Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Bu kadar olur yahu . :KK53::KK53::KK53::KK53:

Ben bugün pizza yaptım .Koyacağım şimdi canım

Ellerine sağlık , çok lezzetli bu ya , kaldıysa gelelim sıyıralım :KK34:

Oyyyyy kıyamam . Bilboardlarda ışıklı reklamlar bile yaptırdım hayatım , sen görmemişsin .

Annenin yaptıklarını koy sende :KK8:

Tavuğu ben alayım ve gideyim :KK56::KK56:

Ellerine sağlık canım .

ayyy tavuk süper görünüyor...:) erol taş gibi bi budunu ben alıp şapır şupur yemek istiyorum sıyıra sıyıra :) malum kahkası ile beraber :) ni hahahaha yaşasın kötülük... :KK60:

evli değilm bekarım. o arkdşın eli :KK70: kırmızı et yemeyen bi arkdş olduğu için ortamda tavuklu yaptım.tavuğu kuşbaşı kestirmştm kasaba, önce haşlayıp sonra kekikle kızarttım.pilavdada küp küp kızarmş patates ve patlıcan var.etrafndaki de havçlu salata, aslında yoğurt da olsa güzel olurdu ama evde yoktu :KK70: beğenen arkdşlara tşk :KK70:

ayyy tavuk süper görünüyor...:) erol taş gibi bi budunu ben alıp şapır şupur yemek istiyorum sıyıra sıyıra :) malum kahkası ile beraber :) ni hahahaha yaşasın kötülük... :KK60:

:KK60::KK60::KK60:

Mağarada yediği bir sahne vardı tavuğu , o geldi aklıma :KK52:

evli değilm bekarım. o arkdşın eli :KK70: kırmızı et yemeyen bi arkdş olduğu için ortamda tavuklu yaptım.tavuğu kuşbaşı kestirmştm kasaba, önce haşlayıp sonra kekikle kızarttım.pilavdada küp küp kızarmş patates ve patlıcan var.etrafndaki de havçlu salata, aslında yoğurt da olsa güzel olurdu ama evde yoktu :KK70: beğenen arkdşlara tşk :KK70:

O tepsinin başında olmak vardı da , dua edin diyetteyim :KK31:

Benim mutağımda bugün pizza + cola dan oluşan bol kalorili bir mönü vardı arkadaşlar . Hafta sonları genelde balık ya da bu tarz hamur işi benzeri yemekler olur bizde.Öyle 3-4 kap yemek pişirmem , gezmekten fırsat kalmadığı için :KK34:

Pizza :KK56:

Eki Görüntüle 659639

Pizza hamurunun malzemesi :

4 bardak kadar un
1 su bardağı ılık su
30 gr. yaş maya.
1/2 çay bardağı sıvıyağ
1 çay kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı pudra şekeri

Üzerine evde ne malzeme varsa artık , sosunu ketçap ve domates sosunu karıştırarak hazırlıyorum . 250 derecelik önceden ısıtılmış fırında pişiriyorum .
Bizde genelde hafta sonu özellikle hamburger yaparız ama bu ara eşim izinsiz çalıştığı için akşam hemen yemek yiyor ve gidiyor o yüzden normal yemek yaptım. Ama ilk izin gününde hemen bir hamburger yapıp resmini ekleyeceğim harika oluyor çünkü :KK52::KK52: :KK52:

Bizde genelde hafta sonu özellikle hamburger yaparız ama bu ara eşim izinsiz çalıştığı için akşam hemen yemek yiyor ve gidiyor o yüzden normal yemek yaptım. Ama ilk izin gününde hemen bir hamburger yapıp resmini ekleyeceğim harika oluyor çünkü :KK52::KK52: :KK52:

Tamam canım bekliyorum , sen koy bende o hafta eşime yaparım .Şöyle 3-4 tane ancak keser onu :KK52:

evet auscum yaptım yedik bitti bile :) resimlerini çektim ama piştikten sonraki halini çekmeyi unutmuşum :) epey acıkmıştık hemen alelacele pişirip hazırlayacam derken pişimiş halini koyamayacam ama, yapım aşaması budur ahretim :)

$270220131810.jpg $270220131804.jpg $270220131805.jpg $270220131808.jpg $270220131809.jpg

bizim memlekette keş diye bi peynir var, kaşarı eşim sevmediği için keşle yapıyorum, o da aynen kaşar gibi eriyor, fakat kaşardan çok daha leziz, biraz tuzlu ve mis kokulu...gelirken getirmiştim buralarda yok :)

yapımı çok basit..malzemeler evde ne varsa :)
hamuru da bir yumurta, çeyrek yaş maya, tuz un...yoğurup güzelce açıyoruz...üzerine de ne bulursanız koyun...
sosu için bende domates rendesi ve bir diş sarımsak rendesi koydum. sarımsak sevmeyenler koymayabilir... afiyet ola... :KK52::KK52:

evet auscum yaptım yedik bitti bile :) resimlerini çektim ama piştikten sonraki halini çekmeyi unutmuşum :) epey acıkmıştık hemen alelacele pişirip hazırlayacam derken pişimiş halini koyamayacam ama, yapım aşaması budur ahretim :)

Eki Görüntüle 659645 Eki Görüntüle 659641 Eki Görüntüle 659642 Eki Görüntüle 659643 Eki Görüntüle 659644

bizim memlekette keş diye bi peynir var, kaşarı eşim sevmediği için keşle yapıyorum, o da aynen kaşar gibi eriyor, fakat kaşardan çok daha leziz, biraz tuzlu ve mis kokulu...gelirken getirmiştim buralarda yok :)

hamuru da bir yumurta, çeyrek yaş maya, tuz un...yoğurup güzelce açıyoruz...üzerine de ne bulursanız koyun...
sosu için bende domates rendesi ve bir diş sarımsak rendesi koydum. sarımsak sevmeyenler koymayabilir... afiyet ola... :KK52::KK52:
elleriniz çok marifetli görünüyor maşallah.şekli çok kibar

Eki Görüntüle 659645 Eki Görüntüle 659641 Eki Görüntüle 659642 Eki Görüntüle 659643 Eki Görüntüle 659644

Ohhh ne güzel :KK52: Tarifini yaz da bir deneyelim. Evde pizza yapmadım hiç...

afiyet bal $eker olsun hanimlar
yemek ve fotograf çekmeside okeyde , o fotoyu pc ye kim atacak :))
$aka $aka kamermami $ârza takiyorum hemen, gelirim size resimlerle
belki yarin belki yarindada yakin
çok sevdigimden deilde mecburiyetten mutfakdan çikamiyorumda soylemesi ayip :KK53:
tatli yapan yokmuuu :KK56:

:KK60::KK60::KK60:

Mağarada yediği bir sahne vardı tavuğu , o geldi aklıma :KK52:

aynen ahretlik :) çenesinden yağlar süzülerek yerdi :) iğrençç :)
ama bütün tavuk da öyle çatal bıçakla yenmez ki :) mecbur koparıp bi ucundan sündüre sündüre yemek lazım :) eee ne demişler et tavuk kelle, bunlar yenir elle :KK60: bu arada auscum topiği açtık, sen diyete girdin :) olmadı böyle yaa, sana işkence çektirmek gibi bişey bu :) diyette olunca performansın düşmesin :)

afiyet bal $eker olsun hanimlar
yemek ve fotograf çekmeside okeyde , o fotoyu pc ye kim atacak :))
$aka $aka kamermami $ârza takiyorum hemen, gelirim size resimlerle
belki yarin belki yarindada yakin
çok sevdigimden deilde mecburiyetten mutfakdan çikamiyorumda soylemesi ayip :KK53:
tatli yapan yokmuuu :KK56:

sorma maralcım lafı ağzımdan aldın :) ben bugün komşumdan bi tatlı öğrendim valla yapmayanı dövüyorlar :KK60:
okadar basit ve okadar az malzemeyle ki hayret edersiniz...hem çok pratik hemde çok leziz yaa, bi tabak getirmiş bana, inan varya tatlıyla pek aram yoktur ama inan çerez yer gibi lokma lokma yedim koca tabağı :)
yarın yapıcam nasipse, çok basit ve pratik... yarını bekleyin, :)

aynen ahretlik :) çenesinden yağlar süzülerek yerdi :) iğrençç :)
ama bütün tavuk da öyle çatal bıçakla yenmez ki :) mecbur koparıp bi ucundan sündüre sündüre yemek lazım :) eee ne demişler et tavuk kelle, bunlar yenir elle :KK60: bu arada auscum topiği açtık, sen diyete girdin :) olmadı böyle yaa, sana işkence çektirmek gibi bişey bu :) diyette olunca performansın düşmesin :)

Yok canım yok , etkilenmiyorum hiç . Kafaya koydum bir kere . Bu kilolar gidecek :KK52:

10 kilocuk ya , bir şey değil :KK14:

sorma maralcım lafı ağzımdan aldın :) ben bugün komşumdan bi tatlı öğrendim valla yapmayanı dövüyorlar :KK60:
okadar basit ve okadar az malzemeyle ki hayret edersiniz...hem çok pratik hemde çok leziz yaa, bi tabak getirmiş bana, inan varya tatlıyla pek aram yoktur ama inan çerez yer gibi lokma lokma yedim koca tabağı :)
yarın yapıcam nasipse, çok basit ve pratik... yarını bekleyin, :)

çok merak ettim adini deseydin bari gazelcim:)
yemek yapmayi sevmem diyorum ama yeni yemekler,lezzetler denemekden hiç çekinmem .. evlendikden sonra atildim mutfaga diyebilirim , daha oncekiler deneme amaçliydi sadece
sanki dun evlenmi$ gibi konu$uyorum bende:KK9:
6 yil oldu, ikide çocuk
SIKIYORSA girme mutfagaaa:KK1:
siz payla$in ben denerim bilmedigim yemekse
bende payla$irim in$alalh ..

Ohhh ne güzel :KK52: Tarifini yaz da bir deneyelim. Evde pizza yapmadım hiç...

adacım tarifi çok kolay...
hamuru için, bir yumurta, aldığı kadar un, çeyrek yaş maya, tuz ve azcık su koyuyoruz...kulak memesi kıvamına gelince merdaneyle açıyoruz...
tepsiyi yağlayıp seriyoruz hamuru...sonra üzerine domates rendeledim, sucuk zeytin kaşar veya ne isterseniz koyun...annem biber falanda koyar da ben koymadım evde yoktu...canın ne isterse koyabilirsin, mantar da olur, haşlanmış mısır olur...keyfe göre..
sonra pişirip bi güzel yiyorsun :) bukadar basit...

:))))) eller benimde dikkatiimi çekdi ozellikle oklavadaki :)
çok kibar ellerin gazelim :)

X