Nasıl bir yol izlemeliyim yardım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ah kalbim, ne kadar saf kötüler var bu dünyada. Üzgünüm ama sizde onlardansınız, hele eşiniz. Kendinizi rahatlatmak için ben olsam anne kokusu yok bilmem nesi isterim diyorsunuz. Kadın yapmıyor bunu. Yapmayacak. O çocuk oraya gidince neler olur düşünebiliyor musunuz? Zaten kaymaya meyilli bir çocuk iyice kayıp gider. Aynı durumda siz de olabilirdiniz. Allahım korusun size birşey olsa evlatlarınız, kızınız için böyle düşünse eşinizin yeni eşi ne hissedersiniz. Farzedin ki öldü kadın yok.

Ne demek ya kız çocuğunu eniştenin banyo yaptırması? Buna nasıl izin verilir. Dünyanın en iyi adamı bile olsa o çocuğa mahrem duygusu böyle bir ortamda öğretilemez ki.

Ne verdiler ki çocuktan bunu bekliyorlar? Ne istiyorsunuz? Sizde bunalmışsınız hiç kolay değil. Ama kendi çocuklarınızın hiç yanlışı olmuyor sadece bu kızın mı yanlışları oluyor.

daha çok şey yazarım da gerek yok. Allah onun yolunu bahtını açık etsin, çok güzel yerlere gelsin inşallah çocuk. Size güvenmiş ya kimseye söylemediğini size anlatmış bu ne demek biliyor musunuz? Farkında mısınız bunun. Sizde kendi çocuğumla ilgilenemiyorum diye onu hiç umursamayan annesinin yanına postalamanın derdine düşmüşsünüz. Çok acı ya çok üzüldüm.

Haklı olabilirsiniz zordur tahmin ediyorum ama eşinizle evlenirken böyle bir ihtimal olduğunu biliyor olmalıydınız. Kabul etmişsiniz şimdi kaıdn ortada yok zoruma gidiyor demişsiniz. Sizinle bir bağı yok o yavrunun ama 20 aylık kızınızın öz be öz ablası.

Anne yola gelmiyor siz bunu söyl
Merhabalar benim de yaklaşık iki yıldır içinde bukunduğum zor durumlar var sizlerin düşünce ve önerilerine ihtiyacım var ben ve eşimin ikinci evlilikleri benim ilk evliliğimden iki oğlum var biri 16 ve diğeri 14 yaşında eşimin ise bir kız çocuğu var 13 yaşınd şuanda. biz evlendiğimizde kayınvalidem hayattaydı koronadan vefat etti torununa o bakıyordu anne küçükken 2 yaşındayken ayrılmışlar velayetibaba almış anne hiç arayıp sormuyormuş bayramda sadece birgün alıp ertesi gün gönderiyormuş bana söylenen bu. kayınvalidem vefat edince e tabi ben hiç düşünmeden kızı yanıma aldım eşimin bir parçası sonuçta o sırada ben 6 aylık hamileydim yaklaşık 3 yıla yakındır yaşıyoruz hepbirlikte benim çocuklarım da yanımda kalıyor ama istedikleri zamn herhafta sonu tatillerde sürekli babaya giderler ama kızımız hep bizimle birkere annesine gitti 15 tatilde biz ulaştık kendisine birgün kaldı ertesi gün kzımız aradı ben gelicem dedi bizde tamam gel dedik ondan sonra birdaha hiç aramadı gelin görünki bu üç yılda kızımız çok fazla hatalar yaptı sürekli bir yanlışa ağilim sürekli gizli saklı işler izinsiz eşyalar göttürmeler okulda yanlış seviyesiz arkafaşlıklar derken birgün yine böyle hatasında kızarken bana bir itirafta bulundu sana birşey dşyeceğim anne dedi nedir dedim ben kçükken eniştem bana tecavüz etti dedi ben şok geçirdim nasıl yani dedim halasının eşinden bahsediyor babaanneyle evleri karşılıklıydı sürekli birbirlerine devamlı gidip gelirkerdi hattq eşimin demesi bu banyosunu bile eniştesinin yaptırdığı çok üzücü aylarca etkisinden çıkamadım zaten benim kırılma noktam bu konu neyse biz bu konuyu tabiki gereken yerlere bildirdik hala mahkeme devam ediyor ifadeker alındı psikologlarla görüşüldü kızın söylediğine itimat ediliyor ama kızımız da çok aşırı derecede yalan var hatta başta baba inanmadı ben çok fazla tanımadığım için ve anne olarak inandım üstüne bide üvey qnnesi iftira attırıyor denildi biz bu işkerle uğraşırken tehdit üstüne tehdit aldık kızda okula gitmek istemedi rehberlikle görüştük okul birsüreliğine donduruldu kursa verdik hafta sonları yqnımıza geliyor ihtiyaçlarını karşılayıp iki gece yanımızda kalıp tekrar dönüyor okul dersleri ve dini eğitimler verilşyor şimdi asıl konu ben bu kadar çabalatken bu annenin ortada olmaması beni gün geçtikçe çok acıtmaya başladı ve bu kızın başına bu gelenler bana göre hep annesilikten sahipsizlikten ben elinden tuttum ama ben ona ne kadar bi anne olabilirim bu kızımız büyüyor genç kız oluuor ve benim üçtane daha ilgilrnmem gerekn çocuklarım var bu kadınq birkaç defa ulaşmaya çalıltık ve çalışıyoeum ben bakamam deyip telefonu yüzümüze kapatıyor tek başına yaşıyormuş ev tutmuş kendi tek kalıyor ve ayrıca başka da hiç evlilik yapmamış ve yaş olarakta 29 falan ve şimdi benim size sormak istediğim evet benim eşimin bir parçası ve ben kabul ediyorum ama empati yapmanızı istiycem sizlerden yqni bu evliliğimi bu şekilde yıpratmaya ne hakkı var herkes üzerine düşeni yapması gerekmez mi evet evlilik bitti ama evlatla aradaki bağ nasıl bitebilir şimdi ben bu kadına tekrar tekrar ulaşmalımıyım ev adresine varana kadar herşeyi var bizde ama ben artık bu kızımız için çok üzülühorum herşeyi geçtim kendimi koyuyorum bana annemi vermelerini annemle elele tutuşup gezmeyş annemin kokusuyla uyumayı isterdim ve ne yaptımsa iğne ucu kadar düzelme olmuyor sürekli yanlış sürekli hataya meyilli psikologla da görüştük bunun boşluğu annesizlik bu boşluğu ben nasıl doldurucam ne yapmalıyım aylardır günlerdir düşünüyorum ve küçük kızım daha 20 aylık bu sorunlar yüzünden onunla yeteri kadar ilgilenip oyunlar oynayamıyorum kızımı sevdiğim zaman kısık sesle sevmek zırunda kalıyorum çünkü annesiz bir kız çocuğu var inanın şu yazdıklarım yaşadıklarımın sadece çok hafif özeti bu saat ve benim uykularım kaçıyor daha büyük sorunlarbaşımıza geldiğinde ben nasıl başedicem üstüne birde üveyanne sıfatı verilirken ben o hastayken ateşi düşüp ilacını çorbasını veren üvey anneyim ama yıllarıdr kızının başını okşamayan kadın annesi oluyor bu dıruma çok üzülüyorum annesinin artık bir sorumluluk alma zamanı gelmedi mi sizce ulaşmalımıyım kızının yaşadıklarını haber vermeli miyim bilemiyorum rabbim kimseye taşıyqmayacağı güç vermez ama rabbim imtihanımızı kolay eylesin kimseyi zor durumda bırakmasın sormak istediğiniz sorulara cevap yazarım inşallah kendimi ifade edbilmişimdir şimdiden teşekkürler
Anne yola gelmiyor, siz bunu söylüyorsunuz... Daha neyi üstrliyorsunuz anlamış değilim. Kadın pislik ve istemiyor, daha neyi anlatacaksınız... Anneyi öldü sayacaksınız. Sizinde az buz çocuğunuz yok. 3 tane. Sonuçta 2 çocuğunuz dğer evliliğinizden. Yeni eşiniz o çocuklara bakıyorsa sizde onu annesiz diye evladınız diye bağrınıza basacaksınız.çocuğunuzu dilediğiniz gibi sevin, o kızımızada sarılın aynı sevgiyi gösterin sorun olmaz... Siz de bnce sıkıntılı bir durum var ki durmadan üvey anne terimini kullanıyorsunuz. Demek bazı evde sıkıntılar yaşanıyor ki sizi bu kategoriye koymuşlar. Siz de 3 evladınız var onu da kendi evladınız gibi severseniz yada merhamet ederseniz sorun kalmaz.

Kızımıza çok üzüldüm... Bu iğrenç olay için babası elinden geleni yapmalı. Sizde çocuğa yanında olduğunu onu gerçekten sevdiğinizi, değer verdiğinizi söylemelisiniz...inanın ileride sizin çok güzel bir kızım var diyeceğinizi duyar gibiyim. Ama ilk adımı siz atmalısınız. Çünkü anne sizsiniz. Biz anneler kızsakda bağırsakta evlatlarımıza asla vazgeçmeyiz.

Hemen altta Fatmafff isimli üyenin açtığı konu var, önce siz iyi okuyun sonra da boş beleş insan kocanıza okutun. Bu umursamazlığın sonu nerelere gidebilir belki dank eder. Çocuğu meydana getirip sonra da sokağa atmanın sonucu ne görsün. Kurs falan yazmayın bir de masumlaştırır gibi. Üzülmüş gibi süslü cümleler kurmayın. Apaçık başınızdan atmışsınız. Üremek değil sonrası marifet. Daha elindekine bakmadan ilgilenmeden tedavi ettirmeden başka çocuk yapmış.

Düşününce babam var evim var ama başkalarının çocukları yaşıyor, bana bakmayan babam başkalarının çocuklarına bakıyor babalık yapıyor. Yazık ki ne yazık, bir de kızımız diyorsunuz. Çocuk istismarı bile başkasına değil size gelmiş anlatmış. Hiç korkmuyor musunuz benim de kız evladım var diye.

Konunuza daha fazla yazmak istemiyorum çünkü 13 yaşında kız çocuğum var. Umarım bu çocuğun bahtı açık olur ve sizler de layığınızı bulursunuz.

Anne yola gelmiyor siz bunu söyl

Anne yola gelmiyor, siz bunu söylüyorsunuz... Daha neyi üstrliyorsunuz anlamış değilim. Kadın pislik ve istemiyor, daha neyi anlatacaksınız... Anneyi öldü sayacaksınız. Sizinde az buz çocuğunuz yok. 3 tane. Sonuçta 2 çocuğunuz dğer evliliğinizden. Yeni eşiniz o çocuklara bakıyorsa sizde onu annesiz diye evladınız diye bağrınıza basacaksınız.çocuğunuzu dilediğiniz gibi sevin, o kızımızada sarılın aynı sevgiyi gösterin sorun olmaz... Siz de bnce sıkıntılı bir durum var ki durmadan üvey anne terimini kullanıyorsunuz. Demek bazı evde sıkıntılar yaşanıyor ki sizi bu kategoriye koymuşlar. Siz de 3 evladınız var onu da kendi evladınız gibi severseniz yada merhamet ederseniz sorun kalmaz.

Kızımıza çok üzüldüm... Bu iğrenç olay için babası elinden geleni yapmalı. Sizde çocuğa yanında olduğunu onu gerçekten sevdiğinizi, değer verdiğinizi söylemelisiniz...inanın ileride sizin çok güzel bir kızım var diyeceğinizi duyar gibiyim. Ama ilk adımı siz atmalısınız. Çünkü anne sizsiniz. Biz anneler kızsakda bağırsakta evlatlarımıza asla vazgeçmeyiz.
Babası elinden geleni yapacak olsaydı o kızı eniştesi banyo yaptırdığında taş taş üzerinde bırakmaz evladını alırdı. Koca denen mahluk insanlıktan bir haber. Ne münasebet ya. Çok üzüldüm.

bide sanki kendisi sahip çıkmış fedakarlıklar yapmis gibi anlatıp destek bekliyor bu dahada enteresan
Çocuğu evde tutmayıp göndermişler resmen. Halbuki kendisine yakın bulup yaşadığı şeyi anlatmış, yardım istemiş çocukcaĝız, kendi çocukları yanında kocasının çok büyük bir travma yaşamış kızı kursta. Soranlara da sahip çıktık derler kesin.
En büyük suçtan baba da. Eniştenin kendi çocuğunu yıkamasina müsade etmiş pislik herif. Ona dokunulmasin yeter.
Hayır birde ortada 3 tane çocuk varken evlenir evlenmez hamile kalıyor hemen konu sahibi. Atlılar kovalıyor sanki. Bir durun değil mi? Yeni düzene çocuklar alışsın, yeni çocuk düşünene kadar babaanneye atılmış çocuğa sahip çıkın. Kadin ölünce planlar bozulmuş tabi.
Cok üzüldüm bu konuya.

Son düzenleme:
Babası elinden geleni yapacak olsaydı o kızı eniştesi banyo yaptırdığında taş taş üzerinde bırakmaz evladını alırdı. Koca denen mahluk insanlıktan bir haber. Ne münasebet ya. Çok üzüldüm.
Ay bn orayı atlamışım. baba, konu sahibine, eniştesinin kızını yıkadığını söylüyor🤷. Ya çocuğa çok üzüldüm... Cnm yavrum. Anne yok, baba yok... Tabiki yanlış tavırlar sergiler. Birde böyle kötü bir durum da.

Çocuğu evde tutmayıp göndermişler resmen. Halbuki kendisine yakın bulup yaşadığı şeyi anlatmış, yardım istemiş çocukcaĝız, kendi çocukları yanında kocasının çok büyük bir travma yaşamış kızı kursta. Soranlara da sahip çıktık derler kesin.
En büyük suçtan baba da. Eniştenin kendi çocuğunu yıkamasina müsade etmiş pislik herif. Ona dokunulmasin yeter.
Hayır birde ortada 3 tane çocuk varken evlenir evlenmez hamile kalıyor hemen konu sahibi. Atlılar kovalıyor sanki. Bir durun değil mi? Yeni duzenem çocuklar alışsın, yeni çocuk düşünene kadar babaanneme atılmış vociga sahip çıkın. Kadin ölünce planlar bozulmuş tabi.
Cok üzüldüm bu konuya.
Tabi tabi yola ize getirdiler akıllarınca. yemin ederim neler yazacağım da önemli bir işim var kk da ban yemek istemiyorum o bitince yazıcam ama içimde kalmasın.

Ay bn orayı atlamışım. baba, konu sahibine, eniştesinin kızını yıkadığını söylüyor🤷. Ya çocuğa çok üzüldüm... Cnm yavrum. Anne yok, baba yok... Tabiki yanlış tavırlar sergiler. Birde böyle kötü bir durum da.
İşte sonra kız hataya meyilli. Ee ne görmüş ki çocuk.

Hayır birde ortada 3 tane çocuk varken evlenir evlenmez hamile kalıyor hemen konu sahibi. Atlılar kovalıyor sanki. Bir durun değil mi? Yeni düzene çocuklar alışsın, yeni çocuk düşünene kadar babaanneye atılmış çocuğa sahip çıkın. Kadin ölünce planlar bozulmuş tabi.
Cok üzüldüm bu konuya.
bende kızımız kızımız demesine sinir oldum ne kadar samimiyetsiz, belliki dışlamışlar küçücük kızı,kendi kocaman iki tane oğlunu adamın evine getirmiş yeyip içip oturuyorlar,adamın öz kızı fazla gelmiş bunlara,tam sinir hastası olmalık konu

İşte sonra kız hataya meyilli. Ee ne görmüş ki çocuk.
Devlete sığınmalı bu çocuk, en azından orda okur hayatını kolaylaştırır. Bunların yanında okul bitince mecbur eve dönecek, istenmiycek, serserinin peşine takılıp kendini mahvedecek.

Devlete sığınmalı bu çocuk, en azından orda okur hayatını kolaylaştırır. Bunların yanında okul bitince mecbur eve dönecek, istenmiycek, serserinin peşine takılıp kendini mahvedecek.
Öz babasının evine sığamamış çocuk. Konu sahibinde ki de iyi cesaret böyle bir adamdan çocuk yapmış.

bende kızımız kızımız demesine sinir oldum ne kadar samimiyetsiz, belliki dışlamışlar küçücük kızı,kendi kocaman iki tane oğlunu adamın evine getirmiş yeyip içip oturuyorlar,adamın öz kızı fazla gelmiş bunlara,tam sinir hastası olmalık konu
Çocuk kaç yaşından beri nelere maruz kaldı enişte pisliği tarafından kim bilir?
Babada mal mal dolasmis etrafta. Yazdıkça sinir geliyor.
Kızına inanmamış bile başta. Öyle de pişkin.
Sonra da at kursa, başından sav. Adamım diye de ortada dolan. Yazık günah ya insan masil bu kadar kötü kalpli olabilir?

Konu sahibi de güya vicdan yapıyor öyle olsa kızı göndermezler evden. O 13 yaşındaki kız ne yaşarsa yaşasın, kendi kızını özgürce sevsin simdi. Derdi de eşinin kızı daha büyük şeyler yaparda başına bela olur. Başka bir sey yok.

Yollamislar yatili kuran kursu mudur tarikat midir nedir, sorsan kizim kizim, kendi cocuklarini, ogullarini yollasin bakayim oralara, Allah insanlara vicdan versin, ben de esimin oglunu büyüttüm, annesi asiri ilgisizdi. Ama gene de bu pozlara girmedim hic bi zaman. Uyuz oldum yazik cocuga. Kimse istemesin, sahip cikmasi' ana yok, uvey ana basindan atsin, basina taciz tecavüz gelsin, sonra cok hatalar yapti da mikmik, hata sizsiniz be, kazik kadar bir sürü insan, toplasan 1 tane adam etmez, yaziklar olsun. Tüh sizin kalibiniza sokakta görsen adam sanirsin.

Çocuk kaç yaşından beri nelere maruz kaldı enişte pisliği tarafından kim bilir?
Babada mal mal dolasmis etrafta. Yazdıkça sinir geliyor.
Kızına inanmamış bile başta. Öyle de pişkin.
Sonra da at kursa, başından sav. Adamım diye de ortada dolan. Yazık günah ya insan masil bu kadar kötü kalpli olabilir?

Konu sahibi de güya vicdan yapıyor öyle olsa kızı göndermezler evden. O 13 yaşındaki kız ne yaşarsa yaşasın, kendi kızını özgürce sevsin simdi. Derdi de eşinin kızı daha büyük şeyler yapardı başına bela olur. Başka bir sehly yok.
Kendi 3 cocugun gayet dizinin dibinde, onlari niye yollamiyo

Onların annesi kendisi çünkü. Annenin göreviymiş ilgilenmek ya ondan herhalde
O zaman kocamın parcasi, elinden tuttum falan diye insanları salak yerine koymasin, kimse salak degil burda. Kendi cocugun ayni durumda olsa ne yapardin?bu işin özü bu. Tarikata mi yollardin tacize ugramis, kimsesiz kalmis cocugunu? Nasil davransinlar isterdin senin cocugunun basina gelse? Biraksinlar bu isleri.

Kendi 3 cocugun gayet dizinin dibinde, onlari niye yollamiyo
Yollar mı?
Kocası adam değil ya çocuğun tek annesi varmış gibi ondan bahsetmiş hep. O da sahip çıkmamış işte küçükken bırakan şimdi alır mı? Babası adam olsaymış da enistesine yıkatttıği çocuğuna sahip çıkmaymış. Elime verseler neler yapmak isterdim o baba müsveddesine.

O zaman kocamın parcasi, elinden tuttum falan diye insanları salak yerine koymasin, kimse salak degil burda. Kendi cocugun ayni durumda olsa ne yapardin?bu işin özü bu. Tarikata mi yollardin tacize ugramis, kimsesiz kalmis cocugunu? Nasil davransinlar isterdin senin cocugunun basina gelse? Biraksinlar bu isleri.
Ee linç yememenin yolu bu diye düşündü. Sevdiğimi sansınlar kafası.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X