Miyomlu Hatunlar Kulübü

yardımın icin çok teskürler canım.dediğin gibi doktor cok önemli. sana kendini kanıtlamalı. seenin önerdiğin isimleri de arastırcam. gerekirse gidip görüsecem artık.

Rica ederim ben bu süreçte çok sıkıntılar çektim. Bu konuda destek isteyenler için her zaman olurum. Hangi şehirdesin? Mutlaka görüş alandaki iyi doktorlarla..

Rica ederim ben bu süreçte çok sıkıntılar çektim. Bu konuda destek isteyenler için her zaman olurum. Hangi şehirdesin? Mutlaka görüş alandaki iyi doktorlarla..

doğrudur canım sıkıntılar illaki oluyor. bendede bazen sancı oluyor.ben mersindeyim canım.

merhabalar..bugün bir miyomum oldugunu ögrendim daha dogrusu miyom yada polip dendi doktorum hastaneye randevu aldı salı günü gıtmem gerekıo orda bakılacak...serviksde dedi yani rahim agzında bu miyom...sizlere sorum bunun tedavisi illa ameliyat mıdır? bir tehlikesi varmıdır? simdiden tesekkürler

Arkadaşlar bende bu perşembe ameliyat oldum.2 tane miyomum olduğunu söylemişlerdi ama 6 tanesi boncuk gibi minicik olmak üzere tam 9 tane miyom çıktı.Açık ameliyat olmuştum allahtan yoksa kapalıda o minicik miyomları görüpte çıkarmaları imkansız.spinal anestezi ile oldum ve çok rahat geçti ameliyatım.ilk gün biraz sıkıntılı oluyor.bugün 4. günüm evimdeyim 2 gün yattım zaten hastanede..ağrım çok az o da yatıp kalkarken batma şeklinde önemli bi ağrı değil yani.bence zaman kaybetmeden ameliyatınızı olun gitgide büyüdükleri gibi çoğalıyorlarda.çocuk meselesine gelince 3 ay sonra çocuk yapabilirsiniz dedi doktorum.biz zaten şimdilik çocuk düşünmüyoruz ama yapışıklık olayı falan endişelendiriyor belkide deniyebiliriz doktor ne derse artık bakalım.yani kesinlikle ihmale gelmeyen bir durum arkadaşlar eğer ameliyat olması gereken fakat korkan arkadaşlar varsa bana yazabilirler..bende çok korkarak girdim ameliyata ama burada çok cesaret verenler oldu bana gerçekten psikolojik olarak birilerinin deneyimlerini dinlemek insanı rahatlatıyor.

Canim bende submukoz miyom var. Ameliat olmuş goruslerini alabilecegim birini ariyordum seni buldum.
Cok doktor gezdim hepside ameliyat olmazsan cocugun olmaz dedi.en sonunda biri once dene sonra ameliyat düşün dedi.
Bizde once denemeye karar verdik olmazsa ameliyat düşünüyorum. Sen nerde hangi doktora ameliyat oldun?
Kimseye güvenemiyorum.korkuyorum acikcasi.doktor cok onemli.iyi bir doktor ariyorum.

Meraba arkadaşlar bu sorunun aynısı annemdede mevcuttu hatta yumurtalıklarında bulunan kisti günden güne büyüyordu.En son 54 cm kadar büyümüştü.Annem gayet dogal bir yöntemle bu kisti 43 cm ye kadar kuculttu.Dahada bu yontemı kullanıyor.Daha dogrusu mıdesi elverdiğince.Yöntem soğan suyu.Soganı kaynatıp ondan elde ettiği suyu her aksam düzenli olarak içti.Bir müddet boyunca son ultrason cekımınde 54 cıkan kıstın buyuklugu bir süre sogan suyunu kullanmasından sonraki ultrason cekımınde 43 cm'ye kadar geriledi.Bu bizi gercekten cok mutlu etti.Ama annem mide hastası oldugu ıcın bu sogan kürünü belli aralıklarla ıcebiliyor.Midesinde sorun olmayanlar bunu her aksam denemeli.Annem gercekten faydasını gördü.Umarım sizde görürsünüz..

Meraba arkadaşlar bu sorunun aynısı annemdede mevcuttu hatta yumurtalıklarında bulunan kisti günden güne büyüyordu.En son 54 cm kadar büyümüştü.Annem gayet dogal bir yöntemle bu kisti 43 cm ye kadar kuculttu.Dahada bu yontemı kullanıyor.Daha dogrusu mıdesi elverdiğince.Yöntem soğan suyu.Soganı kaynatıp ondan elde ettiği suyu her aksam düzenli olarak içti.Bir müddet boyunca son ultrason cekımınde 54 cıkan kıstın buyuklugu bir süre sogan suyunu kullanmasından sonraki ultrason cekımınde 43 cm'ye kadar geriledi.Bu bizi gercekten cok mutlu etti.Ama annem mide hastası oldugu ıcın bu sogan kürünü belli aralıklarla ıcebiliyor.Midesinde sorun olmayanlar bunu her aksam denemeli.Annem gercekten faydasını gördü.Umarım sizde görürsünüz..

evet bende gördüm faydasını 4 cm civarı olan kistim 3 cm de şimdi midemde sorunlu ama devam edeceğim

arkadaşlar bende dün kontrole gittim, 5,5 cm. olmuş miyon, 6 ay önce 4,5 cm. idi, ameliyat olmam gerektiğini söyledi, bekarım ve korkuyorum, bursada miyom ameliyatı olanlar var mı, ben feyhan kaylara gidiyorum, lütfen yardımmmmmmmmm...

merhaba ,öncelikle geçmiş olsun.umarım hepimiz şifa buluruz.benim tomografi sonucu tesadüfen miyom olduğunu ögrendim.5 ay evvel
ne yapmam gerekiyor.devlet hastahanesinin kadın hastalıkları bölümü yeterlimi.çoğunda ultrason bile yok.özelemi gitsem.

Bende rahim duvarında miyomu olan bir bayanım-mayıs ayında 7 aylık gebeyken miyom yuzunden bebeğimi kaybettim.Evliliğimin ilk yılında miyomumun olduğunu ogrendim ama hiçbir doktor ne tedavi ne de farklı bir çözüm sunulmadı.Ama gebelikte miyomum bebğimle yarış halde büyüdü.Doğum anında ve sonrasında gittiğim butun doktorlar amelyat dedi Bu hafta içinde ankaraya doktora gidicem ama şuan hangi doktora gideceğimi bilemiyorum.Ankarada önereceğiniz bir doktor var mı?

kızlar ben bu ameliyatı 5mayıs 2011 tarihinde oldum.. yalnız benimki laparoskopi ile alındı.. konunun ilk sayfasında da yazmıştım.. 10cm büyüklüğündeydi rahim duvarından içeri doğru büyümüş benimkisi.. dr bu şekilde hamile kalamazsın demişti, zaten aşırı derecede kanamalarım arttığı için bi hafta içinde ameliyata aldılar beni.. ben ege ünv. hastanesinde oldum ameliyatı. ege ünv hastanesi kadın hastalıkları konusunda oldukca tecrübeli dr.lara sahip. 2hafta önce de kontrole gittim, rahim tertemiz dedi dr. ve 1yıl boyunca çocuk yapmamamam gerektiğini söyledi, çünkü rahimdeki dikişlerin iyleşmesi uzun sürüyormuş. Eğer dr, dalında iyiyse ve buna benzer ameliyatları çok yaptıysa 10cmlik miyomları da kapalı ameliyatla alabiliyor. ve şunu söyleyim kızlar, ben çok çok korkuyordum ameliyattan, ayaklarım titreyerek girdim :) ve gözlerimi bi açtım her şey bitmiş :KK70: laparoskopide çok çok çabuk iyileşiliyor, bn bir hafta sonra eski yaşantıma dönmüştüm.. hiç korkmanıza gerek yok kzlar, ben hastanede 2gün içinde o kdr çok bayan gördüm ki miyomdan ameliyat olacak olan.. bi çok kadın bu durumdan muzdarip yani, ve doktrlar da bi o kdr alışmış durumda miyom ameliyatlarına =)

amelyatınızı yapan doktor kimdi?isim olarak belirtebilir misiniz?

Selam arkadaşlar bende miyom ameliyatı olanlardanım.Yaklaşık ameliyat olalı 4 ay oldu miyomum 8cm olmuştu ve rahmin dışındaydı bana hiç belirti vermedi çocuk istegi ile gittim ve miyom çıktı şuanda aldırdım ve çocuk için klomene başladım. Benim gibi ameliyat sonrası çocuk tedavisi gören arkadaşlar varmı? Birde ameliyattan sonra 1yıl beklemek diye birşey demedi doktorum biraz şaşırdım :S

Bende rahim duvarında miyomu olan bir bayanım-mayıs ayında 7 aylık gebeyken miyom yuzunden bebeğimi kaybettim.Evliliğimin ilk yılında miyomumun olduğunu ogrendim ama hiçbir doktor ne tedavi ne de farklı bir çözüm sunulmadı.Ama gebelikte miyomum bebğimle yarış halde büyüdü.Doğum anında ve sonrasında gittiğim butun doktorlar amelyat dedi Bu hafta içinde ankaraya doktora gidicem ama şuan hangi doktora gideceğimi bilemiyorum.Ankarada önereceğiniz bir doktor var mı?

merhaba arkadaşlar.33 yaşındayım.bekarım.bende submukoz miyom vardı 3.5 cm.kanamam çok fazlaydı. dr. aşağıdan laparaskopik ameliyatla alalım dedi ben olmak istemedim bekarım diye.menopoz iğnesiyle 1 sene zaman kazandım küçüldü 3 cm oldu iğnenin etkisi geçince kanamam devam edecek.evlilik olmayınca ameliyata razıyım artık.şuan tek isteğim bu işin uzmanını bulup rahim zarar görmeden ameliyat olmak.tercihim üniversite hastanesi .bana Ankara da dr önerebilir misiniz? bu ameliyatı olanlar deneyimlerini yazarsa sevinirim

merhaba,benim de İkinci hamilleliğimin başında 2 miyomum vardı bri 1 diğeri 2 cm hamilleliğimin sonuna doğru biri 10 diğeri de 6 cm ye kadar çıktı,ancak 5.ve 6.aylarımda erken doğum tehdidiyle karşılaştım şiddetili ağrılarım oldu,hastanede yattım ama çok şükür miyadında doğum yaptım.Doğumdan sonra 6 ve 4 cm ye indiler başka hamilelik düşündüğümden çok yere gittim 2 yer almaya gerek yok dedi,ancak kendi doktorum çektiğim sıkıntıyı bilidiğinden alalım riske atmayalım dedi,çook düşündükten sonra 15 gün önce kapalı laparoskopiyle aldırdım ultrasonda görünenden daha büyüklermiş ve 1 tane de 1 cmlik 3.miyomumu da yakmışlar,ilk defa ameliyat oldum uyanması ilk ağrılarım çok zordu,2 saat sonra iyiydim,ertesi gün öğlen taburcu oldum,4.gün yürüyerek hastaneye gittim 6.gün iş görüşmesine gittim,vd.bugün sorsanız ameliyet olduğumu unuttum diyebilirim sağolsun doktorlarım çok iyi ve ilgililerdi,iyiki olmuşum kurtuldum çok şükür.

arkadaşlar bende bütün rahmi sarmış 13 tane miyom vardı ameliyat oldum alındı hepsi ameliyattan 10 ay sonra hamile kaldım ama düşük oldu.... Rabbim herkesin gönlüne göre versin şimdide histeroskopi olmam gerekiyomuş rahim büyütmek lazımmış kafam iyice karıştı ben İstanbul Avrupa yakasındayım nolur iyi bi doktor önerirmisiniz..... Benim doktorum medipolde prof. çok pahalıda artık güç yetmiyo:KK43:

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar ben 13 ocak 2014 de açık miyom ameliyato oldum. 2 adet miyom çıkardılar benden çok zor geçti yeni yeni toparlanıyorum benim dr um bana hiçbir konuda bilgi vermedi ne yapmam gerektiği konusunda internetten araştırdığım kadarıyla bilgilendim. şimdi sizden yardım bekliyorum açık miyom ameliyatı olup hamile kalanlar ve bununla ilgili bilgi veriseniz sevinirim.

X