Nasıl kilo verebilirim bilmiyorum

viccha

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2023
20
11
Boyum 153 ve 50-51 kiloyum. Boyuma göre fazla geliyor, 43-45 olmam lazım ama kilolarımı veremiyorum. Bünyem yüzünden yeterince fazla tuvalete çıkamıyorum. Kayısı ve kiraz sapı çaylarını kullandım ama beni tuvalete çıkarmıyorlar, yeşil çayla idare etmeye çalışıyorum olduğu kadarıyla ve ne yesem yarıyo. Su içince bile etki ettiğini düşünmüyorum. Su orucu denemiştim ama çok etki etmedi, ayrıca arkadaşımdan normal yemek yemeye döndüğümde yediklerimden çok fazla kilo aldığımı öğrenince bıraktım. Evde aletsiz spor yapmayı denedim ama faydasını gram göremedim. Üniversite nedeniyle dışarı çıkayım yürüyeyim gezeyim yapamıyorum da. Bol bol su da içiyorum. Yiyorum kalıyo. Bunun yüzünden uzun zamandır rahatça ya cips alayım, çerez alayım yiyeyim de yapamıyorum. Yesem kilo olarak dönüyo direkt. Üstüne bayram denk geldi tatlıları, hamur işlerini yemiş de bulundum. Ne yapmalıyım?

Ayrıca tiroidlerimi baktırdığımda küçük kist vardı. 6 ayda bir kontrol ettirmem gereken bir kistti. Etkiler mi bilmiyorum kilo veremeyişimi

Ayrıca tiroidlerimi baktırdığımda küçük kist vardı. 6 ayda bir kontrol ettirmem gereken bir kistti. Etkiler mi bilmiyorum kilo veremeyişimi
Etkiliyor diye biliyorum.
Ben de 76 kiloyum 160 boyundayım. Aylardır diyete başlayıp bırakıyorum. İradem cok zayıf. Bir de zaten verebildiğim en fazla ödem. Ödemden sonrası gitmiyor. 2 sene once 3 haftada 4.kilo vermiştim. Ama simdi veremiyorum.

X