Montessori Anneleri ve Minikleri

Kızım uyanmadan hızlı bir şekilde yazıcam, kusura bakmayın. bir hevesle kızıma hafta sonu bulduğumuz koccaman bir kutudan oyunevi yaptım. eklemek istediğim çok şey var.
Kaplama kağıdı, lamba anahtarı, kapı sürgüsü ve zili dışarıdan aldım. Geri kalanlar evde mevcuttu. çatıyı kapatmadım üstüne bir kumaş parçası kesip koydum. yılbaşı işiklarından alıp tavana monte etmeyide düşünüyorum :KK28: saksılık , kapı zili gibi şeyleri yapıştırmadım kurdale yada iple bağlayıp gizledim. içine bir aile tablosuda asmak istiyorum :) kutunun bir yüzüne herhangibirşey yapmadım, birkaç montessori aktivitesi oluştururum diye. tek korkum kızımın evin orasını burasını koparması. yaparsada canı sağolsun, annesi tekrar tekrar yapar.
bebeğinide alıp evcilikler oynasın, annesine çay davetleri versin :KK16:

$1.jpg tülü ruloya geçirdim, arka kısmındada rulo var. içlerindende kurdale geçirip bağladım.
$20130915_154423.jpg sonrada önde bulunan ruloyu gizledim.
$2.jpg lamba anhtarı ekledim, kurdaleyle kartona bağladım. dışta kalan kurdale panjura enk geldi bende altına gizledim.
$3.jpg Kapı sürgümüz, çok sağlam olmadı gibi bakalım oynasıl düzeltme yaparım.
$4.jpg $5.jpg
$6.jpg dış kapımızın üstüne kızımın doğum tarihi olan 1905 yazıp numaralandırmak istiyorum. kapı ziline isim vermedende olmaz :KK9: birde kapının ortasına bir posta kutusu lazım, yazı yazmayı ögrenince mektuplaşırız :KK1:
$7.jpg inşallah birgün gerçek bir balkon saksı koyup bitki yetiştiririz :KK16:
$8.jpg $9.jpg $10.jpg
$11.jpg son olarakta çatımız :)

buda evimizin hayırlı olsun açılış duası; arılarımız çiçeklerden bal özü toplasın, çizvcilerimiz yemlensin, ineklerimiz bol bol otlasın . yapıştırdığımız rulolardan toplar düşsün, bulunan tüm deliklerden çubuklar sokulsun, güle güle paralansın inşallah :KK53::KK53::KK53:

Günaydın freedom:KK3:
İyi ve eglenceli bı hafta olsun:KK16::KK55:

Kızım uyanmadan hızlı bir şekilde yazıcam, kusura bakmayın. bir hevesle kızıma hafta sonu bulduğumuz koccaman bir kutudan oyunevi yaptım. eklemek istediğim çok şey var.
Kaplama kağıdı, lamba anahtarı, kapı sürgüsü ve zili dışarıdan aldım. Geri kalanlar evde mevcuttu. çatıyı kapatmadım üstüne bir kumaş parçası kesip koydum. yılbaşı işiklarından alıp tavana monte etmeyide düşünüyorum :KK28: saksılık , kapı zili gibi şeyleri yapıştırmadım kurdale yada iple bağlayıp gizledim. içine bir aile tablosuda asmak istiyorum :) kutunun bir yüzüne herhangibirşey yapmadım, birkaç montessori aktivitesi oluştururum diye. tek korkum kızımın evin orasını burasını koparması. yaparsada canı sağolsun, annesi tekrar tekrar yapar.

Eki Görüntüle 804459 tülü ruloya geçirdim, arka kısmındada rulo var. içlerindende kurdale geçirip bağladım.
Eki Görüntüle 804471 sonrada önde bulunan ruloyu gizledim.
Eki Görüntüle 804460 lamba anhtarı ekledim, kurdaleyle kartona bağladım. dışta kalan kurdale panjura enk geldi bende altına gizledim.
Eki Görüntüle 804461 Kapı sürgümüz, çok sağlam olmadı gibi bakalım oynasıl düzeltme yaparım.
Eki Görüntüle 804462 Eki Görüntüle 804463
Eki Görüntüle 804464 dış kapımızın üstüne kızımın doğum tarihi olan 1905 yazıp numaralandırmak istiyorum. kapı ziline isim vermedende olmaz :KK9: birde kapının ortasına bir posta kutusu lazım, yazı yazmayı ögrenince mektuplaşırız :KK1:
Eki Görüntüle 804465 inşallah birgün gerçek bir balkon saksı koyup bitki yetiştiririz :KK16:
Eki Görüntüle 804466 Eki Görüntüle 804467 Eki Görüntüle 804468
Eki Görüntüle 804469 son olarakta çatımız :)

buda evimizin hayırlı olsun açılış duası; arılarımız çiçeklerden bal özü toplasın, çizvcilerimiz yemlensin, ineklerimiz bol bol otlasın . yapıştırdığımız rulolardan toplar düşsün, bulunan tüm deliklerden çubuklar sokulsun, güle güle paralansın inşallah :KK53::KK53::KK53:

Ama ama ben buna bayıldım cok kıskandıııım görduğum en guzel ev.en guzel aktıvıte...ay dıcek bişey bulamıom cunku hem sasırdım hem bayıldım hem kıskandım:KK66:
Eline emeğine fikrine saglık...
Cokcok keyıflı vakıtlerınız olsun evınızde,gule gule oturun:KK66:

Ama ama ben buna bayıldım cok kıskandıııım görduğum en guzel ev.en guzel aktıvıte...ay dıcek bişey bulamıom cunku hem sasırdım hem bayıldım hem kıskandım:KK66:
Eline emeğine fikrine saglık...
Cokcok keyıflı vakıtlerınız olsun evınızde,gule gule oturun:KK66:

Çok teşekkür ederim, ara ara bendede oluyo o kıskançlık :KK3: özellikle yaptığın civcileri unutmadım,en kısa zamanda onuda yapıcam :KK16:
yaşına uygun aktivite bulmakta zorlanıyorum. zımpara kağıdı ve farklı dokulardan oluşan duyuları sevdi. özellikle pamuğu bol bol yoluyor. arada benim parmağıda alıp dokunduruyor, bana göstermek istercesine. çiftaraflı bant, sünger, tırtıllı yüzey ve pamuk en sevdiğimiz.yapmak isteğen olursa diye tekrar yayınlıyorum.

$20130913_171813.jpg $20130912_125345.jpg

belki bu gün yumurta kolisinden tırtıl yaparım :)

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim, ara ara bendede oluyo o kıskançlık :KK3: özellikle yaptığın civcileri unutmadım,en kısa zamanda onuda yapıcam :KK16:
yaşına uygun aktivite bulmakta zorlanıyorum. zımpara kağıdı ve farklı dokulardan oluşan duyuları sevdi. özellikle pamuğu bol bol yoluyor. arada benim parmağıda alıp dokunduruyor, bana göstermek istercesine. çiftaraflı bant, sünger, tırtıllı yüzey ve pamuk en sevdiğimiz.yapmak isteğen olursa diye tekrar yayınlıyorum.

Eki Görüntüle 804481 Eki Görüntüle 804482

belki bu gün yumurta kolisinden tırtıl yaparım :)

Su zımpara olayını yapıcam da nalbur zıyaretı yapmam gerek:KK66:
Otekı dokun hıssetı magnet olarak yaptım ya buzdolabında gıdıp gelip oynuyo
Bugun ınek -sut gunu:KK9:öğleden sonra onu yapcaz uyudugunda da foto eklerım:KK66:

Üretken hayvanlarımızın sonuna geldik
Bu bizim mööö inek;

$image.jpg $image.jpg $image.jpg

Kafası bebek corabının içine pamuk doldurularak yapıldı boynuz ve kulakları röntgen filminden...
Vucudu wc rulosu...ustune kagıt bant yapıstırdım ve boyadım.
Memeler emzik:KK53:

$image.jpg . Bu kompozısyonumuz...çimenler bahcemizden:KK66:

Vee oyun başlasın

$image.jpg $image.jpg gezdi dolaştı inekçik

$image.jpg $image.jpg . Elleriyle otlattı kızım.ineği besleyıp besili yaptı:KK66:

$image.jpg . Ve otlayan inek süt verir:KK66:sütümüzü sagdık...nasıl mı;

$image.jpg . Ustunden actıgım delikler sayesınde şırıngayla caktırmadan süt gonderdım memelere:KK1:

Sonuç;

$image.jpg . Sagdığımız sutu doktu,dokerek incelemeyı tercıh ettı:KK9:

$image.jpg . Uretım sonu mamüllerimiz:KK66:

$image.jpg pipeti takar,

$image.jpg $image.jpg içerek sonlandırırız oyunu

Not:zor şartlar altında resımekledım:KK51: sıstem sureklı dısarı attı o yuzden bu kadar parcalı mesaj oldu:26:

Eki Görüntüle 801211 Eki Görüntüle 801212 . Bunlar bizim tavuklar...:KK66:

Eki Görüntüle 801213 tavuklarımızı cayırda cımende uzuuuun bı sure holatıp zıplatıp gezdırdık.onları gezdırıp zıplatmaya doyamadı çunku...

Eki Görüntüle 801218 Eki Görüntüle 801219 . Tabii karınları acıktı ve yemledik...afıyetle yemlerını yedıler

Eki Görüntüle 801220 Eki Görüntüle 801221 . Veee yumurtladılar.bırı haslanmış oteki çiğ olmak uzere 2 yumurtamız oldu:)

Eki Görüntüle 801222 Eki Görüntüle 801223 Eki Görüntüle 801224 inceledık,ınceledııık.özellikle kabuklarıyla oynamayı sevdı...

tavuğa yetiştim sonunda yaptım :)
$tavuk 3.jpg $tavuk.jpg $tavuk2.jpg
bunlar bizim tavuklar, artık her sabah kahvaltısında tavugu yumurtlatıp yeriz yumurtasını :)

$11498750dda42d06811.jpg $11498750dda44422156.jpg netten orjinal hali :)

Eki Görüntüle 804810 Eki Görüntüle 804810 içerek sonlandırırız oyunu

Not:zor şartlar altında resımekledım:KK51: sıstem sureklı dısarı attı o yuzden bu kadar parcalı mesaj oldu:26:

ineği haftaya yapıcam, tüm ayrıntıları düşünüyorsun eline sağlık herzamanki gibi harika olmuş :)

Eki Görüntüle 804459 tülü ruloya geçirdim, arka kısmındada rulo var. içlerindende kurdale geçirip bağladım.
Eki Görüntüle 804471 sonrada önde bulunan ruloyu gizledim.
Eki Görüntüle 804460 lamba anhtarı ekledim, kurdaleyle kartona bağladım. dışta kalan kurdale panjura enk geldi bende altına gizledim.
Eki Görüntüle 804461 Kapı sürgümüz, çok sağlam olmadı gibi bakalım oynasıl düzeltme yaparım.
Eki Görüntüle 804462 Eki Görüntüle 804463
Eki Görüntüle 804464 dış kapımızın üstüne kızımın doğum tarihi olan 1905 yazıp numaralandırmak istiyorum. kapı ziline isim vermedende olmaz :KK9: birde kapının ortasına bir posta kutusu lazım, yazı yazmayı ögrenince mektuplaşırız :KK1:
Eki Görüntüle 804465 inşallah birgün gerçek bir balkon saksı koyup bitki yetiştiririz :KK16:
Eki Görüntüle 804466 Eki Görüntüle 804467 Eki Görüntüle 804468
Eki Görüntüle 804469 son olarakta çatımız :)

buda yeni eklemeler, kapıya posta kutusu ve anahtar yaptım. menteşeye karton kapak ekledim altınada kuş gizledik. kızım kapagı kapatıp bize kuşu arattırıyor. babasını parmağından tutup eve götürdü çay daveti verdi. gayette sağlam oldu, zevkle oynuyoruz :KK16:
$12.jpg $13.jpg $14.jpg $15.jpg

Su zımpara olayını yapıcam da nalbur zıyaretı yapmam gerek:KK66:
Otekı dokun hıssetı magnet olarak yaptım ya buzdolabında gıdıp gelip oynuyo
Bugun ınek -sut gunu:KK9:öğleden sonra onu yapcaz uyudugunda da foto eklerım:KK66:

magnet dediğin ne oluyor, dışardan mı temin ediliyor? bende buzdolabına bireşeyler yapmak istiyorum :KK43:

X