Mthfr A1298C ve C677T heterozigot olanlar gebelik döneminde neler yaptınız ?

Bu arada şunu da söyleyeyim, hematolojiye de göründüm ben ancak o da diğer doktorlarla aynı seyi söyledi, ya biz alisilagelmis bir durumdan dolayı böyle düşünüyor ve bekliyoruz ya da onlar doğru söylüyor, bilemedim

Kızlar selam, sohbeti açalı bayagi olmuş ama ben de benzer şeyleri yaşadığım için yazmak istedim.. ben de 2 yil önce 9 haftalıkken kalp durmasindan kaynaklı düşük yaptım, birkaç ay önce de boş gebeliğim oldu. Genetik tahlil yaptık ve genetikte pıhtılasmaya yatkınlık çıktı. İşte bu C677-A 1298 heterozigot çıktı. Devletteki Dr. Kan sulandırıcı iğne ya da ilaca gerek yok, sağlıklı ve doğal yolla gebe kalmaya çalış dedi, hatta bu kan sulandırıcı iğne ya da ilaçlar kitabi bilgi gerek bile yok bunları kullanmaya dedi. Ben boş gebelik öncesinde bile coraspin kullanıyordum zaten ki dozu yeterli gelmemiş demek ki, ne yapmam gerektiğini ben de bilmiyorum artık 🤷🏻‍♀️ daha önce özelde kendi doktorum vardı (doc Dr ve tüp bebek uzmanı) ona attım sonuçları o da aynı şeyi söyledi. Hangisi doğru hangisi yanlış kafam karıştı artık.. Varsa önerebileceğiniz tavsiyeler alalım çok ihtiyacımiz var ama gördüğüm kadarıyla hepimiz için sıkıntılı ve kafa karıştırıcı haller var... Allah hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah ☺
Kayiplariniz için üzüldüm Mevlam tez zamanda sağlıklı hayirli gebelik nasip etsin inşallah amin 🤲

Bilgilerinize baktım ankara yazıyordu. Benin ankarada tüp bebek yaptırdığım bir doktor var. Kendisi aynı zamanda perinatolog ve şehir dışında olmama rağmen ona takıpliydim doğumumu da kendisi yaptı. Eger imkanınız varsa bi muayene olun şuana kadar yaptırdığınız testler ile başvurun kendisine. Size tedavi uygunsa onerecektir ve bu kan sulandirici iğne gerekli mi ondan da bi bilgi alın derim. Prof murat sönmezer. İletişim başkanlığının arka tarafında kaliyo kliniği. Çankaya da. Eger düşünürseniz özelden iletişim bilgilerini verebilirim. Ben kendisinden fazlasıyla memnun kaldım. Hastayı gereksiz strese sokmadan olması gereken neyse o şekilde ilerleyen ve para için de insanı zora koymayan biri. Defalarca hastahanede yattım ve özelde değil görevli olduğu cebeci tipta tedavimi yürüttü. Tahlillerimi devlette yaptirdi. Yani para için olmayacak şeyleri öne süren biri değil. Bide bu hekime görünün eşinizle birlikte. Bi genetik test isteyebilir ki yaptırmanızı bende öneririm. Sonu sağlıklı hayirli olsun inşallah. Bu arada bende de pıhtılaşma vardi ve ona rağmen bebeğin kalp atışını duymayı bekledi o şekilde kullanmaya başlamıştım.

Kayiplariniz için üzüldüm Mevlam tez zamanda sağlıklı hayirli gebelik nasip etsin inşallah amin 🤲

Bilgilerinize baktım ankara yazıyordu. Benin ankarada tüp bebek yaptırdığım bir doktor var. Kendisi aynı zamanda perinatolog ve şehir dışında olmama rağmen ona takıpliydim doğumumu da kendisi yaptı. Eger imkanınız varsa bi muayene olun şuana kadar yaptırdığınız testler ile başvurun kendisine. Size tedavi uygunsa onerecektir ve bu kan sulandirici iğne gerekli mi ondan da bi bilgi alın derim. Prof murat sönmezer. İletişim başkanlığının arka tarafında kaliyo kliniği. Çankaya da. Eger düşünürseniz özelden iletişim bilgilerini verebilirim. Ben kendisinden fazlasıyla memnun kaldım. Hastayı gereksiz strese sokmadan olması gereken neyse o şekilde ilerleyen ve para için de insanı zora koymayan biri. Defalarca hastahanede yattım ve özelde değil görevli olduğu cebeci tipta tedavimi yürüttü. Tahlillerimi devlette yaptirdi. Yani para için olmayacak şeyleri öne süren biri değil. Bide bu hekime görünün eşinizle birlikte. Bi genetik test isteyebilir ki yaptırmanızı bende öneririm. Sonu sağlıklı hayirli olsun inşallah. Bu arada bende de pıhtılaşma vardi ve ona rağmen bebeğin kalp atışını duymayı bekledi o şekilde kullanmaya başlamıştım.
Canım benim ☺ cookk teşekkür ederim... Ben Bitlis'e atandim ama kendim Ankaralıyım, kurtajin üstünden 4 ay geçti daha, 6 ay olunca yeniden başlamayı düşünüyorum.. Yazın Ankara'ya gitmeyi düşünüyorum, muayene olurum neden olmasın.. Ayrıca ilgilendiğiniz için çok çok teşekkür ederim ☺️

Canım benim ☺ cookk teşekkür ederim... Ben Bitlis'e atandim ama kendim Ankaralıyım, kurtajin üstünden 4 ay geçti daha, 6 ay olunca yeniden başlamayı düşünüyorum.. Yazın Ankara'ya gitmeyi düşünüyorum, muayene olurum neden olmasın.. Ayrıca ilgilendiğiniz için çok çok teşekkür ederim ☺️
Rica ederim. Bu konular hassas olduğu için elimden bilgimden ne gelirse yapmaya gayret ediyorum. İnşallah kısa zamanda müjdeli haberi alırsınız 🤗🌺

Benim homozigot. 23. Haftadayim hala aktif folat ve b12 kullaniyorum. 11. Haftadan beri oksapar 0,6 ve coraspin 100 kullaniyorum.

Benim c677t ve a1298c ikisi de heterozigot çıktı bana vermedi doktorum kan sulandırıcı. Eğer gerekli görürsem 12. Haftadan sonra bakarız dedi. Ben de güvendim yapacak bir şey yok. Umarım sağlıkla gelir bebisler sıkıntı olmaz insallah 🙏🏻
Merhabalar aynı durumdayız iğne verdi mi doktorunuz

X