Medilcal Park Özlem Dülgür

Msiggism

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2019
4
1
34
Medical Park Göztepe hastanesinde yaşadığım deneyimi sizlerle paylaşmak isterim, Doktor Özlem Dülger hanıma gidiyordum ve gidiyordum diyorum çünkü bir daha gitmeyi düşünmüyorum, ikili test için normal zaman olan 11 haftada önce 9 haftalıkken bebeğimin ense kalınlığı olduğunu ve bu kalınlığın kolay kolay geçmeyeceğini kendimizi kötüye hazırlamamızı söyleyerek bizi aynı hastane olan perinatolog Cihan beye yönlendirdi, Cihan bey acil karnımdan sıvı alınmasını söyledi, gün sonunda konuştuğumuz için ertesi güne randevu verdiler sıvı alımı için ve tek bir doktora görünmek istemediğim için ertesi sabah başka bir doktora daha gittim, doktor bu gibi teşhislerin 9 hafta için çok erken olduğunu en az 2 hafta beklemem gerektiğini sıvı alımı en son yapılacak işlem olduğunu henüz bana ikili testin bile yapılmamış olduğunu üstelik ense kalınlığının azabileceğini riskli mm'den biraz fazla olduğunu söyledi, bunun üzerine bekledim ve 11 haftalıkken diğer doktora tekrardan gittim ve her şey normaldi. Bu normal durumun üzerine ikili testin yerine direk olarak NIFTY testi yaptırdım ve oran sıfıra yakın çıktı, Özlem hanımın karamsar ve aceleci tutumu yüzünden beklediğim süre boyunca yaşadığım üzüntüyü tarif edemem, üstelik Cihan bey ve kendisinin önerisine uyup karnımdan sıvı alımı yapılmasına izin verseydim belki de düşük yapabilirdim, sonrasında tabi ki doktor değiştirdim yaşadığım durumu yeni doktorum ve perinatoloğum ile paylaştığımda 9 hafta bu gibi teşhisler için çok erken olduğunu sürekli olarak söylediler, Özlem hanımın kötü bir niyeti olduğunu sanmıyorum fakat normal zamandan önce yaptığı erken teşhis için çok kötü bir senaryo çizip insanları en son çare olan hem maddi hem manevi yoracak bir işleme sürüklemek istemesini de anlamıyorum, kendisi ultrasonda gördüğü veriyi yorumladı evet fakat acaba bu teşhis için erken mi diye sorduğumda değil cevabını verdiler Cihan bey ile, 2 hafta sonra gittiğimde ise "tabi biraz erken baktık" şeklinde bir yorum ile karşılaştım. Talep ettikleri CVS yönetiminin kasıtlı olarak verildiğini düşünüyorum, çünkü neredeyse doğum ücreti ile aynı bir fiyatı vardı, açıkçasıkendilerini önermiyorum, hastane ile ilgili olumsuz bir deneyim yaşamadık. Gereksiz yere manevi olarak çok fazla üzüldüm, mevcut tutumları ve önerileri insanları yanlış kararlar vermeye yönelikti.

X