Mehmet Ali Akman Tüp Bebek

shadovs

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
11
5
Öncelikle merhaba,
burayı takip etmeyeli uzun zaman olmuş en son yazdığım zamanlar bebek sahibi olmayı düşünüyordum ve oldukça sitresli bir süreçti. Hem yaşadığım deneyimleri paylaşmak hemde canım doktorum Mehmet Ali Akman 'a teşekkür etmek için bu başlığı açtım...
Evliliğim süresince erken olduğunu düşündüğüm ve akademik kariyer yaptığım için bebek düşünmedik 4.yıl artık olsun istedik ve 1 sene bekledik, olmaması için prolaktin yüksekliği dışında bir sorun gözükmüyordu onuda ilaçla normale döndürmüştük.. Rahim filmi ve diğer tahliller temizdi..Artık beklemek istemiyordum ve arkadaşımın doktoru olan çok bahsini duyduğum Mehmet ali beyin Fulyadaki kliniğine gittik.İnanılmaz sıcak karşılandık,bu zamana kadar gittiğim hiçbirdr söylememiti polikistik over olduğumu söyledi
ilgisi bilgisi ve takibi ile defalarca iyi ki buradayım dedim... gerekli olan ilaçları tespit edip tedaviye başladık,bu süreçte hem muayeneler olsun hemde telefonla yönlendirmeleri olsun çok ilgilendi ve bizzat kendisi takip etti. anlaşmalı olduğu için florance nıgtingale de yumurta toplama ve transfer süreci gerçekleşti,hastaneden de çok memnun kaldık. Hastane gibi ortamları sevmeyen gerilen ben bu süreci gayet rahat geçirdim inanılır gibi değildi evet.
Tedavi sonunda 27 yumurta oluşmuş 2 si transfer edilmiş 9 tanesini dondurmuştuk ilk transferde malesef negatif sonuç aldık, mehmet ali beyde bizimle birlikte üzüldü,bize öyle moral verdi yanımızda oldu ki anlatmama kelimeler yetmez...
3 ay sonra yeniden takip süreci başladı ve dondurulmuşlarla tekrar denedik, yeniden o bitmek bilmeyen bekleme süreci,hiçbir belirti yok.. bu kez pozitif sonuncu aldık... ve ben hala inanamıyorum evet... 5ci aya yaklaştım hala hiçbir belirti yaşamadım,Allaha şükür hala zorluk yaşamıyorum...
Takip sürecime de doktorum devam etti, hala da ediyor 'hapşırsan yaz' diyecek kadar ilgili ve ince, hala desteği üzerimizde.bu zorlu süreçte hiçbir olumsuzluk yaşamamıza fırsat vermedi Allah ondan razı olsun ve iyi ki karşımıza çıkarmış diyorum ve ona sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum...
Bu süreçte yaşadıklarımı yazsam sayfalar sürer.. kısaca yazmak istedim
Allah çocuk sahibi olmak isteyen herkese nasip etsin,hem umut dolu hemde en küçük olumsuzlukta umutsuzluğa kapılabildiğiniz bir süreç.. Bu yolda emek veren herkes inş bir gün o güzel sonucu alır Sevgiler...

X