Mutfakta elma kurdu benzeri şey fotolu

sophieee123

Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2022
32
7
32
Konuyu nereye açacağımı bilemediğimden buraya açıyorum. Yanlış yere açtıysam taşınabilir

kızlar delirmek üzereyim. bu kurtları mutfak musluğumun üstündeki dolabın alt kısmında gördüm ilk kez. umursamadım, çünkü 10-15 dk önce yeşillik yıkamıştım. ordan geçti herhalde dedim.
1 hafta sonra falan yine gördüm, bu sefer şaşırdım. çünkü o gün hiç mutfağ girmemiştim.

Az önce de koridorda duvar köşesinde gördüm. delircem
Yüksek girişte yaşıyoruz yanımızda inşaat var alakası var mı bilmiyorum lütfen bi fikir verin

Eklentiler

• IMG_8939.jpeg
    IMG_8939.jpeg
    63,2 KB · Görüntüleme: 208
  • IMG_8937.jpeg
    IMG_8937.jpeg
    66,2 KB · Görüntüleme: 199
  • IMG_8842.jpeg
    IMG_8842.jpeg
    94,6 KB · Görüntüleme: 201
herhangi bir yiyecek kurtlanmış olabilir mi? veya yıkadığınız yeşillik belli bir süre dışarda kaldıysa ordan yayılmış olabilir

Bunun aynısından dün buzdolabında sebzeliğimde gördüm bir tane maruldan gelmişti

Konuyu nereye açacağımı bilemediğimden buraya açıyorum. Yanlış yere açtıysam taşınabilir

kızlar delirmek üzereyim. bu kurtları mutfak musluğumun üstündeki dolabın alt kısmında gördüm ilk kez. umursamadım, çünkü 10-15 dk önce yeşillik yıkamıştım. ordan geçti herhalde dedim.
1 hafta sonra falan yine gördüm, bu sefer şaşırdım. çünkü o gün hiç mutfağ girmemiştim.

Yüksek girişte yaşıyoruz yanımızda inşaat var alakası var mı bilmiyorum lütfen bi fikir verin
Tüm paketli gıdalara dahi bakın bizdede aynısı olmuştu.Nohut paketinden cikti

Yok bunlar dışardan değil evde bişeyden olmuş. Benim bi kere oldu allahim kurt yürümüş gidiyor kileri indirdim herseye baktım hicbiseyde yoktu sonra birde ne göreyim kv dem petekli bal vermişti plastik bir kaptaydi allahim kurt kaynamış o petek cikanlarda evi turluyordu. Ağlaya ağlaya temizledim şükür olmadi daha

Erzakları kontrol edin bişeyler kurtlanmış.

Muhakkak bir yiyecek kurtlanmis. Sadece bakliyat türü degil de diğerlerine de bakın. Bir gün mutfak fayanslarinda bu boylarda turuncu kurtlar görmüştüm. Pazardan aldığım mandalinadan cikmislar. Hiç tahmin edemezdim 🥴

Yok bunlar dışardan değil evde bişeyden olmuş. Benim bi kere oldu allahim kurt yürümüş gidiyor kileri indirdim herseye baktım hicbiseyde yoktu sonra birde ne göreyim kv dem petekli bal vermişti plastik bir kaptaydi allahim kurt kaynamış o petek cikanlarda evi turluyordu. Ağlaya ağlaya temizledim şükür olmadi daha
Ay hem uzuldum hem icim kalkti

Ay hem uzuldum hem icim kalkti
Birde oğlum birinci sınıfa gidiyordu canlı derslerin olduğu zaman her ders yanında duruyordum tabi temizlerken girmedim o gün birde ramazandi her teneffüs yanıma gelip, bir tenefüs öğretmenime annem kurt temizliyor diyeyim mi diyordu,bir tenefüs babanneme kizma o da böyle olsun istemezdi diyordu.Aklımda onda kalıyordu derse ,diyecek diye ona demedi ama babaannesiyle ilk konuşmasında bidaha kurtlu bal getirme,annem sana kizmadi demişti. Bunlara gülüyorum o gün ağlasamda🥲

Ben epey soğuk bir şehirden Adana’ya gelin geldiğimde bir günlük bir yere gitmiştik ertesi gün geldiğimde halıda kurt gördüm aynı bu fotoğraftakiler gibi; onu öldürdüm sonra baktım daha başka bir sürü var çılgına döndüm. Kafalarını halıya gömmüşler orda ölenler bile olmuş kahverengi kabuk gibi olmuşlar makineyle çekince bile gelmiyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım ağlaya ağlaya eşimi aradım daha çok toy bir yeni gelinim tabi :halay:havalar o kadar sıcaktı ki çöp kurtlanmış meğerse bir günde. Buradakilerin baharatları bile neden buzdolabına koyduğunu bu tecrübeyle öğrenmiş oldum. Bir de birinin getirdiği turşu bidonu kurtlanmıştı ama çok küçüktü onlar hiç aklıma gelmezdi turşunun kurtlanacağı.

Bazı sinek türleri var onlarda böyle kurt bırakabiliyor havalar soğudu ya içeri ye dadanmis olabilir

Yumurtlamadan ve kelebeğe dönüşmeden hemen temizleyin yoksa çok uğraşırsınız.

Bendede oldu aynı durum her yeri indirdim bakliyatlarda yoktu birde ne göreyim kürdan kurtlanmıştı 😱 çok şaşırdım onu bile buzdolabında saklıyorum artık.

X