Tatlı Tarifi Milföy Hamurundan Kolay Söbiyet(Resimli)

bebisi tatliyla beslemiyorum valla tatliyi hic canim cekmiyo benim....
tramissum ne bilim yaaa biz tutmuyoruz ya ekliyeyim dedim ramazanda iyi gidiyo bu tatli...kolay yoldan tatli meselesi cikiyo aradan

kos kos yoksa sen düsüp bayilcacan tatlisizliktan...
2 saate hazir olmus olur zaten ....eger yarin yersen cok daha lezzetli oluyo

bu akşam annemlere gideceğim yapıp yarısınıda oraya götürüyüm diyorum tabi benden kalırsakaydirigubbakcemile3

bebisi tatliyla beslemiyorum valla tatliyi hic canim cekmiyo benim....
tramissum ne bilim yaaa biz tutmuyoruz ya ekliyeyim dedim ramazanda iyi gidiyo bu tatli...kolay yoldan tatli meselesi cikiyo aradan
evet cnm ya haklısın cok guzel gözüküyor gercektende tam ramazan sofralarına layık valla maşallah cok ıyı bı tarıf ılk fırsatta denemeyı dusunuyorum cnm ekledım tarıflerıme.....

cnm mılfoy hamuru sankı bıraz tuzlu gıbı gelıyor bana serbet bu tuz tadını kamufle ediyormu?ellerıne sağlık paylaşım için teşekkürler..

ben yaptım bile buda resmi,çok tşk.ederim çok güzel olduopuyorumnanaktan
pınaripekci kesinlikle tuzlu tadı gelmiyor canım,ben bugüne kadar hiç cesaret edemiyordum
milföylü tatlılara ama artık yaparımkaydirigubbakcemile5

evet cnm ya haklısın cok guzel gözüküyor gercektende tam ramazan sofralarına layık valla maşallah cok ıyı bı tarıf ılk fırsatta denemeyı dusunuyorum cnm ekledım tarıflerıme.....

denedigin zaman fikirlerini bekliyorumsositososito

cnm mılfoy hamuru sankı bıraz tuzlu gıbı gelıyor bana serbet bu tuz tadını kamufle ediyormu?ellerıne sağlık paylaşım için teşekkürler..
kesinlikle milföy hamurunun tuzunu hissetmiyosun.
serbet zaten tatli oldugu icin tamamen kapatiyo o tadi

ben yaptım bile buda resmi,çok tşk.ederim çok güzel olduopuyorumnanaktan
pınaripekci kesinlikle tuzlu tadı gelmiyor canım,ben bugüne kadar hiç cesaret edemiyordum
milföylü tatlılara ama artık yaparımkaydirigubbakcemile5
afiyet olsuncokacimcoook
nasil bari begendiniz mi
pratik ve lezzetli demi?

bende akşam yapmayı düşnüyorum tereyağını ne kdr koyuyorsunz :)
tere yagi iki üc yemek kasigi kadar oluyo fazla degil milföy hamurununda yagli oldugunu hesaba katarsak cok yagli olmamasi daha iyi..bide tereyagini eritirken icinde cok az siviyag da ekleyin tereyagi yanmasin

evdeki tatlım bitsin hemen deneyeceğim ....................
kesinlikle denezemuszemus cok memnun kalicaksin...
yaptiginda fikrinide yaz lütfen

canım ya bnim anlamadığım bir yer var tatlıda kaymak nerden çıktı​

kaymak icinde oluyo..aslinda tam anlamiyla kaymak denmez ama adi böyle iste....
süt ve irmikten olusan bir karisim...hazir söbiyetlerde de oluyo aynisi

kaymak icinde oluyo..aslinda tam anlamiyla kaymak denmez ama adi böyle iste....
süt ve irmikten olusan bir karisim...hazir söbiyetlerde de oluyo aynisi

şimdi anladım malzemelere bakıyorum kaymak yazmıyor benimde kafam karıştı tşk ederim canım benim süt ve irmikten oluşan karışıma kaymak diyoruz​

hhmmm nefiss görünüyocokacimcoook
kolaymista mutlaka deniycemvereliniortak
ellerine saglik canimopuyorumnanaktan

amanıııııııııııııııııııın
amannıııııııııııın
bu ne harika bişeeeeeeey yaaaaaaaaaaaaa

tatlıyı yaptım muhteşem oluyor :) çokda basit :)) teşekkür ediyorumm
afiyet olsun begenmene sevindimopuyorumnanaktan

elifcim ilginç bi tarif... eminim çok güzeldir..ellerine sağlık... tarifi not aldım denerim bigün

hhmmm nefiss görünüyocokacimcoook
kolaymista mutlaka deniycemvereliniortak
ellerine saglik canimopuyorumnanaktan

amanıııııııııııııııııııın
amannıııııııııııın
bu ne harika bişeeeeeeey yaaaaaaaaaaaaa

deneyen hickimse ugrastigina pisman olmadi kesin denemelisiniz yerimseniben
uydurma bi tatli ama cok lezizcokacimcoook

kolay sobiye tatlisini bugün yaptim iftardan sonra tadacagim artik..
ben ücgenleri yaparken zorlandim biraz ufak ufak hamur tesgaha yapismaya basladi baya urastirdi beni mutfakta acemiyim ondan olabilir elim biraz yavas.. bide ben firin tebsisinden serbetlicem kaseye koyana kadar tatlilar sogudu ve serbetini güzel cekemedi.. insallah lezzetlidir..

kolay sobiye tatlisini bugün yaptim iftardan sonra tadacagim artik..
ben ücgenleri yaparken zorlandim biraz ufak ufak hamur tesgaha yapismaya basladi baya urastirdi beni mutfakta acemiyim ondan olabilir elim biraz yavas.. bide ben firin tebsisinden serbetlicem kaseye koyana kadar tatlilar sogudu ve serbetini güzel cekemedi.. insallah lezzetlidir..

hamur cok fazla cözülmeden yapmaya baslasaydin keske neyse bu acemi isi olmus bidahakine insallah kaydirigubbakcemile3
ben tezgah üstünde yapmiyorum yapismasin diye altina kesme tahtasi koyuyorum ona yapismiyo..ama yapissa bile sekli bozulsa bile milföy hamuru kabarinca zaten sekli düzeliyo...
bende firin tepsisinde serbetliyorum...hic baska biseye aktarmiyorum...sen merak etme onlar güzel cekmistir serbetini

altına yağlı kagıt sersek nasıl olur kı ,yapısmasın tepsime..

ne kadar tepsımı yaglarsam yaglayım yapısıyor ya ..

haftasonu mısafırlerım gelecek 12 kısı fılan ,onlara yapıcam ınsallahgüzel olur :))

altına yağlı kagıt sersek nasıl olur kı ,yapısmasın tepsime..

ne kadar tepsımı yaglarsam yaglayım yapısıyor ya ..

haftasonu mısafırlerım gelecek 12 kısı fılan ,onlara yapıcam ınsallahgüzel olur :))

üzerine tereyagi döktügün icin yapistirmamasi gerek aslinda..ama tepsinde bir sorun var demek ki....ben yagli kagit sermiyorum hic yapismiyo zaten üzerine serbet döküncede yapissa bile cikar ....
ama sen tepsini ve firinini daha iyi tanirsin tabiki eger yagli kagit serersen altina hamurlar sogumadan baska bir kaba aktarip orda serbetlemen gerek

X