Merhaba hanımlar ikinci tüp bebek tedavisine başladım gonal-f 900 pergoveris 150 ikisini aynı anda kullanan var mı ben mi yanlış anladım

mrererdem

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2024
209
69
41
ilk tüp bebek denemem genetik bozuk gelince iptal oldu şimdi ikinciye başladım doktorumu da değiştirdim ilk tedavimde gonalf uygulandı bir hafta sonra yumurta toplama oldu 3 tane şimdi ikinci tedavide iki iğne yazdı gonalf pergoveris aranızda kullanan var mı ikisini aynı anda acaba ben mi yanlış anladım

ilk tüp bebek denemem genetik bozuk gelince iptal oldu şimdi ikinciye başladım doktorumu da değiştirdim ilk tedavimde gonalf uygulandı bir hafta sonra yumurta toplama oldu 3 tane şimdi ikinci tedavide iki iğne yazdı gonalf pergoveris aranızda kullanan var mı ikisini aynı anda acaba ben mi yanlış anladım
Merhabalar ben varım sakin ol :)pergoverisin içinde 3 su 3 toz var
Ben gonalf ve 2+2 pergoveris kullandım

Merhabalar ben varım sakin ol :)pergoverisin içinde 3 su 3 toz var
Ben gonalf ve 2+2 pergoveris kullandım
Selamlar yine ben yine yeni konumla buradayım :)) gonalf ilk baştan kullanmıştım üç yumurta oluştu şimdi iki iğne yazdı acaba bu etki yapar mı artarmı yumurta sayım bu aradan doktorum yaşına göre yumruta sayın iyi dedi sağda üç solda da üç gördü iğneler bitene kadar artarsa şahane olur

:) haklsın çok stresli bir süreç :)
Beni da biraz fazla geldi bu kadar iğne ama doktorum öyle planladı
14 yumurta toplandı bende

Hayırlısı ile transferin olur kavuşursun bebeğine :) benimde bi transferim olsa o duyguyu bende yaşasam gerçek ay üç embriyo gitti 5 Güne altıncı günü bekleyelim dediler bir tane gitti 6 güne oda genetiğe gitti bozuk geldi geçen ay anlatmıştım size :) şimdi doktor değişikliği yaptım Şuanki doktor bana direk transfer edecek boşa maliyet zaman kaybı dedi

Hayırlısı ile transferin olur kavuşursun bebeğine :) benimde bi transferim olsa o duyguyu bende yaşasam gerçek ay üç embriyo gitti 5 Güne altıncı günü bekleyelim dediler bir tane gitti 6 güne oda genetiğe gitti bozuk geldi geçen ay anlatmıştım size :) şimdi doktor değişikliği yaptım Şuanki doktor bana direk transfer edecek boşa maliyet zaman kaybı dedi
Amin inşallah 🙏Evet konuşmuştuk.Hamile kalmak önemli ama sonuca gitmesi esas mesele olup gitmesi çok daha zor
Tabi her doktorun bakış açıcı farklı oluyor umarım pozitif sonuçlar alırsın 🙏Ben genetik yaptırmadan cesaret edemedim.Doktorun kim

Bende şuan ikisini birlikte kullanıyorum. Önceki tedavimde sadece gonalf kullanmıştım. Benimde olumsuz tüp bebek denemem sonrası doktor pergoveris ve gonal f birlikte kullanmamı önerdi.
İğnelerden sonra Göbek bölgesi o kadar sertleşti ki iğne çok zor içeri giriyor. Karnım aşırı derece de gergin hissediyorum. Ağrı ise mekik çekmiş gibi bir ağrı var. Tedaviniz nasıl gidiyor kaçıncı gününüz?

Bende şuan ikisini birlikte kullanıyorum. Önceki tedavimde sadece gonalf kullanmıştım. Benimde olumsuz tüp bebek denemem sonrası doktor pergoveris ve gonal f birlikte kullanmamı önerdi.
İğnelerden sonra Göbek bölgesi o kadar sertleşti ki iğne çok zor içeri giriyor. Karnım aşırı derece de gergin hissediyorum. Ağrı ise mekik çekmiş gibi bir ağrı var. Tedaviniz nasıl gidiyor kaçıncı gününüz?
Canım benim iki gün oldu dediğin gibi ağrı oluyor adet sancısı gibi salı günü başladım iğnelere cuma kontrole gideceğim sen doktor değiştiği yaptın mı

Evet doktor değişikliği yaptım. Benimde tedavimin 8. Günü bugün kontrol var. İnşallah güzel haberler alırız 🙏

Arkadaşlar burda yeniyim tekrar tedaviye baslicam gonalf ihtiyacım var elinde fazla kalan yardimci olabilecek var mıdır ?

X