Nereden başlasam

Selammm
Kısa bir iç döküşe geldim,
9 yıllık evliliğimi uzun psikolojik şiddet sonucu artık sonlandırmaya karar verdim.
(aylarca küs kalması, annesine bağımlılık , arkadaş düşkünlüğü, beni hiçe sayma vs vs gibi nedenlerden 1 buçuk yıldır ayrıyız ayrı yaşıyoruz . Bir çocuğumuz var 5 yaşında otistik.
onun doğduğu an itibariyle çeşitli sağlık problemleri eğitim hayatı hastane hayatı vs derken geçen yıla kadar sabredip , geçen yıl artık sabrımın son noktasında( oğlumun ameliyatımı hiçe sayıp ailesinin istediklerinde direndiği için eşyalarımı alıp çıktım ve aile evine geldim .
Geldim gelin görün ki , annem inanılmaz kontrol delisi bir insan, kendimi asla rahat ve huzurlu hissetmiyorum , hala beni 3 yaşında görüyor , çocuğuma ne giydirdiğime ne yedireceğim neyi nereye nasıl koymam gerektiğine aklınıza gelecek herşeye bir yorumu var.
İlk zamanlar çok tartışıyordum , işte neden babasına gönderiyorsun çocuğu yorumları , gündüz gezsin akşam getirsinler vs .
Acıtmayın ağlamalar hasta olmalar ben güçlü olmaya çalıştıkça dünyanın em kötü şeyi başımıza gelmiş gibi davranmalar , yardım etmek istiyorum işimi beğenmiyor, iki kere tartıpı çocuğu alıp dışarıda akşama kadar gezdim maalesef geri döndüm,
Eş denen kişilik zaten hiç orta yol anlamında adım atmadığı için o kapı bende seçenek değil , çocuğum özel olduğu için annem bakamaz bi kaç saat bırakıyorum zaten babasız birde annesiz bırakıyorsun diye konuşuyor , çalışmak istiyorum kreşler kabul etmediği için çalışamıyorum, annem zaten bakamaz bütün evin yükü omuzlarımda çünkü hem hiç bişey beğenmeyip yaptırmıyor hem bekliyor ,muhafazakar bir aileyiz .
Babamız yok. Ancak annem hep onum sözü geçsin istiyor . Arkadaşlarla dışarı çıkıyoruz aracım olmadığı için toplu taşıma kullanıyoruz . Kültürel aktiviteler tiyatro konser vs diyelim akşam 9 da başlıyor zaten en erken 11 de bitiyor , gece vakti neden dışarıdasın gören ne der sen bir annesin , ne yollara düştün tarzı düşünceler , annem kabusum oldu anlayacağınız , bekarlığımdaki şeyini sürmek istiyor, çocuğum tüm eğitimlerine ben götürüyorum , hafta içi evde döküpsaçmasım diye her gün park oyun alanı vs götürüp gezdiriyorum , evde misafir gibi hissediyorum, uzaktayken hep yakında olsaydın ah elimden bişey gelmiyor derdi evet çocuğuma çok düşkün ama kendimi kandırılmış hissediyorum, bakmak zorunda hiç değil 4 yaşına kadar tek başıma bakıp büyüttüm zaten. Psikolojim bozuldu. Önümüzdeki ay boşanma davam var anneme söylemedim bi Sürü ağlayıp beddua edecek üzülüyor ama beni bu söylemler daha çok üzüyor , dava anlaşmalı sonuçlanacak , az bir miktar ücret alcağım kendi düzenimi kurup taşınmak istiyorum, özgür olmamak bu şekilde hissetmek acaba ben mi çekilmezdim diyorum ağlayamıyorum , sıkıntımı bile yaşayamadım öyle iç dökmeye ihtiyacım vardı sizlerde yol gösterirseniz çok sevinirim
Bende aynılarını yasadım. Şimdi bu basımdaki hayırsızı boşarsam yine aynısı olacak.
Ben tartışmayı bile bırakmıştım artık he anne tamam anne ben salağım ben malım ben gerizekalıyım anne ama yetmiyor anneme. Evden kovası geliyor

Bende aynılarını yasadım. Şimdi bu basımdaki hayırsızı boşarsam yine aynısı olacak.
Ben tartışmayı bile bırakmıştım artık he anne tamam anne ben salağım ben malım ben gerizekalıyım anne ama yetmiyor anneme. Evden kovası geliyor
Bazen susuyorum bazen dayanamıyorum, ikinci evliliğiniz mi sizin?

Hangi cehennem daha rahattı diye kıyaslama yapıyorum resmen artık

Öncelikle senin için zor,engebeli bir yol ama umarım dikenli yollar hızla güllerle donatılır.
Annene tavır koyup,geçmiş söylemleri ve şimdiki tavırlarını yüze vurmalısın acı ama mecbursun ses çıkarmazsan hep susturma çabası olur.
Ayrılıp iyi kötü bir eve geçince herşeyin daha rahat ve huzurlu olacağını düşünüyorum.Nafaka konusunda umarım çok insaflı davranmamışsındır özel bir çocuğun eğitimi çok daha masraflı ve baba oh be deyip sorumluluğu atamaz.Bu çocuğu tek yapmadın o da kendini zorlayacak.Sen manevi olarak çöküyorsan maddi olarak o da çöksün bi zahmet. Umarım sizin için çok güzel bir hayat olur bundan sonrası 🌸
Çok teşekkür ediyorum 🙏 eğitim masrafları dışında insaflı davrandım maalesef

Bazen susuyorum bazen dayanamıyorum, ikinci evliliğiniz mi sizin?

Hangi cehennem daha rahattı diye kıyaslama yapıyorum resmen artık
İlk baslarda bende dayanamıyordum cvp veriyordum.
Koskoca kadınım dövmeye kalktı beni.
Küçükken hiç dayak yemeyen beni.
Kocamdan ayrılayım diye gittim yanına.
Bu sefer söyleyeceği bişey bulamasın dedim işten geldim koştur koştur ev temizledim yemek yapıyorsa anne sen dinlen ben yaparım.
arkadaşlarımla felan asla dışarı çıkmadım. Getirdiğim parayı eline saydım sadece yol paramı ayırıp.
Bu seferde neye taktı bu çocuğu ver onlara.
istemiyorlarsa yurda bırak.her gittiğin yerde enikleyip enikleyip gelcen mi.
Dedim Oskar kocan aldatıyorsada boğazına lokmayı dizen yok sıgıntı değilsin.
biraz çocuk büyüsün bi kere daha denerim belki ayrılmayı
Evet 2. Evliliğim

X