Misafirlerim

Herhangi bir haber yok. Uyaptan takip ediyorum araya bayram girdiği için uzadığını düşünüyorum.
Misafir konusunda yüzde bir milyon haklısın. Ama burada kendini çok güzel savunuyorsun ne diye elin kızlarına hizmet ediyorsun ki gayet hakkını yedirmeyen birisin ne çekiyorsun hele dükkan kapatmak ne münasebet ekmek kapınsa kapatma lüksün olmamalı. Herkes işe gidiyor misafir geldi gitmeyelim diyemiyor. Böyle rahatlık vermene ekstra şaşırdım açıkçası

Misafir konusunda yüzde bir milyon haklısın. Ama burada kendini çok güzel savunuyorsun ne diye elin kızlarına hizmet ediyorsun ki gayet hakkını yedirmeyen birisin ne çekiyorsun hele dükkan kapatmak ne münasebet ekmek kapınsa kapatma lüksün olmamalı. Herkes işe gidiyor misafir geldi gitmeyelim diyemiyor. Böyle rahatlık vermene ekstra şaşırdım açıkçası
vermedim zaten verdiğimi nereden çıkardın? gayet dükkanımı açtım. evime gelen insanlara da elbette birşeyler yaparım o kadar da görgüsüz değilim. ne diyip kendi yemeğinizi kendiniz yapın mı diyeyim?

Herkese iyi bayramlar dilerim ve konuya geçiyorum.
2 gün önce çok sevdiğim bir arkadaşım bayramda bana geleceğini ve 1 gün kalacağını söyledi,yanında da yakın bir arkadaşı ve her birinin birer kızı.
Çok sevindim,çünkü gerçekten çok değer verdiğim bir arkadaşım. Gelen diğer arkadaşını da birebir tanıyorum aynı ortamda bulunmuşluğum var 3 kez filan,kızla da gayet iyi anlaşıyoruz.
Neyse geldiler yemek hazırladım hep birlikte yedik, sohbet esnasında aslında 3 gün kalacaklarını söylediler :KK70: ben bu arada hastayım 2 gündür ayakta durucak halim yok ama birşey demedim çünkü evime ilk defa geliyorlar antibiyotik kullanıyorum diye kendime gelirim diye düşündüm. Ama bugün kalktım boğazım filan daha beter durumda başım çatlıyor.
Bu sohbet esnasında da biz birkaç yere gitmek istiyoruz dediler,bahsettikleri yerler biraz masraflı yerler,ister istemez öyle yerlere gidince birazdan fazla masraf yapmamız gerekiyor. Şimdi sorum şu,bu gideceğimiz yerlerde masrafları ben mı yapmalıyım misafirlerim olarak? Yoksa herkes kendi masrafını mı yapsın? Ben yemek ısmarlarım diye düşündüm zaten bu ay epey bi sıkışığım. Birde ben bu süreçte işe gitmem gerekirken onlar kalıyor diye dükkanımı da kapatıyorum,ayın 15 inde yüklü bir ödemem var ve nasıl olucak bilmiyorum. Gelmelerine gerçekten sevindim ama 1 gün kalıcaz diyip 3 gün kalacaklarını öğrendim ve 2 gün boyunca 5 6 yerlere gitmek istiyorlar. Ben acaba bugün gitsem ertesi gün size katılamam dükkanı açmam gerekiyor desem çok mu ayıp olur?
1 gün takıl onlarla sonra işini aksatma Jameya
Söylersin de açıkça siz 1 gün dediniz bende ona göre ayarlama yaptım siz gidin nereye istiyorsanız diye.
Ben olsam alkol olaylarına hic girmem,nerede uygun görüyorsan 1 kez orada yemek ısmarla istiyorsan ,onun dışında masraflarına karışma.
Çok yakınsan açıkça söyleyebilirsin borçlarım,ödemelerim var bu ay açılamam diye.

vermedim zaten verdiğimi nereden çıkardın? gayet dükkanımı açtım. evime gelen insanlara da elbette birşeyler yaparım o kadar da görgüsüz değilim. ne diyip kendi yemeğinizi kendiniz yapın mı diyeyim?
Demedin mi dükkanı kapattım açmadım diye. Görgüsüz değilsen insanların yüzüne gülüp arkalarından dedikodu yapma o zaman hak verdik yine carladın hey Allahım ya

Demedin mi dükkanı kapattım açmadım diye. Görgüsüz değilsen insanların yüzüne gülüp arkalarından dedikodu yapma o zaman hak verdik yine carladın hey Allahım ya
sen iyi miisin? ne carlamasından bahsediyorsun? lohusasın herşeyi yanlış anlıyorsun diye algılıyorum. kapatmadım dedim yorumları okumadıysan tekrar söyliyim kapatmadım kendileriyle konuştum ve tatlıya bağladım. 1 gün gezdik ertesi gün dükkanımı açtım.

1 gün takıl onlarla sonra işini aksatma Jameya
Söylersin de açıkça siz 1 gün dediniz bende ona göre ayarlama yaptım siz gidin nereye istiyorsanız diye.
Ben olsam alkol olaylarına hic girmem,nerede uygun görüyorsan 1 kez orada yemek ısmarla istiyorsan ,onun dışında masraflarına karışma.
Çok yakınsan açıkça söyleyebilirsin borçlarım,ödemelerim var bu ay açılamam diye.
hepsini söyledim ve bir gün gezdim sonra dükkanımı açtım. açık açık konuştum onlar da anlayışla karşıladılar zaten :KK200:

sen iyi miisin? ne carlamasından bahsediyorsun? lohusasın herşeyi yanlış anlıyorsun diye algılıyorum. kapatmadım dedim yorumları okumadıysan tekrar söyliyim kapatmadım kendileriyle konuştum ve tatlıya bağladım. 1 gün gezdik ertesi gün dükkanımı açtım.
Senin de ağzında bir lohusa taktın 🤣

X