Nasil hamile kaldim :)

burcos

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2012
172
3
Merhaba Arkadaslar,

bircogunuza söyledigim gibi ahdim vardi. Hamile kalir kalmaz ilk isim herkes faydalansin diye nasil hamile kaldigimi anlattigim bir konu acacaktim . Iste burada :119:

Iki bucuk yildir evliyiz. Hic korunmadik. Ilk zamanlarda pek umursamadik acikcasi. Olmamasinin sebebini hic arastirmadik.
Iki sene sonra artik yavas yavas istedigimizde baktik hala olmuyor. Doktora gittik. Bende sorun yok dediler.
Sadece tiroid hormonum düzgün calismiyormus.Ilacimi düzenli kullandigim sürece bir sorun yok dediler. Hakikatende bir süre sonra kontrole gittigimde problem yoktu.
Esim test yaptirdi. Onda da ileri hiz ve morfoloji biraz sorunluydu ama yinede normal dediler. ( Sorunlu oldugunu ben buradaki konu lardan ögrendim. Doktor sorun var demedi. Olmamasi icin bir sebep yok sürekli deneyin dediler. Bu konuda Immortalbeloved arkadasima ne kadar tesekkür etsem azdir. O da bu sorunla ugraastigi icin cok arastirma yapmis ve bana inanilmaz yardimi oldu. Sabirli ve anlayisli insan immortalbeloved Allahim en kisa zamanda sana da hayirlisiyla bir melek versin insallah !!

Bende buradan arastirmaya basladim ve sunlari uyguladim.:

1) Tiroid hapimi düzenli olarak ictim sabahlari ac karnina.

2) Gecen ay herhangi bir kistim olmamasina ragmen sogan kürü uyguladim ve de her ictigimde yumurtlaiklarimin inanilmaz calistigini hissetttim. Bunun icin sizi suraya yönlendireyim . ( haberi olmayanlar icin )

http://www.kadinlarkulubu.com/gebelik/331355-sogan-kuru-kullanip-hamile-kalan-var.html

3) Bu ay da sogan kürüne devam edilmesi gerekiyordu saracoglu na göre. Ancak ben cörek otu kürü yapmak istedim. Cörek otunu de her yedigimde yine yumurtaliklarimin calistigini hissettim hep batmalar oldu kasiklarimda. Megerse yumurtalari büyütüyormus. ( bir kasika cörek otu , bal ve tarcin karistirip macun kivaminda dislerizin arasinda cigneyerek yutuyorsunuz sabah-aksam )

4) Esime vitamin takviyeleri verdim. coenzym Q 10 (icinde E vitamini ve C vitamini de var ) , propolis ve L carnitin , omega 3

5) Aralik ayinda diyete basladim 22 kilo verdim. ( ama tabii bu öncelikle kendi sagligim ikinci olarakda hamileleigimin kolay gecmesi icindi. Diyetin parcasi olarak hergün omega 3 hapi tükettim. Ve balik i haftada bir cok kez yedim.

6) Ovulasyon testi filan almadim. Cünkü esimde bende zaten düzenli birliktelik olduktan sonra hangi gün yumurtlarsam yumurtlayim zaten denk gelecegini düsündük. Bu ay da iki güne bir mutlaka iliski oldu. ( Daha önce pek dikkat etmezdik. )

7) Hic kafama takmadim diyebilirim. Söyle ki ; biz zaten iki bucuk yildir korunmuyorduk ve esimde ben de pek umursamiyorduk. Ama iki ay önce kesin karar verdik. Istedik.Gecen ay olmayinca üzüldüm biraz stres yaptim ama bu ay fazla kafama takmamaya calistim. En azinda yumurtlama günlerinde ve iliski sriasinda. ( ama regl im yaklastikca stresim oldu tabii )

8) Esim internetten bakarken bir yazi bulmus. Yazida " hangi kadin adeti gectikten sonraki( burdan tam emin degilim ) cuma günü ögleye karsi oturup da bir kagida
100 ( ya da 150 ) kez bismillahirrrahmanirrahim yazip bunu esiyle birlikte oluurken tasirsa ve üzerinden cikarmazsa hamile kalir. Hamile kalincaya kadar üstünde tasir. Ben bunu okur okumaz yumurtlama günlerimin oldugu zamanlardi sanirim hic önemsemedim zamani. Oturdum 100 tane ( bu sekilde kalmis aklimda) yazdim . Tabii büyük yazmisim kocaman kagit oldu :KK9: Birlikte olurken utandigim icin allahimdan , hemen yanimdaki yastigima yerlestirdim. Gece yatarken hep yastiga igneledim. Baska zamanlarda da cantamda tasidim. ( kiyafetimden belli olacagi icin ) Birde tuvalete giderken hep cikardim. Yani demek istedigim niyet önemli !

Gelelim belirtilere ;

Regl den bir hafta önce filan kasik batmalarim oldu. Ama buna gecen ay sogan küründen ve yumurtlama dönemimden alisik oldugum icin önemsemedim. Sonra kasik batmasina bacaklarima dogru yayilan hafif sancilarda eklendi. Bunu sadece gecen sene bir kez adet öncesi yasamistim. O yüzden yine ihtimal vermedim.

Sonra herzaman regl yaklastikca cikan sivilcemden eser yoktu :KK52:

Ve gögüslerim ; gögüslerim inanilmaz agri ve de uclarinda anormal bir hassasiyet oldu. Hala da öyle. Dokunamiyorum. Daha önce gögüslerim siserdi agrirdi ama bu baska bisey.

Bundan baska da belirgin bir belrtim olmadi. Adetim yaklastikca heyecanlandim. Ama bir sekilde emindim. Hissetmistim. Hayatimda ilk defa test aldim. Iki gün önce sabah esim tutturdu testi yapalim diye. Yaptik ve ikinci cizgi hemen belirmeye basladi. Ben bir sekilde cok rahattim testi beklerken. Inanilmaz hafif hissediyordum kendimi sanki sonucu biliyormus gibi. Bir kac test daha yaptik ve sonuc hep iki cizgi. Ancak o zaman inandik. Birde regl im gecikti tabii. Ayrica deli gibi acim. :KK52::KK52:

Her topik te farkli yazistigim icin bir araya toplamak istedim. Mutlaka ama mutlaka sabredin. Ve Allaha cok cok dua edin. Sakin ümidinizi kesmeyin. Kestiginizi belirtmeyin. Allahin gücüne gider. Ben bunlari yaptim ama Allahim istedigi icin istedigi zamanda verdi. Bunlar vesile oldu bunu da unutmayalim.

Allah SIKINTIYI kullarina verirmis ki sadece kendinden medet umsunlar kendine yalvarsinlar diye.

Uzun yazdigim icin cok özür dilerim. Ama herkes faydalancak birseyler bulsun istedim.

Allah isteyen herkese hayirli evlat versin insallah. :KK49:

Hımmm süper olmuş tatlım yarın cuma hemen başlıyorummmm şansa bak bu akşam soğan kürüne başlıyorum yarın da mübarek cuma hemen yazıyorum kağıdıma besmeleyi rabbim hayırlı evlat versin sanada
merhaba arkadaslar,

bircogunuza söyledigim gibi ahdim vardi. Hamile kalir kalmaz ilk isim herkes faydalansin diye nasil hamile kaldigimi anlattigim bir konu acacaktim . ıste burada :119:

ıki bucuk yildir evliyiz. Hic korunmadik. ılk zamanlarda pek umursamadik acikcasi. Olmamasinin sebebini hic arastirmadik.
ıki sene sonra artik yavas yavas istedigimizde baktik hala olmuyor. Doktora gittik. Bende sorun yok dediler.
Sadece tiroid hormonum düzgün calismiyormus.ılacimi düzenli kullandigim sürece bir sorun yok dediler. Hakikatende bir süre sonra kontrole gittigimde problem yoktu.
Esim test yaptirdi. Onda da ileri hiz ve morfoloji biraz sorunluydu ama yinede normal dediler. ( sorunlu oldugunu ben buradaki konu lardan ögrendim. Doktor sorun var demedi. Olmamasi icin bir sebep yok sürekli deneyin dediler. Bu konuda ımmortalbeloved arkadasima ne kadar tesekkür etsem azdir. O da bu sorunla ugraastigi icin cok arastirma yapmis ve bana inanilmaz yardimi oldu. Sabirli ve anlayisli insan immortalbeloved allahim en kisa zamanda sana da hayirlisiyla bir melek versin insallah !!

1) tiroid hapimi düzenli olarak ictim sabahlari ac karnina.

2) gecen ay herhangi bir kistim olmamasina ragmen sogan kürü uyguladim ve de her ictigimde yumurtlaiklarimin inanilmaz calistigini hissetttim. Bunun icin sizi suraya yönlendireyim . ( haberi olmayanlar icin )

http://www.kadinlarkulubu.com/gebelik/331355-sogan-kuru-kullanip-hamile-kalan-var.html

3) bu ay da sogan kürüne devam edilmesi gerekiyordu saracoglu na göre. Ancak ben cörek otu kürü yapmak istedim. Cörek otunu de her yedigimde yine yumurtaliklarimin calistigini hissettim hep batmalar oldu kasiklarimda. Megerse yumurtalari büyütüyormus. ( bir kasika cörek otu , bal ve tarcin karistirip macun kivaminda dislerizin arasinda cigneyerek yutuyorsunuz sabah-aksam )

4) esime vitamin takviyeleri verdim. Coenzym q 10 (icinde e vitamini ve c vitamini de var ) , propolis ve l carnitin , omega 3

5) aralik ayinda diyete basladim 22 kilo verdim. ( ama tabii bu öncelikle kendi sagligim ikinci olarakda hamileleigimin kolay gecmesi icindi. Diyetin parcasi olarak hergün omega 3 hapi tükettim. Ve balik i haftada bir cok kez yedim.

6) ovulasyon testi filan almadim. Cünkü esimde bende zaten düzenli birliktelik olduktan sonra hangi gün yumurtlarsam yumurtlayim zaten denk gelecegini düsündük. Bu ay da iki güne bir mutlaka iliski oldu. ( daha önce pek dikkat etmezdik. )

7) hic kafama takmadim diyebilirim. Söyle ki ; biz zaten iki bucuk yildir korunmuyorduk ve esimde ben de pek umursamiyorduk. Ama iki ay önce kesin karar verdik. ıstedik.gecen ay olmayinca üzüldüm biraz stres yaptim ama bu ay fazla kafama takmamaya calistim. En azinda yumurtlama günlerinde ve iliski sriasinda. ( ama regl im yaklastikca stresim oldu tabii )

8) esim internetten bakarken bir yazi bulmus. Yazida " hangi kadin adeti gectikten sonraki( burdan tam emin degilim ) cuma günü ögleye karsi oturup da bir kagida
100 ( ya da 150 ) kez bismillahirrrahmanirrahim yazip bunu esiyle birlikte oluurken tasirsa ve üzerinden cikarmazsa hamile kalir. Hamile kalincaya kadar üstünde tasir. Ben bunu okur okumaz yumurtlama günlerimin oldugu zamanlardi sanirim hic önemsemedim zamani. Oturdum 100 tane ( bu sekilde kalmis aklimda) yazdim . Tabii büyük yazmisim kocaman kagit oldu :KK9: Birlikte olurken utandigim icin allahimdan , hemen yanimdaki yastigima yerlestirdim. Gece yatarken hep yastiga igneledim. Baska zamanlarda da cantamda tasidim. ( kiyafetimden belli olacagi icin ) birde tuvalete giderken hep cikardim. Yani demek istedigim niyet önemli !

Gelelim belirtilere ;

regl den bir hafta önce filan kasik batmalarim oldu. Ama buna gecen ay sogan küründen ve yumurtlama dönemimden alisik oldugum icin önemsemedim. Sonra kasik batmasina bacaklarima dogru yayilan hafif sancilarda eklendi. Bunu sadece gecen sene bir kez adet öncesi yasamistim. O yüzden yine ihtimal vermedim.

Ve gögüslerim ; gögüslerim inanilmaz agri ve de uclarinda anormal bir hassasiyet oldu. Hala da öyle. Dokunamiyorum. Daha önce gögüslerim siserdi agrirdi ama bu baska bisey.

Bundan baska da belirgin bir belrtim olmadi. Adetim yaklastikca heyecanlandim. Ama bir sekilde emindim. Hissetmistim. Hayatimda ilk defa test aldim. ıki gün önce sabah esim tutturdu testi yapalim diye. Yaptik ve ikinci cizgi hemen belirmeye basladi. Ben bir sekilde cok rahattim testi beklerken. ınanilmaz hafif hissediyordum kendimi sanki sonucu biliyormus gibi. Bir kac test daha yaptik ve sonuc hep iki cizgi. Ancak o zaman inandik. Birde regl im gecikti tabii. Ayrica deli gibi acim. :KK52::KK52:

Her topik te farkli yazistigim icin bir araya toplamak istedim. Mutlaka ama mutlaka sabredin. Ve allaha cok cok dua edin. Sakin ümidinizi kesmeyin. Kestiginizi belirtmeyin. Allahin gücüne gider. Ben bunlari yaptim ama allahim istedigi icin istedigi zamanda verdi. Bunlar vesile oldu bunu da unutmayalim.

Allah sıkıntıyı kullarina verirmis ki sadece kendinden medet umsunlar kendine yalvarsinlar diye.

Uzun yazdigim icin cok özür dilerim. Ama herkes faydalancak birseyler bulsun istedim.

cok guzel yazmıısn canım Allah hayırlısıyla kucagına almayı nasıp etsın ınsallah bu sogan kurunu bende denemek ıstıyorum bu ay benımde yumurtalıklarım az calısıyormus ve yumurta gelısmıyormus ınsallh etkısı olur

Merhaba Arkadaslar, bircogunuza söyledigim gibi ahdim vardi. Hamile kalir kalmaz ilk isim herkes faydalansin diye nasil hamile kaldigimi anlattigim bir konu acacaktim . Iste burada :119:Iki bucuk yildir evliyiz. Hic korunmadik. Ilk zamanlarda pek umursamadik acikcasi. Olmamasinin sebebini hic arastirmadik.Iki sene sonra artik yavas yavas istedigimizde baktik hala olmuyor. Doktora gittik. Bende sorun yok dediler.Sadece tiroid hormonum düzgün calismiyormus.Ilacimi düzenli kullandigim sürece bir sorun yok dediler. Hakikatende bir süre sonra kontrole gittigimde problem yoktu. Esim test yaptirdi. Onda da ileri hiz ve morfoloji biraz sorunluydu ama yinede normal dediler. ( Sorunlu oldugunu ben buradaki konu lardan ögrendim. Doktor sorun var demedi. Olmamasi icin bir sebep yok sürekli deneyin dediler. Bu konuda Immortalbeloved arkadasima ne kadar tesekkür etsem azdir. O da bu sorunla ugraastigi icin cok arastirma yapmis ve bana inanilmaz yardimi oldu. Sabirli ve anlayisli insan immortalbeloved Allahim en kisa zamanda sana da hayirlisiyla bir melek versin insallah !!Bende buradan arastirmaya basladim ve sunlari uyguladim.:1) Tiroid hapimi düzenli olarak ictim sabahlari ac karnina.2) Gecen ay herhangi bir kistim olmamasina ragmen sogan kürü uyguladim ve de her ictigimde yumurtlaiklarimin inanilmaz calistigini hissetttim. Bunun icin sizi suraya yönlendireyim . ( haberi olmayanlar icin ) http://www.kadinlarkulubu.com/gebelik/331355-sogan-kuru-kullanip-hamile-kalan-var.html3) Bu ay da sogan kürüne devam edilmesi gerekiyordu saracoglu na göre. Ancak ben cörek otu kürü yapmak istedim. Cörek otunu de her yedigimde yine yumurtaliklarimin calistigini hissettim hep batmalar oldu kasiklarimda. Megerse yumurtalari büyütüyormus. ( bir kasika cörek otu , bal ve tarcin karistirip macun kivaminda dislerizin arasinda cigneyerek yutuyorsunuz sabah-aksam )4) Esime vitamin takviyeleri verdim. coenzym Q 10 (icinde E vitamini ve C vitamini de var ) , propolis ve L carnitin , omega 35) Aralik ayinda diyete basladim 22 kilo verdim. ( ama tabii bu öncelikle kendi sagligim ikinci olarakda hamileleigimin kolay gecmesi icindi. Diyetin parcasi olarak hergün omega 3 hapi tükettim. Ve balik i haftada bir cok kez yedim. 6) Ovulasyon testi filan almadim. Cünkü esimde bende zaten düzenli birliktelik olduktan sonra hangi gün yumurtlarsam yumurtlayim zaten denk gelecegini düsündük. Bu ay da iki güne bir mutlaka iliski oldu. ( Daha önce pek dikkat etmezdik. ) 7) Hic kafama takmadim diyebilirim. Söyle ki ; biz zaten iki bucuk yildir korunmuyorduk ve esimde ben de pek umursamiyorduk. Ama iki ay önce kesin karar verdik. Istedik.Gecen ay olmayinca üzüldüm biraz stres yaptim ama bu ay fazla kafama takmamaya calistim. En azinda yumurtlama günlerinde ve iliski sriasinda. ( ama regl im yaklastikca stresim oldu tabii ) 8) Esim internetten bakarken bir yazi bulmus. Yazida " hangi kadin adeti gectikten sonraki( burdan tam emin degilim ) cuma günü ögleye karsi oturup da bir kagida 100 ( ya da 150 ) kez bismillahirrrahmanirrahim yazip bunu esiyle birlikte oluurken tasirsa ve üzerinden cikarmazsa hamile kalir. Hamile kalincaya kadar üstünde tasir. Ben bunu okur okumaz yumurtlama günlerimin oldugu zamanlardi sanirim hic önemsemedim zamani. Oturdum 100 tane ( bu sekilde kalmis aklimda) yazdim . Tabii büyük yazmisim kocaman kagit oldu :KK9: Birlikte olurken utandigim icin allahimdan , hemen yanimdaki yastigima yerlestirdim. Gece yatarken hep yastiga igneledim. Baska zamanlarda da cantamda tasidim. ( kiyafetimden belli olacagi icin ) Birde tuvalete giderken hep cikardim. Yani demek istedigim niyet önemli !Gelelim belirtilere ;Regl den bir hafta önce filan kasik batmalarim oldu. Ama buna gecen ay sogan küründen ve yumurtlama dönemimden alisik oldugum icin önemsemedim. Sonra kasik batmasina bacaklarima dogru yayilan hafif sancilarda eklendi. Bunu sadece gecen sene bir kez adet öncesi yasamistim. O yüzden yine ihtimal vermedim.Sonra herzaman regl yaklastikca cikan sivilcemden eser yoktu :KK52:Ve gögüslerim ; gögüslerim inanilmaz agri ve de uclarinda anormal bir hassasiyet oldu. Hala da öyle. Dokunamiyorum. Daha önce gögüslerim siserdi agrirdi ama bu baska bisey. Bundan baska da belirgin bir belrtim olmadi. Adetim yaklastikca heyecanlandim. Ama bir sekilde emindim. Hissetmistim. Hayatimda ilk defa test aldim. Iki gün önce sabah esim tutturdu testi yapalim diye. Yaptik ve ikinci cizgi hemen belirmeye basladi. Ben bir sekilde cok rahattim testi beklerken. Inanilmaz hafif hissediyordum kendimi sanki sonucu biliyormus gibi. Bir kac test daha yaptik ve sonuc hep iki cizgi. Ancak o zaman inandik. Birde regl im gecikti tabii. Ayrica deli gibi acim. :KK52::KK52:Her topik te farkli yazistigim icin bir araya toplamak istedim. Mutlaka ama mutlaka sabredin. Ve Allaha cok cok dua edin. Sakin ümidinizi kesmeyin. Kestiginizi belirtmeyin. Allahin gücüne gider. Ben bunlari yaptim ama Allahim istedigi icin istedigi zamanda verdi. Bunlar vesile oldu bunu da unutmayalim. Allah SIKINTIYI kullarina verirmis ki sadece kendinden medet umsunlar kendine yalvarsinlar diye. Uzun yazdigim icin cok özür dilerim. Ama herkes faydalancak birseyler bulsun istedim. Allah isteyen herkese hayirli evlat versin insallah. :KK49:
Canım çok güzel yazmışsın eline koluna yüreğine sağlık :KK16: Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallahhhhhhhhh.. Darısı isteyen herkesin başına...

eline koluna yüreğine sağlık canım.oldukça açıklayıcı olmuş valla çok güzel yazmışsın.
allah sağlıkla kavuştursun yavruna :KK16:

allhım saglıklı bı sekılde kucagına almayı nasıp etsın canım :)) yarın cuma yapıcam bakalım gercı su sıralar yumurtlama donemındeyım bakalım bu ay bole gecıstırecez..kızlar ayrıca bugun ruyamda tanımadıgım erkek bır doktor bana çatlatma iğnesi vuruyordu (bu arada catlama ıgnesı nereden vurulur) hemde 4kez cok agrılarım oldu...ınsallah bu ay hamıle kalabılmısımdır..arkadasım bakalım eger kı bu ayda hamıs kalamadım sogan kurune mutlaka baslıcam ıns ınanırmısın 5aydır bugun baslayımdıyorum hep ertelıyorum kısmet artık...

Merhaba Arkadaslar,

bircogunuza söyledigim gibi ahdim vardi. Hamile kalir kalmaz ilk isim herkes faydalansin diye nasil hamile kaldigimi anlattigim bir konu acacaktim . Iste burada :119:

Iki bucuk yildir evliyiz. Hic korunmadik. Ilk zamanlarda pek umursamadik acikcasi. Olmamasinin sebebini hic arastirmadik.
Iki sene sonra artik yavas yavas istedigimizde baktik hala olmuyor. Doktora gittik. Bende sorun yok dediler.
Sadece tiroid hormonum düzgün calismiyormus.Ilacimi düzenli kullandigim sürece bir sorun yok dediler. Hakikatende bir süre sonra kontrole gittigimde problem yoktu.
Esim test yaptirdi. Onda da ileri hiz ve morfoloji biraz sorunluydu ama yinede normal dediler. ( Sorunlu oldugunu ben buradaki konu lardan ögrendim. Doktor sorun var demedi. Olmamasi icin bir sebep yok sürekli deneyin dediler. Bu konuda Immortalbeloved arkadasima ne kadar tesekkür etsem azdir. O da bu sorunla ugraastigi icin cok arastirma yapmis ve bana inanilmaz yardimi oldu. Sabirli ve anlayisli insan immortalbeloved Allahim en kisa zamanda sana da hayirlisiyla bir melek versin insallah !!

2) Gecen ay herhangi bir kistim olmamasina ragmen sogan kürü uyguladim ve de her ictigimde yumurtlaiklarimin inanilmaz calistigini hissetttim. Bunun icin sizi suraya yönlendireyim . ( haberi olmayanlar icin )

3) Bu ay da sogan kürüne devam edilmesi gerekiyordu saracoglu na göre. Ancak ben cörek otu kürü yapmak istedim. Cörek otunu de her yedigimde yine yumurtaliklarimin calistigini hissettim hep batmalar oldu kasiklarimda. Megerse yumurtalari büyütüyormus. ( bir kasika cörek otu , bal ve tarcin karistirip macun kivaminda dislerizin arasinda cigneyerek yutuyorsunuz sabah-aksam )

4) Esime vitamin takviyeleri verdim. coenzym Q 10 (icinde E vitamini ve C vitamini de var ) , propolis ve L carnitin , omega 3

5) Aralik ayinda diyete basladim 22 kilo verdim. ( ama tabii bu öncelikle kendi sagligim ikinci olarakda hamileleigimin kolay gecmesi icindi. Diyetin parcasi olarak hergün omega 3 hapi tükettim. Ve balik i haftada bir cok kez yedim.

6) Ovulasyon testi filan almadim. Cünkü esimde bende zaten düzenli birliktelik olduktan sonra hangi gün yumurtlarsam yumurtlayim zaten denk gelecegini düsündük. Bu ay da iki güne bir mutlaka iliski oldu. ( Daha önce pek dikkat etmezdik. )

7) Hic kafama takmadim diyebilirim. Söyle ki ; biz zaten iki bucuk yildir korunmuyorduk ve esimde ben de pek umursamiyorduk. Ama iki ay önce kesin karar verdik. Istedik.Gecen ay olmayinca üzüldüm biraz stres yaptim ama bu ay fazla kafama takmamaya calistim. En azinda yumurtlama günlerinde ve iliski sriasinda. ( ama regl im yaklastikca stresim oldu tabii )

8) Esim internetten bakarken bir yazi bulmus. Yazida " hangi kadin adeti gectikten sonraki( burdan tam emin degilim ) cuma günü ögleye karsi oturup da bir kagida
100 ( ya da 150 ) kez bismillahirrrahmanirrahim yazip bunu esiyle birlikte oluurken tasirsa ve üzerinden cikarmazsa hamile kalir. Hamile kalincaya kadar üstünde tasir. Ben bunu okur okumaz yumurtlama günlerimin oldugu zamanlardi sanirim hic önemsemedim zamani. Oturdum 100 tane ( bu sekilde kalmis aklimda) yazdim . Tabii büyük yazmisim kocaman kagit oldu :KK9: Birlikte olurken utandigim icin allahimdan , hemen yanimdaki yastigima yerlestirdim. Gece yatarken hep yastiga igneledim. Baska zamanlarda da cantamda tasidim. ( kiyafetimden belli olacagi icin ) Birde tuvalete giderken hep cikardim. Yani demek istedigim niyet önemli !

Gelelim belirtilere ;

Regl den bir hafta önce filan kasik batmalarim oldu. Ama buna gecen ay sogan küründen ve yumurtlama dönemimden alisik oldugum icin önemsemedim. Sonra kasik batmasina bacaklarima dogru yayilan hafif sancilarda eklendi. Bunu sadece gecen sene bir kez adet öncesi yasamistim. O yüzden yine ihtimal vermedim.

Bundan baska da belirgin bir belrtim olmadi. Adetim yaklastikca heyecanlandim. Ama bir sekilde emindim. Hissetmistim. Hayatimda ilk defa test aldim. Iki gün önce sabah esim tutturdu testi yapalim diye. Yaptik ve ikinci cizgi hemen belirmeye basladi. Ben bir sekilde cok rahattim testi beklerken. Inanilmaz hafif hissediyordum kendimi sanki sonucu biliyormus gibi. Bir kac test daha yaptik ve sonuc hep iki cizgi. Ancak o zaman inandik. Birde regl im gecikti tabii. Ayrica deli gibi acim. :KK52::KK52:

Her topik te farkli yazistigim icin bir araya toplamak istedim. Mutlaka ama mutlaka sabredin. Ve Allaha cok cok dua edin. Sakin ümidinizi kesmeyin. Kestiginizi belirtmeyin. Allahin gücüne gider. Ben bunlari yaptim ama Allahim istedigi icin istedigi zamanda verdi. Bunlar vesile oldu bunu da unutmayalim.

Allah SIKINTIYI kullarina verirmis ki sadece kendinden medet umsunlar kendine yalvarsinlar diye.

canım öncelikle çok sevindim Allah sağlıklı bir şekilde kucağına almak nasip etsin .:KK16: okadar güzel anlatmışsınki hiç sıkılmadan ve tane tane okudum teşekkür ederim eğer bende bu ay :KK49: hamile değilsem dediklerini uygulucam aynı şeyler benim de başıma geldi doktor bende bir sıkıntı yok dedi eşimin testinede yok dedi bende değerlerine burdan anlaya bildiğim kadar baktım sadece hızın da biraz düşüklük var mış bizde 5 yıldır evliyiz ve 5 aydır deniyoruz bu ayda gebe kalamazsam 4 ay olucak inş Allah olmayanlarada nasip eder adına gerçekten çok sevindim hayırlısı olsun tekar :KK71:

Son düzenleme:
ayaklarınızı ilişkiden sonra havaya kaldırın kızlar... ben öyle yapmıştım.. önceki aylar popomun altına sadece yastık koyuyodum olmamıştı. bu sefer hem yastık koydum hem ayaklar havada eşim duştan çıkana kadar bekledim :KK1::KK1::KK1: sperm hiç çıkmamıştı dışarı.. veya çıkmışsa da ben farketmedim.. tavsiye ederim :)):KK31:

Merhaba Arkadaslar,

Gelelim belirtilere ;

canım öncelikle tebrik ederim sağlıcakla kucağına al :nazar:
ama bırsey anlamadım kağıda 100 kere ne yazıyoruz sadece ilşkidemi yanında olacak acıklarmısın bıraz

burgos arkadaşım RABBİM HAYIRLISIYLA kucağına almayıda nasip etsin inşallah yazdıklarından etkilendim dediğin gibi herşeyin başı sabır.bende 2 yıllık evliyim ve bizimde aynı.ben bu ay tamam diyodum geliyo bebişim ama olmadı :KK43:bu sabah regl oldum .bende de belirtiler vardı bu sabh tahlil yapcaktım.darısı başımıza inşallah

ben de 8 aydır deniyorum, bizim de başka sorunlarımız var. Rabbim inşallah o çift çizgileri görmeyi bana da nasip eder.

Size de sağlıklı bir hamilelik ve doğum diliyorum. İnşallah bebeğinizi sorunsuz bir şekilde kucağınıza alırsınız. Allah tamamına erdirsin.

bende yazıcam dediklerini yapıcam evet niyat çok önemli o yüzden hayırlısı olsn her seyden önce hamıle kalmana cok sevındım

burcos çok sevindim hamile kalmana canım. dua ette Allah hayırlısıyla bize de nasip etsin. ben bu ay çörek otu bal tarçın yapıyordum ama bıraktım kist oluşuyor diye. bırakmasa mıydım acaba. bende yapıcam besmeleyi. inşaallah olur hayırlısıyla.

Hımmm süper olmuş tatlım yarın cuma hemen başlıyorummmm şansa bak bu akşam soğan kürüne başlıyorum yarın da mübarek cuma hemen yazıyorum kağıdıma besmeleyi rabbim hayırlı evlat versin sanada

insallah mübarek günde Allahim sana da verir.

cok guzel yazmıısn canım Allah hayırlısıyla kucagına almayı nasıp etsın ınsallah bu sogan kurunu bende denemek ıstıyorum bu ay benımde yumurtalıklarım az calısıyormus ve yumurta gelısmıyormus ınsallh etkısı olur

insallah insallah cok tesekkür ederim

Canım çok güzel yazmışsın eline koluna yüreğine sağlık :KK16: Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallahhhhhhhhh.. Darısı isteyen herkesin başına...

ben tesekkür ederim okudugunuz icin asil.
rica ederim ne demek . faydalanin diye yazdim. belki birseyler bulursunuz diye. Begendiginize cok sevindim :KK16:

eline koluna yüreğine sağlık canım.oldukça açıklayıcı olmuş valla çok güzel yazmışsın.
allah sağlıkla kavuştursun yavruna :KK16:

tesekkür ederim canim. sizin icin yazdim. :KK8:

allhım saglıklı bı sekılde kucagına almayı nasıp etsın canım :)) yarın cuma yapıcam bakalım gercı su sıralar yumurtlama donemındeyım bakalım bu ay bole gecıstırecez..kızlar ayrıca bugun ruyamda tanımadıgım erkek bır doktor bana çatlatma iğnesi vuruyordu (bu arada catlama ıgnesı nereden vurulur) hemde 4kez cok agrılarım oldu...ınsallah bu ay hamıle kalabılmısımdır..arkadasım bakalım eger kı bu ayda hamıs kalamadım sogan kurune mutlaka baslıcam ıns ınanırmısın 5aydır bugun baslayımdıyorum hep ertelıyorum kısmet artık...

insallah kalirsin kalmazsanda üzülme sakin ümidini yitirme.
canım öncelikle çok sevindim Allah sağlıklı bir şekilde kucağına almak nasip etsin .:KK16: okadar güzel anlatmışsınki hiç sıkılmadan ve tane tane okudum teşekkür ederim eğer bende bu ay :KK49: hamile değilsem dediklerini uygulucam aynı şeyler benim de başıma geldi doktor bende bir sıkıntı yok dedi eşimin testinede yok dedi bende değerlerine burdan anlaya bildiğim kadar baktım sadece hızın da biraz düşüklük var mış bizde 5 yıldır evliyiz ve 5 aydır deniyoruz bu ayda gebe kalamazsam 4 ay olucak inş Allah olmayanlarada nasip eder adına gerçekten çok sevindim hayırlısı olsun tekar :KK71:

cok cok sevindim rahat okudugunuza. görünen bir sorun olmadigina göre bizim gibi yapin sizde. Hatta keciboynuzu bile yeter sanirim size. Ben almanya da oldugum icin keciboynuzu bulmam zor olur diye vitaminlere yöneldim. ama TR de olsaydim sadece kecibopynuzu kürü yapicaktim

canım öncelikle tebrik ederim sağlıcakla kucağına al :nazar:
ama bırsey anlamadım kağıda 100 kere ne yazıyoruz sadece ilşkidemi yanında olacak acıklarmısın bıraz

canim gec yazdigim icin kusura bakma. Umarim bugüne yetistirirsin. Saat 11 orda. hemen otursan yazsan olur.

Demek istedigim bir kagida cuma günü öglene dogru hani sela ile öglen ezani arasi oluyor sanirim "Bismillahirrahmanirrahim " yaziyorsun tam 100 kere yazdim ben. ( ama esimin internette okdugu 110 ya da 150 mis sonradan ögrendim. Ama benim aklimda 100 kalmis 100 kez yazdim. sonra katlayip minik posetin icine koyup cengelli igne taktim üstüne. Onu da üstümdeki bluza igneledim. Ama iliski sirasinda utandim Allahtan , :KK17: bende yanimda yastigima igneledim öle birlikte olduk. sonrada sabah kalkinca tekrar üstüme igneledim. Ama tuvalete giderken de cikadim ciktiktan sonra tekrar taktim, disari cikarken de cantamin icine koydum. Kiyafetlerim ince oldugu icin belli olur diye ( biraz büyük yazmisim kocaman kagit oldu benimkisi. :)))

umarim aciklayici olmustur.

burgos arkadaşım RABBİM HAYIRLISIYLA kucağına almayıda nasip etsin inşallah yazdıklarından etkilendim dediğin gibi herşeyin başı sabır.bende 2 yıllık evliyim ve bizimde aynı.ben bu ay tamam diyodum geliyo bebişim ama olmadı :KK43:bu sabah regl oldum .bende de belirtiler vardı bu sabh tahlil yapcaktım.darısı başımıza inşallah

insallah Allahim sana da verir bir melek hayirli bir zamanda

ben de 8 aydır deniyorum, bizim de başka sorunlarımız var. Rabbim inşallah o çift çizgileri görmeyi bana da nasip eder.

Size de sağlıklı bir hamilelik ve doğum diliyorum. İnşallah bebeğinizi sorunsuz bir şekilde kucağınıza alırsınız. Allah tamamına erdirsin.

amin tesekkür ederim. allahim insallah sanada yasatir bu duyguyu en kisa zamanda

burcos çok sevindim hamile kalmana canım. dua ette Allah hayırlısıyla bize de nasip etsin. ben bu ay çörek otu bal tarçın yapıyordum ama bıraktım kist oluşuyor diye. bırakmasa mıydım acaba. bende yapıcam besmeleyi. inşaallah olur hayırlısıyla.

cörekotu nun böle bir etkisi oldugunu duymamistim bende duysam birakirdim. Ama birde ben adetin ikinci günü basladim 13v gün filan yaptim yedim. sonra ramazana girdik benimde yumurtlama dönemim artik bitmistir diye düsündüm. iyice büyümüslerdir diye düsündüm yumurtalarim :)) biraktim oruca basladim . iste iki gün önce filan ögrendim hamile oldugumu :))

Merhabalar. Ben yeni üye oldum. Bende de tiroid var ve doktor ilaçlık zamanı geçmiş dedi. Bugün de dursan ameliyat olacaksın yarına da kalsa ameliyat olacaksın dedi.Çocuk çok istiyorum ama ameliyattan da korkuyorum. Psikolojik olarak çökmüş durumdayım. Ne yapacağımı da bilmiyorum.

çok çok sağol canımm :) çok güzel bir yazı olmuş

rica ederim faydali olursa ne mutlu bana :KK8:

Merhabalar. Ben yeni üye oldum. Bende de tiroid var ve doktor ilaçlık zamanı geçmiş dedi. Bugün de dursan ameliyat olacaksın yarına da kalsa ameliyat olacaksın dedi.Çocuk çok istiyorum ama ameliyattan da korkuyorum. Psikolojik olarak çökmüş durumdayım. Ne yapacağımı da bilmiyorum.

canim hosgeldin hem konuma hem sitemize :KK16:

tatlim forumumuzda her türlü konuyu bulabilirsin. eger arastirirsan tiroid ile iligili de konular bulabilirsin. Bana doktorum ameliyat gerekli filan demedi. Sana dedigine göre iyice arastir canim.

allah hayirlisi ile sana da nasip etsin insallah

rica ederim faydali olursa ne mutlu bana :KK8:

canim hosgeldin hem konuma hem sitemize :KK16:

tatlim forumumuzda her türlü konuyu bulabilirsin. eger arastirirsan tiroid ile iligili de konular bulabilirsin. Bana doktorum ameliyat gerekli filan demedi. Sana dedigine göre iyice arastir canim.

allah hayirlisi ile sana da nasip etsin insallah
Amin canım hayırlısı diyelim artık. Peki hamile kalmana engel teşkil edip etmediiği hakkında birşey söyledi mi doktorunuz?

bana hamile kalmana engel olabilir dedi ama kesin engel olur demedi. ya da hamilelikte düsüge sebep olabilir dedi. Allah korusun. o yüzden ilacimi hic birakmadim. zaten 50 mg lik iciyorum hap.

Merhaba Arkadaslar,

Gelelim belirtilere ;

canım benim hakkımda söylediğin onca güzel söz için teşekkür ederim. ama inan ki ben hiç bir şey yapmadım. hamile kalman sizin kısmetinizde varsa, allah yazdıysa, ben olsa olsa ucundan kıyısından vesile olmuş olabilirim. bir kere daha söylüyorum allah hayırlısıyla doğurup, analı babalı büyütmek nasip etsin. darısı hepimizin başına.

X