Nişan atıldı nasıl toparlanabilirim

Rozaysef

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2022
4
-13
Merhaba. Benim 2 hafta öncesinde nişanım atıldı.7 aylık bir nişanlılık süreci oldu. Ondan öncede baya bir konuşma süreci oldi. Nişanlım çok baskın karakterdi ben ne dersem o olur her kuralıma uyacaksın vb. gibi. En ufak bir tartışmayı bile o kadar büyütüp uzatıyordu ki çekilecek gibi değil. Her şeye alınıyor eleştiriyor en ufak bir espri bile yapamaz hale geliyordum. Sürekli bana bağırıp durmalar vs. Bende bunları görünce çok üzülüp kendisine bak bu şekilde nişan devam etmez her ne kadar sevgi olsada saygı kalktığı zaman sevgi körelir bunun sonu ayrılık olur, evlensek dahi bu tartışmaların üç katı yaşanır ve boşanmaya sebebiyet verir derdim. Belki her ay bu cümleleri kullandım çünkü artık alttan aldıkça ezilen konumuna düşüp daha çok hakaret bağırmalar duyuyordum. (Hakarette şöyle sen nankör ahlaksız utanmaz terbiyesiz gibi şeyler) bunlar en ufak kavgada söylenen şeylerdi. Ailesi zaten değer vermiyordu aramak sormak yok bile. Artık olaylar iyce büyüdü ve biz gerçekten ayrılma kararı aldık. Sonra bana gel devam edelim son bir kez dedi ve bende kabul ettim ama hemen 2 gün sonra bana güveni kalmadığını söyleyip ayrılmak istediğini söyledi. Sebebi ise şu ben nişanlılık boyunca bu kavgaların sonu ayrılık olur demişim. Ben bile bu kadar hakaret ve sorunu sineye çekip devam ederken o devam etmedi ve bahanesi benim sözlerim. Eğer nişan atan varsa sizce bu süreci nasıl atlatırim. Evden çıkamıyorum uzun süre hep ağlıyorum bir tane dışarı çıkayım dedim hemen onu gördüm dışarda. Evden çıkmak bile istemiyorum. O hayatına öyle güzel devam ediyor ki ben ise perişan oldum. Severek ayrıldım çünkü. Ben yinede sabredip devam ederdim ama o istemedi. Bu sevgi nasıl biter bilmiyorum. Sürekli kafamın içinde. Beni çok üzdü kendini haklı göstermek için aileler içinde en ufak tartışmaya varana kadar her şeyi anlattı rezil olmam için her şey soylendi özel denen bir şey kalmadı zaten. Yeter ki kendisi haklı çıksın. Ben neden unutul hayatıma devam edemiyorum bilmiyorum birde çevrede duyan herkes öyle üzülüyor ki sanki bir daha kimse beni almaz gibi bakışları var. Sevmesem gram üzülmem ama sevgi varken her hayal onun üzerine kurulmuş ve hayatımın merkezine onu koymuş iken bu bana çok zor oldu. Seven insan sevdiğinin nazınada Kahrınada katlanmaz mıydı? Hayata insanlığa olan inancımı güvenimi cidden kaybettim.

O hayatına öyle güzel devam ediyor ki ben ise perişan oldum. Severek ayrıldım çünkü. Ben yinede sabredip devam ederdim ama o istemedi
Şu cümleleri okuyana kadar ne kadar aklı başında bir insan diyordum ki aklınız başınızdan gitmiş . Ne yapacaktiniz bu adamla evlenip psikolojik şiddeti fiziksele taşımasını mi bekleyecektiniz ?

Siz gelecekte de böyle yürümeyeceğinin farkındaydınız sadece bağlandığınız için bitirme cesaretini gösterememişsiniz. Bence kurtulmuşsunuz. Üstelik kendini haklı çıkarmak için özelinizi dökmesi çok çok yanlış, karaktersizce bir davranış. Çevredeki insanların size bakışlarının kimse sizi almazdan ziyade siz bir daha birini hayatınıza almazsınız bakışı olduğunu düşünüyorum. Çünkü ne kadar yıkıldığınızın farkındalar bence. Önünüze bakın bu süreçte kendinizi bu kadar kapatmayın derim. Normal günlük yaşantınıza adapte olmaya çalışın.

zamanla normale dönersiniz.
hala nasıl seviyorum diyebiliyorsunuz?
adam size ahlaksız utanmaz terbiyesiz vs vs saydırıyor siz size bunu söyleyen birini sevmeye nasıl devam edebiliyorsunuz?
birde seven insan kahrına katlanır demişsiniz kahır çekmeye mi geldiniz dünyaya siz ayrılmalıydınız o ayrılmadan.

Sevgi insanın gözünü gerçekten kör ediyor. Birde benden sonra kız falan eklediğini gördüm iyice üzüldüm kafamda dolanan şeyler acaba ben mi hataliyim benim yüzümden mi diye. O yüzden bu hale geldim çünkü bana hep dediği şeyler seni ben gibi asla kimse sevmeyecek benim sevgimi hep arayacaksın benim kadar değer veren seven bulamayacaksın sözleri. Bunlar hergun beynimi kemiriyor gerçekten böyle mi olacak diye:KK43:

Merhaba. Benim 2 hafta öncesinde nişanım atıldı.7 aylık bir nişanlılık süreci oldu. Ondan öncede baya bir konuşma süreci oldi. Nişanlım çok baskın karakterdi ben ne dersem o olur her kuralıma uyacaksın vb. gibi. En ufak bir tartışmayı bile o kadar büyütüp uzatıyordu ki çekilecek gibi değil. Her şeye alınıyor eleştiriyor en ufak bir espri bile yapamaz hale geliyordum. Sürekli bana bağırıp durmalar vs. Bende bunları görünce çok üzülüp kendisine bak bu şekilde nişan devam etmez her ne kadar sevgi olsada saygı kalktığı zaman sevgi körelir bunun sonu ayrılık olur, evlensek dahi bu tartışmaların üç katı yaşanır ve boşanmaya sebebiyet verir derdim. Belki her ay bu cümleleri kullandım çünkü artık alttan aldıkça ezilen konumuna düşüp daha çok hakaret bağırmalar duyuyordum. (Hakarette şöyle sen nankör ahlaksız utanmaz terbiyesiz gibi şeyler) bunlar en ufak kavgada söylenen şeylerdi. Ailesi zaten değer vermiyordu aramak sormak yok bile. Artık olaylar iyce büyüdü ve biz gerçekten ayrılma kararı aldık. Sonra bana gel devam edelim son bir kez dedi ve bende kabul ettim ama hemen 2 gün sonra bana güveni kalmadığını söyleyip ayrılmak istediğini söyledi. Sebebi ise şu ben nişanlılık boyunca bu kavgaların sonu ayrılık olur demişim. Ben bile bu kadar hakaret ve sorunu sineye çekip devam ederken o devam etmedi ve bahanesi benim sözlerim. Eğer nişan atan varsa sizce bu süreci nasıl atlatırim. Evden çıkamıyorum uzun süre hep ağlıyorum bir tane dışarı çıkayım dedim hemen onu gördüm dışarda. Evden çıkmak bile istemiyorum. O hayatına öyle güzel devam ediyor ki ben ise perişan oldum. Severek ayrıldım çünkü. Ben yinede sabredip devam ederdim ama o istemedi. Bu sevgi nasıl biter bilmiyorum. Sürekli kafamın içinde. Beni çok üzdü kendini haklı göstermek için aileler içinde en ufak tartışmaya varana kadar her şeyi anlattı rezil olmam için her şey soylendi özel denen bir şey kalmadı zaten. Yeter ki kendisi haklı çıksın. Ben neden unutul hayatıma devam edemiyorum bilmiyorum birde çevrede duyan herkes öyle üzülüyor ki sanki bir daha kimse beni almaz gibi bakışları var. Sevmesem gram üzülmem ama sevgi varken her hayal onun üzerine kurulmuş ve hayatımın merkezine onu koymuş iken bu bana çok zor oldu. Seven insan sevdiğinin nazınada Kahrınada katlanmaz mıydı? Hayata insanlığa olan inancımı güvenimi cidden kaybettim.
Milletin her dediğini kafaya takarsan kafayı yersin o dedikleri kimse almaz muhabbeti 50 yıl öncesinin kafası. Ayrıca almak ne eşyamızın sen.
Milletin yemediği b**k kalmamış herkes başı dik geziyor nişan attın diye senmi aforoz edileksin.

Ben çok uzun yıllık ilişkimden aldatılarak ayrıldım. Tv yinbile açsam onun adı geçen dizi çıkardı karşıma ağlarsım. Biir keresinde cornetto görüp ağlamıştım birlikte yerdik diye o derece aptallık.😂 3 ay çok ağladım gecem gündüzüme lkarıştı. Bir daha kimse beni sevmez zaten bende sevemem aşk bir kere olur diyordum. 6 da hafifledi. 1 yılı geçti unuttum bile on katı düzgün biriyşe haftaya düğünüm var🥰 eğer ondan ayrılmasaydım hayatımdaki lişi olmazdı. Yani şu an alışkanlıklarının yıkılması ve yalnızlık korkusu sendeki. Geçecek yeter ki ona dönme. Dönersen onun egolarının oyuncağı olursun

Milletin her dediğini kafaya takarsan kafayı yersin o dedikleri kimse almaz muhabbeti 50 yıl öncesinin kafası. Ayrıca almak ne eşyamızın sen.
Milletin yemediği b**k kalmamış herkes başı dik geziyor nişan attın diye senmi aforoz edileksin.
Ay evet erkekler kendilerini bırakamasınlar diye bi de böyle şeyler söylemeye başlamışlar. Benim boşanmış kız arkadaşlarım bile bekar erkeklerle evlendiler. Nişan atan kız kimse almaz kafasında

zamanla normale dönersiniz.
hala nasıl seviyorum diyebiliyorsunuz?
adam size ahlaksız utanmaz terbiyesiz vs vs saydırıyor siz size bunu söyleyen birini sevmeye nasıl devam edebiliyorsunuz?
birde seven insan kahrına katlanır demişsiniz kahır çekmeye mi geldiniz dünyaya siz ayrılmalıydınız o ayrılmadan

Ben çok uzun yıllık ilişkimden aldatılarak ayrıldım. Tv yinbile açsam onun adı geçen dizi çıkardı karşıma ağlarsım. Biir keresinde cornetto görüp ağlamıştım birlikte yerdik diye o derece aptallık.😂 3 ay çok ağladım gecem gündüzüme lkarıştı. Bir daha kimse beni sevmez zaten bende sevemem aşk bir kere olur diyordum. 6 da hafifledi. 1 yılı geçti unuttum bile on katı düzgün biriyşe haftaya düğünüm var🥰 eğer ondan ayrılmasaydım hayatımdaki lişi olmazdı. Yani şu an alışkanlıklarının yıkılması ve yalnızlık korkusu sendeki. Geçecek yeter ki ona dönme. Dönersen onun egolarının oyuncağı olursun
Artık dönmek diye bir şey olmaz benim için hem biz hem aileler bu kadar yüz göz oldu. Sevgimi içime gömeceğim bu kadar yediğim hakaretten sonra olmaması daha hayırlı.

Size ne maksatla "gel devam edelim" dediği açıkça ortada. Bırakılan değil, bırakan olmak ve egosunu tatmin etmek istemiş.

Bu geceden tezi yok, içten şekilde dua edip yarın sabaha bu toksik durumdan temizlenmiş şekilde uyanmayı dileyin.

Biz kadınlar güçlü olmalıyız. Ne demek yaa o gününü gün ederken siz evde düşünmekten perişan oluyorsunuz.

Hadi toparlanın, çıkın dışarı

Ay evet erkekler kendilerini bırakamasınlar diye bi de böyle şeyler söylemeye başlamışlar. Benim boşanmış kız arkadaşlarım bile bekar erkeklerle evlendiler. Nişan atan kız kimse almaz kafasında
Onlar eskinin kafası daha iyi kimseler tanışır evlenir belkide kariyer yapar yer içer gezer kendine güvenen özgüvenli kızlar daha çekici oluyor.

Bence bir şükür namazı kılın öncelikle.
Ayrıca da ondan haber alacağınız tüm kaynakları kesin.
Hayatına devam edip etmediğini öğrenmeyin mesela gerek yok.
Ben uzulmenizin değersizlik hissiyle alakalı olduğunu düşünüyorum.
Kendi içinize bı dönüp bakın size bunca zarar veren birini sevebilmeniz mümkün mü gerçekten.
Ortada gerçek bir sevgi yok duygu açlığı sadece.

Evet sen ne yaparsa yapsın devam edermişsin bu belli. Sen ayrılmadığın için seviyorum ya ama kafasına girmişsin adam akıllı seni bu konuma düşürmek için tekrar barışmış. Akıllı demeyeyim hatta bu adam tehlikeli aslında.

sevginizi hic hak etmemis birisi icin üzülüyorsunuz su an, inanin degmez. aciniz hafifleyince siz de bunu cok iyi anlayacaksiniz zaten. insan mi kalmadi sanki, ugrasilmaz böylesiyle. geleceginiz icin iyi olmus bitmesi.

Canım yaşanmışlıklar var üzülmen doğal.
Bir abla olarak tavsiyelerimizi dinler misin?
Şöyle düşün, nişanlıyken yapmak isteyip, yapamadığın, ertelediğin birşeyler var mı? Arkadaşların, ailen, şehir dışındaki kuzenin, görmek istediğin bir şehir, tur vb. Hemen bir rezervasyon yap. Tek bile olsan da git. Yemi insanlar, yeni ortamlar hep iyi gelir. Kötüyüm zannedersin ama emin ol gittiğinde 100 seviyorsan döndüğünde 40a düşmüştür bile.
Git bir kuaföre, ya saçına bi renk kat ucuna da olsa farketmez, bir fön çektir, bir makyaj yap.
Varsa durumun bir alışveriş yap, içinden gelmezse bu adımı atlayabilirsin.

Bütün bunlar unut diye değil. Kendine güvenin gelsin diye. Çünkü sen şimdi başkasını sevemem diyorsun. Öyyyyle bir seviyorsun ki.

Senin kendine güvenin gelince emin ol onu da istemeyeceksin. Bu sefer O gelip özür dileyecek. Ama lütfen dönme. Hayatını zehir etme.

X