Turşular nazar boncuğundan turşu tarifi :) (resimli)

s6001562.jpg

s6001565.jpg
s6001564.jpg

cok cok tesekkurler tarif icinnnnnnnnnn...............cokacimcoook

OoOO minim boncuğuma da bakın hele:)
turşular da kurarmış oh hhhh ohh..
Ellerine sağlık çiçaam:*
bana da kurar mısın..
Ben hiç kurmadım hep hazırcı idim bu konuda :)))
kurarım tabi libyanam sen iste yeterkii opuyorumnanaktan
cok cok tesekkurler tarif icinnnnnnnnnn...............cokacimcoook

rica ederim cnm afiyet olsun yaparsan sonucunu burayada yaz olurmu öptümm

img0309.jpg

bacım bi tatlı kaşığı kattım o tozdan asidik olandan ama çok pis kokuyo bide böle köpürdü normalmi

canım benimki hiç böyle kabarmadı ilk kez böyle görüyorumakannehir
ben hiç açıktan almadım salisilik asiti kapalı paket aldım fotodaki gibi gördün yani

kız açığını zor buldum okadar akdar gezdim kapalısını nası bulim kaydirigubbakcemile3
nese ne çıkarsa bahtıma

turşu tarifini verelli hayli bir zaman olmuş ama ben yeni gördum turşularınız çok güzel görünüyor ellerinize sağlık ben birşey sorucam bu salisit asit dediğinizi ilkkez duyuyorum bende denemek istiyorum ama nasıl kullanacağız bu asiti turşuyu yaptıktan sonra üzerinemi dökeceğiz beni aydınlatırsanız sevinirim işallah mesajımı görürsunuz

evet bu alistik asiti ilk defa duydum nerde satılır acaba cevaplarsanız bende seneye kurarım artık

turşu tarifini verelli hayli bir zaman olmuş ama ben yeni gördum turşularınız çok güzel görünüyor ellerinize sağlık ben birşey sorucam bu salisit asit dediğinizi ilkkez duyuyorum bende denemek istiyorum ama nasıl kullanacağız bu asiti turşuyu yaptıktan sonra üzerinemi dökeceğiz beni aydınlatırsanız sevinirim işallah mesajımı görürsunuz

sorunuzu yeni gördüm evet turşuyu kurup üstüne döküp kapatın karışması içinde bidonu alt üst edersiniz .....

markanın bizim olması şart mı.turşuyap olsa olmazmı.bi de bu tür turşu yapma malzemelerinde kanserojen olduğu söyleniyor o yüzden ben cesaret edemiyorum.yoksa böylesi çok basit olurdu ama...

Son düzenleme:
markanın bizim olması şart mı.turşuyap olsa olmazmı.bi de bu tür turşu yapma malzemelerinde kanserojen olduğu söyleniyor o yüzden ben cesaret edemiyorum.yoksa böylesi çok basit olurdu ama...

ben başka markalarıda denedim ama çok ağır bir koku vardı bizim marka bizim vazgeçilmezimiz oldu teyzem 15 paket almış turşu zamanındayız bende alıcam...

merhaba

tarifinizi görünce bende denemeye karar verdim.kornişon turşu kurmak istiyorum denemelik.1 kg küçük kornişon salatalık alsam.kaç paket turşuyap almam lazım.1 lt suya demişsiniz ya bu ne kadarlık bir sebzeye yetiyor??

yok yok yok :KK47: koca konyada adım attıgın yer markettir.en az 15 yere gittim.tüm büyük marketlere sordum.ne turşu kur var ne asit.malzemeleri almıs oldum.sirke tuz limon tozu üçlüsünden kurdum turşularımı.umarım erime olmaz tadı tuzu yerinde olur..

kusura bakmayın cevap veremedim
uzun zaman girmemiştim kk ya
turşu yapı bulamamış olmanıza üzüldüm biz burada bütün marketlerde kolaylıkla bulabiliyoruz
olmayan marketlerde bizim le anlaşması olmayanlar
inşallah turşunuz güzel olur
yapmışsınız salisilik asitten bulursanız ondan atarsanız turşunuzun bozulmasını engeller
istediğiniz zaman ekleyebilirsiniz aktarlardan bulabilirsiniz
afiyet olsn

bende bu hafta lahana kuracağım 3 bidon kurdum aslında sizin gibi değil tabiki hepsi eridi bu hafta sizin tariften yapıcam ellerinize sağlık çok güzel gözüküyorlar :)

arkadaşlar merhaba
bende sizinle çok beğenilen turşu yapımını paylaşmak istedim 4 yıllık evliyim 4 yıldır aynı turşu her sene fazla fazla yapıyorum ve kimsenin turşusunu yemem ama seninkini çok beğendim diyen bir çok kişi oldu
denerseniz farkı göreceksiniz.....

arzuya göre ne isterseniz onu kullanırsınız
biber
fasulye
havuç
lahana
vs.
her ne ise malzemeler yıkanır ve suyu süzülür .....

biber
fasulye
havuç
lahana
arzuya göre vb malzemeler
bizim mutfak turşu yap
salisilik asit
arzuya göre sarımsak
1 pakete 1 bardak sirke

1-malzemelerin suyu süzüldükten sonra biberlerin baş kısmını alıyorum bidona yerleştiriyoruz
biberlerin uçlarından hafif kesik yaptım içine alması için
2-en önemlisi turşumun püf noktasına geliyorum
(bizim mutfak turşuyap+salisilik asit)
bu iki şey benim turşumun püf noktası
bir çok turşu kuru denediysemde bizim mutfak turşuyapın tadi hiç bir şeye benzemiyor (tansaş tan teymin edebilirsiniz)
salisilik asit ise turşunuzu eritmiyor diri tutuyor
ayrıca reçellerde ve salçada da kullanılıyor koruyucu olarak bozulmasını engelliyor
3- bizim mutfak turşu yapın üzerindeki tarifi uyguluyoruz
1 paketi 1 litre içindir 1litre kaynamış ılımış suyun içinde bizim mutfak turşu yapı eritiyoruz
4-tamamen soğuduktan sonra turşunun üzerine döküp 1 bardak sirke ilave edip salisilikk asiti de döküyoruz
kapagını kapatıp bidonu biraz çalkalıyoruz
TURŞUMUZ HAZIR
5-arzuya göre içine bir kaç diş sarımsak ,nohut atabilirsiniz

ben turşu yapı sıcak döktüm,bi sorun olur mu?
bir de salisilik asiti 1 litreye ,1 çay kaşığı döktüm yeterlimi acaba

X