Nikah şahidi kimi yapmalıyım ? Lütfen yol gösterin arada kaldım.

Patronun eşini de ablayı da şahit yapmayın yahu bu ne. Ben sevdiğim bir aile büyüğümüzü yapmıştım. Eşim de öyle. Kimse bir şey demedi çok saçma muhabbetler..

Merhaba yakında evleneceğim. Nikah şahidi olarak kimseyi kırmak istemediğim için nişanlım ile tanışmamıza vesile olan çok mutlu evliliği olan ve ayrıca bir ikimizin eski patronunu düşündüm. Fakat bu durumu en yakın arkadaşım ve kız kardeşime açıklamak istedim. Enerji olarak bu şeylere inanıyorum. Ve daha ciddiye alıyorum. Arkadaşım çok büyük tepki verdi. Nedimen de olmak istemiyorum dedi. Şahit olarak 4 kişi seçebileceğimizden nişanlıma madem sen patronunu ( onunla hala çalışıyorlar) ve eşini seç, bende arkadaşım ve kız kardeşimi seçeyim dedim. Bu şekilde de biraz anlamı değer kaybedecekti. Birer arkadaş seçelim birde anlamlı olsun diye patronumuz ve eşini seçelim dedik. Bu seferde ablam arkadaşını seçersen düğününe gelmem diyip telefonu kapattı. Yeteri kadar stresli olduğum içim baş edemiyorum. Size sormak istedim. Sizce nasıl ilerlemem lazım? Ya kız kardeşimi, en yakın arkadaşımı ve o da kendi iki arkadaşını seçecek. Bu şekilde bizim planımız tamamen değişecek. Ya da direkt eski patronumuzu ve eşini seçeceğim. Aramız açılacak. Benim için öncelik evli mutlu olması olduğu için diğer karara daha yakınım. Bilemiyorum. Aynı zamanda düğün sürecimde hiç bir desteği olmayıp şahit konusunda bu şekilde direnmeleri hiç samimi gelmiyor. Herşeyi kendim hallediyorum. Gelinlik Provalarıma kadar tek başıma gidiyorum. Ben çağırmadım sürece kimse teklif etmiyor. Bu durumda biraz canımı sıkıyor. Ne yapmalıyım?
Nikah, düğün gibi zamanlarda prenses gibi hissettirilmesi gereken kişi gelindir. Bu dönemde size anlayış göstermeyen, destek olmayan, extra stres yaptıran kimseyi kafaya takmayın. Içinizden nasıl geçiyorsa öyle davranın. Şahit olarak seçmek istediğiniz kişilerle ilgili size göre mantıklı bi sebebiniz var, herkesin bakış açısı farklıdır neticede.

Yuvanız da siz ve eşiniz olacak tüm nimetleri de kulfetleri de beraber yaşayacaksınız bundan dolayı içiniz kime siniyorsa onu şahit yapın. Bu tarz tripleri çok salakça buluyorum size bunun zoruniyetini dayatamaz ve trip atamaz zoruna gittiyse defolsun düğün gelinin günüdür. Enerji mevzusuna gelince çok doğru bir bakış açısı yakalamış siniz bu tarz yüzük kesme şahit olma olaylarinin mutlu evliliği olanların yapması gerektiğine inanıyorum. Ben boşanmış bir kadinim en yakın dostumun düğününde sırf bu nedenle şahit olmayı reddettim. Böyle şeylere inaniyorum . Enerjiyi bolmeyin patronunuz ve eşi şahit olsun sadece . Alınan alınabilir gün sizin gününüz . Mutsuz veya maddi zorluk yaşanan bir evlilik yaşayınca kimse yardıma gelmiyor .siz cekiyorsunuz

Siz nasıl bir insansiniz da en yakınlarınız kendi kararlarınız için size şımarık şımarık tepkiler verip 'madem öyle gelmem' diyebiliyor?
Ben öz ablama diyemem mesela. Bana da hiçbir yakın arkadaşım diyemez. Diyen de hayatıma saygı duymayan, basit şeyler için beni silecek biriyse gelmesin yani. Çok da dert değil.
Sen insanları böyle pohpohlamaya, gönlünü hoş etmek için kendinden vermeye devam edersen yarın bir gün evliliğinde de çok sorun yaşarsın. BENİM KARARIM demeyi öğrenmen lazim

Patronla eşi neden oluyor onu anlamadım?patron tanıştırdıysa o olsa yeter?arkadaşınızın tepkiside aşırı geldi.siz onun nikah şahidi oldunuz mu ki?neden o kadar tepki veriyor?ablanda saçmalamış ama benimde kardeşim arkadaşı rest çekti diye beni gözden çıkarsa üzülürdüm yalan yok belki ondan aşırı tepki vermiştir.ablamı kıracağıma arkadaşımı gözden çıkarırdım sonuçta hepsi saygı duymak zorundalar size.

kesinlikle şahitlik konusunda problem çıkaran kim varsa ister ablanız olsun ister en yakın arkadaşınız çıkarın hayatınızdan kurtulun. böyle insanlar sürekli insanın hayatını zehir eder. sizin en güzel günlerinizde size böyle davranmaya hakları yok. Ya anlayışlı olmak gelin ve damat ne derse o olsun demek bu kadar zor olmamalı. sizi seven sizin tercihlerinize saygı gösterir. saygı göstermeyen de kapının dışında kalsın bi zahmet.

Patronu anladim da eşi ne alaka? Patron tanistirdi diye sülalesini şahit yapmak zordunda degilsiniz. Ablanin senin arkadasini istememesi ne alaka?

yakın akraba anne baba kardeş ve çocuklar şahit olamıyor diye biliyordum. ne saçma konular bunlar böyle kardeşim şahit olmuyor diye düüğüne gelmezse gelmesin kardeşlik böyle birşey mi ya

Merhaba yakında evleneceğim. Nikah şahidi olarak kimseyi kırmak istemediğim için nişanlım ile tanışmamıza vesile olan çok mutlu evliliği olan ve ayrıca bir ikimizin eski patronunu düşündüm. Fakat bu durumu en yakın arkadaşım ve kız kardeşime açıklamak istedim. Enerji olarak bu şeylere inanıyorum. Ve daha ciddiye alıyorum. Arkadaşım çok büyük tepki verdi. Nedimen de olmak istemiyorum dedi. Şahit olarak 4 kişi seçebileceğimizden nişanlıma madem sen patronunu ( onunla hala çalışıyorlar) ve eşini seç, bende arkadaşım ve kız kardeşimi seçeyim dedim. Bu şekilde de biraz anlamı değer kaybedecekti. Birer arkadaş seçelim birde anlamlı olsun diye patronumuz ve eşini seçelim dedik. Bu seferde ablam arkadaşını seçersen düğününe gelmem diyip telefonu kapattı. Yeteri kadar stresli olduğum içim baş edemiyorum. Size sormak istedim. Sizce nasıl ilerlemem lazım? Ya kız kardeşimi, en yakın arkadaşımı ve o da kendi iki arkadaşını seçecek. Bu şekilde bizim planımız tamamen değişecek. Ya da direkt eski patronumuzu ve eşini seçeceğim. Aramız açılacak. Benim için öncelik evli mutlu olması olduğu için diğer karara daha yakınım. Bilemiyorum. Aynı zamanda düğün sürecimde hiç bir desteği olmayıp şahit konusunda bu şekilde direnmeleri hiç samimi gelmiyor. Herşeyi kendim hallediyorum. Gelinlik Provalarıma kadar tek başıma gidiyorum. Ben çağırmadım sürece kimse teklif etmiyor. Bu durumda biraz canımı sıkıyor. Ne yapmalıyım?
Bence patronu ve eşini çağır cidden bak. Şimdiye kadar yanında değil seni kendi başına bıraktı hiç samimi değiller hani nerde saygı? Kendileri benciller kendi istedikleri olsun diye sizin mutluluğunuzu düşünmüyor. tokatlicaksin öyleleri 😒😒
Mutlulugunuzu kimseye taviz vermeyecek gerekli oldugunu düsünmüyorum. Mutluluklar dilerim 🌹💐

Eşinin hala patronuymuş onun şahidi olsun
Sizin de arkadaşınız ve kız kardeşiniz olsun.
Patronun eşi ne alaka??

ikisi patronumuz oluyor zaten, asıl amaç mutlu evli yaşlı olması.

Şöyle oluyorlar, ben gelir misin diyorum olur diyor. Evinden alıp evine bırakıyoruz. Haftaya bir daha gideceğim örnek veriyorum. Ben gelemeyeceğim haftaya diyor. Ablama söylüyorum ayrı bir bahane. Sonra ya tek gidiyorum ya da ablam annemi gönderiyor benimle. Zaten provalarım çok buruk geçti. O konuya hiç girmiyorum bile. Kurban psikolojisine girmek istemiyorum düğün öncesi

Provaların buruk geçmesi??
Provada ne olmasını bekliyorsunuz ki? Filmlerdeki gibi arkadaşlarla gelinlik seçilip her provada hep birlikte gidilmez ki herkesin işi gücü var.
Çok fazla anlam yüklüyorsunuz her şeye bu düğün size eziyet olur böyle devam edersiniz

Provaların buruk geçmesi??
Provada ne olmasını bekliyorsunuz ki? Filmlerdeki gibi arkadaşlarla gelinlik seçilip her provada hep birlikte gidilmez ki herkesin işi gücü var.
Çok fazla anlam yüklüyorsunuz her şeye bu düğün size eziyet olur böyle devam edersiniz
Kimseden duygusal bir beklentim yok. Fakat ilk gelinlik denemen de fotoğrafımı çekecek destek olacak birini tabiki arıyor insan. Siz bu kadar duygusuzsunuz diye herkesten aynısını beklemeniz çok sağlıklı değil. Bu şekilde duygusuz devam ederseniz hayatı herşeyi ile yaşamanız çok mümkün değil, robot değilseniz. Ya da tercih sizin tabi.

Kimseden duygusal bir beklentim yok. Fakat ilk gelinlik denemen de fotoğrafımı çekecek destek olacak birini tabiki arıyor insan. Siz bu kadar duygusuzsunuz diye herkesten aynısını beklemeniz çok sağlıklı değil. Bu şekilde duygusuz devam ederseniz hayatı herşeyi ile yaşamanız çok mümkün değil, robot değilseniz. Ya da tercih sizin tabi.

Allahıma şükür hayatımı güzel yaşıyorum sen merak etme olur mu:)
Bu arada sağlıklı olmak ile ilgili atıp tutmuşsun psikolog musun değilsen bilmediğin işlere karışma :)

Sen prenseslik oyununu oyna yaşının yetmediği şeylere de burnunu sokma :) Sen aşırı mutlu ve duygulusun belli oluyor ahgsahgdfahgd :KK70::KK70:

Konuyu açan kişinin ablasıyım.
Birde beni dinleyin sonra yargılayın.
Kendisini 7 yıl önce düğünümde şahit yaptım.
ve uyuz bir eşe sahibim çevremdeki herkes aaa sen kardeşini şahit yaptın o seni seçmedi arkadaşını seçti yorumlarını yapacak buna maruz kalmak istemedim.

İkincisi
Kanser hastasıyım ve küçük 2 yaşında bebeğim var elimden geldiği kadar sürecinde destek oluyorum fakat gelinlik provası için her zaman uygun olamıyorum aynı zamanda çalışıyorum.
Provaya hafta sonları gidiyor. hafta sonu çocuğumu bırakacak kimsem olmadığı için eşlik edemiyorum.

Kırıldığım nokta;
Arkadaşının üzülmesini dert edip önceliği ona vermesi ve bana abla arkadaşımı ve patronumu şahit yapacağım demesi
Hassas bir dönemden geçiyorum ve kimse benim ne hissedeceğim ve ne söylemlere maruz kalacağım ile ilgilenmiyor.
Gözden çıkarılan ben oluyorum.
Tabi kii önemli değil kimin şahit olacağı şahit olma meraklısı asla değilim.
Üstümden bir kamyon geçti oralara asla takılmam.
Kardeşimin beni bu kadar kolay görmezden gelmesine üzüldüm.

Bence patron ve kız kardeşiniz çok mantıklı duruyor neden bu seçeneği değerlendirmiyorsunuz. Benim çok yakın bir arkadaşım ve tanışmalarına da vesile olmuştum beni nikah şahidi yapmadı. Düğün için çok uzaktan gelen üniversiteden arkadaşını nikah şahidi yaptı. Ben hiç takılmadım sonuçta benden daha eski arkadaşlar. Arkadaşların tribe girmesine anlam veremedim saçma

Konuyu açan kişinin ablasıyım.
Birde beni dinleyin sonra yargılayın.
Kendisini 7 yıl önce düğünümde şahit yaptım.
ve uyuz bir eşe sahibim çevremdeki herkes aaa sen kardeşini şahit yaptın o seni seçmedi arkadaşını seçti yorumlarını yapacak buna maruz kalmak istemedim.

İkincisi
Kanser hastasıyım ve küçük 2 yaşında bebeğim var elimden geldiği kadar sürecinde destek oluyorum fakat gelinlik provası için her zaman uygun olamıyorum aynı zamanda çalışıyorum.
Provaya hafta sonları gidiyor. hafta sonu çocuğumu bırakacak kimsem olmadığı için eşlik edemiyorum.

Kırıldığım nokta;
Arkadaşının üzülmesini dert edip önceliği ona vermesi ve bana abla arkadaşımı ve patronumu şahit yapacağım demesi
Hassas bir dönemden geçiyorum ve kimse benim ne hissedeceğim ve ne söylemlere maruz kalacağım ile ilgilenmiyor.
Gözden çıkarılan ben oluyorum.
Tabi kii önemli değil kimin şahit olacağı şahit olma meraklısı asla değilim.
Üstümden bir kamyon geçti oralara asla takılmam.
Kardeşimin beni bu kadar kolay görmezden gelmesine üzüldüm.
Bu msjı görmeden ablayı seç demiştim. Arkadaşa da bir kez daha pes dedim

X