Saç Rengi ve Saç Boyama Natural Colors Organik Boya

yok canım bizim bahsettiğimizn markası Natural Colors.. yani palette'nin serisi değil :)) ve gerçekten organik, klasik boya kokusu falan yok, diğer boyalar gibi de değil kullanımı, krem gibi değil, sıvı bir boya.. :))
Palette'in o serisini denemedim ama Natural Colors'dan önce Palette kullanıyordum ben de, sana katılıyorum, o da iyi bir marka.. :))

Boya servisinde Başarılı sonucun elde edilmesi için saç renginiz koyu ise daha açık bir ton seçilmelidir.Örneğin saç renginiz 3 tonunda koyu kestane ise ve saç renginizi 5 tonunda açık kestaneye dönüştürmek istiyorsanız, 6 tonundaki boyayı kullanın.

Eğer Renginiz çok açık ise koyulaştırmak istediğinizde istediğiniz tondan bir ton koyu renk seçin.Bu servis ile hem kalıcı hem de canlı parlak renkler elde edersiniz.

Saçınızda kızıllaşma istemiyorsanız C serisi olan küllü renklerden kullanmalısınız.

Saçınız sağlıklı olduğu zaman saçınıza uyguladığınız boya rengi daima daha canlı ve net olacaktır.Saçlarda yıpranma oldukça hem boya daha çabuk akacak hem de istediğiniz renklerde tam rengi elde etmeniz zorlaşacaktır.Bunun için haftada bir bakım yapılması saçınız ve renkler için çok daha iyi sonuçlar verecektir.

Bir boyanın saçtaki kalıcılık ömrü 15 ila 20 gündür.Kullanmış olduğunuz çeşme suları,güneş ışınları,sık yaptırılan fönler ve yoğun kullanılan şekillendiriciler renklerin solmasını hızlandırır.Bundan dolayı boyanın 20 günde bir yapılması tavsiye edilir

ben natural colors bitkisel boya kullandım saçımın rengini çok açtı kimse anlamasın diye sprey boya kullanıyorum 15-20 gün içinde kendi rengini alır mı?

natural colors saç boyasını kullandım. Organik olduğu iddia edilen bu saç boyası yüzünden şu anda saçımın yarısını kaybetmiş bulunmaktayım. Saçlarıma zarar gelmesin, doğallığı bozulmasın diye kullandığım bu boya, kullandığımdan itibaren saçlarımı döktü. Saçlarım halen engelleyemediğim bir şekilde kopuyor ve dökülüyor. Şu anda bu konuda moralim çok bozuk. Saçlarım çok berbet oldu.Ayrıca beyazları kapattığıda söylenmişti, ama benim beyazlarım kapanmadığı gibi saç rengimde de birkaç ton oluştu.

bende 3 ay önce 3N yani koyu kahve olanı kullandım.istediğim tondan açık bi renk oldu.bu ay siyahını denicem hihoyyyt

arkadaslar benim acil yardıma ihtiyacım var.bundan 4 yada 5 gün önce sacıma balyaj attırdım.sacımın doğal rengi acık kumral sanırım ve ben kuaföre sacım günesten acılmıs gibi olsun doğal dursun sarı olmasın dedim kadın sacımı 5 ton actı ve suanda sacımda yer yer (biraz sık bi şekilde) sarı var.hic yakısmadı.18 yasındayım ve cok daha büyük görünüorm.simdi o boyalı yerleri kendi sacımın rengine döndürmek istiyorum ve bidaha asla sacımın rengiyle ugrasmak istemiorum.ne yapmalıyım lütfen yardım edin sokaga cıkasım gelmio =((

Gecenin bu yarısında saçlarımı Naturals Color İrlanda Kızılı ile boyadım. Ve inanamadım sonuca hala saçlarıma bakıyorum. hiç bir boya bu kadar etkili olmadı ve hiçbirinde bu renk yok. genellikle farklı renkleri var bu boyanın. eski renk tonu sarı üzerinde bal köpüğü idi. kapattı tamamen. Benim boyayamayıp göremediğim yerler hariç kaydirigubbakcemile5 Haftaya tekrar boyayıp oraları da kapatacağım ama belli bile olmuyor...

Gecenin bu yarısında saçlarımı Naturals Color İrlanda Kızılı ile boyadım. Ve inanamadım sonuca hala saçlarıma bakıyorum. hiç bir boya bu kadar etkili olmadı ve hiçbirinde bu renk yok. genellikle farklı renkleri var bu boyanın. eski renk tonu sarı üzerinde bal köpüğü idi. kapattı tamamen. Benim boyayamayıp göremediğim yerler hariç kaydirigubbakcemile5 Haftaya tekrar boyayıp oraları da kapatacağım ama belli bile olmuyor...

canım resim de eklermisin çok merak ediyorum o rengin nasıl durduğunu

palette natural colorsun bal köpüğünü çok beğenerek kullandım,
sonra içinde amonyak var,çok zararlı diye söylendii için,
aman saçıma zarar gelmesin ,bitkisel olsun diye natural colorsun bal köpüğüyle boyadım,
diğerinden daha açık bi renk oldu ve 2 hafta sonunda boyadan eser kalmadı,
çabucak akıp gitti anlıcaanız,
şimdi 1 ay geçti üstünden saçlarım acaip dökülüyo,paletteyle boyadıımda 2 ay sonra bile saçımda dökülme olmadı,hem renk çok güzeldi,hemde uzun süre bozulmadı, dipleri çıktıı için boyadım sadece,
hangisi daha iyi karar sizin arkadaşlarkaydirigubbakcemile5

ben de bu boyanın siyah rengini kullandım, daha önce de loreal in casting boyasını kullanmıştım içerisinde amonyak olmadığı için ve ikisinden de açıkçası memnun kalmadım..

daha önce de bir kaç kişinin belirttiği gibi renk kısa sürede akmaya uğruyor, saçımın simsiyah hali 1 hafta içinde gitti, koyu kahverengi gibi durmaya başladı saçlarım..bu aslında benim için büyük bi problem deil,

asıl sorun; 2 boya sonrasında da saçlarımda yoğun bi dökülme yaşadım, buyüzden 2sini de asla denemem bir daha!!

olay şu ki, boyanın içinde amonyak olmaması organik olduunu göstermiyor arkadaşlar, internette araştırdığım kadarıyla, amonyak boyamadan sonra uçup giden bir madde..saça amonyaktan çok daha zarar veren ve saçtan kesinlikle gitmeyen madde ise "ETANOLAMİN"...BU madde hem NATURAL COLORS da hem de LOREAL CASTING boyanın içerisinde var..ayrıca PHYTO denen diğer boyalara göre daha da pahalı olan organik boyanın içerisinde de mevcut...Palette nin natural colors serisinden bir boyanın içerik maddelerine baktım, gördüüm kadarıyla içerisinde etanolamin yoktu fakat daha önce hiç denemedim...göründüüğü kadarıyla etanolamin amonyaktan daha zararlı bir madde ve organik boya diye satılan boyaların içerisinde mevcut..

olay şu ki, boyanın içinde amonyak olmaması organik olduunu göstermiyor arkadaşlar, internette araştırdığım kadarıyla, amonyak boyamadan sonra uçup giden bir madde..saça amonyaktan çok daha zarar veren ve saçtan kesinlikle gitmeyen madde ise "ETANOLAMİN"...BU madde hem NATURAL COLORS da hem de LOREAL CASTING boyanın içerisinde var..ayrıca PHYTO denen diğer boyalara göre daha da pahalı olan organik boyanın içerisinde de mevcut...Palette nin natural colors serisinden bir boyanın içerik maddelerine baktım, gördüüm kadarıyla içerisinde etanolamin yoktu fakat daha önce hiç denemedim...göründüüğü kadarıyla etanolamin amonyaktan daha zararlı bir madde ve organik boya diye satılan boyaların içerisinde mevcut..

Aslında bir yanlış anlaşılma mevcut, hiçbir saç boyası ve ya "BOYA" denen şey her ne boyası olursa olsun ister saç boyası olsun ister kumaş boyası doğal olamaz zaten.

Organik olarak lanse edilen boyalar da biz tamamen doğalız demiyorlar. Öyle olsaydı saçta kına yapar gibi 7-8 saat bekletmek gerekirdi ve bu kadar etkili renkler çıkamazdı mantığınız alıyor mu böyle birşeyi?

Ama bu boyaların farkı şu; İçlerinde diğer piyasada bulunan boyalardaki zararlı kimyasal maddeleri barındırmıyorlar amonyak ve resorsinol ve daha pekçokları gibi, diğer bir unsur da boyanın içerisindeki koruyucu bakım elemanlarının sertifikalı organik ürünlerden seçilmesi.
Hamileler bile güvenle kullanabiliyor bu boyaları madem zararlı nasıl oluyor bu?

Eğer tamamen bitkisel birşey aranıyorsa zaten kına yakılsın saç boyası kullanılmasın.
Ama bu tip şeyler allerji ve ya beden kimyası ve ya biyolojik saat gibi nedenler yüzünden kişiden kişiye değiştiği için herkeste aynı sonucu beklemekte yanlış olur.

ben daha önce bu markanın koyu kahve olanını kullanmıştım 1 senedir de siyahını kullanıyorum çok memnunum.2 yada 3 ayda bi boyuyorum malum saçta beyazlar olunca...

uzun süredir saçlarımı loreal küllü kumral ve kumralın çeşitli renklerine boyuyordum ve artık iice sarı gibi parlamaya başlamıştı saçlarım artık yıpratmak istemediğim için dün natural colors koyu kumrala boyadım saçımı.
açıkcası doğal bir boya olduğu için çok bir beklentim yoktu ancak çok güzel kapadı saçımdaki o sarı sarı akmış yerleri.kendi saçımda koyu kestane saçlarımın dibide gelmişti ve dipleride aynı renk hiç bi fark yok. tek dezavantajı saçlarım omuz hizasında olmasına ragmen bi kutu yetmedi içindeki sampuanı ve saç kremide çok az geldi:KK43: bi dahaki sefere iki kutu alıcaz artık.
daha bir gün oldu boyayalı umarım akmaz zamanla izlenimlerimi aktarırım artık :)

arkadaşlar ben de bugün irlanda kızılını aldım merak ediyordum ne zamandır ama bir türlü tutmaz diye cesaret edemiyordum yarın boyamayı düşünüyorum sonucu sizinle paylaşırım bu arada zeminde garnierin bakır kızılı var aktı baya onun üzerine yapıcam boyayınca resim çeker koyarım albüme :)

irlanda kızılını boyadım :) rengi güzel tuttu boyarken saçınızı besliyor ve yumuşacık ama söylendiği gibi bitki kokmuyor anason gibi tuaf birşey ya da ilaç kokusu gibi ama parlak bir renk veriyor, garnier kadar yumuşak ve parlak yapmasa da saçımı genel olarak sevdim bu boyayı en azından garnierden daha iyi tutuyor :) bilindiği gibi saçın beslenmesi kadar tuttuğu renk de önemlidir o yüzden kesinlikle tavsiye ediyorum bu boyayı :) merak edenler için albüme fotoğraf koydum ordan bakabilirsiniz

ya bir şey farkettim :KK43: saçımı yıkadıkça çok dökülmeye başladı daha önce boyanın saç döktüğü hakkında biri yazmıştı, gerçekten dökme yapıyor :KK43:( saçlarım çok dökülmeye başladı!!! o yüzden tekrar garnier a dönücem ve bidaha natural colors alıp kullanmamayı düşünüyorum :KK43:

kızlar bazılarınız boyanın çabuk aktığını veya beyazların tutmadığını söylemil zaten ara renklerde kutunun arkasında bı uyarı var saçlarınızda beyazınız çok ise ana renkle karıştırın dıyor
mesela bal köpüğü 8d İSE onu 8N ile karıştırın dıyor ki böylece renk sabitlenıyormuş...
saç dökmesıne gelınce evınızde doğal bakım yaptığınızdada farkedersınız saçlarınız bır sure sökülür bu bence boyanın kötü olduğunu göstermıyor yınede sız bılırsınız...

kızlar ben bu boyayı 1 yıldn fazla bi süre kullandım.bi kere koyu kahvesini daha snra hep siyahını kullandm.fakat kızıllaşma yapıyordu saçımda,sanki kzıl siyaha boyamıs gibi.güneşte de patlıcan moru gibi gözüküor diyen arkadaslarım oldu.bide içinde aloe vera war.internette araştırdım bu bitki pigment yapımını azaltıyor deride.pigment ne kdar azalırsa saç o kdr çbk beyazlar ve beyazlarımın arttığınıda hissedince garnier a döndüm artık çok memnunum garnierden,herkese tavsiye ederim loreal in yan ürünü nede olsa ve içinde zeytinyağı,avokado yağı bide karite yağı war saçlarım mükemmel besledi.ben siyahını kullanıyorum.:KK69:

merhaba, bu boyanın kızıl bakır (8RR) rengini kullanan var mı. ben 4 ay önce palette kahve köpüğüne boyamıştım saçlarımı ama pek beğenmedim, saçlarım da uzadı. kızıl bakır rengi tutar mı acaba? ilk kez organik boya kullanacağım

X