Hamur İşleri Milföy Manti (Resimli)

Mantı açmakla kim uğraşcak ayol, al sana mantı işte:lepi::içelim:

Yarına deniycem şekerim.vereliniortak

Pazar günü iftara yaptım bu mantıyı, diğer mantıya alıştığımızdanmıdır, yapmayı beceremediğimdenmidir bilmem, pek bana hitap etmedi.sengözlerimebaksanab

Kanımca ben beceremedimmafoldumben

vavvv süper
yaratıcı zekaya hayranım
ellerine sağlık canım
hamur açamayanlar için yada zamandan tasarruf için süper

bende yaptım ama gerçk mantı tadını kesinlikle vermiyo basite kaçarsak böyle olur tabi :) çok ağır misafire yapıllcak bişi değil ama yaapılabilir değişiklik olosun diye normal aksamlar

Aslında miflöy üzerinde yoğurt nasıl durur bilemem , çünkü miflöy çıtır çıtır oluyor diye güzel. Mantı oalyını yufkayı gül böreği şeklinde yapıp, içine kıymayı koyup sarıyoruz, fırında pişirip üzerine, yoğurt , salçalı yağ bence süper ve çok basit,
Hatta sarıp nofrosta atarsak acil durumlar için biçilmiş kaftan, deneyin kızlar.....

ben yaptım tabiki gerçek mantı gibi değil ama güzel ve değişik bir tarif biz eşimle severek yedik
bence misafirlerde yapılabilir farklı teşekküe derim azeri kızı revani tatlınıda eşim yapmıştı valla süper oldu ben bütün tariflerini gözüm kapalı denerim

ben yaptım tabiki gerçek mantı gibi değil ama güzel ve değişik bir tarif biz eşimle severek yedik
bence misafirlerde yapılabilir farklı teşekküe derim azeri kızı revani tatlınıda eşim yapmıştı valla süper oldu ben bütün tariflerini gözüm kapalı denerim

Cok sagol canim güzel sözlerin icin.Begenmenize sevindim.
Demek revaniyi de esin yapti.Vallahi süper.Esinin de senin de ellerinize
saglik.

Arkadaslar görüyorumki bazilariniz bu yemegi haslama mantiyla kiyasliyor ama
bu cok farkli bir yemek.Eger benzeyecek olsaydi zaten bunu da haslayin derdim.
Milföy manti citir citir olan biseydir.
Lütfen bunu degisik bir yemek diyerek pisirin.Mantinin cok farkli versiyonlari
vardir.Ana manti tabiiki haslamadir ama bunlarda onun tadina yakin tadlardir.
Ben kac kereler misafirlerime yaptim ve cok begenildi,tarif istenildi.
Yinede ellerinize saglik canlarim.

değişik bişeye benziyor bugün mutlaka deneyeceğim evimde milföyu dolaptan çıkarmıştım bişeyler yapayım diye bir deneyim bakalım bundan....

akşam yaptım ben kapatmasını güzel yapamadıgım için olsa gerek pişerken açıldılar tadıda kıymalı milföy hamuruyla yaptıgımız pogaçanın üzerine yogurt döküldügünü düşünün öyle

Canim tadi güzel ama cok agir yaaaa. Yani midemize oturdu resmen. Annem gerci demisti milföy hamuru cok yagli yenmez diye ama ben ille denemek istedim. Pratik ve tadi iyi ama cok agir bence. Yinede tarif icin tesekkürler. opuyorumnanaktan

ilk defa karşılaştım böyle birşeyle.
en kısa zamanda deniycem canım.
ellerine sağlık çok merak ettim.
çok güzel görünüyor.

ya bugüne kadar neden görmedim ben bu tarifi anlamadım ellerine sağlık en kısa zamanda deneyeceğim

:1shok:Ay sizlerden korkulur valla,ben neden daha önce düşünemedimki aceba:roflol:
Ellerine sağlık,benim gibi mantı açamayanlar için çok pratik bir tarif olmuşa.s.

X