Nişan bohçası...

Casper00

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2020
36
15
28
Kısa bir süre önce Nişanlandım. Müstakbel kaynanam ayrı illerde olduğumuz ve bulunduğumuz ilde deprem olduğunu öne sürerek nişan bohçasını nişanda getirmedi koyacak yerimiz olmazmış diye. Evlilik için ev tuttuğumuzda o eve getirecekti.evi tuttuk bohça diye yorgan yastık getirmiş bir kaç tane başka hiç birsey yok lif yazma falan. Açıkçası kumaşı falanda asla bohçaya girecek şeyler değildi. Neyse dedim durumu cok iyi değil görmezden geleyim ama koyduğu hurçlar 10 lira etmeyen hurçlar heryeri yırtık fermuarlar bozuk. Nişanlım taşıken olmustu dedi. Ama baktm fermuar kısmı dikilmiş iplikle. Yani önceden yırtılan hurçları koymus. Şimdi oturdum düşünüyorum bu kadarda parasız olamaz diye yoksa brn mi abartıyorum veya kadının aklı mı bu kadar moralim çok bozuk. Ben herseye kolaylık sağladım diye değersiz mi oldum. S
1000089761.jpg
izce ne yapmalıyım.

Kısa bir süre önce Nişanlandım. Müstakbel kaynanam ayrı illerde olduğumuz ve bulunduğumuz ilde deprem olduğunu öne sürerek nişan bohçasını nişanda getirmedi koyacak yerimiz olmazmış diye. Evlilik için ev tuttuğumuzda o eve getirecekti.evi tuttuk bohça diye yorgan yastık getirmiş bir kaç tane başka hiç birsey yok lif yazma falan. Açıkçası kumaşı falanda asla bohçaya girecek şeyler değildi. Neyse dedim durumu cok iyi değil görmezden geleyim ama koyduğu hurçlar 10 lira etmeyen hurçlar heryeri yırtık fermuarlar bozuk. Nişanlım taşıken olmustu dedi. Ama baktm fermuar kısmı dikilmiş iplikle. Yani önceden yırtılan hurçları koymus. Şimdi oturdum düşünüyorum bu kadarda parasız olamaz diye yoksa brn mi abartıyorum veya kadının aklı mı bu kadar moralim çok bozuk. Ben herseye kolaylık sağladım diye değersiz mi oldum. SEki Görüntüle 3294299 izce ne yapmalıyım.
Ne diyeceğimi şaşırdım gerçekten. Yani evet durumu olmayabilir dicem ama böyle bohça da koyulmaz. Valiz veriliyor genelde. Gelinle damat birbirine küçük valizle bohça yapar sizde yok mu o

Ne diyeceğimi şaşırdım gerçekten. Yani evet durumu olmayabilir dicem ama böyle bohça da koyulmaz. Valiz veriliyor genelde. Gelinle damat birbirine küçük valizle bohça yapar sizde yok mu o

Nisan bohcasimi kaldı ya

Lif olsa ne olur olmasa ne olur bunları dert etmek bana çok boş geliyor

Ha yapmış yorgan yastık en azından özenir insan
Zaten yap diye direten yoktu burda benim derdim bohça değil her yeri yırtık seyleri koyacagına hiç koymasaydı. Bana kendimi değersiz hissettirmezdi hiç koymasa

Zaten yap diye direten yoktu burda benim derdim bohça değil her yeri yırtık seyleri koyacagına hiç koymasaydı. Bana kendimi değersiz hissettirmezdi hiç koymasa
Onu dedim zaten madem yaptı biraz özenirdi diye yada hiç koyma

Yine de bana bohça çok saçma geliyor dantelli havlu lif ic çamaşırı gecelik gibi gibi şeyler

Istenmeyen gelin miydiniz?
Hani eşinizle siz severek evlendiniz de, kayınvalidenizin bu evlilige rizasi, gönlü yokta ondan mı böyle yapti acaba?
Eşinizle mutluysaniz, gerisi teferruat, böyle şeyleri takılıp ne kendinizi degersiz görün, ne de eşinizin kafasını didikleyin. Adam napsin şimdi? Anasinin kapisina mi dayansin?

Hurclari toparlar katlar kvye veririm "anne sanirim yeni hurc almadin kendi hurclarina koyup verdin bohcayi. Lazim olur sana al" derim 🫠
Öyle de yaparsam ben istemediğim halde. sanki ben aşırı esya isteyen biriyim gibi lanse edecekler diye düşünüyorum. En iyisi bende bir kaç esyası vardı hiç birşey demeden o hurçları esyalarını koyup göndermeyi düşünüyorum. Umarm mesajı anlar

Hani eşinizle siz severek evlendiniz de, kayınvalidenizin bu evlilige rizasi, gönlü yokta ondan mı böyle yapti acaba?
Eşinizle mutluysaniz, gerisi teferruat, böyle şeyleri takılıp ne kendinizi degersiz görün, ne de eşinizin kafasını didikleyin. Adam napsin şimdi? Anasinin kapisina mi dayansiy

Gerekli mi bohça? Hayır değil. Ama madem bi işin altına giriyorsun tam yap yani. Muntazam olsun her şey. İşte ele ne anlatıcan ki? Sende yapacaklarını uydur kaydır yap. Özenme, kendini yorma.

Hayır bana karşı hiç olumsuz istenmeyen bir durum olmadı bende demeyeceğim nişanlıma. Ama sadece kırıcı bir durum o yüzden içime oturdu . Herseyde kolaylık sağladım diye belkide böyle oldu. Memuruz ikimiz diye esyalara kadar ortak aldık . Altın konusunda sıkıntı etmedim erkek tarafının alacagı bir çok seye sustum. Ama yani bu kadarı da gerçekten gururuma dokundu. Bir nevi dertleşmek için de yazdım buraya o üzüntüyle

Gerekli mi bohça? Hayır değil. Ama madem bi işin altına giriyorsun tam yap yani. Muntazam olsun her şey. İşte ele ne anlatıcan ki? Sende yapacaklarını uydur kaydır yap. Özenme, kendini yorma.
Aynen yapmasaydı derdim durumu yok. Ama böyle olunca insanın zoruna gidiyor. Hem yaptım diyecek hemde herseyi yine atıp mecbur ben alacagım

Eşinizle mutluysaniz, gerisi teferruat, böyle şeyleri takılıp ne kendinizi degersiz görün, ne de eşinizin kafasını didikleyin. Adam napsin şimdi? Anasinin kapisina mi dayansin?
Hayır bana karşı hiç olumsuz istenmeyen bir durum olmadı bende demeyeceğim nişanlıma. Ama sadece kırıcı bir durum o yüzden içime oturdu . Herseyde kolaylık sağladım diye belkide böyle oldu. Memuruz ikimiz diye esyalara kadar ortak aldık . Altın konusunda sıkıntı etmedim erkek tarafının alacagı bir çok seye sustum. Ama yani bu kadarı da gerçekten gururuma dokundu. Bir nevi dertleşmek için de yazdım buraya o üzüntüyle

İçini boşaltıp geri verin, bu sizindi herhalde başka bir şey bulamadığınızdan koymuşsunuz, olabilir diye.

Nefret ediyorum özensiz insanlardan, hediye paketi yap ya şuna koyacağına…
Aynen bende öyle yapmayı düşünüyorum... olay cıkarmadan iade edeceğim.

Eklentiler

• 1000089762.jpg
    1000089762.jpg
    73,3 KB · Görüntüleme: 51
Kısa bir süre önce Nişanlandım. Müstakbel kaynanam ayrı illerde olduğumuz ve bulunduğumuz ilde deprem olduğunu öne sürerek nişan bohçasını nişanda getirmedi koyacak yerimiz olmazmış diye. Evlilik için ev tuttuğumuzda o eve getirecekti.evi tuttuk bohça diye yorgan yastık getirmiş bir kaç tane başka hiç birsey yok lif yazma falan. Açıkçası kumaşı falanda asla bohçaya girecek şeyler değildi. Neyse dedim durumu cok iyi değil görmezden geleyim ama koyduğu hurçlar 10 lira etmeyen hurçlar heryeri yırtık fermuarlar bozuk. Nişanlım taşıken olmustu dedi. Ama baktm fermuar kısmı dikilmiş iplikle. Yani önceden yırtılan hurçları koymus. Şimdi oturdum düşünüyorum bu kadarda parasız olamaz diye yoksa brn mi abartıyorum veya kadının aklı mı bu kadar moralim çok bozuk. Ben herseye kolaylık sağladım diye değersiz mi oldum. SEki Görüntüle 3294299 izce ne yapmalıyım.
Evde eski kullanmadığı hurclari sana getirmiş ve kadar ayıp birşey ya.Onu da dikişi güzel de dikmemiş. Düğünden sonra çöpe at.Bende nişanımda ne bohça gördüm.Bir ay sonra yemeni getirdiler.Bana hiç nişanımda bohça yapan olmadi.Bir kuzenim getirdi.

X