Mikro tese ameliyatı ve tüp bebek

Naz8684

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2018
318
197
merhaba. Kaan aydos hocaya gidipte mikrotese ameliyatı ve tüp bebek yaptıran oldu mu? Biz yeni tedaviye başladık eşime ilaç verdi DNA hasar tahlili yaptı. Sonuçları 16 günde çıktı. Bugün Dr beyle görüştük. Sonuca göre böyle yazmış.
Sizde yaptığımız bu testte testislerde mevcut sperm durumunu değerlendirdik. Sperm üretimindeki bozulmanın nedeninin, sperm üreten kök hücrelerdeki genlerin yetersizliği olduğu anlaşılıyor. Neticede sperm üretimi bozulmuş olsa da testislerde kuyruk gelişimi tam olsun ya da olmasın, kuyruk gelişimi başlamış ve genetik bakımdan belli bir olgunluk aşamasına gelmiş sperm serisi hücrelerin bulunabileceği anlaşılmakta. Sorun genetik temelli olduğu için de daha uzun ilaç kullanımı ile sayısını artıramayız, mevcut hücrelerin bir süre tedavisi ile kalitesini artırıp, bunlarla tüp bebeğe geçeceğiz. Bu konuda ileride detaylı bilgi vereceğim.
Yani 2 ay daha ilaçları kullanmaya devam.

Bizim gibi olupta mikrotese ameliyatıyla tüp bebek yaptırip hamile kalan varmı?

merhaba. Kaan aydos hocaya gidipte mikrotese ameliyatı ve tüp bebek yaptıran oldu mu? Biz yeni tedaviye başladık eşime ilaç verdi DNA hasar tahlili yaptı. Sonuçları 16 günde çıktı. Bugün Dr beyle görüştük. Sonuca göre böyle yazmış.
Sizde yaptığımız bu testte testislerde mevcut sperm durumunu değerlendirdik. Sperm üretimindeki bozulmanın nedeninin, sperm üreten kök hücrelerdeki genlerin yetersizliği olduğu anlaşılıyor. Neticede sperm üretimi bozulmuş olsa da testislerde kuyruk gelişimi tam olsun ya da olmasın, kuyruk gelişimi başlamış ve genetik bakımdan belli bir olgunluk aşamasına gelmiş sperm serisi hücrelerin bulunabileceği anlaşılmakta. Sorun genetik temelli olduğu için de daha uzun ilaç kullanımı ile sayısını artıramayız, mevcut hücrelerin bir süre tedavisi ile kalitesini artırıp, bunlarla tüp bebeğe geçeceğiz. Bu konuda ileride detaylı bilgi vereceğim.

Merhaba canim ne kadar yaptınız dna hasar testini

Biz farklı bir doktora mikro tese ameliyatı olduk ama sperm bulunamadı. O yüzden tüp bebeğe başlayamadık. Ancak ameliyat ile sper m bulunup çocuk sahibi olan çok insan var. Eşi azosperm olanlar grubunda inceleyebilirsin cnm. Tese ameliyatında dr çok önemli. Kaan aydos ta iyi bir doktor bu konuda.

Biz farklı bir doktora mikro tese ameliyatı olduk ama sperm bulunamadı. O yüzden tüp bebeğe başlayamadık. Ancak ameliyat ile sper m bulunup çocuk sahibi olan çok insan var. Eşi azosperm olanlar grubunda inceleyebilirsin cnm. Tese ameliyatında dr çok önemli. Kaan aydos ta iyi bir doktor bu konuda.
Çok teşekkür ederim. Allah'ım hepimizin yardımcısı olsun. Bizim sanırım genetik. İki aylık ilaç tedavisi var. Sonra Mikro tese.siz nerede yaptırdınız? Dr ve laboratuvar çok önemliymiş. Benim kendi doktorum öyle demişti. Hatta Amerikan hastanesini önerdi. Fakat bize çok pahalı geldi. O yüzden Kaan hocaya başladık.

Çok teşekkür ederim. Allah'ım hepimizin yardımcısı olsun. Bizim sanırım genetik. İki aylık ilaç tedavisi var. Sonra Mikro tese.siz nerede yaptırdınız? Dr ve laboratuvar çok önemliymiş. Benim kendi doktorum öyle demişti. Hatta Amerikan hastanesini önerdi. Fakat bize çok pahalı geldi. O yüzden Kaan hocaya başladık.
Biz aslında istediğimiz doktora ameliyat olamadık. Memorial hastanesinde murat hoca vardı . İsmini çok duymuştuk ve arkadaşımın eşi de onda tedavi olmuştu ve ameliyat a gerek kalmadan olumlu sonuç almıştı. Çok olumlu yorumlar okumuştum murat hoca hakkında. Ama ben eşimi tedaviye ikna edene kadar 2-3 ay geçmişti memorial a gittiğimizde murat hoca hastaneden yeni ayrılmıştı. Dışarıdan onunla devam edebilirsiniz dediler ama muayne indirimi ameliyat indirimi vs.. yararlanamıyorduk. Eşimle karar verdik hastaneye yeni gelen dr ile devam edecektik. Çünkü birincisi memorial ın labaratuarı çok iyi, ikincisi tüp bebek paketi filan diğer işlemler ayrı yerlere git gel olmasın istedik bir de. O yüzden yeni gelen dr ile devam ettik. Keşke murad hocaya gitseydik. Bu arada yeni gelen dr çok iyi bilgişendiriyor detay veriyor, inanıyorsunuz olacağına. Ama işte aklınızda kalıyor. Bu işi acabaya bırakmamak için ilk ameliyatı bu konuda deneyimi çok daha fazla olana bırakmak lazım. Kaan hoca, murat başar, tansel kaplanca, Bülent erol bunlar benim nette araştırıp çoğunluk olumlu sonuç duyduğum doktorlar. Bir de Celalettin peru var ismini çok duydum ama asıl bransı fitoterapiymiş. Bir de bana çok güven vermedi

Ümidinizi kaybetmeyin. Allah ol der olur canim. Bol bol dua edelim. Kaan hocayida benim doktorum tavsiye etti. Oylelikle gittik. Eşimde hiç tedavi olmaya niyeti yoktu taki benim hastalıklarım çıktı öyle karar verdi. Her gittiğimiz doktor gebelik olması gerektigini söyledi. 6 ayda bir parça alınıyordu. Rahim duvarı kalınlaşmam var. Kürtaj oldum kaç defa lezyonlarım çıktı. Kanser olma ihtimalim vardi.6 ay ilaç tedavisi gördüm.kurtaj oldum. Şubat ayında kontrole gittim. Yine kalınlaşma oldu. Eşimde ondan sonra tamam dedi. Oylelikle gitti yani. Sorun erkekte olunca biraz faklı oluyor. Eşimin hiçbir umudu yok. Sperm sayısı herşeyi sıfır.inmemis testis problemi var. Kaynanamlar küçükken ameliyat yaptirmamislar. Hiçbir ameliyatta olmadi. Herşeye ragmen benim umudum var.

Merhaba bizde kaan hocaya gittik elle muayene etti varikösel var dedi bu zamana kadar bize hiçbir dr varikösel dememişti, sonrası yorumlarında sürekli hastalarına varikösel ve tese dediğini gördüm o yüzden gözümde biraz olumsuzluk oluştu sperm testi verdik spermlerini dondurduk ama analiz yapmadılar spermlere parametreler hangi değerde onuda bilmiyorum k ile başlayan bir ilaç kullandırmıştı açıkçası ben çok memnun kalmadım eşimin rahatsızlığı konusunda da pek bilgi sahibi değildi .

Merhaba esiniz Mikro tese ameliyatı oldumu onu anlayamadım. Dondurma işlemini nasıl yaptırdınız? Kullandığı ilaç bitkiselmiydi benim eşimde şuanda kullanıyor Kaan hoca iki aylık kullanman yeterli dedi.Coenzme Q10 200 mg ve resvetatrol kapsül kullanıyor. Nasip olursa kasımın 15. İnde doktorla görüşmemiz var bir kaç tahlil istedi sonuçlara göre Mikro tese ameliyatı olacak.Sperm bulunursa tüp bebek insaAllah

Mikrotese sonrası herhangi bir yan etki vs yaşadınız mı

Tedaviniz nasıl devam etti tese ameliyatı oldum eşiniz
Merhaba evet oldu. Fakat hiç sperm bulunamadi. Spermatid hücreler bulundu. Onunla da Rosi tekniği uygulandi. Sonra tüp bebek tedavisine başladık. Malesef o da negatif oldu. Zaten Rosi tekniğinde şansımız yüzde 8 di.

Hayırlısı inşallah bir dahaki denemenizde kavuşursunuz bebeğinize bizde Kaan Aydosa tedavi oluyoruz bizdede genlerde sorun çıktı doğuştan dedi doktor ama bizde 1 çocuk var doğal yoldan

X