Müsinöz kistadenom

bankacikizzz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2023
13
4
26
Kızlar merhaba 2 sene önce 12 cm kist ameliyatı olmuştum kist sonucum müsinöz kistadenomdu bundan 6 ay önce rutin kontrole gittiğimde tekrardan 5,5 cm kistim olduğunu öğrendim yine aynı yumurtalıkta😔 bu kist sürekli tekrar mı edecek? Ve bu kistin varlığı gebeliğe engel mi yakın zamanda nasipse evlilik var..

Kızlar merhaba 2 sene önce 12 cm kist ameliyatı olmuştum kist sonucum müsinöz kistadenomdu bundan 6 ay önce rutin kontrole gittiğimde tekrardan 5,5 cm kistim olduğunu öğrendim yine aynı yumurtalıkta😔 bu kist sürekli tekrar mı edecek? Ve bu kistin varlığı gebeliğe engel mi yakın zamanda nasipse evlilik

Merhaba benimde 8 cm kistim vardı şuan hamileyim 🙏🙏🙏 hatta doktor tedavi görüp mu hamile kaldın dedi ama alakası yok

Musinoz kistedenom tanısı alan 3 ameliyatim var 15 cm ye ulaştığı oldu. Kızıma hamile kaldığımda 7 cm di doğum da 15 cm olarak alındı. Hamile kalmaya asla engel değil içiniz rahat olsun

benim 15 cm müsinöz kist sebepli yumurtalığım alındı. diğer yumurtalığımda da 5.5 cm yeni bir kist çıktı :) ama doktorlar gebeliğe engel değil diyor, hormonlarımda da sıkıntı yok tek yumurtalıklı olmama rağmen.

ARkadaslar baya olmus acali ama ameliyatlarinizi nerede oldunuz acaba.ben normal kadin dogumcuya gittim 19 cm deyince kaynar indi basimdan assagiya.ilacli mr ve kanda ca degerlerimi istedi hemen.ilacli mr da musinoz kist adenom olarak tanimlamis radyologum.kandaki ca degerlerim normal cikti.jinekolojik onkolojiye gittim oda biraz korkuttu beni iyide olabilir kotude olabilir endoskopi ve kolonoskopi yaptr tomografi cektr bazen bu kistler barsak sebepli olabilir vs biseyler dedi biraz anlamsizca.ilacli mr da sonucta cikardi kendisi bakarken de overde diye soyledi oldukca buyuk bazen bunlarin icindan farkli kistler cikiyo musinoz kist adenomla goruntuleri ayni tarzinda konustu yani sizin sureciniz nasil gecti acaba

X