Merhaba birşey danışmak için yazıyorum sizlere, eşimin sadece 1 kardeşi var."görümcem" detayı okuyun lütfen..

Kristalbeyaz

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2022
51
19
29
Görümcemin beni evlendiğim günden beri dışlıyor ve küçük görüyor. Önceden sadece bir histi ama artık eminim. Kendisi bize çok yakın bir yere evlendi, benim mahallemdeki yaşıtım gelinlerle çok iyi anlaşıyor beraber toplanıp gezmelere gidiyorlar sürekli buluşuyorlar ve beni asla çağırmıyırlar. Yanlarındayken ben yokmuşum gibi davranılıyo.eşime bu durumu anlatıyorum inanmak istemiyo çünkü eşimin yanında asla yapmıyo.Uzak durmak istiyorum ama eşim lütfen benim için ara sıra evlerine gidelim o da bize gelsin diyor,ben varken git ben yokken gitme diyo. Bu seferde gidince kendimi yalaka gibi hissediyorum çünkü benimle gerçekten sevdiği içim değil mecburiyetten görüşüyor. Bazen eşime karşı bile böyle dışlamaları oldu. Mahallemizdeki birkaç arkadaşına karşı itaatkar davranıyo ve onları kaybetmemek için bizi bile satabilir öyle diyim.baskalarına yaranma çabası çok var. Sizce napmalıyım? Görüşmesem eşim darılıyo görüşsem kendime yediremiyorum. Bana bi akıl verin lütfen?

Mahallenin tüm yaşıtım gwlinleriyle iyi anlaşma olayını düşündüm,empati yapamadım valla,kabus gibi bir şey,bunun tam olarak neresi size cazip geliyor ki? Kendi çevreniz,kendi arkadaşlarınız yok mu? Ne işiniz var görümceyle mahallenin geliniyle bilmem nesiyle?

Mahallenin tüm yaşıtım gwlinleriyle iyi anlaşma olayını düşündüm,empati yapamadım valla,kabus gibi bir şey,bunun tam olarak neresi size cazip geliyor ki? Kendi çevreniz,kendi arkadaşlarınız yok mu? Ne işiniz var görümceyle mahallenin geliniyle bilmem nesiyle?
Aslında çok haklısınız bana takıntı oldu galiba bu konu .sanki Baska insan kalmamış gibi üzülüyorum

Eşine sürekli şikayet etme sen haklıda olsan o kardeşi, ona inanmak işine gelir senden uzaklaşır. Sende mesafeli ol emin ol yakın davransa bir süre sonra sıkıntılar çıkmaya başlıyor. Yalandan ayda 1 eşinizle beraber görüşün.

Bu seferde gidince kendimi yalaka gibi hissediyorum çünkü benimle gerçekten sevdiği içim değil mecburiyetten görüşüyor.

Birçoğumuz eşimizin ailesiyle, veya kardeşlerimizin eşleriyle onları çok sevdiğimiz için değil de biraz mecbur olduğumuz için görüşüyoruz zaten. Yani elbette kimse kimseyle görüşmek konuşmak zorunda değil ama hatır için diyelim..
Ben de abimin eşine bayılmam. Sohbeti sarmaz, kafam hiç uyuşmaz ama senelerdir hiç kırgınlığımız olmadan abimin hatrına ilişkimizi sürdürdük. O da beni çok sevmez, ne yapalım , enerjimiz tutmadı.
Benim de (sanırım) 12 tane görümcem var, elbette her birini sevmiyorum ama hepsiyle eşimin hatrına görüşüyorum. Çok sevdiklerim de var, onlarla da muhabbetim farklı zaten, diğerleriyle normal havadan sudan sadece.. Yani çok takılmayın, sizi sevmiyordur, olamaz mı ? olabilir.. siz kendinizi kötü hissetmeyin, eşinizle gidin misafir gibi oturun gelin.

Beni yok sayan insanlara aynı dilden cevap veriyorum, zorlarına gidiyo ve tamamen uzaklaşıyorlar benim de kafam rahat ediyor. Gözümün içine baka baka sen kimsin de beni yok saymaya kalkıyorsun deyip daha sert karşılık veriyorum ben. Görüşmemezlik yapmayın, sonra ben bir şey yapmadım ki o kendisi uzaklaştı deyip üste çıkar, nihayetinde siz de görümceniz gibi eşiniz sebebiyle mecbur görüşüyorsunuz neden sadece o mecburmuş gibi düşünüp kendinizi ezikliyorsunuz, gidin gelin ama yok sayarak yapın bunu. Onun gibi. Mahallede kimle görüştüğü de umurunuzda olmasın, bile isteye yapıyorsa tam da böyle hissetmeniz için yapıyor, o sebeple fark etmemiş gibi yapın kendinize başka arkadaş çevre edinin

Görümcemin beni evlendiğim günden beri dışlıyor ve küçük görüyor. Önceden sadece bir histi ama artık eminim. Kendisi bize çok yakın bir yere evlendi, benim mahallemdeki yaşıtım gelinlerle çok iyi anlaşıyor beraber toplanıp gezmelere gidiyorlar sürekli buluşuyorlar ve beni asla çağırmıyırlar. Yanlarındayken ben yokmuşum gibi davranılıyo.eşime bu durumu anlatıyorum inanmak istemiyo çünkü eşimin yanında asla yapmıyo.Uzak durmak istiyorum ama eşim lütfen benim için ara sıra evlerine gidelim o da bize gelsin diyor,ben varken git ben yokken gitme diyo. Bu seferde gidince kendimi yalaka gibi hissediyorum çünkü benimle gerçekten sevdiği içim değil mecburiyetten görüşüyor. Bazen eşime karşı bile böyle dışlamaları oldu. Mahallemizdeki birkaç arkadaşına karşı itaatkar davranıyo ve onları kaybetmemek için bizi bile satabilir öyle diyim.baskalarına yaranma çabası çok var. Sizce napmalıyım? Görüşmesem eşim darılıyo görüşsem kendime yediremiyorum. Bana bi akıl verin lütfen?
Yahu görümceyle görüşüp de ne yapacaksınız. Uzak olsun aman daha iyi. Sosyal medyadan da silin bence takipleşiyosanız eğer. Ne gerek var ki? Görmeyin, takip etmeyin. Küçük bi kasabada falan yaşamıyosanız ki sanırım bi şehirdesiniz, mahallenin bilmem nesini sorun etmek aşırı aşırı saçma geldi. Kendi eviniz, hayatınız var sizin. Hadi okulda aynı sınıfta, işyerinde aynı odada olsanız bu yazdıklarınız sorun edilebilir belki ama ne alaka aynı mahalledekiler.

Eşiniz ne iş yapıyo ben varken git yokken gitme dediğine göre askeri personel gibi bir meslek mi belirli süreler evde olmuyo o tarzda bir meslek mi

Konunuza gelecek olursak eşinizin önerisi mantıklı.Onunla gidin gittiğinizdede yok sayın o çıldırsın.
Eşinizede kardeşini sürekli şikayet etmeyin bence artık.Çünkü mantıklı çözümü bulmuş adam bundan sonrası sana zarar verir.

İyi de kafaya takacak ne var? Tin tin sürekli görümceyle gezmek mi hayaliniz yani? Eşinizle gidip gelin, eşiniz varken ayda bir yemeğe ya da çaya çağırın bitti gitti. Eş akrabalarını bırakın kendi akrabalarımızla da çok sevdiğimiz için mi görüşüyoruz sanki? Çoğu birinin hatrı için zaten. Size belli ki bir zararı dokunmamış. Hayatınızdan tamamen çıkarma gibi bir şey söz konusu değil. Onu aklınızdan çıkarın. Eşiniz tuhaf bir bahaneyle kardeşlerinizle hiç görüşmek istemese hoş olur muydu?

Mahalledeki diğer gelinler de sizi çağırmıyor buluşmalara, niye bir tek görümce kötü biri diyorsunuz?
Hiçbiri sizi orada istemiyormuş.
Görümcenize eşinizle gidince niye yalaka olasınız, misafir olursunuz en fazla. O da geldiği zaman misafir gibi davranırsınız olur biter.
Çok anlam yüklemişsiniz, ondan gözünüzde büyüyor. Halbuki basit bir politik davranışla hiç sorun kalacak mevzu değil.

Birçoğumuz eşimizin ailesiyle, veya kardeşlerimizin eşleriyle onları çok sevdiğimiz için değil de biraz mecbur olduğumuz için görüşüyoruz zaten. Yani elbette kimse kimseyle görüşmek konuşmak zorunda değil ama hatır için diyelim..
Ben de abimin eşine bayılmam. Sohbeti sarmaz, kafam hiç uyuşmaz ama senelerdir hiç kırgınlığımız olmadan abimin hatrına ilişkimizi sürdürdük. O da beni çok sevmez, ne yapalım , enerjimiz tutmadı.
Benim de (sanırım) 12 tane görümcem var, elbette her birini sevmiyorum ama hepsiyle eşimin hatrına görüşüyorum. Çok sevdiklerim de var, onlarla da muhabbetim farklı zaten, diğerleriyle normal havadan sudan sadece.. Yani çok takılmayın, sizi sevmiyordur, olamaz mı ? olabilir.. siz kendinizi kötü hissetmeyin, eşinizle gidin misafir gibi oturun gelin.
12 görumce mi 😳. Eşiniz 13 kardeşler mi yani. Bi an 12 elti gibi okudum. Allahım felaket bişiy 🙈🙉🙊

Valla aynı taktiği uygulardim eşim yanında sessiz gelin yokken sizde onu yok sayın takıldığı yaranmak istediği arkaslariyla ortam kurun 😅

X