Ne yapmam gerekiyor??

Sanane o benim sorunum cocuksa çocuk. Sence burdaki tek sorun çocuk mu.
En büyük sorun çocuk,çocuk olmasaydı çok rahat gidip boşanırdın.Bana çemkirerek eline bir şey geçmez,baştan düşünseydin keşke.Yoksa banane senin çocuğundan.

Biliyorum artık sürekli konu actigim için benden bıkanlariniz yine mi bu diyenleriniz olacak. Fakat burda hiç arkadaşım olmadigi için tanıdığım kimsede olmadığı için derdimi kimseye anlatamıyorum. Buraya anlatınca en azından çok rahatlıyorum. Şimdiden hakkınızı helal edin. Arkadaşlar beni bilen biliyor önceki açtığım konulardan. Ben 8 ay oldu evleneli. 3 buçuk aylık hamileyim. 8 aydır sadece 1 defa gidip ailemi gorebildim onda da 10 gün kalabildim. O 10 gunde hemen hemen her gün arayıp ne zaman geleceksin diye soruyordu ben gittiğimden hiç bir şey anlayamadım. 4 ay oldu ailemi göremiyorum ve çok özledim annemi babamı kardeşlerimi. Bayramda da gidemedim. Eşimle aramız kötüydü şuan bile çok iyi sayılmaz defalarca kez bosancagimi söylememe rağmen kabul etmiyor hamilesin senin psikolojin bozulmuş bu geçici bir durum deyip beni ciddiye almıyor adam. Halbuki yaşadıklarımın hamilelik ile ilgisi yok. Bana söz vermişti izne ayrıldığım gibi senle beraber gideceğiz diye. Ben çok mutlu oldum bunu duyunca hem ikimize de iyi gelir dedim. 2 gün oldu izne ayrılalı şimdi de diyor ki param yok gidemeyiz tm beni gönder diyorum olmaz seni de tek başına göndermek istemiyorum diyor. Parasız gönderemem diyor. Ben anlamıyorum bana gelince mi para yok. Babasi umreye gidecek diye hemen sağa solu arayan adam bana gelince tık yok . Resmen aylardır evdeyim Bi yere çıkmıyoruz yaptığımız bir aktivite yok çok bunaldım sıkıldim artık öyle bir duruma geldim ki kafayı yiyecek durumdayım. Aileme gitmek istiyorum konuyu actigim gibi hemen tartışma başlıyor sen benim durumumu bilmiyor musun diye. Çok çaresizim çok. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Annemi babamı kardeşlerimi çok özledim :KK43:
Ailenizi ozleyebilirsiniz ama siz evlisiniz ve yeni bir eviniz var. Ailenize gitmektense eşinizle vakit geçirmeyi önerin. Bosanacaktin madem neden hamile kaldın ? Eşine tm aileme gitmeyecem ama seninle vakit geçirelim de. Ortayolu bulun.

Bende ücretsiz izindeyim ailem her onlara geldiğimde para verir zorla. Olur bir kötü bir şey yaşarım bilet paran olsun der 🤷‍♀️ Ay valla Allah anne babanında akıllısını versin. Kızın gelemiyorsa bir ararsın derdin tasan var mı? Bir şeye ihtiyacın var mi diye sorarsın. Hele birde kızının ekonomik olarak bir gücü yoksa
zaten bunlar hep yetiştirilme tarzından oluyor. elin adamı kocan da olsa ona karşı elinde bir güç olması lazım. 1000 lirası bile olmayan karısının gidemeyeceğinden o kadar emin ki istediği gibi at koşturuyor.

Çok garipsiniz sanki 1950 li yıllarda çok uzak diyarlara gelin gitmiş çaresiz çocuk gelin konusu gibi olmuş

Yargılamak istemem ama 2024 yılında internet çağında modern bir dünyada yaşıyoruz hadi bu geçimsiz evlilikte çabucak hamile kalmanızı geçtim, bir kadın maaşıyla kendi imkanlarıyla uçak bileti alıp ailesini görmeye gitmez mi? Bunun için eşin parasını ve iznini istemek eşten getirip götürmesini beklemek çok kötü bir durum.

kuzum kp seni sevmek zorunda değil. evlenmeden önce doğulu olduğunu bilmiyor muydu? madem kocan bu kadar sıkıntılı neden ilk basta nikah masasına oturdun? düsüncen neydi? hadi diyelim kandırdı baska biri olarak gösterdi kendini.. neden bir de üstüne gebe kaldın? daha 8 ay olmuş ya. çocuk oyuncağı mı? be hayal ediyordunuz evlenirken?

ben esimin işi dolayısıyla türkiyenin en sıkıcı, en kötü sehrine geldim. ne arkadasim ne bir seyim var ama evlenmeden önce tüm bunları düsünüp geldim. simdi kimseye ağlamaya hakkım yok. cok da iyiyim sükür zaten. kendim yaptım kendim yasiyorum. ben de kocamı mı suçlayayım beni burda yasatıyor diye? gebesiniz ve esiniz tek basiniza gitmenizi istemiyor haklı olarak, ve durumu da yokmus.

sizinle dışarı çıkıp vakit gecirmemesi yanlış evet. ama oturup konusun yani. direkt bosanma düsünceleri sağlıklı mı 8 ayda?
Defalarca kez konuştum artık konuşmaktan kendimi ifade etmekten yoruldum

zaten bunlar hep yetiştirilme tarzından oluyor. elin adamı kocan da olsa ona karşı elinde bir güç olması lazım. 1000 lirası bile olmayan karısının gidemeyeceğinden o kadar emin ki istediği gibi at koşturuyor.
Kesinlikle. Hele ben kadınların ekonomik olarak zayıf olmalarına çok üzülüyorum bu zamanda hala bunları yaşıyorlar. Hadi meslek sahibi falan etmediniz en azından arkasında durun

Defalarca kez konuştum artık konuşmaktan kendimi ifade etmekten yoruldum
sosyal cevre edinin bari biraz ne bileyim. boşanmıyorsunuz da ama evliliği yürütmeye de niyetiniz yok. biraz farklı ortamlara girip sakinleşin. kendinize zaman ayırın ne bileyim yani. ne olsun istiyorsunuz

sosyal cevre edinin bari biraz ne bileyim. boşanmıyorsunuz da ama evliliği yürütmeye de niyetiniz yok. biraz farklı ortamlara girip sakinleşin. kendinize zaman ayırın ne bileyim yani. ne olsun istiyorsunuz
Hangi sosyal çevre. Olsa neden yapmayayım. Yok ki. Bunu düşünmedim mı sanionz. Yan komşum yaşlı karşı yaşlı hepsi yaşlı. Tek bir yaşıtım yok.

Prezervatif, spiral, aylık iğne (bir ara doğum kontrol hapı da vardı hala var mı bilmiyorum) bunların hepsini devlet karşılıyor ama kimsenin umurunda değil.
Korunmak istemeyen kadınların hep bir bahanesi var bunlarla ilgili. Yine de en kolayı prezervatif. Zaten konu sahibi de çocuk olursa evine bağlanır zihniyetindeydi yanlış hatırlamıyorsam.

Hangi sosyal çevre. Olsa neden yapmayayım. Yok ki. Bunu düşünmedim mı sanionz. Yan komşum yaşlı karşı yaşlı hepsi yaşlı. Tek bir yaşıtım yok.
kız ben senin evinde mi yaşıyorum? aynı tuvalete mi pisledik ben ne biliyim aklıma geleni söylüyorum. sen esine de böyleysen yandı adam 😂

X