatta ama ona rağmen çok güzel oldular.
Unu katıp yoğurduktan sonra 10 dakika beklettim sonra hamur cıvık geldi un kattım, korktum böyle yapınca olmayacak diye ama oldu :KK69:
Teşekkür ederim tarif için.
Eki Görüntüle 236550

10 puan verdim. şekil benimkinden bile daha başarılı. dedim ya ben acemiyim çok güzel açamıyorum. ama elimde yuvarlak yapıp içini tek tek doldurup tekrar kapatmaya çalaışmaktan bana bu şekilde yapmak çok daha kolay geliyor.

10 puan verdim. şekil benimkinden bile daha başarılı. dedim ya ben acemiyim çok güzel açamıyorum. ama elimde yuvarlak yapıp içini tek tek doldurup tekrar kapatmaya çalaışmaktan bana bu şekilde yapmak çok daha kolay geliyor.

Bana da öbür türlü şekil vermek zor geldi :KK1:
Bir dahaki sefere daha düzgün olur inşallah yapamadım diye moralim bozuldu çünkü tekrar un kattığımda o yüzden pek özenmedim ama güzel oldulaar :KK1:
Çok teşekkür ederim ben de çok bir şey bilmiyorum ama seviyorum uğraşmayı.
Mahlepli kurabiye tarifimi özelden atayım istersen çok lezzetli oluyor hamuru kolay da hem.

ılık suyun ve sütün içerisine mayamızı ve 4-5 yemek kaşığı şekerimizi ekleyip mayayı karıştırarak eritiyoruz.
daha sonra yağı ekliyoruz.karıştırıyoruz.
en sonunda tuz ve unumuz ekliyoruz. elimize yapışmayacak kıvama gelene kadar güzelce yoğuruyoruz.
hamurumuzu 10 dakika kadar üstü kapalı dinlendiriyoruz.
hamurumuzu 4 parçaya ayıyoruz ve her bir parçayı merdaneyla 30 cm çapında açıyoruz. merdanenin uzunluğu kadar olacak.
açtığımız hamuru sigara böreği keser gibi 8 parçaya kesiyoruz. geniş kısmına hazırladığımız içten koyup sigara böreği şeklinde sarıyoruz.
yağlı kağıt serdiğimiz tepsilere dizip yarım saat dinlendiriyoruz.(benim elim yavaştır, 2.tepsiyi açarken 1.tepsi zaten kabarmış oluyor)
üzerine yumurta sarısı ve çörek otu ekleyip 160 derecede yarım saat kızarana kadar pişiriyoruz.

Öncelikte ellerine sağlık canım 1 paket yaşmaya'nın markası nedir ?Ve yağ olarak ne kullanıyorsunuz?

Teşekkürler.

Bana da öbür türlü şekil vermek zor geldi :KK1:
Bir dahaki sefere daha düzgün olur inşallah yapamadım diye moralim bozuldu çünkü tekrar un kattığımda o yüzden pek özenmedim ama güzel oldulaar :KK1:
Çok teşekkür ederim ben de çok bir şey bilmiyorum ama seviyorum uğraşmayı.
Mahlepli kurabiye tarifimi özelden atayım istersen çok lezzetli oluyor hamuru kolay da hem.

at canım.
sevinirim. denerim. evdeyim zaten şimdi.

Ben gecenlerde bunu yapdim.muhteshem oldu.tarif için çooook teşekkür ler:KK42:tarif defterimde yerini aldi

Son düzenleme:
X