Merhaba, hangi klinikte/hastanede tüp bebek tedavisi gördünüz, memnun kaldınız mı?

hazalizaaa

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2022
452
222
Tüp bebek tedavisi olacağım ama merak ettiğim sorular var. Ağrılı/sancılı bir süreç mi? Ne kadar bütçe ayırmalıyım, siz ne zaman tedavi oldunuz? Kaç kez denediniz, ilk seferde mi tuttu? İki embriyo birden koyuyorlarsa ekstra ücret mi talep ediyolar? İlaveten, aşılama öneren var mı?

Şimdiden yanıtlarınıza çok teşekkür ederim🙏🏻

Tüp bebek tedavisi olacağım ama merak ettiğim sorular var. Ağrılı/sancılı bir süreç mi? Ne kadar bütçe ayırmalıyım, siz ne zaman tedavi oldunuz? Kaç kez denediniz, ilk seferde mi tuttu? İki embriyo birden koyuyorlarsa ekstra ücret mi talep ediyolar? İlaveten, aşılama öneren var mı?

Merhabalar ben 2. Tedavimi Novaart tüp bebek merkezinde oldum. Ağrılı bir süreç değil. 35 yaş altına ancak 2 başarısız denemeden sonra 3. Denemede 2 embriyo konulabiliyor. Onun dışında yasal olarak tek embriyo konulmalı. Ekim Kasım ayında tedavi oldum. Tedavi ücreti 35000 idi( bu yıl zamlandı sanırım). Embriyo dondurma ücreti de 6500 tl idi. İlaçlar 15 20 bin civarı tutuyordu. İlaçlar kişiden kişiye değişiyor bu arada. Tabi transferden sonra haftalık 1000 tl gibi bir ödeme de bu söylediğime dahil değil. İki embriyodan ekstra ücret almıyorlar. İlaçlar için de şartlarınız uyuyorsa rapor çıkarabilirsiniz. 2 aşılama şartı vardı sanırım.

Ben henüz tüp bebepe geçmedim 28 Şubat'ta ilk aşilama yapıldı bekliyor m şuan tutmaz ise tekrar bir aşilama mı olur yoksa tüp bebek mi doktor a göre gideceğim. Şuan ki tip bebek fiyatları 50 ve 60 arası ağrısız bir süreçmiş. Bütçe nerden baksan 60 gözden çıkar ilacı vs o kadar gider ama rapor alma şansın varsa bi kısmını devlet karsılıyor. Rapor için kriterler uymalı . 35 altı için ıkı emrıyo yasak 35 üstü için oluyor ekstra ücreti yok . Aşilama ilk süreç daha mantıklı olasılığı düşük tüp bebek daha yüksek ama yine de allah bilir

memnun musunuz ismine çok denk geldim Ebru hanımın ama reklam mı yoksa gerçekten mi memnuniyet var çözemedim
Tabiki memnunum. Hatta ileride 2.bebek icin bile niyetine girersem eger tekrar ebru hocaya gideceğim. Ben iletişim diyalog olarak ve hastaya karsi tavir yaklasim olarak kendisini cok beğeniyorum. Burda her firsatta da soyledim hep. Ücretsiz on gorusmesi var giderek.bi test edebilirsiniz

İlaçlardan dolayı hormonlarım çok yükseldi. O yüzden donduruldu. Bu arada ben hemen transfer olmadığı için çok memnunum. Çünkü hormon ilaçları hem psikolojik hem de fiziksel olarak yıpratıyor. 1-2 ay dinlenmek çok iyi geldi
Anladım extra ücret talep ettiler mi hangi merkezde yaptırdınız son durmunuz nedir bende bahçeci güvenç beye başlıyorum haftaya

Anladım extra ücret talep ettiler mi hangi merkezde yaptırdınız son durmunuz nedir bende bahçeci güvenç beye başlıyorum haftaya
Dondurma için ekstra ücret talep etmediler. Çözme için 15bin tl ücret vereceğim. Şu an transfere hazırlık aşamasındayım. Estoferm kullanıyorum. Her şey yolunda giderse 16 Mart'ta transfer olacağım. Maslak Acıbadem Bülent hocaya gidiyorum.

Dondurma için ekstra ücret talep etmediler. Çözme için 15bin tl ücret vereceğim. Şu an transfere hazırlık aşamasındayım. Estoferm kullanıyorum. Her şey yolunda giderse 16 Mart'ta transfer olacağım. Maslak Acıbadem Bülent hocaya gidiyorum.
Merhaba bende 23 martta Acıbadem’de randevum var şehir dışından takip ediliyorum bende estrofem başladım bana transfer zamanı ve önceki 4-5 günlük süreçten bahseder misin zamanı geldiğinde ?

Merhaba bende 23 martta Acıbadem’de randevum var şehir dışından takip ediliyorum bende estrofem başladım bana transfer zamanı ve önceki 4-5 günlük süreçten bahseder misin zamanı geldiğinde ?
Merhaba, tabi bahsederim. Pazartesi günü kontrolüm var. Eğer bu kontrolde uygun görülürse 5 gün sonra transfer olacak.

Canım gittin mi ?
Canım, evet bugün kontrole gittim. Her şey yolunda gidiyor. Rahim kalınlığı 15 olmuş, üç katman görünüyor. Hormon testi de iyi çıktı. 16 martta transfer olacak. Bugün bir de gebelik aşısı oldum. Tutunma şansını artırdığını söylediler. 4bintl verdim. Bir sürü ilaça başladım. Estroferme devam. Onun dışında da iğne ve hap eklendi. Hamilelik testine kadar devam edeceğim, bazılarına hamilelik olursa 12. haftaya kadar devam edeceğim.

Canım, evet bugün kontrole gittim. Her şey yolunda gidiyor. Rahim kalınlığı 15 olmuş, üç katman görünüyor. Hormon testi de iyi çıktı. 16 martta transfer olacak. Bugün bir de gebelik aşısı oldum. Tutunma şansını artırdığını söylediler. 4bintl verdim. Bir sürü ilaça başladım. Estroferme devam. Onun dışında da iğne ve hap eklendi. Hamilelik testine kadar devam edeceğim, bazılarına hamilelik olursa 12. haftaya kadar devam edeceğim.
Canım biraz detay verebilir misin hangi ilaçlara başladı , gebelik aşısı nasıl bişey acıtıyor mu, birde bu 4 günlük arada her hangi bişey yapacaklar mı ? Ücret hakkında sadece çözdürme ücreti mi alıyorlar ?Kusura bakma şehir dışından gelicem merak ediyorum

Ben şehirdışından geleceğim eğer bu 4 günlük arada bişey yapmıyorlarsa geri döneceğim

Ben şehirdışından geleceğim eğer bu 4 günlük arada bişey yapmıyorlarsa geri döneceğim
Bundan sonra sadece 16 martta transfere gideceğim. Aralarda gitmeyeceğim. Gebelik aşısını yumurta toplanan ameliyathanede yapıyorlar. Tuvalete sıkışık olmak gerekiyor. Uyanık şekilde rahime katatrelle bir ilaç veriyorlar. Embriyo taransferi gibiymiş aynı. Ağrılı bir işlem değil. 10-15dkda bitiyor. Biz sadece ameliyathane çok yoğun olduğu için çok bekledim. 3 saat falan bekledik.

İlaçlara toplam 15bintl verdik. Bu ilaçları gebelik testi çıkana kadar kullanacağım.
Estrofem
Progestan (vajinal yolla günde 2 şer olacak şekilde 6 tane fitil gibi yapılıyor.)
Progestan Dex (göbekten iğne)
Prograp (perşembe başlayacağım hap)
Nidigard ( rahimin dışında miyom var. O da rahimde kasılmalara neden oluyor. Kasılmaları durdurmak için verdikleri hap.)
Bir tane de daha iğne var ama şu an adını hatırlayamıyorum.

Çözdürme işleminin dışında da bir işlem dediler. Adını hatırlamıyorum şimdi ama onu da transferde vereceğiz. 3bin küsürdü.
Başka bir ücret söylemediler. Embriyo transferinde çözdürme+ bu dediğim şey için ödeme yağacağız.

Bundan sonra sadece 16 martta transfere gideceğim. Aralarda gitmeyeceğim. Gebelik aşısını yumurta toplanan ameliyathanede yapıyorlar. Tuvalete sıkışık olmak gerekiyor. Uyanık şekilde rahime katatrelle bir ilaç veriyorlar. Embriyo taransferi gibiymiş aynı. Ağrılı bir işlem değil. 10-15dkda bitiyor. Biz sadece ameliyathane çok yoğun olduğu için çok bekledim. 3 saat falan bekledik.

İlaçlara toplam 15bintl verdik. Bu ilaçları gebelik testi çıkana kadar kullanacağım.
Estrofem
Progestan (vajinal yolla günde 2 şer olacak şekilde 6 tane fitil gibi yapılıyor.)
Progestan Dex (göbekten iğne)
Prograp (perşembe başlayacağım hap)
Nidigard ( rahimin dışında miyom var. O da rahimde kasılmalara neden oluyor. Kasılmaları durdurmak için verdikleri hap.)
Bir tane de daha iğne var ama şu an adını hatırlayamıyorum.

Çözdürme işleminin dışında da bir işlem dediler. Adını hatırlamıyorum şimdi ama onu da transferde vereceğiz. 3bin küsürdü.
Başka bir ücret söylemediler. Embriyo transferinde çözdürme+ bu dediğim şey için ödeme yağacağız.
Çok teşekkür ederim Rabbim inşalllah emeklerimizi boşa çıkarmaz pozitifi görürüz

X