Mol (Üzüm) Gebeliği

Öncelikle geçmiş olsun. Mol gebelik çıkmış ise doktorunuzda belirtmiştir. önce sıfırlanıncaya kadar haftada bir BHCG testi yaptırmalısın ihmale gelmez. sıfırlandıktan sonrada 1 yıl boyunca takip edilmeli. çünkü sıfırlaması bittiği alamına gelmeyebiliyor. benim 2 ayı bulmuştu sıfırlaması. şimdi iyiyim. internetteki bilgilere takılıp dehşete düşme lütfen. önemli olan mol gebeliğin türü 4 çeşit biliyorsundur. parsiyal mol en basit olanı ama BHCG düşmez ise bir manası yok. doktorla irtibatını kesme ... görüşmek üzre..
...

diantus merhaba, cok ama ck tesekkur ederm verigin bigiler icin.dedigin gibi internetten okudum ve cok uzucu seyler kaner riski, kemoterapi ..v.s yani anne olacagini hayal ederken biranda bebegini kaybediyorsun o da yetmiyor, hasta oldugunuogreniyorsun ve iyilesmek cok uzun da olabiliyor.bir hafta icinde bana kan ve idrar tahlili yapacaklar umarim hayirli sonuc alirim, geri sana bildirirm henuz dotorumla gorumedim, bugunikinci bir mektup aldim.sonucari gorsem bir enazindan durumum ne onu bilrim boyle beklemk cok sinir bozucu.
Peki senin partial miydi?simdi tamamen bitti mi?allahtekar ayni seyleri yasatmasin, seni bilgilendirirm sonclarimla cok tskr ederim. gorusmek uzere...

Son düzenleme:
yaa kızlar bu üzüm gebeliği nasıl oluyo.2 ay önce adetime yakın koltuk kanepe falan kaldırdım temizlik yapmıştım.15-20 dk sonra belime bi sancı girdi tuvalete gittiğimde bi damla kanla birlikte birbirine yapışık 4-5 tane yuvarlak hemde sert bişey düştü.baya ağrılı adet oldum.dr umu aradım istersen kanda test yaptır dedi yaptırmadım..acaba benimkide ona benzer bişeymiydi..hala merak ediyorum o neydi diye..Rabbim hepinize acil şifalar versin..Hayırlısıyla tez zamanda sağlıklı sıhhatli bebişler nasip etsin..amiiinn..

merhaba, kesk dr nu dinleyip kan testi yaptirsaydin, bence simdide yaptirabilirsin eger bhcg degerlerin yuksekse tedavi olman gerekebilir.zaten tamamen degerlein sifirlanmazsa hamile kalmaman gerekiyomus en az 6 ay ya da 1 yil cunku tekrar edebilirmis.maalesef benimde fazla bilgim yok ama tedaviye basliyorum yakinda daha fazla bilgi edinince sana da haber verriim.gecmis olsun.

merhaba, kesk dr nu dinleyip kan testi yaptirsaydin, bence simdide yaptirabilirsin eger bhcg degerlerin yuksekse tedavi olman gerekebilir.zaten tamamen degerlein sifirlanmazsa hamile kalmaman gerekiyomus en az 6 ay ya da 1 yil cunku tekrar edebilirmis.maalesef benimde fazla bilgim yok ama tedaviye basliyorum yakinda daha fazla bilgi edinince sana da haber verriim.gecmis olsun.

saol canım..ne bileyim dr um ilgili davranmayınca bende yaptırmadım..o hani beni başından savar gibi söyledi istersen yaptır diye.ama geçenlerde hormon tahlilleri yaptırdım..eğer bişey olsaydı onda çıkmazmıydı..şimdi tekrar tedaviye başlıyorum bebiş için serophene içicem..ama hala o dşen şeyin ne olduğu aklımdan çıkmıyo....:uhm:senağlamaöptüm canlarıımm..:1hug:

merhaba diantus,sonuclarimi aldim parsial mol cikti, sonuclarim da iyi cikmis artik kan testine gerek yokmus ayda bir idrar testi yapilacakmis Agustosa kadar.Ondan sonra karar verecekler sonuca gore, ne kadar beklemem gerekyor.

Geçmiş olsun parsiyal olması iyi. ancak idrar testi bthcg seviyesini belirleyemez diye biliyorum ancak varlığı ve yokluğunu belirler. benim doktorum hacettepede prof. ve kan tahlili yapılması gerektiğini belirtti diğer tüm doktorlarda. ilk kez idrar tahlili yeter diyen birini duydum. siz bence kan tahlili yaptırıp bthcg nizin düşüp düşmediğini kontrol edin bu çok önemli. benim önce düştü kontrole devam ettim ve birden artmaya başladı sonuçta ikinci kez kürtaj olmak zorunda kaldım. gözünüzü korkutmak istemem ama tedbirli olmakda fayda var.

Geçmiş olsun parsiyal olması iyi. ancak idrar testi bthcg seviyesini belirleyemez diye biliyorum ancak varlığı ve yokluğunu belirler. benim doktorum hacettepede prof. ve kan tahlili yapılması gerektiğini belirtti diğer tüm doktorlarda. ilk kez idrar tahlili yeter diyen birini duydum. siz bence kan tahlili yaptırıp bthcg nizin düşüp düşmediğini kontrol edin bu çok önemli. benim önce düştü kontrole devam ettim ve birden artmaya başladı sonuçta ikinci kez kürtaj olmak zorunda kaldım. gözünüzü korkutmak istemem ama tedbirli olmakda fayda var.

canim cok tesekkur ederim, verdigin bilgiler icin tesekkur ederim.Mayis ya da haziranda bu konuyla ilgili bir konferansa katilacagim,orda doktarla gorusme sansim olabilirmis, o zaman zaten tekra konusacagim.Cunku suanda dr gorusme sansim yok butun bilgileri mektup ve telefonla aliyorum, o da doktorla degil orada ki saglik gorevlilleri ile.tekrar goursmke uzere, simdilk hoscakal.Bu arada doktorun sana hamile kalabilmek icin ne kadar bekleme suresi verdi?

Son düzenleme:
Merhabalar
Ablamın 2 kızı var ve ikinci kızından sonra spiral taktırdı ve sürekli kontrole gitti çünkü 3.kez hamileliği ne fiziki nede psikolojik olarak hazır değildi. Fakat geçen hafta doktora gittiğimizde bir kese olduğunu ve tahmini 2-3 haftalık olduğunu ve mayıs 19 a kadar bekleyerek kalp atışı olusup olmayacağını beklememiz gerektiğini söyledi doktorumuz. şuan kesin olmayan mol gebeliğinden şüphelleniliyor. ayrıca ablamda ikinci bebeğinden sonra bazı sorunlar oluştu rahim kenarlarında odemler oluştu onun içinde tedavi gördü ve onlar bitmeden o şekilde bu durumda . Acaba yaklaşık olarak ne kadar sürede böyle olup olmadğı belli olur yaşayanlar var mı ? Ablam şuan hamileliklerinde olduğu gibi sürekli kusuyor midesi bulanıyor yemek yiyemiyor :KK43: Bu tür hamilelik yaşamış kişilerden bilgilerini paylaşmasını rica ediyorum. bilmiyorumkismile

Son olarak HCG değeriydi sanırım bu kesenin olduğunu söyledikleri gün 7800 cıkmıstı bugün tekrarlayacaklar testi. ınşallah bebeğe dönüşür kötü birşey olmaz. Bilgilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Merhabalar
Ablamın 2 kızı var ve ikinci kızından sonra spiral taktırdı ve sürekli kontrole gitti çünkü 3.kez hamileliği ne fiziki nede psikolojik olarak hazır değildi. Fakat geçen hafta doktora gittiğimizde bir kese olduğunu ve tahmini 2-3 haftalık olduğunu ve mayıs 19 a kadar bekleyerek kalp atışı olusup olmayacağını beklememiz gerektiğini söyledi doktorumuz. şuan kesin olmayan mol gebeliğinden şüphelleniliyor. ayrıca ablamda ikinci bebeğinden sonra bazı sorunlar oluştu rahim kenarlarında odemler oluştu onun içinde tedavi gördü ve onlar bitmeden o şekilde bu durumda . Acaba yaklaşık olarak ne kadar sürede böyle olup olmadğı belli olur yaşayanlar var mı ? Ablam şuan hamileliklerinde olduğu gibi sürekli kusuyor midesi bulanıyor yemek yiyemiyor :KK43: Bu tür hamilelik yaşamış kişilerden bilgilerini paylaşmasını rica ediyorum. bilmiyorumkismile

Son olarak HCG değeriydi sanırım bu kesenin olduğunu söyledikleri gün 7800 cıkmıstı bugün tekrarlayacaklar testi. İnşallah bebeğe dönüşür kötü birşey olmaz. Bilgilerinizi bekliyorum.

Canim ben de odem falan olmadi normal hamilelik gibiydi kusma, aserme hersey normal gibiydi, bebegin kalp atislarinin durdugu soylendi ultrasonda, tahlile gonderdiler aldiklari bebege ait parcayi ve orda mol gebelik oldugu anlasildi.Ama mol gebeligin belitileri aynen normal hamilelik gibi.Umarim ablanin ki oyle birsey degildir ve saglikla bebegine kavusur gecmis olsun.

bende aranıza yeni katıldım 3 hafta önce bebeklerimi aldırdım ikizdi patoloji sonucu ise parsiyel mol cıktı.1 yıl süre bana çok fazla geldi. hcg takibim ise kandan yapılıyor kürtajın 1 hafta sonrası 2261 hafta 191 3. hafta ise 32 çıktı bana göre hızlı iniyo fakat doktoruma sorduğumda bu hızlı iniş acaba 1 yılı azaltır mı diye maalesef hayır dedi ama insanın içinden şüphe gitmiyo yaşım 27 acaba boş yere bir yıl bekliyorum mu diye. lütfen farklı tedavi izleyenler yazsın. bize bir umut ışığı olacaklar

bende aranıza yeni katıldım 3 hafta önce bebeklerimi aldırdım ikizdi patoloji sonucu ise parsiyel mol cıktı.1 yıl süre bana çok fazla geldi. hcg takibim ise kandan yapılıyor kürtajın 1 hafta sonrası 2261 hafta 191 3. hafta ise 32 çıktı bana göre hızlı iniyo fakat doktoruma sorduğumda bu hızlı iniş acaba 1 yılı azaltır mı diye maalesef hayır dedi ama insanın içinden şüphe gitmiyo yaşım 27 acaba boş yere bir yıl bekliyorum mu diye. lütfen farklı tedavi izleyenler yazsın. bize bir umut ışığı olacaklar

canim merhaba, cok gecmis olsun.Ben ingilterede yasiyorum ve burada ki takipler Turkiye'den farkli beni 6 ay takip ettiler ve sadece idrardan baktilar 6 ay sonra sonuclarim cok dusuk ciktigi icin artik deneyebilirsin dediler.Haziran da testlerim bitti ve denemeye basladim ve ekimde hamile kaldim.Simdi Allaha sukur saglikli 8.5 aylik bir oglum var.Biliyorum Turkiyede 1 yil takip ediyorlar bana da 1 yil cok uzun gelmisti.Ama burada 6 ay, yani sonuclar dusuk ciktiktan sonra denemek istiyorsan belki denemeye deger karar senin tabi.Umarim en kisa zamanda bir bebise sahip olursun.

teşekkür ederim artık sıfırlandı ayda bire düştü testlerim bekliyorum ama içim içimi yiyo. Allah oğluna uzun ömür verin hayırlı evlat etsin. Bir şey olursa kendimi suçlarım diye bir şeye cesaret edemiyorum. Karar verdim sonuçları alıp bir doktora daha görüneceğim.

X