Miyom operasyonu geçirip tekrar hamile kalanlar

greenlife4524

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2024
30
10
Merhaba Arkadaşlar,

12+2 ci haftamda sebebi belli olmayan ani bir düşük yaşadım, henüz üstünden 10 gün geçti. Hamile kalmadan önce 3 cm e yakın subseroz rahim dış arka duvarında miyomum vardı. Gebelik hormonlarıyla miyom 5 cm e ulaştı. Bir sonraki gebelikte tekrar büyüyüp problem yaratabileceği için doktorum ilk regl görmemi takiben miyomu alacak ancak histeroskopi ile değil, laporoskopik olacak. Bu operasyonu geçiren var mı? Geçirdikten ne kadar süre sonra tekrar gebelik yaşadınız? Ameliyat sonrası herhangi bir problem, komplikasyon oldu mu? Biraz endişelerim ve korkularım var. Bu tecrubeyi yaşayan arkadaşlar beni bilgilendirebilir mi? Doktorlar için kolay bir operasyon mu acaba zor mu diye düşünüyorum. Bu arada ilk gebeliğimdi, yaşım 32, ancak gebeliğimin oluşması da 1 yılı bulmuştu, ancak 6 ay sonunda polip görülüp histeroskopiyle alınmıştı, takibinde 6 ay sonra hamile kalabilmiştim, şimdi ameliyat sonrası yine hamile kalmam epey zor olacak diye de endişeliyim. Deneyimli arkadaşlar tecrübelerini yazarlarsa çok sevinirim.

X