ne yapmalı?

İki yıl gitmiş ömründen sen durdukça giden yinw senden olacak
Toparlan
Durumuna bi dışardan bak
Tek başına çok daha mutlu olursun
Biraz para biriktir bırak evin ihtiyaçlarını o halletsin
Ondan sonra bas tekmeyi
Şu an sizlerin yaptığı yorumlar ile kendi yaptıklarımı ve düşünceleri karşılaştırınca takdığım at gözlükleri çıkaracağım sanırım.
Sağolun. Sayenizde göreceğim çok şeyleri

Şu an sizlerin yaptığı yorumlar ile kendi yaptıklarımı ve düşünceleri karşılaştırınca takdığım at gözlükleri çıkaracağım sanırım.
Sağolun. Sayenizde göreceğim çok şeyleri
Kendinde o gücü bulduğun an adım at
Ama şimdiden ayarla kendini
Ayrıldıktan sonra aile yanına dönmek zorunda kalma maddi sıkıntı çekme
Anlaşmalı boşanmayı kabul ederse evi iste mesela nafaka istmeyeceğim de
Gerçi evin kredisi varsa durum karışır biraz

Bir insan gün içersinde bir kere bile aramaz mı ya Allah aşkına bana bişi diyin. Hep mi kendini haklı görür bir insan. Hep mi hatasız görür. Yahu hiç mi çişin gelmiyor lavaboya gitmiyorsun. Aramıyorum bende. Ne yemeği düşüneceğim, ne çamaşırlarını nede kendini. Görsün bakalım. Aldatıyorsa çok profesyonel. Bi kere bile yakalamadım. Aslında yakalamak için bir çaba sarfetmedim.

Kendinde o gücü bulduğun an adım at
Ama şimdiden ayarla kendini
Ayrıldıktan sonra aile yanına dönmek zorunda kalma maddi sıkıntı çekme
Anlaşmalı boşanmayı kabul ederse evi iste mesela nafaka istmeyeceğim de
Gerçi evin kredisi varsa durum karışır biraz
Ev kredili evet. İkimizde ödüyoruz.

Belki çok klasik gelecek size ancak bir o kadar da hayat mottonuz haline getirmeniz gereken cümleyi söyleyeceğim . ' Dünyaya bir kere geliyoruz ' Mutlu değilsiniz , bu şartlar altında , bunca hayal kırıklığı içinde nasıl mutlu olabilir ki insan ? Bitmiş bazı şeyler karşı tarafta , sizde de bir şey kalmaz ki bunca yaşanandan sonra . İyisi mi konuşun anlaşın , beyfendiyi özgür ruhuyla başbaşa bırakın ve ardınıza bakmayın.Hayat size hakettiğiniz güzellikleri vermeye başladığında ' iyi ki ' dersiniz. Ha bir de , çocuğunuz olmaması , tüm bu söylediklerimi uygulamak için küçük tatlı bir engeliniz olmaması öyle büyük rahatlık ki ! Yaşayın be ! Ama mutlu yaşayın !

seviyorum diye boşanmazsın...
hamileyim diye boşanmazsın...
gidecek yerim yok diye boşanmazsın...
çocuklarım var diye boşanmazsın...
ailem çocuklarımı istemez der boşanmazsın...
yıllar geçer bu saatten sonra kimse benimle olmaz der boşanmazsın...
yaşlandım amaaan ne hali varsa görsün der boşanmazsın...
Ama boşanmazsın..

Ama yine de soruyorum dersen boşanmalısın.

Belki çok klasik gelecek size ancak bir o kadar da hayat mottonuz haline getirmeniz gereken cümleyi söyleyeceğim . ' Dünyaya bir kere geliyoruz ' Mutlu değilsiniz , bu şartlar altında , bunca hayal kırıklığı içinde nasıl mutlu olabilir ki insan ? Bitmiş bazı şeyler karşı tarafta , sizde de bir şey kalmaz ki bunca yaşanandan sonra . İyisi mi konuşun anlaşın , beyfendiyi özgür ruhuyla başbaşa bırakın ve ardınıza bakmayın.Hayat size hakettiğiniz güzellikleri vermeye başladığında ' iyi ki ' dersiniz. Ha bir de , çocuğunuz olmaması , tüm bu söylediklerimi uygulamak için küçük tatlı bir engeliniz olmaması öyle büyük rahatlık ki ! Yaşayın be ! Ama mutlu yaşayın !
Allah razı olsun. Güçlerinize desteklerinize ihtiyacım var. Çünkğ benim sevgili kocam kendini insanlara o kadar çok sevdirmeyi bilir ki! Dışardan gören mükemmel bir kocan var der. Ailem bile. Bilmedikleri için. Kimseyle bir şey paylaşamiyorum abartma seli derler. Kendini çok iyi pazarlar çünkü

Öyle birine bağlanıp sürekli onla görüşüyor sevişiyor seviyor gibi bi durum olduğunu sanmam snlattıklarınızdan yarattığı izlenim çok rahat çok geniş ortamlarda bi kadınlara bi anlam yüklemeden öyle takılıyor

seviyorum diye boşanmazsın...
hamileyim diye boşanmazsın...
gidecek yerim yok diye boşanmazsın...
çocuklarım var diye boşanmazsın...
ailem çocuklarımı istemez der boşanmazsın...
yıllar geçer bu saatten sonra kimse benimle olmaz der boşanmazsın...
yaşlandım amaaan ne hali varsa görsün der boşanmazsın...
Ama boşanmazsın..

Ama yine de soruyorum dersen boşanmalısın.
Sevgi değilmiş bu. :KK43:

Öyle birine bağlanıp sürekli onla görüşüyor sevişiyor seviyor gibi bi durum olduğunu sanmam snlattıklarınızdan yarattığı izlenim çok rahat çok geniş ortamlarda bi kadınlara bi anlam yüklemeden öyle takılıyor
İşte. Ben hariç herkesle takılası geliyor demek ki. Az kaldı. Git kimle takılırsan takıl diyeceğim günler gelir elbet. Allah büyük.

Zararın neresinden dönerseniz kar, bunu adam etmekle uğraşmaktansa, sıfırdan hayat kurup yaşamak daha akıllıca olur.
Ayrıca hayatında başka birisi olduğunu/flört aradığını da düşünmeden edemedim yazınızı okurken.

Adım adım değil koşarak o yola gitmeniz lazım. Adam kangren olmuş parmak, kesip atmazsanız eli kolu kaybedeceksiniz.

Zararın neresinden dönerseniz kar, bunu adam etmekle uğraşmaktansa, sıfırdan hayat kurup yaşamak daha akıllıca olur.
Ayrıca hayatında başka birisi olduğunu/flört aradığını da düşünmeden edemedim yazınızı okurken.
Ya siz yazıdan anladınız ben hayatımdayken nasıl anlamıyorum Allah aşkına. Bir anlatsanızda kendime gelsem.

Eşiniz evlilik bilincine varamamış.
Tabiki evli de olsak farklı ortamlara girebiliriz,erkek erkeğe/kız kıza buluşmalar olur amenna ama gizli saklı olmaz yani.
Bizde birbirimizi kısıtlamayız,eşimde çıkabilir,bende çıkarım zaman zaman ama nereye ve kiminle gidildi biliriz.
Kafamıza göre takılmayız.
Bunu da hesap vermek maksatlı yapmayız,dünyanın bin türlü hali var,nerede olduğunu bileyim acil bir durumda ulaşabileyim mantığıyla yaparız.
Haftasonu ikimizde program yapmayız zaten ayrı ayrı,7 senede bir elin parmağını geçmemiştir haftasonu ayrı vakit geçirdiğiniz.
Yalan zaten kabul edilemez birşey benim için.
Bu anlamda size hak veriyorum.
Ne yaparsınız bilemem ama çocuk düşünmeyin diyebilirim sadece bu durumlar düzelmedikçe zira eşiniz gezerken kafasına göre siz çocuğun tüm sorumluluğunu alacaksınız belliki,haliyle tartışma/huzursuzluk kaçınılmaz olacak.

2 sene ya daha 2 sene. Benimde hemen hemen iki sene olucak ve daha hala herşeyin başında olduğumuzu hissederken hala her fırsatta sarmaş dolaş olurken her akşam her sabah eve giriş çıkışlarda öpüş kokuşken sizin iki senelik evlilikte bu raddeye gelmeniz gerçeknten ilginç. Sevildiğinizi hissetmek evliliğinizin daha başında birlilte gezip tozmak gülmek eğlenmek sizinde hakkınız. Zamanınızı kaybedeceğinize bırakın onu kaybedin

Ya siz yazıdan anladınız ben hayatımdayken nasıl anlamıyorum Allah aşkına. Bir anlatsanızda kendime gelsem.

Ne diyeyim, belli değil mi? Dışarıdan bir göz olarak okuyun.
Siz evde, cepte bir kadın, eşiniz dışarıda avda bir adam.
Neden yalan söylüyor? Arkadaşları ile iki kız iki erkek çıkmanın sorun olmayacak kadar basit bir şey olduğunu düşünüyorsa, neden sizi ekip yalan söylemiş olabilir? Niçin gizleme ihtiyacı duydu?

Sizle ilgilenmiyor, peki bu ilgi kime akıyor? Adam budizmle tanışıp rahip olma yoluna girmedi ya, sizle geçireceği vakti ne ile dolduruyor? Yeni hobiler mi edindi?

2 sene ya daha 2 sene. Benimde hemen hemen iki sene olucak ve daha hala herşeyin başında olduğumuzu hissederken hala her fırsatta sarmaş dolaş olurken her akşam her sabah eve giriş çıkışlarda öpüş kokuşken sizin iki senelik evlilikte bu raddeye gelmeniz gerçeknten ilginç. Sevildiğinizi hissetmek evliliğinizin daha başında birlilte gezip tozmak gülmek eğlenmek sizinde hakkınız. Zamanınızı kaybedeceğinize bırakın onu kaybedin
sevgili "venbenbirkarınca" biz evliliğimizin 2 ayında adam eve sabaha karşı geldiği için kavga edip 1 hafta boyunca konuşmadık. Bekar arkadaşıyla sabaha kadar gezdiği için. Ben söylediğimde de "karıya kızamı gittim, ne var 2 erkek içtik" demişti. Ne cicim ayı yaşadım nede başka birşey. Nasılda güzeş pazarladı kendini ve hala pazarlıyor bir bilseniz.

Ne diyeyim, belli değil mi? Dışarıdan bir göz olarak okuyun.
Siz evde, cepte bir kadın, eşiniz dışarıda avda bir adam.
Neden yalan söylüyor? Arkadaşları ile iki kız iki erkek çıkmanın sorun olmayacak kadar basit bir şey olduğunu düşünüyorsa, neden sizi ekip yalan söylemiş olabilir? Niçin gizleme ihtiyacı duydu?

Sizle ilgilenmiyor, peki bu ilgi kime akıyor? Adam budizmle tanışıp rahip olma yoluna girmedi ya, sizle geçireceği vakti ne ile dolduruyor? Yeni hobiler mi edindi?
Allah sizden razı olsun. gözlerimi açın böyle. açında ben bir kendime geleyim

X