"Neyi düşünürsen onu çağırırsın"...Bunu yaşayan var mı ?

Her şey enerjide bitip başlıyor öyle ise ....
İyi de mesela hayattan bezmişşş mutsuz ruhsuzz bir insanın enerjisi ne kadar olabilir ki. :KK19:Ya da hepimizde bu enerji var mı acaba:44:

Evet herşey enerjide bitip başlıyor ve yaşıyorsak hayattaysak içimizde enerji var demektir. Öeln biriinsanın enerjisi bitmiştir şekerim. Herkesde mutlu enerji var. Ama dedğin üzere mutsuz hayattan bezmiş birinin beklentisi olmadığından kendini olumsuz şeylere odakladığından olumsuzlukları kendine çeker. Halbukı hiç bir şey yapmasa sadece şükretse o bile yeter mutlu olmasına ve pozitifi enerji vermesine sebep olur

gülümse

odaklan

değiştir

Pozitif düsünmek öyle sanildigi kadar kolay degil. Ama gercekten cok yararli.

Moralim bozuk oldugunda aklima komik seyler getiriyorum. Sacma sapan seyler düsünüyorum :KK37:
Ya da gülümsemeye calisiyorum. Cok faydasi var, tavsiye ederim. :KK9:

Bunlari yaptiginiz zaman dert ettiginiz seyler bir anda degerini ve önemini kaybediyor..

Ve ayrica 'farkindalik'la ilgili güzel bir yazi var nette. Onu da okumanizi tavsiye ederim. Inanin bir cok seye farkli bakmaya basliyorsunuz.

Yok yok o kadar da zor değil. Sadece egomuza inanıp onun bizi kandırması yüzünden olumlu düşünemiyoruz: o yüzden egomuz çevrimdışı çalışırken ( gece uykuya dalmadan az önce) pozitif olmak ve olumlu şeyler istemek için en ideal zaman.Özellikle şükür etmek sizi olumluya yada pozitif düşünmeye daha çabuk geçiş yapmanızı sağlayacaktır

Bede de şöyle bi durum oluyo, bi konuya merak sardıysam mesela birkaç ay veya bir yıl kadar sonra, o ilgilendiğim konuyla ilgili büyük bir fırsat çıkıyo ya da onunla ilgili bi olay yaşıyorum... Atıyorum mesela vişneye merak mı sardım, bi kaç ay sonra vişne sokak diye bi sokağa taşınıyorum:))

Ne kadar güzel. demekki siz bir şeye odaklanıp sonra onu evrene halletmesi için havale ediyorsunuz. Evren sekreterinizmiş gibi çalışıp onu size sunuyor. detayları düşünseniz egonuzla birlikte olurmu olmaz mı diye atıp turmaya başlasınız odağınız başka şeye sapacak ve olumluladığınız şey gerçekleşmeyecek

tebrik ediyorum sizi

gülümse

odaklan

değiştir

çok ciddi şeyler oldu mu hatırlamıyorum ama tavla oynarken karşımda ki örneğin üç- iki atmasın diye aklıma getiririm o hooop atar.

kendimde şunu atayım diye dillendiririsem hemen atarım.

ve her defasında çağırınca oluyormuş demekten kendimi alıkoyamam.

Neyi düşünürsen onu çağırırsın. olumlu olmakta fayda var.:)

Teşekkürler, birde böyle deneyelim.İnş güzel düşünelim güzel olsun.ama maalesef her zamn güzel düşünmek mümkün olmuyor.Hadi bakalım yeniden rast gele inş ...

bak cümlelerin de bile olumsuzluklar varç.ama yada malaesef diye başlamışsın cümleye. böyle başlanman bile içindeki olumsuzlukları gösterıyor. yada olumsuzluklara inandığını gösteriyor. Hayat zor sorumluluklar fazla tabiki her zaman pozitif olmak zor. ama oturup şükret bak o zaman nasıl mutlu ve pozitif oluyorsun şeker:)

Son düzenleme:
bak cümlelerin de bile olumsuzluklar varç.ama yada malaesef diye başlamışsın cümleye. böyle başlanman bile içindeki olumsuzlukları gösterıyor. yada olumsuzluklara inandığını gösteriyor. Hayat zor sorumluluklar fazla tabiki her zaman pozitif olmak zor. ama oturup şükret bak o zaman nasıl mutlu ve pozitif oluyorsun şeker:)

evet o cümleleri çok kullnırım, ve şuan maalesef li cümle kurmamak için zorluyorum kendimi :) hayatın bana verdikleri için için Allaha sonsuz şükürler olsun inş herşeyde güzel olsun bundan sonrasında ...

Her şey enerjide bitip başlıyor öyle ise ....
İyi de mesela hayattan bezmişşş mutsuz ruhsuzz bir insanın enerjisi ne kadar olabilir ki. :KK19:Ya da hepimizde bu enerji var mı acaba:44:

Hayattan bezmiş ruhsuz insanın enerjisi bitmişse... bu enerjiyi kendi kendine toplayamıyorsa uzman birinden yardım almalıdır... insanlar hayatlarında çok büyük kabıplar yaşıyorlar hayata bakış açıları farklı.. kimi ayaklarını kaybeder ama yaşam inancını hayatta olan inancını kaybetmez...

çevremde şahidim adamın ayakları yok... tekerlekli sandalyesi var. adam az metmiş kollarıyla pedal çeviriyor ve hız yapıyor... yürüyemiyor ama elindeki farkındılığın kollarının gücünün farkında...

bir arkadaşım bir trafik kazası geçirmiş parmaklarında ve ayakparmaklarında kıkırdaklar hareker etmesini elini ayaklarını kullanmasını engelliyor.. tek başına hareket edemiyor.. ama kız başka şehirde üni. okudu mezun oldu ve özürlü kadrosundan üni.iş buldu..

benim enerjim bazen çokçabuk yerle bir oluyor ama bu durumdan kurtulmanın çaresini biliyorum... enerjimi her zaman kendi kendime yükseltmeye çalışıyorum...

sevdiklerimi düşünüyorum ...çok şükür ...

En çok da dua ve zikir çekiyorum...

mesela sen ev almak istiyorsun. evrenden ev alamk isteğini söyluyorsun. Egon çıkıp geliyor sana diyor ki,

-kızım sen de para mı var alacaksın
-sen kim ev almak kim, bak falanca alamadı sen mi alacan
- ne kadar maaşın var ki evin olsun kaç yıl beklemen lazım

gibi sözler söylemeye başlayacak. o zaman da sen evrenden yeni bir ev almak istemene rağmen egon yuzunden odağını ev alamamaya çevirmeye başalaycaksın ve süreç uzayacak yada ev alamamaya odaklandığın için o gerçekleşecek.

Baktın egon senınle bir konuda konuşmaya başlıyor kendi kendine yalnzı bir yerdeyken egon ile sesli konuşmaya başla( herkesin içinde yapma deli sanırlar:)

deki "egona bak egocum. ben mutluyum ev alacağım, herkese nasip olursa banada olur. deli gibi çalışıyorum param var daha da çok olacak neden olmasın. gel biz sende bana katıl olumsuz düşünme"

abktın egon hala zırvalıyor içerde o an ne yapıyorsan o işi bırak seni mutlu edecek şeyi düşünmeye başla, ya da seni mutlu edecek oyalacayacak egonla konuşmanı engeleyecek şeyleri yap, bulaşık yıka, oyun oyna, tv izle müzük dinle

Unutma herşey içinde saklı. isteyince olur. engel olan şey senin egonun olumsuz düşünemesi ve senin bu yuzden ona odaklanıp odağını değiştirmen

gülümse

odaklan

değiştir:)

İşte benim çözümüm bu :) egomla konuşmalıyım :) şimdiye dek olan şimdiden sonra neden olmasın ki ?

Ve birkaç büyük olayıda ben ekleyeyim.Üniversiteye başladığımda bir erkeğin soyadı gözüme takıldı.Bu soyismi benim olcak sanki bunla evlencem dedim, ama kimdi tanımıyordum.Eşimmiş, aşık oldum, asla olmaz bi durumdu bizimkisi.Bakmazdı bana tarzı değildim..Hiç bir girişimdede bulunmadım bu sebapla.Devran döndü o da bana aşık oldu derken evlendik :) eşimde inanmaz ama oldu ...

Kamuya başvuruda bulunyoruz, ilk tercihte atanamadım.2. tercihte mülakatta elendim.ümidim bitmişti.aylar sonra telefn geldi yarın evraklarınızı hazırlayın gelin dediler, başka bir şehirdeydi tercihim çünkü yaşadığım şehirde atanamazdım yüksekti puanlar.derken atanamam korkusuyla tercih etmediğim ikamet şehrime atamam yapılmıştı !! hemde tesadüfen, personeldekiler bile mucize bulmuştu bu olayı.

Eşim, üzülüyordu atanamıyorum diye.Bende dedim ki hep hayır atanacaksın en güzel yer içn bekliyosun idye.terchimiz çok uzmıştı yedekte kalmıştı.1 gün aradılar, yeni evlenmiştik.tercihiniz dışı bir şehre atanmayı kabul ediyorsanız başvuruya gelin dendi.Gittik, hemen işe başladı.ve gerçektende bendn daha iyi bir kuruma atandı.

Evleniriz ama aynı evde yaşayamayız gibi gelirdi hep bana.Evlendik, saçmalamışım dedim.1 hafta sonra ataması yapıldı.gitti.gidiş o gidiş, 3 yıldır kavuşacağız....

Son düzenleme:
benim enerjim bazen çokçabuk yerle bir oluyor ama bu durumdan kurtulmanın çaresini biliyorum... enerjimi her zaman kendi kendime yükseltmeye çalışıyorum...

sevdiklerimi düşünüyorum ...çok şükür ...

En çok da dua ve zikir çekiyorum...

işte kişi kendinin doktoru olmalı diye bir söz var ya. Bu da onun gibi. yani herkesin kendine özgü kendini düzeltecek bir yöntemi vardır yad aolmalı. Benim söylememle olmuyor. Kişi kendini bilmeli keşfetmeli ve onu uygulamalı

gülümse

odaklan

değiştir

İşte benim çözümüm bu :) egomla konuşmalıyım :) şimdiye dek olan şimdiden sonra neden olmasın ki ?

Ve birkaç büyük olayıda ben ekleyeyim.Üniversiteye başladığımda bir erkeğin soyadı gözüme takıldı.Bu soyismi benim olcak sanki bunla evlencem dedim, ama kimdi tanımıyordum.Eşimmiş, aşık oldum, asla olmaz bi durumdu bizimkisi.Bakmazdı bana tarzı değildim..Hiç bir girişimdede bulunmadım bu sebapla.Devran döndü o da bana aşık oldu derken evlendik :) eşimde inanmaz ama oldu ...

Kamuya başvuruda bulunyoruz, ilk tercihte atanamadım.2. tercihte mülakatta elendim.ümidim bitmişti.aylar sonra telefn geldi yarın evraklarınızı hazırlayın gelin dediler, başka bir şehirdeydi tercihim çünkü yaşadığım şehirde atanamazdım yüksekti puanlar.derken atanamam korkusuyla tercih etmediğim ikamet şehrime atamam yapılmıştı !! hemde tesadüfen, personeldekiler bile mucize bulmuştu bu olayı.

Eşim, üzülüyordu atanamıyorum diye.Bende dedim ki hep hayır atanacaksın en güzel yer içn bekliyosun idye.terchimiz çok uzmıştı yedekte kalmıştı.1 gün aradılar, yeni evlenmiştik.tercihiniz dışı bir şehre atanmayı kabul ediyorsanız başvuruya gelin dendi.Gittik, hemen işe başladı.ve gerçektende bendn daha iyi bir kuruma atandı.

Evleniriz ama aynı evde yaşayamayız gibi gelirdi hep bana.Evlendik, saçmalamışım dedim.1 hafta sonra ataması yapıldı.gitti.gidiş o gidiş, 3 yıldır kavuşacağız....

E kızım sen de daha cezanımı istiyorsun :) Bugune kadar hep iyi şeylere odaklanmış allah vermiş. Sonra tutup kötü bir şeye odaklanmışsın Allah onuda vermiş :) Allah daha ne yapsın ne istersen veriyor. Otur şu egonu önüne al bir güzel onunla konuş. Onu sakinleştir senin kötü şeyler düşünmene engel olmasını söyle. Herieyin güzel olacağını düzeleceğini ve yoluna gireceğine ikna et. sesli konuşursan ikna olur o. Baktın olmuyor sen uyumadan önce iyi şeyleri düşün odaklan. Merak etme egon uyku saatinde çokdan nalları dikmiş uyuyor olacaktır. sende iyi şeylere odaklan her gece o zaman bak egon yokken istediğin herşey oluyor :)

E kızım sen de daha cezanımı istiyorsun :) Bugune kadar hep iyi şeylere odaklanmış allah vermiş. Sonra tutup kötü bir şeye odaklanmışsın Allah onuda vermiş :) Allah daha ne yapsın ne istersen veriyor. Otur şu egonu önüne al bir güzel onunla konuş. Onu sakinleştir senin kötü şeyler düşünmene engel olmasını söyle. Herieyin güzel olacağını düzeleceğini ve yoluna gireceğine ikna et. sesli konuşursan ikna olur o. Baktın olmuyor sen uyumadan önce iyi şeyleri düşün odaklan. Merak etme egon uyku saatinde çokdan nalları dikmiş uyuyor olacaktır. sende iyi şeylere odaklan her gece o zaman bak egon yokken istediğin herşey oluyor :)

ay çok tatlısın ya :)) kararlıyım egomla konuşmaya başlıyorum, ee dediğin gibi istediği ne istediysem olmuş, bi cezada revadır bana :) ama en kötü ihtmalle egom gece nalları dikmeden konuşacağım, başarabilirim :)) saol valla depreştirdin içimdekileri :)

ben yaşamadım ama komşum anlatıyodu.bişi söylüyorum oluyo,bari ağzını hayra aç diyolar bana demişti.eve hırsız girmekten söz etmiş 3 gün sonra evine hırsız girdi.içeri girip çıkasıya kocasına çocuğa bak düşer demiş,arkasını dönmüş çocuk düşmüş.böle bikaç tane anlatmştı.kendimde görmüyorum bu gibi şeyler.gerçekten ağzı hayra açmak lazım :44:

ben yaşamadım ama komşum anlatıyodu.bişi söylüyorum oluyo,bari ağzını hayra aç diyolar bana demişti.eve hırsız girmekten söz etmiş 3 gün sonra evine hırsız girdi.içeri girip çıkasıya kocasına çocuğa bak düşer demiş,arkasını dönmüş çocuk düşmüş.böle bikaç tane anlatmştı.kendimde görmüyorum bu gibi şeyler.gerçekten ağzı hayra açmak lazım :44:

Bir örneği de bende :KK43: hem iyi hem kötü.Hep ikizlerimiz olsun istedim.Plan dışı hamile kaldım.bir türlü bebeğin kalp atışını alamıyoruz, korktum.Bence kalbi atmayacak bebek yaşamayacak dedim.son dr a gidişimde içimdekilerin ikizler olduğunu ve kalp atışlarının olmadığını öğrendim.eşim ve annem düşüncenle şekillendiriyosun kötülükleri dediyselerde kabul etmedim.ama sonrada acaba ben mi zorla başıma getirdim dedim... Ama yeniden azimle ikizlerimin olacağı msj ını yayıyorum evrene :) ama bu kez sağlıklı olacaklar inş ...

Sadece korktugum seyler geliyor basıma nedense iyi düsündüklerim degil..
Hani derler ya iyi düsün, iyi olsun cooook yaptım ama hic olmadı yani..
:KK68:

ay çok tatlısın ya :)) kararlıyım egomla konuşmaya başlıyorum, ee dediğin gibi istediği ne istediysem olmuş, bi cezada revadır bana :) ama en kötü ihtmalle egom gece nalları dikmeden konuşacağım, başarabilirim :)) saol valla depreştirdin içimdekileri :)

inanmak başarmanın yarısıdır derler kuzucuk. Bugunu egona ayır onla karşılıklı sohbetini yap sakinleşitr. sonra dile allahtan ne dilersen :)

inanmak başarmanın yarısıdır derler kuzucuk. Bugunu egona ayır onla karşılıklı sohbetini yap sakinleşitr. sonra dile allahtan ne dilersen :)

hergün teraviye gidiyorum,,, dua ettikce huzur doluyorum,,, ve artık inanılmaz olumlu düşünmeye başladım biliyo musun,,, olacağına inanıyorum artık,,, inşallah,,,

Sadece korktugum seyler geliyor basıma nedense iyi düsündüklerim degil..
Hani derler ya iyi düsün, iyi olsun cooook yaptım ama hic olmadı yani..
:KK68:

yok sadece kötü düşüncelere odaklandığın için korktukların gerçekleşiyor. Olumlu düşün. korkuların egonun seni başaraısızlığa doğru yönlendirmesinden kaynaklanıyor. onun dediklerini boş ver. mutlaka hayatında güzel şeylerde olmuştur. onları düşün sonra şükret bak ozaman kendini mutlu hissetmeye başlyacaksın. Mutlu hissedincede hemen sen de olumlu şeyler dile bak onlarında olduğunu göreceksin

gülümse

odaklan

değiştir

hergün teraviye gidiyorum,,, dua ettikce huzur doluyorum,,, ve artık inanılmaz olumlu düşünmeye başladım biliyo musun,,, olacağına inanıyorum artık,,, inşallah,,,

Hadi inşallah hayırlısı olur. şükrettikçe rahatla bebişim sonra ver siparişleri gelsin hepsi zamanı geldiğinde. Sende egonu uyut ne zaman gelecek diye düşünmeden yan gelip yat :)

Merhabalar...

Bunu birebir yaşayanlardanım ben... Şu an oturdugum evi bundan iki sene önce boş olarak gördüm ve balkonları nedeniyle buraya taşınmayı çok arzu ettim ancak o anın şartları buna imlkan tanımadı ve bir başkası eve taşındı. Ev konum itibarı ile bir parkın tam karşısında karşınız yemyeşil ve balkonlar alabildigine büyük ve ben o parka her geldigimde ki bir süre sonra alışkanlıga dönen önce şaka olarak başladıgım bir cümleyi tekrarlamaya başladım. Sen çık ben taşınıcam oraya diyordum bu bir şakaydı ve sonunda alışkanlıga dönüşmüştü her geçtigimde evin oradan aynı cümleyi tekrarlıyordum.

Ve hala nedenini bilmedigim bir biçimde o yılbaşı ev sahibime haziranda evi boşaltıcagımı söledim. Mayıs ayı geldiginde ne ev vardı ortada ne bişi ama ben evi haziranda boşaltmalıydım. Sonrasında 10 mayıs günü gene parka geldigimde evin boşalmış oldugunu gördüm ve haziranda bu eve taşındım.

KIsacası çocuklar tekrarlayın istediginizi sanırım daima tekrarlanan bir duaya dönüşüyor ve rabbim bu çagrıya yanıt veriyor hem zaten demiyormu dua ediniz ben duyarım....

X